Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Zariadila víťazstvo paprika?

I. liga hádzanárok

ŠKP Topoľčany - Lodiar Zlatná n/O. 26:31 (9:14). Podľa slov domácich o výsledku zápasu rozhodla paprika, ktorú dostali rozhodcovia od hostí po zápase, čo majú údajne aj patrične zdokumentované. „Dnes by sme nevyhrali, ani keby sme nastúpili s reprezentantkami. To, čo predviedli rozhodcovia a hosťujúca trénerka, to sa len tak ľahko nevidí,“ posťažoval si domáci tréner Ivan Ivanov. ŠKP viedol v 5. min. 4:1, ale v 18. min. Lodiar otočil na 7:8 a do konca polčasu si vytvoril slušný náskok. Keď bolo v 49. min. 14:28, na palubovku musela ísť aj z Púchova zranená Ivanová a domáce hroziaci debakel predsa len odvrátili.

Pred 200 divákmi rozhodovali Strecký - Trepka, pok. hody: 5/3 - 7/6, vylúčené: 6 - 4.

ŠKP: Satinová 1 - Vaňová, Bezáková, Krahulíková, Maková 1, Horáčiková 3, Ivanová 2, Terlandová, Kováčiková, Baloghová 1, Hrmová 12/3, Červinková, Ščasná 1, Javoříková 5.

LODIAR: Szarfová - J. Szabóová, Rajkovičová 6, E. Pažúrová 5, Šebenová, Takáčová 7/6, R. Pažúrová, Olajosová 7, Méryová 6, Benkóczka, Feketeová, Horváthová.

HK Nitra - HK Štart Trenčín 23:36 (8:20). Nitrianky chceli už konečne zabodovať, ale opäť nastúpili nekompletné, pretože s hádzanou skončila aj brankárka Danová. Nastúpila síce Hanakovičová, ale po množstve chýb v domácej rozohrávke sa dievčatá z Trenčína po rýchlych kontrách dostali na koňa. Prvý polčas vyznel jasne pre hráčky spod hradu Matúša Čáka, ktoré po zmene strán vývoj zápasu už iba kontrolovali a nakoniec ho celkom v pohode doviedli do víťazného konca.

Pred 50 divákmi rozhodovali Bábel - Baďura, pok. hody: 8/5 - 6/6, vylúčené: 3 - 4.

HK: Klenková, Krseková - Lieskovská 2, Tárošová 6/1, Kuklová, Korecová 6/2, Hanakovičová 3/2, Gundová, Kvasňovská 2, Hroššová, Mesárošová 3, Palatická, Rebrová, Uharčeková 1.

HKž Nové Zámky - Močenok 18:13 (9:6). Úvod stretnutia sa niesol v znamení nervozity a nepresností na oboch stranách, padalo málo gólov. V druhom polčase sa chytili domáce, keď zlepšili obranu a dobrými zákrokmi ich podržala brankárka Šestáková. Vedúci celok tabuľky bol úspešnejší aj v zakončovaní a naďalej vedie v súťaži bez straty bodu.

Priebeh: 3:1, 5:3, 7:3, 7:5, 8:6, 11:7, 16:8, 17:11.

HKž: Šestáková, Magyerková - Dekanová 3, Fujasová 3 , Konárková 6/4, Chaternuchová 1, Masaryková 2/2 , Horváthová, Procházková , Bušányová 1, Tallosiová 2, Močkorová, Bihariová.

JUNIOR: Miháliková, Barčáková - Veresová 1, Macková 3, Horňáková 1, Krommelová, Demančeková 2, Lenická, Gutrayová 2, Jančová 1/1, Perinová 3, Gyerová, Gregušová.

Ostatné výsledky: ŠKP Štart - Púchov 22:12, Prešov - Modranka 23:19.

10. Modranka 4 0 0 4 72:100 0

5. kolo - 4. 10. o 15.00 h Modranka - Nitra, o 17.00 h Púchov - Nové Zámky, o 17.30 h Trenčín - Topoľčany, o 18.00 h Zlatná n/O. - ŠKP Štart, 5. 10. o 10.30 h Močenok - Prešov.