Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Pata na ČFK s päťkou, Vráble priviezli bod

Sládkovičovo - Kolárovo 4:0 (2:0), 3. a 19. (11 m) G. Hlavatý, 56. Ľ. Holečko, 68. A. Krull. Domáci sa od prvej minúty zahryzli do súpera a tentokrát už strieľali aj góly. Najskôr Hlavatý z priameho kopu nádherne vymietol šibenicu, aby potom ten istý hráč z penalty za ruku zvýšil. Aj druhý polčas sa niesol v réžii domácich. Najskôr Holečko pridal tretí gól, po ktorom mali na chvíľu viac z hry hostia, ale posledné slovo patrilo po samostatnej akcii Krullovi. R Panák, 150.

SLÁDKOVIČOVO: Rybár - Kondákor, Piši, Hlavatý, Pintea, Varga, Holečko (89. Ondrejkovič), Bednárik, Lucza, Krull, Nagy (87. Hegedüs). KOLÁROVO: Kantár - P. Máté (46. Pálovics), Rajčáni, Záhoran, Kis, Nagy, Bakai, Z. Máté, Hrdlica, Csillag, Rehák (46. Ferencz).

ČFK Nitra - Pata 5:1 (1:0), 30. a 85. Ľ. Bernáth, 47. D. Slavkovský, 72. a 79. M. Mrázik - 64. P. Očenáš (11 m). V rušnom súboji išli do vedenia domáci, keď Pánik vysunul Bernátha a ten obišiel Farkaša. Druhý gól padol hneď po prestávke po osi Pánik - Bernáth - Slavkovský. V 64. min. po faule na Úja znížil z penalty Očenáš, ale potom začal „úradovať“ gólman hostí Farkaš, ktorý po neuveriteľných chybách sa zaslúžil o debakel Paťanov. R Hengerics, 200. ČK: 77. V. Milan (ČFK).

ČFK: Kolmokov - Škreňo, Horňák, Milan - Pánik (87. Bystriansky), Svýba, M. Gardian, Mrázik, Ďuriš - Slavkovský, Bernáth. PATA: Farkaš - Očenáš, Vaško, Látečka, Gál - Watter (61. Lacko), Lehocký (11. Rajčáni), Čmarada (78. Dvorský), Új - Hindák, Lučan.

Šamorín - FC ViOn B/Volkovce 3:1 (1:1), 18. A. Molnár, 48. Z. Čiernik, 68. P. Göndör - 37. J. Pánik (11 m). Domáci z počiatočného náporu vyťažili vedúci gól, no v 37. min. Vodička inštiktívne chytil loptu smerujúcu do brány, za čo dostal červenú kartu a Pánik z jedenástky vyrovnal. Hostia potom domácich pritlačili a viackrát pohrozili, avšak hneď po prestávke Čiernik hlavou strhol vedenie na stranu domácich a Göndör poistil víťazstvo. R Škadra, 150. ČK: 37. F. Vodička.

ŠAMORÍN: Pörsök - Pagáč, Vodička, Fojta, Čierňava, Čiernik, Molnár (80. Soós), Almási, Göndör (75. Kulich), Csápai, Šmelko. VION B: Drgoňa - Solčiansky (73. Kováč), Segíň, Orolín, Hözl, Mózeš, Pánik, Šimala (69. Frajka), Nozdrovický, M. Chren, Beláň (13. R. Chren).

Gabčíkovo - Bánov 1:0 (1:0), 44. A. Németh (11 m). Hral sa obojstranne slabý zápas a v prvom dejstve Gabčíkovo nevyužilo tri šance (dvakrát Gubov a raz Liszkay). Gólu sa domáci dočkali až v závere polčasu, keď po ruke v 16-ke využil pokutový kop A. Németh. V druhom polčase domáci zahodili ďalšie štyri šance (dvakrát Bogyai, Liszkay a Gubov) a tak sa hrdinom zápasu stal brankár hostí. Hostia pohrozili len z priameho kopu. R Kútny, 220.

GABČÍKOVO: Izsmán - Matus, Nagy, Liszkay, Czajlik, Horváth, Kvačkaj (78. Novák), Raffai, A. Németh, Bogyai, Gubov (68. Antal). BÁNOV: Mráz - Petráš, Valachovič, Šimunek, Barta, Tchor, I. Palacka, Miček, Mucha, Guláš, J. Moravčík (75. M. Moravčík).

Baloň - Baka 0:1 (0:1), 1. L. Horváth (11 m). V okresnom derby už v 1. min. viedli hostia, keď po malej domov domácemu brankárovi zobral loptu Zima, brankár ho fauloval a Horváth sa z jedenástky nemýlil. Potom mal Zima dve vyložené šance, ktoré však nevyužil a tým si hostia sami zdramatizovali zápas. V druhom polčase sa Baloňčania snažili o vyrovnanie, no hostia kvalitnou obranou udržali výsledok a hrozili z rýchlych protiútokov. R Obeda, 250.

BALOŇ: R. Vörös (46. T. Vörös) - J. Szabó, Miklós, Vida, Blaško, K. Vass (73. Matus), L. Vass, Rácz (46. L. Szabó), T. Szabó, Johancsik, Špendla. BAKA: Mautner - Tóth, Andrejkovics, Te. Soós, Molnár (46. Zsemlye) - Berényi, Ta. Soós, Horváth, Kozmér - Fazekas (59. Oravec), Zima.

Močenok - Želiezovce 7:0 (4:0), 4. D. Lenčéš, 8. a 38. M. Simonides, 35. A. Ivan, 56. P. Andrášik, 75. R. Endrödy, 81. R. Benca. Močenčania mali do zápasu dobrý nástup a v 8. min. už vyhrávali 2:0. V ďalšom priebehu sa hralo na jednu bránu a do prestávky sa presadil ešte Ivan a Simonides. Po obrátke domáci pokračovali v nastúpenom trende a slabo hrajúcim hosťom strelili ďalšie tri góly. Najkrajší gól padol v 81. min., kedy po peknej akcii skóroval hlavou Benca a lopta sa od brvna odrazila do siete. R Pucher, 340.

MOČENOK: Kováčik - Ivan, Špánik, Andrášik, Endrödy, Tvrdoň, Gála (72. Čiernik), Galo, D. Lenčéš (46. Koňan), Simonides, Benca. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Kotrus, Babec, Lehocký, Rotík, Gáloš, Tóth, Ľ. Barecz, Šál, Kokoška, Čudai.

Zbrojníky - Vráble 0:0. V šlágri kola sa hral zápas vysokej úrovne a od začiatku sa hralo agresívne a bojovne. V prvom polčase boli o niečo lepší domáci futbalisti a ich najväčšiu šancu mal Révay, ale v 16-ke mu lopta odskočila. Po výmene strán hrali hostia s vetrom v chrbte, mali tlak a hrozili štandartkami. Vypracovali si vyložené šance, po rohu Halmo zázračne loptu vytlačil a okrem toho mali ešte dve trmy-vrmy, ktoré vyriešil Halmo. R Lauko, 300.

ZBROJNÍKY: Halmo - Gábriš, Krammer, Balko, Kollár, Révay, Maďar, Čvirik (89. Petráš), Gubov (50. Králik), Drienovský (75. Bodžár), Polák. VRÁBLE: Vojtek - Pálenčík, Štefanka, Husár, Uhrín, Balko (81. Geletič), Bujalko (46. Joniak), Prešinský, Slovák, Toman, Tóth.

V. Ludince - Tlmače 2:1 (0:0), 75. T. Slovák, 80. T. Klačan - 55. T. Titurus. Od začiatku sa hralo len na polovici hostí, v 8. min. zahodil najväčšiu šancu Ujvári, keď zoči-voči brankárovi Kotorovi prestrelil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, avšak po jedinom protiútoku a strele na bránu hostia viedli. Domáci sa nevzdávali, zapli na plné obrátky a dvomi gólmi zaslúžene otočili zápas. V poslednej minúte ešte Lebocz zahodil pokutový kop. R Miklovič, 200.

V. LUDINCE: Varga - Zs. Mácsadi, P. Lebocz, Kačmárik (43. Zelník), Ciling, Kasana, Špaňo (70. Franta), Slovák, Balog, Ujvári, Lauko (60. Klačan). TLMAČE: P. Kotora - Ehn, Vreštiak, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Jančo, Kissimonyi, Daniš, Čižmár, Graus, Titurus.

8. Baka 11 5 1 5 19:19 16 (-2)

9. ViOn B/Volkovce 11 4 3 4 20:14 15 ( 0)

16. Tlmače 11 0 3 8 6:38 3 (-15)

najlepší strelci: 15 - Ľ. Bernáth (ČFK Nitra), 14 - M. Drienovský (Zbrojníky), 10 - M. Hindák (Pata), 7 - I. Ledeczký (Baka), Z. Csápai (Šamorín), N. Toman (Vráble), 6 - K. Bogyai, A. Németh (Gabčíkovo), R. Galo (Močenok), L. Lauko (V. Ludince). PAVOL HALVA