Prekvapenie na ViOne, Komárno šokovalo Myjavu

OFK Lapáš -

Spartak Trnava B 2:1 (0:0)

Góly: 81. Rebra, 82. Er. Hrnčár - 62. Kolek.

V slnečnom, no chladnom počasí sa favorit pomaly rozbiehal a prvú príležitosť mal Zima, ale mieril len do rúk Černého. Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a spoliehali sa na brejky. Prvýkrát pohrozil Vido - jeho strelu domáci zadáci zblokovali. V 13. min. Čambalov strieľaný center z priameho kopu skončil v sieti, ale postranný rozhodca odmával ofsajd Rebrovi, ktorý údajne loptu hlavou tečoval. Tento moment domácich vyviedol z rytmu, čo mladí a fyzicky dobre disponovaní hostia vycítili a v 26. min. po tvrdej Juhászovej strele z hranice 16-tky sa takmer ujali vedenia. Vzápätí sa predviedol Pavlovič, keď sa prekľučkoval cez dvoch protihráčov, našiel Rebru, no ten Černého neprekonal. Po zmene strán Lapášania prestriedali, no aj napriek tomu sa pred bránu Trnavy dostávali komplikovane. Naopak, prílišnú ofenzívnu snahu domácich využil aktívny Kolek, ktorý zužitkoval Strečanského dlhú prihrávku a tvrdou strelou zvnútra 16-ky nedal Ondrejičkovi šancu. O pár minút sa po druhej žltej porúčal Husár a následný drvivý tlak Lapášanov vyústil v 81. min do Rebrovej vyrovnávajúcej hlavičky. O necelú minútu po ľavej strane vnikol do šestnástky Kušpál, odcentroval na vzdialenejšiu tyč Hrnčárovi, ktorý hlavou rozhodol o vydretom víťazstve favorita.

Rozhodoval Mikulaj, ČK: 71. Husár, ŽK: Rebra, Bachňák - Husár, Vagovič, Konečný, 300 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Černý (89. Čibik) - Pavlovič (46. Kušpál), E. Hrnčár, Mart. Ševčík, Čeman, Čambal (46. Štajer) - Rebra, Zima. MARTIN BÚTORA

MFK Myjava/T. Lúka - KFC

Majorka Komárno 1:3 (1:0)

Góly: 3. Hesek - 48. Otočka, 72. Lakatoš, 74. Nagy.

Zápas plný nervozity a dvoch rozdielnych polčasov. Domáci nezvládli druhý polčas, keď sa prehĺbila kríza mužstva. Úvod im však patril a Hesek vsietil už v 3. min po chybe brankára Tótha. Hostia hrali veľmi tvrdo, čo rozhodca Santa netrestal, a tak domáci často odplácali. V 23. min mal arbiter vylúčiť hosťujúceho Otočku, ktorý už mal ŽK a kopol domáceho hráča bez lopty. V 32. min mal čistú šancu Michalovič, ale vystrelil prudko vedľa brány V závere polčasu si vypracovali dve šance aj hostia, ale ani Uzola a ani Spal ich nepremenili. Už v nadstavenom čase prvého polčasu Kökényesi hrubo fauloval bez lopty, avšak uvidel len ŽK. V 48. min kopali hostia priamy kop. Domáci brankár nevybehol a hosťujúci Otočka hlavou vyrovnal. Zlom v zápase prišiel o tri minúty neskôr, keď brankár Solnička fauloval pri vybehnutí pred šestnástkou Kamendyho, za čo uvidel červenú kartu. Do brány nastúpil mladý Biba, domáca obrana evidentne znervóznela a stratila potrebnú istotu. Prvé varovanie prišlo v 68. min keď Bibovi vypadla lopta z rúk, ale odrazila sa od tyče do poľa. V 72. min zahrávali hostia priamy kop, ľahkú loptu domáci brankár neudržal a pre Lakatoša nebol problém dať gól. O dve minúty ušiel od polovice Nagy, ktorý sám zoči-voči brankárovi po tretíkrát skóroval. Domáci sa snažili, ale bez efektu. Nemohúcnosť najlepšie vystihuje akcia z 89. min, keď Stančík sa uvoľnil a strelou prekonal brankára, ale pred bránkovou čiarou domáci hráč Šimek nepochopiteľne loptu zastavil a neskóroval.

Pred 200 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Kvasnica - Otočka, Uzola, ČK: 51. Solnička (Myjava).

KFC: Tóth - Kökényesi (46. Šupka), Otočka, Zlatohlávek, Spal, Kamendy, Krupník, Matúš (71. Lakatoš), Nagy, Batla, Uzola. Z. ŠIMO

Matador Púchov B -

Juhcelpap Štúrovo 0:0

Domácim chýbali stabilní hráči (Ondrička, Filo, Buchta), no nahradili ich dorastencami a bojovnosťou. Začali nebojácne a vyrovnali sa družstvu z čela tabuľky, čím potvrdili, že majú i na lepšie umiestnenie. Hoci podali obe mužstvá dobrý výkon a ponúkli pekný futbal, čistú šancu si v prvom polčase nevypracovali. V 22. min poslal loptu Kanás po Tarnyikovom centri vedľa a strelu Smatanu Miščík kryl. V 40. min mieril Štofík po rohu vedľa a na druhej strane Gavroň po hlavičke Gajana prestrelil. Šance prišli až v druhom polčase a obe tutovky mali domáci. V 57. min Mužlay obišiel obrancov a osamotený trestuhodne prestrelil. Potom mieril Gavroň tesne vedľa brány gumárov, aby v 75. min prišla šanca Chovanca. Hoci bol tiesnený obrancami, prešprintoval svojich strážcov, lenže nastrelil iba žrď. V závere sa dohrával duel v strede ihriska a obaja boli s výsledkom spokojní.

Pred 180 divákmi rozhodoval Černek, ŽK: Gajan.

JUHCELPAP: Prochászka - Urbán, Marsál, Smatana, Saláta, Gavroň, Tarnyik, Kanás (54. Kostelník), Gajan, Mišičák, Bábsky. F. LEŠKO

FC ViOn Zl. Moravce - MFK Topvar Topoľčany 2:3 (1:3)

Góly: 45. Ondrejka, 78. Vondra - 2. Tóth, 23. a 31. Candrák.

V 2. min. hostia dokonale zaskočili domácich, keď po ich rohu zmenil smer lopty Tóth a Ondruška už iba vytiahol loptu spoza čiary. Domáci vo svižnom zápase nedokázali nájsť proti futbalovejšiemu súperovi žiadnu protizbraň a obmedzili sa iba na strelecké pokusy z diaľky. V 22. min. Dekýšov center našiel Vondru, ale ten vo výhodnej pozícii loptu nespracoval a hneď z protiútoku Candrák Ondrušku doslova prestrelil - 0:2. V 31. min. stál opäť zoči-voči Ondruškovi opäť Candrák a aj tentokrát bol útočník hostí úspešnejší. Prvú vážnejšiu šancu FC ViOn mal v 33. min. Pavlenda. Po hrúbke Gregušku v 42. min. postupoval Tóth sám na brankára, Ondruška však jeho šancu zmaril. V 45. min. domáci zahrávali priamy kop, po ktorom Ondrejka parádne znížil. V druhom dejstve po striedaniach domáci predsa len ožili a hosťujúci brankár bol častejšie v permanencii, keď v 50. min. po úniku Pavlendu hasil nebezpečenstvo pred Krajčíkom a o niekoľko minút neskôr aj pred Vondrom. Hostia sa po prestávke zamerali iba na udržanie výsledku, za čo prišiel trest. V 78. min. sa v šestnástke najlepšie zorientoval Vondra a dal druhý gól domácich. Ten istý hráč mohol o tri minúty aj vyrovnať, ale svoje sólo gólom nezakončil. Výsledok sa tak už nezmenil.

Rozhodoval Lieskovský, ŽK: Tesársky - Sepeši, Tóth, Bačík, Rusňák, 460 divákov.

VION: Ondruška - Piaček (76. Farkaš), Dekýš, Dudáš - Pavlenda, Ondrejka (46. Lukáč), Greguška, Tesársky, Nozdrovický - Kanás (46. Krajčík), Vondra. MFK: J. Baláž - Teplanský, Poláček, Bačík, P. Baláž - Šmitala, Sepeši (77. Nemčický), Géci, Mucha - Tóth (54. Rusňák), Candrák (68. Slezák). PETER KOVÁČ

Crystal Lednické Rovne

- FKM Nové Zámky 5:0 (1:0)

Góly: 23., 55. a 80. Grendel, 65. Tomana, 90. Holeščák.

Zápas začal priamym kopom Václavíka, ale ten trafil do múru a hosťujúci Mlynár odpovedal strelou nad bránu. Domáci herne dominovali, ale chýbala im presnosť, čo dokumentovala šanca Turzu. V 23. min založil gólovú akciu aktívny Tomana a Grendel otvoril gólový účet tohto zápasu. Nosický vzápätí mieril tesne vedľa a Mlynár trafil len do rúk Minárecha. Ďalšiu šancu Václavik dal hlavou vedľa, Grendel si dal dlhú loptu a Šatka hlavičkoval nad bránu. Grendelovú strelu pod brvno vytlačil Rybánsky. Na začiatku druhého polčasu pekne vystrelil Tomana, Turzovu strelu vyrazil brankár hostí a Šatka mieril hlavou vedľa. Hostia odolávali, ale v 55. min Václavík vysunul Grendela, ktorý presnou koncovkou upokojil domácich. Potom sa rozpršalo, čo poznačilo ďalší priebeh tohto merania síl. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky, ale Mlynára vychytal dvakrát Minárech. V 65. min Tomana zakrútil priamy kop, Bagin pomýlil pohybom brankára a lopta skončila v sieti. Ďalšiu gólovú akciu sklárov po osi Turza - P. Martinka zavŕšil hetrikom Grendel. Záverečnú bodku stretnutia dal hlavou Holeščák po centri J. Martinku. Domáci boli herne lepším mužstvom a zaslúžene získali plný bodový zisk.

Pred 500 divákmi rozhodoval s prehľadom Otrubčák, ŽK: Václavík - Holka.

FKM: Rybánsky - Andrášik, Hamar, Sepeši, Döme, Orosi, Holka, Mach (82. Sebestyéni), Trnka (82. Spišský), Mlynár, Hlavačka.

STANISLAV DETKO

ŠK Blava Jasl. Bohunice

- FC Neded 3:1 (1:1)

Góly: 12. Suchoň, 88. vlastný (Kopčan), 90. Gálik - 15. Pčola.

Obom mužstvám tečie do topánok a potrebovali vyhrať. Lepšie začali Bohuničania, keď v 12. min po rohu predskočil Suchoň brankára a hlavou otvoril skóre zápasu. V 15. min zahrávali domáci priamy kop, Nededčania sa ubránili, hneď založili rýchly brejk a po centri z ľavej strany Pčola presnou hlavičkou vyrovnal. Od tejto chvíle nastalo obojstranné trápenie, chyby v rozohrávke a nepresné prihrávky v strede poľa sa podpísali pod nie príliš záživný futbal, ktorý vydržal až takmer do konca zápasu. Viac snahy a túžby po víťazstve mali domáci, ktorí v samom závere súpera predsa len pritlačili pred vlastnú šestnástku a odmenou im boli víťazné góly. Dve minúty pred koncom centroval z ľavej strany Suchoň, našiel hlavu Gálika a Kopčan v snahe odvrátiť loptu do bezpečia prekonal vlastného gólmana. Vo zvyšnom čase sa Neded pokúsil o vabank, ale do odkrytej obrany vnikol po sérii krátkych prihrávok Gálik a strelou z hranice šestnástky do ľavého dolného roku prekonal Praja po tretíkrát. Podľa priebehu si hostia takú krutú prehru nezaslúžili.

Rozhodoval Sluk, ŽK: F. Gajarský, Gálik - Kopčan, Heriban, 200 divákov.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák (78. Semanko), Bombicz, Pčola (88. Vlčan), Ölvecký, Král.

PATRIK VELŠIC

Slovan Levice -

Slovan Nemšová 4:0 (2:0)

Góly: 27. Kuťka, 40. Megyesi, 48. Chmelo, 89. Vidra

Levičania už museli pretrhnúť streleckú smolu a odniesli si to po matnom výkone hráči Nemšovej. Prvá vážnejšia situácia domácich sa zrodila až v 18. min., keď po štandardke Chmela sa lopta dostala ku Kubalovi, no ten zblízka strelou po zemi neprekonal hosťujúceho Zuba. V 23. sa uvoľnil vo veľkom vápne Havran, no vystrelil vedľa brány. V 27. min. Havran pekne uvoľnil voľného Kuťku na pravej strane a ten prestrelil brankára Nemšovej strelou pomedzi jeho nohy - 1:0. Domáci mali neustálu prevahu a hostia sa sústredili len na bránenie. V 36. ohrozil bránu hostí hlavičkou Vidra, o minútu po rohovom kope sa lopta odrazila ku Kuťkovi, ktorý z prvej mieril tesne nad. O ďalšie tri minúty Chmelo skúšal umenie brankára hostí, po ňom ešte Tužinský, ale Zubo vyrazil na roh. Po ňom si najvyššie vyskočil Megyesi a hlavičkou upravil na 2:0. Aj úvod 2. polčasu patril domácim, keď Chmelo postupoval sám na brankára hostí a nezaváhal 3:0. Hostia si vypracovali snáď jedinú gólovú šancu Trškom, no brankár domácich Straka si s jeho streleckým pokusom poradil. V 77. min. sa mohol zapísať do streleckej listiny Pavlík po Tužinského nezištnej prihrávke, ale Zubo zachránil hostí pred ďalším gólom. Po Pavlíkovi mal možnosť Gonda, no tiež nedal. Až v 89. min. sa pohral s loptou tesne pred šestnástkou súpera Vidra a strelou k pravej tyči uzavrel skóre zápasu na konečných 4:0. Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené, hlavne vďaka lepšiemu premieňaniu gólových šancí.

Pred 284 divákmi rozhodoval Gocník, ŽK: Chmelo - Doktor, Verchola.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Jenes, Gonda - T. Kuťka (62. Víg), A. Kubala, M. Pavlík, Chmelo (81. Ťuťuris), Tužinský (85. Švec) - P. Havran, Vidra. ROMAN UHNÁK

8. Nemšová 12 6 1 5 16:17 19 (+4)

9. Myjava/T. Lúka 12 5 1 6 14:12 16 (-5)

16. Neded 12 1 4 7 8:23 7 (-8)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 117

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.

V nitrianskej nemocnici je 61 infikovaných zdravotníkov, testujú všetkých pacientov

Pre COVID pacientov vyčlení nemocnica ďalšie poschodie v chirurgickom pavilóne. Plánované zákroky od dnešného dňa redukuje.