Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Prvá prehra Lapáša, novým lídrom Štúrovo

MFK Topvar Topoľčany - Juhcelpap Štúrovo 1:2 (1:0)

Góly: 42. Mucha - 61. Saláta, 87. Tárnyik.

Svižnejšie začali hostia a už v 3. min. po rohu hlavičkoval Marsal do tyče. Až po desiatich minútach sa rozhýbali z pochodového tempa aj domáci a v 13. min. Sepešiho skákaná strela po zemi skončila na tyči. Vyrovnaná hra v poli pokračovala až do polčasu, ale väčšie šance mali hostia. V 19. min. prišlo dvojnásobné Gajanove hlavičkové predstavenie, ale najskôr domáci brankár loptu s námahou vytlačil na roh a po ňom odvracal P. Baláž stojaci na bránkovej čiare. V 37. min. opäť ten istý hráč hostí volejom zahodil tutovku vari zo 7 m. Za nepremenené šance potrestali hostí v 42. min. Mucha so Slezákom, keď druhý menovaný sa parádne uvoľnil v pokutovom území a ideálne naservíroval loptu na gól. Po zmene strán domáci Janásek v 49. min. po odvrátenej lopte z rohu volejom zo šestnástky opečiatkoval tyč. A keď v 53. min. priamo z rohu neprekvapil Prochászku ani Nemčický, prišli chvíle hostí. Po hodine hry z ničoho nič parádne trafil ďalekonosnou strelou z 25 m k pravej žrdi Saláta. V záverečnej polhodine nedokázali domáci napriek zdržiavacej taktike hostí vystupňovať tempo a v útoku boli bezzubí. V 87. min. vyšla K. Balázsovi rýchla kontra po pravom krídle a Tárnyik predĺžil víťaznú sériu Štúrova už na päť zápasov v rade.

Rozhodoval Hádek, ŽK: Nemčický, Géci - Čoknay, Saláta, Kovács, 660 divákov.

MFK: J. Baláž - Poláček (72. Teplanský), Bačík, Géci, P. Baláž - A. Candrák, Sepeši, Janásek, Nemčický - Mucha, Slezák (66. Rusňák). JCP: Prochászka - Marsal, Urbán, Gavroň, Saláta - Tárnyik, Čoknay, Smatana, Šimunek (89. Kovács) - Bábsky (61. K. Balázs, 90. G. Balázs), Gajan.

MATÚŠ BAJZÍK

FKM Nové Zámky -

Slovan Nemšová 2:3 (0:3)

Góly: 48. Horňáček, 56. Mlynár (11 m) - 18. Doktor, 29. Valachovič, 43. Šmátrala.

Domáci prehrali už tretí domáci zápas a hanbu si urobili najmä v prvom polčase, po ktorom nováčik z Nemšovej viedol poľahky 3:0. Hneď v úvode nevyužil dobrú šancu hosťujúci Valachovič, na opačnej strane sa dostal až do šestnástky Trnka, no mieril meter vedľa. Prvý úder hostí prišiel v 18. min, keď Hlavačka prehral súboj, brankár Racko zle vybehol a Doktor skóroval do opustenej brány. Nečakaná strela Mlynára potom nenašla cieľ, krásny Hamarov volej trafil Zubovu náruč a opäť Mlynár v šanci zakončil nad. V závere prvej polhodinky predviedla Nemšová najkrajšiu akciu zápasu - tvorca Amrich vysunul Ďuďáka, ten potiahol, ideálne nacentroval Valachovičovi, ktorý sa mohol Racka opýtať, kam to chce - 0:2. Tretí úder prišiel tesne pred prestávkou, keď si Šmátrala prebral loptu na hrote a sám pred Rackom pohodlne zvýšil na 3:0. V druhom dejstve sa Novozámčania zmobilizovali a hrali o poznanie dôraznejšie. Po rohu rýchlo znížil hlavou Horňáček (prvý domáci gól FKM), no a v 56. min faulovali hostia v čistej šanci Mlynára, ktorý penaltu bezpečne premenil a kontaktným gólom vrátil svojich do hry. Do konca zostávalo dosť času, Nové Zámky mohli aj vyrovnať, avšak Sebestyéni a potom ani Mlynár dobré šance trestuhodne nevyužili.

Rozhodoval Kéry, ŽK: Hamar, Andrášik - Laco, Ďuďák, 300 divákov.

FKM: Racko - Orosi, Döme, Hamar, Hlavačka (75. Mach), Holka, Sepeši (50. Sebestyéni), Horňáček, Andrášik, Mlynár, Trnka.

MARIÁN DRAGÚŇ

FC Neded - Vegum

Dolné Vestenice 0:2 (0:1)

Góly: 36. B. Krajčo, 85. Mikláš.

Domáci futbalisti potrebovali bodovať a od úvodných minút dostali súpera pod tlak, ale príležitosti Ölveckého, I. Jedináka a Bombicza buď zneškodnil výborný Jurenka v bránke hostí, alebo chýbalo trošku šťastia k zakončeniu. Hostia hrali so zabezpečenou obranou, z ktorej vychádzali do rýchlych brejkov najmä Kočišom a Argyusim. Po polhodine mohol Bombicz dostať domácich do vedenia, ale brankár Jurenka výborne zasiahol. Ako sa premieňajú príležitosti, ukázal v 36. min B. Krajčo, ktorý strelou od žrde dostal hostí do vedenia. Domáci sa snažili po obrátke otočiť skóre, ale hostia disciplinovanou obrannou hrou im vďaka Jurenkovi veľa nedovolili. V 60. min. zneškodnil nebezpečnú strelu Oláha a nenechal sa prekvapiť ani po hlavičke Bombicza. Hostia nelenili a Iskra mohol v 62. min poistiť vedenie, ale Praj bol na mieste. V 64. min. spálil I. Jedinák tutovku, čo sa domácim vypomstilo, nakoľko Mikláš v 82. min. dal domácim lekciu z efektivity - 0:2.

Pred 480 divákmi rozhodoval Černek, ŽK: Kočiš, Kopčan.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan - P. Jedinák, I. Jedinák, T. Bombicz, Marček (46. Král) - Ölvecký, Pčola. JOZEF SKLENÁR

FC ViOn Zl. Moravce - KFC Majorka Komárno 2:1 (0:0)

Góly: 65. Vondra, 80. Dekýš (11 m) - 70. Krupník.

Súboj súperov z lepšej polovice tabuľky sa odohrával prevažne v strede poľa. Pritom hostia mali obrovskú príležitosť hneď v úvode, keď sa Uzola rozbehol sám na Ondrušku, no domáci gólman si ho dobre vyčkal. Zlatomoravčania kontrovali pokusmi Kanása a Gregušku, ba v 19. min. mal po priťuknutí Vondru dobrú možnosť Chren, ale brankár KFC Šutlák bol tiež pozorný. Komárňanci dobre kombinovali v strede poľa, ich hra išla cez pohyblivého Spala, do domácej 16-tky sa však dlho nedostávali ani sporadicky. V 63. min. zahral Ondrejka trestný kop od rohovej zástavky, Dudáš ale hlavou namieril vedľa. O ďalšie dve minúty sa vybral na dlhý slalom Greguška, ktorý krásne vysunul do 16-tky Kanása a jeho nezištnú prihrávku poslal do siete Vondra - 1:0. Domáci sa však z vedenia dlho netešili. V 70. min. totiž dobre hrajúci Kamendy zacentroval z ľavej strany na Krupníka, ktorý hlavou vyrovnal na 1:1. Zápas dostal novú šťavu a o chvíľu mohli hostia aj vyhrávať, keď Ondruška zachraňoval po rohu Kamendyho a odrazenú loptu poslal Zlatohlávek zo 6 m kolenom nad bránku. Potom udreli opäť domáci - v 74. min. ešte gól Vondru neplatil pre ofsajd, no v 80. min. zahral Dekýš priamy kop, lopta prešla cez múr k Vondrovi, ktorého zastavil nedovolene Kökényesi a z nariadenej penalty stanovil konečný výsledok Dekýš.

Pred 520 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Štucika, Vondra - Kökényesi, Krupník. ČK: 80. Kökényesi.

FC VION: Ondruška - Piaček (27. Lukáč), Dekýš, Štucika - Pavlenda (65. Krajčík), Kanás, Dudáš, Greguška, Ondrejka - Vondra, Chren. KFC: Šutlák - Matuš, Zlatohlávek, Bazinský - Kökényesi, Spal, Kamendy, Poruba, Batla (46. Kučera) - Krupník, Uzola.

ŠTEVO KORMAN

Crystal Lednické

Rovne - OFK Lapáš 3:1 (2:0)

Góly: 27., 32. a 84. Václavík - 57. Meliš (vlastný).

Domáci začali hneď v úvode dvomi šancami, ale ani Václavík a ani Grendel nepretlačili loptu do siete. Ďalšiu šancu Turza slabo zakončil, strelu P. Martinku vytlačil brankár na roh a pred Václavíkom si pomohli obrancovia podobne. Sklári boli kombinačne lepší, čo vyústilo do prvého gólu, keď prihrávku Grendela hlavičkoval do siete Václavík. Spoluprácu si zopakovali o päť minút, keď Grendelovú ďalšiu nezištnú prihrávku zavesil pod brvno opäť skvelý Václavík. Vzápätí jeho bombu vyrazil brankár hostí a Baginová strela išla tesne vedľa brány. Mnohé sľubné akcie Led. Rovní hostia zneškodnili, ale celý prvý polčas bol v jasnej réžii sklárov. Tlak domácich pokračoval aj v druhom polčase, keď napr. Grendelovú šancu vykopli obrancovia hostí na roh, Nosického hlavička išla vedľa a Tomanovu strelu chytil brankár. Lapášanov vrátil do hry nešťastne v 57. min Meliš, keď zle trafil loptu a tá skončila v domácej bráne... Domáci hráči znervózneli, ale vytvorili si ďalšie príležitosti, pri ktorých Grendel, Turza, Víáclavík nemali potrebné strelecké šťastie. Uspokojil ich až v 84. min gól Václavika po najkrašej akcii zápasu, keď Grendel a Nosický asistovali pri zavŕšení jeho skvelého hetriku. Sklári vyhrali úplne zaslúžene, mohli zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom. Hostia ako vedúce mužstvo tabuľky sklamali.

Pred 550 divákmi rozhodoval Ježík, ŽK: P. Martinka, Grendel - Štajer, Ševčík.

OFK: Ondrejička - Bachňák (75. Čibik), Čeman, Ševčík, Zima, Čambal, Pavlovič, Er. Hrnčár, Čekey, Štajer, (55. Černý), Rebra (55. Kušpál).

STANISLAV DETKO

Slovan Levice -

Spartak Bánovce 4:0 (1:0)

Góly: 48. a 54. Jenes, 32. Vidra, 64. T. Kuťka.

Levičania si chceli napraviť reputáciu po strate bodov so Zlatými Moravcami, no prvý polčas tomu veľmi nenasvedčoval. Prvý ohrozil brankára hosťujúci Parkan, na druhej strane získal loptu Jenes, no jeho tečovaná strela skončila vedľa brány. V 17. min. kopal priamy kop hostí Kotula, no Straka jeho pokus chytil. O tri minúty P. Havran otáľal so strelou a nakoniec sa k nej ani nedostal. V 32. min. sa domáci dočkali úvodného gólu, keď Jenes odcentroval z ľavého krídla a hlavička Vidru skončila za chrbtom brankára Kosibu. V 43. min. mohli domáci poistiť vedenie, na prihrávku Jenesa popred bránu reagoval strelou Kuťka, ale Kosiba jeho strelu vyrazil. V poslednej minúte 1. polčasu hostia strelili gól, no asistent rozhodcu zodvihol zástavku a zostalo 1:0 pre domácich. Hneď po zmene strán M. Pavlík uličkou našiel nabiehajúceho Jenesa, pre ktorého nebol problém prekonať brankára hostí - 2:0. V 50. min. si na center Tužinského pekne naskočil P. Havran, no lopta z jeho hlavy skončila len tesne vedľa. O štyri minúty po rýchlej akcii našiel P. Havran Jenesa a kanonier Levíc zvýšil už na 3:0. O záverečnú gólovú bodku domácich sa postaral T. Kuťka, keď zúžitkoval presnú prihrávku Jenesa. Keď v 70. min. Megyesi ani na dvakrát neprekonal brankára Kosibu a náznaky hostí zostali len náznakmi, zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom domácich v pomere 4:0.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: Megyesi, 210 divákov.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Golian, Kanda - T. Kuťka (68. Švec), Chmelo, M. Pavlík, Vidra, Tužinský (70. A. Kubala) - Jenes, P. Havran (76. Víg). ROMAN UHNÁK

Myjava/Turá Lúka - Púchov B 1:0 (0:0), 62. J. Duga.

Jaslovské Bohunice - Trnava B 1:0 (0:0), 72. Piovarči (11 m).

1. Štúrovo 6 5 0 1 12:5 15 (+6)

2. Lapáš 6 4 1 1 12:3 13 (+4)

3. FC ViOn 6 4 1 1 10:6 13 (+4)

4. Myjava/T. Lúka 6 4 0 2 9:5 12 ( 0)