Šláger pre Levice, Topoľčany a Štúrovo „pukli“

MFK Topvar Topoľčany

- Slovan Nemšová 1:2 (1:1)

Góly: 15. Rusňák - 39. Doktor, 88. Ďuďák.

V zápase, ktorému chýbalo väčšie tempo, začali aktívnejšie domáci a vyústením ich štvrťhodinovej aktivity bola gólová hlavička Rusňáka, ktorému po dlhom aute predĺžil loptu hlavou Teplanský. Tento moment ich uspokojil až natoľko, že aktivitu prenechali hosťom, hrajúcim s piatimi obrancami a iba jediným útočníkom, ktorí trikrát pohrozili. Po polhodine prišli tutovky domácich, ale Rusňák a dvakrát Nemčický ich trestuhodne zahodili a Muchov lob hlavou i Sepešiho strelu zlikvidoval pozorný Bobot. V 39. min. zaspala celá domáca obrana, a hoci Amrichov pokus J. Baláž ešte vyrazil, Doktor krížnou strelou vyrovnal. Po zmene strán domáci úplne „odišli“, ich hre chýbala väčšia snaha a za celý polčas neohrozili hosťujúceho brankára. Nemšová, naopak, hrala takticky, jej hráči vedeli zakombinovať i podržať loptu. Z viacerých príležitostí mal najväčšie Ďuďák. V 56. min. jeho lob vykopával z bránkovej čiary Bačík a v 72. min. hlavičku pod brvno vyškriabal J. Baláž. Tretiu šancu tento hráč dve minúty pred koncom už zužitkoval a zaslúžene zabezpečil hosťom víťazstvo. Topoľčany, naopak, už trikrát podľahli gólom v závere zápasu, a keďže ich výkon je z kola na kolo horší, nečudo, že už štvrtýkrát za sebou prehrali.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Nemčický - Amrich, 520 divákov.

TOPVAR: J. Baláž - Poláček (57. Slezák), Bačík, Géci, P. Baláž - Šmitala, Sepeši, Teplanský, Nemčický - Rusňák (59. Želiska), Mucha.

MATÚŠ BAJZÍK

FC ViOn Zlaté Moravce -

FKM Nové Zámky 1:0 (1:0)

Gól: 2. Kanás.

Stretnutie začali vionisti vo veľkom štýle - už v 2. min. otvoril účet zápasu Kanás, ktorý šikovne preloboval Madarásza - 1:0. V 5. min. sa rútil sám na bránku Vondra, ale zoči-voči gólmanovi hostí neuspel. V 21. min. opäť Vondra postupoval sám, no namiesto prihrávky na úplne voľného Ondrejku volil strelu, ktorú hosťujúci brankár vyrazil na roh. Hostia postupne vyrovnali hru a v 39. min. mal gól na hlave Mlynár, ale Ondruška zázračne vytlačil na rohový kop. Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. V 59. min. sa v dobrej pozícii ocitol Vondra, no jeho prudká strela len tesne minula cieľ. V 70. min. opäť Vondra z rohu malého vápna mieril iba do brankára. Hostia vycítili svoju šancu, ale v 79. min. Machovu bombu odvrátil Piaček na bránkovej čiare a následný pokus Trnku zneškodnil Ondruška. V 86. min. Dekýšova strela trafila ruku Hamara a kopala sa jedenástka. Loptu si na biely body postavil Kanás, ale jeho strelu Madarász s prehľadom kryl. Keď v 90. min. Mlynárovu strelu Ondruška s námahou vytlačil na žrď, stretnutie sa nakoniec skončilo šťastným víťazstvom ViOnu.

Rozhodoval Gábor, ŽK: Kanás - Sebestyéni, Mlynár, Hamar, 680 divákov.

VION: Ondruška - Piaček, Dekýš, Štucika - Pavlenda (87. Lukáč), Tesársky, Greguška (57. Krajčík), Dudáš, Ondrejka (70. Chren) - Kanás, Vondra. FKM: Madarász - Orosi, Döme, Sepeši, Hamar - Sebestyéni (63. Mach), Horňáček, Andrášik, Holka - Trnka, Mlynár.

ĽUBOMÍR IVANOVIČ

FC Neded - KFC Majorka

Komárno 1:1 (0:0)

Góly: 63. Král - 60. Uzola.

Domácim v hodovom stretnutí citeľne chýbal v strede I. Jedinák, čo ovplyvnilo kombinačnú hru. Hostia hrali otvorene a už v 5. min. pohrozil nebezpečným prienikom Poruba. V ďalšej štvrťhodine sa vyznamenal Šutlák, keď vyrazil delovku T. Bombicza zo šibenice a v 21. min. zobral Královi loptu v gólovom prieniku. Hostia odpovedali nebezpečnou hlavičkou Krupníka, na druhej strane hlavičke Heribana chýbali milimetre. Najväčšiu šancu prvého polčasu po centri Semanka spálili na malom vápne Černáček s Heribanom. Po obrátke sa hral výborný futbal, najskôr Pčola v 49. min. tesne minul, na druhej strane Praj bravúrne vyrážal delovku Uzolu. Ten sa po hodine hry nemýlil a technickou strelou k žrdi získal hosťom vedenie. Domáci sa nepoložili a po biliardovej akcii Král v 63. min. vyrovnal. Od tohto momentu boli šance na oboch stranách, keď v drese hostí Kamendy v 86. min. strieľal vedľa a technický lob Bombicza vykopával z bránkovej čiary Martonosi. Keď v nadstavenom čase Šutlák vyrážal tvrdú strelu Vlčana, stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou.

Rozhodoval Lieskovský, ŽK: Otočka, 430 divákov.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, Marček (85. Vlčan), T. Bombicz, Semanko, Král, Pčola (85. M. Mrllák). KFC: Šutlák - Otočka, Kučera (55. Batla), Zlatohlávek, Spal, Kamendy, Krupník, Matúš, Martonosi, Poruba, Uzola.

JOZEF SKLENÁR

Crystal Lednické Rovne - Juhcelpap Štúrovo 6:1 (2:1)

Góly: 5. a 75. Bagin, 28. a 48. Grendel, 67. Holeščák, 90. Václavík - 45. Koscelník.

Zápas začal opatrne, ale v 5. min sa oprel do lopty Bagin a tá skončila v sieti hostí. Domáci prebrali iniciatívu, Turza však vystrelil slabo, Václavík nad bránu a pred Grendelom odkopol loptu brankár hostí. Štúrovo pohrozilo Gajanom, ale Minárech obetavo zachránil. V 28. min vyšla domácim rýchla akcia a po Václavíkovej prihrávke Grendel obišiel aj brankára a zvýšil skóre zápasu. Hostia pritvrdili v osobných súbojoch, ale sklári mali herne navrch. V poslednej minúte prvého polčasu trafil Meliš tyč, hostia loptu odkopli, ale domáca obrana vyrobila zbytočný rohový kop a z neho po skrumáži znížil už v nadstavenom čase Koscelník. Na začiatku druhého polčasu upokojil domácich Grendel po akcii Basilu. Vzápätí pohrozilo Štúrovo Bábskym, ale Minárech podržal mužstvo. V 62. min bol vylúčený Gajan, čo domáci aj gólovo využili, keď 67.min skóroval Holeščák, ktorému hlavou prihral Bagin. V 75. min prestrelil Bagin všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 5:1. Pekný futbalový moment sa odohral v 85. min, keď výborne hrajúci Bagin skúsil prelobovať z vlastnej polovice súperovho brankára, ale ten s námahou vyrazil loptu na roh. V poslednej minúte zápasu vybojoval loptu Holeščák a Václavík uzavrel skóre zápasu. Futbalisti Led. Rovní pokorili ďalšieho lídra súťaže a potvrdili, že patria k najlepším mužstvám tretej ligy.

Rozhodoval Schmidt. ŽK: Gavroň, Gajan, ČK: 62. Gajan, 500 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Maršal (67. G. Balázs), Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Koscelník, Čoknay, (32. Bábsky), Gajan, Šimunek (55. K. Balázs). STANISLAV DETKO

Slovan Levice -

OFK Lapáš 2:1 (0:1)

Góly: 63. Megyesi, 80. P. Havran - 21. Pavlovič.

V šlágri kola sa hral výborný futbal, no zásluhou domácich až po polčase. Hoci Levice tlačili, mali loptu viac na svojich kopačkách, hostia umnou hrou dlho držali domácich od svojej brány. Hostia pohrozili prvý raz v 13. min, keď Hrnčár v dobrej pozícii ešte hľadal Pavloviča a jeho strelecký pokus Straka vyrazil. Táto dvojica si všetko vynahradila v 21. min. a po presnom priamom kope Hrnčára hlavičkoval Pavlovič do siete - 0:1. Na druhej strane sa snažil o čosi podobné Kuťka po Chmelovom priamom kope, ale trafil len bočnú sieť. V 38. min Hrnčár opäť zakrútil svoju štandardku, no tentoraz bola obrana Levíc úspešnejšia. V závere polčasu skúšal šťastie z diaľky Kuťka a po ňom tiež neúspešne Vidra. Oživenie v domácich radoch priniesol striedajúci Kubala. V 49. min. po rýchlo rozohranej štandardke Chmelo z prvej vystrelil tesne vedľa. V 61. min. Kubala sa "prehačkoval" cez troch súperov a jeho strela len tesne minula ľavú žrď. O dve minúty Levice vyrovnali po presnom priamom kope Chmela priamo na hlavu Megyesiho - 1:1. O ďalšie dve minúty mohol Jenes poslať domácich do vedenia po prihrávke Havrana. O to isté sa snažil z priameho kopu Hrnčár, keď presne mierenou strelou trafil brvno. Domácim bod nestačil a snažili sa strhnúť vedenie na svoju stranu. V 80. min. po učebnicovej akcii Vidra - Chmelo - Havran posledne menovaný nechytateľne strelil druhý gól. Definitívne rozhodnúť mohol ešte Jenes, no mieril len tesne vedľa. Záverečná snaha Lapáša už gól nepriniesla.

Rozhodoval Peťovský, ŽK: Kuťka, M. Pavlík, Gonda, P. Havran, Jenes - Čekey, Čambal, 1000 divákov.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Golian, Gonda - Kuťka (77. Švec), Chmelo, M. Pavlík, Vidra, Tužinský (46. Kubala) - Jenes (90. Víg), P. Havran. OFK: Ondrejička - Čeman, Čekey, M. Ševčík, Černý (78. Bochnovič) - Pavlovič, E. Hrnčár, Štajer, Bachňák (84. Rebra), Čambal - Zíma (70. Kušpál). ROMAN UHNÁK

J. Bohunice - D. Vestenice 0:2 (0:1), 30. a 77. Masný. Bánovce - Púchov B 1:0 (1:0), 26. Mikuš. Myjava/Turá Lúka - Trnava B 3:0 (1:0), 31. Stančík, 64. a 78. Hesek.

1. Štúrovo 8 6 0 2 15:12 18 (+6)

2. Levice 8 5 2 1 14:4 17 (+2)

3. FC ViOn 8 5 2 1 12:7 17 (+5)

4. Lapáš 8 5 1 2 15:6 16 (+4)

5. D. Vestenice 8 5 1 2 13:8 16 (+7)

6. Myjava/T. Lúka 8 5 0 3 13:7 15 ( 0)

7. Led. Rovne 8 4 2 2 18:10 14 (-1)

8. Komárno 8 4 1 3 11:13 13 (+4)