Lapáš sa vrátil do čela, ViOn dotiahol manko

KFC Komárno -

MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)

Góly: 26. Kučera, 33. a 87. Spal - 67. Poláček.

Na ťažkom teréne začali v nitrianskom krajskom derby lepšie hostia, ktorí dvakrát nebezpečne podkúrili pred Šutlákom, no zakaždým trafili iba bočnú sieť. V 6. min. však hlavička Otočku volala po góle, J. Baláž ale loptu reflexívne vyrazil na roh, po ktorom zase nebezpečne hlavičkoval Uzola. Kučera v 6. min. takmer dostal domácich do vedenia, jeho nebezpečnú strelu však obrana MFK zblokovala. Gólom zaváňal aj sklz Candráka v 19. min., ale zo 6. metrov poslal loptu vedľa brány! V 26. min. ale udrelo. Spal výborne nacentroval loptu, Kučera vyhral súboj s brankárom hostí a KFC viedlo. V 33. min. našiel Krupník ideálne Spala a jeho lob skončil v sieti - 2:0. Po prestávke však vyšli na ihrisko akoby iné mužstvá. Domáce mdlé a bez nápadu, hosťujúce aktívne so snahou o gól. Prvú vážnejšiu šancu mal Krupník, ale J. Baláž bol pri lopte skôr. V 67. min. vypadla Šutlákovi lopta z rúk a Poláček ju pohodlne poslal do prázdnej brány. Po góle potom volali aj strela Kökényesiho či hlavičky Matuša a Rusňáka, lopta však zakaždým iba o vlások minula svoj cieľ. Rozuzlenie teda prišlo až v samom závere, keď sa Spal šikovne prešmykol do šestnástky hostí, ktorí boli v druhom polčase určite lepším mužstvom, a nedal brankárovi šancu.

Rozhodoval Kalčík, ŽK: Spal, Fogada - Teplanský, Tóth, 780 divákov.

KFC: Šutlák - Kökényesi, Zlatohlávek, Otočka - Matuš, Poruba, Spal (90+. Šupka), Kučera (75. Batla), Kamendy - Uzola (63. Fogada), Krupník. MFK: J. Baláž - Šmitala (85. Géci), Bačík, Teplanský, Poláček - Tóth (80. Greguš), Sepeši, Rusňák, P. Baláž (90+. Mikelka) - Candrák, Mucha. JOZEF UHLÁRIK

FKM Nové Zámky -

FC Neded 1:1 (0:1)

Góly: 85. Sebestyéni - 27. T. Bombicz.

Novozámčanom v úvode zväzovala nohy nervozita, čo hostia vycítili a do prestávky mali loptu častejšie na kopačkách. V 17. min napriahol spoza šestnástky Ölvecký a jeho nepríjemná strela padla len tesne za brvno Rybánskeho svätyne. O chvíľu vnikol na opačnej strane nebezpečne do pokutového územia Hamar, ktorého center však nenašiel nikoho. Vysunutie T. Bombicza Pčolom vyriešil Rybánsky včasným vybehnutím, no gólman Nových Zámkov sa v 27. min pozabudol na jedenástke, čo nečakane využil T. Bombicz, ktorého nie príliš prudká strela z 30 m skončila pod brvnom domácej brány - 0:1. Novozámčania potom pridali, no pred 43-ročným chytajúcim trénerom Nededu boli bezzubí. Hneď po zmene strán váhal dlho so streľbou dvakrát Mlynár, a po následných rohoch išli hlavičky Horňáčka i Hlavačku vedľa. Medzitým sa pokúsil T. Bombicz z diaľky opäť zaskočiť Rybánskeho, no 10 minút pred koncom mal ten istý hráč na kopačke druhý gól. S jeho strelou z vnútra šestnástky si však brankár domácich poradil a kopal sa iba roh. N. Zámky vrhli všetko do útoku a vytúžené vyrovnanie prišlo v 85. min zásluhou striedajúceho Sebestyénia, ktorý sa dostal k slovu ešte raz, no Mrlláka z uhla neprestrelil.

Rozhodoval Ježík, bez ŽK, 300 divákov.

FKM: Rybánsky - Orosi, Döme, Mančík, Hamar, Hlavačka, Holka, Horňáček, Andrášik (77. Sebestyéni), Mlynár, Trnka (75. Spišský). FC: J. Mrllák - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, Ölvecký (38. M. Mrllák, 88. Plankó, 90.+ Jancsó), Kráľ, T. Bombicz, Semanko, Pčola.

Marián DRAGÚŇ

Spartak Trnava B -

Slovan Levice 1:1 (1:0)

Góly: 23. Gonda (vlastný) - 77. Chmelo.

Trnavčania sa predstavili s novým trénerom - Stanislav Jarábek (dočasne) vystriedal Ladislava Lihána a v jeho kádri sa predstavilo viacero hráčov s prvoligovými skúsenosťami. Favoritom zápasu však boli hostia, ktorí v úvodnej dvadsaťminútovke mali blízko ku gólu. Havran hlavou a potom aj Kuťka nohou prekonali Černého, ale na čiare zachránili obrancovia. Havran potom postupoval sám na trnavského gólmana, prehodil ho, ale minul bránku. Na opačnej strane centroval Hodúr z ľavej strany a Gonda si kopol loptu do vlastnej siete, takže polčas vyhrali domáci. Tí mali aj ďalšie šance, no Hodúr, Masaryk ani Bernát ich nepremenili. V záverečnej dvadsaťminútovke Levičania pritlačili a dočkali sa vyrovnania. Trestný kop z kopačky Havrana vypadol Černému z rúk a Chmelo dorazil loptu do siete. Vo zvyšnom čase sa mohlo rozhodnúť na oboch stranách, ale gól už nepadol a zrodila sa spravodlivá remíza.

Rozhodoval Barczi, ŽK: Bartoš, Konečný - Chmelo, Kuťka, 100 divákov.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Golian, Chmelo, Gonda (55. Tužinský), Jenes, Pavlík, Kanda, Havran, Vidra (65. Kubala), Kuťka. (wp)

Matador Púchov B -

FC ViOn Zlaté Moravce 3:3 (2:0)

Goly: 15. Ondrička, 28. Bakoš, 51. Škorvánek - 46. Ondrejka, 65. Chren, 68. Vondra.

Domáce mužstvo získalo od začiatku miernu prevahu a bolo vidieť, že chce vyhrať. V 15. min po najkrajšej akcii zápasu, keď si pätica domácich vymenila loptu na jeden dotyk až do šestnástky, skóroval ľavačkou Ondrička. Prevaha rezervy extraligistu pokračovala naďalej a v 28. min dal na 2:0 po vynikajúcej individuálnej akcii Bakoš. Po polčase, kedy museli gumári vystriedať dva obranné piliere, Fila a Buchtu, dali hostia v 46. min kontaktný gól Ondrejkom. Púchovské béčko sa nevzdalo a po peknej prihrávke Škripca zvyšoval na 3:1 Škorvánek. Hráči ViOnu vycítili, že obrana nestojí na pevných nohách. V 65. min znížil opäť na rozdiel gólu Chren a o tri minúty vyrovnal Vondra. Do konca zápasu sa oba celky snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no gól už nepadol.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kravárik. ŽK: Rosina - Dudáš, Štucika, Tesársky.

VION: Ondruška - Pavlenda, Dekýš, Štucika, Piaček, Dudáš, Ondrejka (82. Nozdrovický), Tesársky, Lukáč (46. Krajčík), Kanás (60. Chren), Vondra. MILAN KOVÁČIK

OFK Lapáš -

Spartak Bánovce 3:0 (2:0)

Góly: 28. Zima, 40. Rebra (11 m), 59. Hrnčár.

Prvú vážnejšiu príležitosť v priemernom zápase mal až v 11. min. Rebra, ale netrafil bránu, rovnako ako Kušpál v 13. min., ktorý vo výbornej pozícii namieril do oblakov. Hostí mohol dostať do vedenia v 22. min. Mikuš, ale jeho hlavička zo 6 m letela tesne nad. V 26. min. mal Kušpál tutovku, lenže opäť gól nedal. O dve minúty sa Čambal vyhol ofsajdovej pasci a Zima sa po jeho centri nemýlil - 1:0. Ďalšie dobré šance Kušpála a Ševčíka skóre nemenili. O to sa postaral zbytočným faulom Kosiba, pretože následnú penaltu s istotou premenil Rebra. V samom závere polčasu zaujala ešte "jedovka" Valacha. Aj po zmene strán boli domáci aktívnejší a mali viac z hry, lenže šancí na ich kopačkách bolo už pomenej. O záverečnú gólovú bodku sa postaral E. Hrnčár, ktorý využil ďalšie zaváhanie Kosibu a trafiť prázdnu bránu už preň nebolo problémom. V 63. min. šiel Kušpál sám na brankára hostí, lenže ani tentokrát gól nedal. Skóre mohol zmeniť ešte aj Rebra, to by však loptu z pár metrov nesmel napáliť priamo do brvna. V 80. min. sa páčila strela Pavloviča, ale to bolo do konca zápasu už všetko, pretože hostia sa po zmene strán okrem nebezpečnej strely Mikuša v 53. min. na nič podstatné nezmohli.

Rozhodoval Valko, ŽK: Bachňák, Čeman, Kosiba, Mezovský, 300 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Čeman - Zima, Štajer, Ševčík, E. Hrnčár (76. Čibik), Čambal (86. Bochnovič) - Rebra, Kušpál (63. Pavlovič). JOZEF UHLÁRIK

Juhcelpap Štúrovo -

MFK Myjava/Turá Lúka 0:0

Domáci po neúspechu v Lednických Rovniach zdvihli hlavu a odohrali s Myjavou veľmi solídny zápas. Od začiatku to bol súboj mladíckeho elánu na štúrovskej strane s rutinou hostí, ktorí potvrdili, že sú veľmi konsolidovaným celkom. Domáci mali loptu častejšie na kopačkách, ale obrana súpera stála na pevných nohách. Ani hosťom sa nedarilo prekonať spoľahlivo hrajúcu obranu domácich. V prvom polčase napriek vysokému tempu bolo len niekoľko šancí, keď v 11. min. Bábsky hlavičkoval z 10 m vedľa Solničkovej brány, v 20. min. bola nepresná strela K. Balásza. Hostia pohrozili v závere, keď najskôr Zríni mieril vedľa, v 47. min. Stančíkovu hlavičku z 11 m domáci brankár bravúrne chytil na čiare. Štúrovčania sa snažili vystupňovať prevahu, ale výborného Solničku ohrozovali len hlavičkami, ktoré tento spoľahlivo kryl. Dvakrát však po závare vykopávala hosťujúca obrana loptu doslova z bránkovej čiary. V nervóznom závere bol vylúčený hosťujúci Duga a v nadstavenom čase hlavička domáceho Tárnyika o milimetre minula bránku hostí. Škoda, že hostia svoj kvalitný výkon znehodnotili okatým zdržovaním a zbytočným provokovaním. V sumári sa však zrodila spravodlivá remíza.

Rozhodoval Sluk, ŽK: K. Balázs - Zverec, Stančík, Gálik, Raček, ČK: 89. Duga, 500 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Maršal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Koscelník, Kamas, K. Balász (76. G. Balász), Bábsky. JÁN ORAVEC

Slovan Nemšová - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 3:1 (1:0), 8. a 85. Valachovič, 49. Laco - 57. Lipnický.

Vegum Dolné Vestenice - Crystal Led. Rovne 4:0 (1:0), 33., 62. a 80. Masný, 66. Árgyusi.

Škoda len na autobuse

Nemilú príhodu spôsobilo zlé počasie futbalistom FC ViOn, keď sa vracali zo zápasu v Dohňanoch. Ich autobus totiž mal kolíziu - nie však s iným autom, ale len so zvodidlami. Nehoda nespôsobila žiadnemu z členov výpravy zranenie, menšie škody vznikli len na autobuse. Vioňácky tábor tak nestihol štvrtoligový zápas béčka voVrábľoch.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?