Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

MO Topoľčany

Veľká tlačenica na čele

Nemčice - Ludanice 3:3 (1:0), 11. P. Desat, 63. D. Kvasnica, 72. M. Višňovský - 48. T. Golský, 52. M. Košecký, 67. P. Lacena. Domáci začali veľmi dobre. V druhom polčase sa však uspokojili a následkom toho hostia otočili zápas vo svoj prospech. Nemčice opäť zabrali, dva razy vyrovnali a spravodlivou remízou sa zápas aj skončil.

H. Obdokovce - Jacovce 2:0 (0:0), 75. a 80. M. Buday. Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Domácim dobrý dojem pokazil rozhodca, ktorý údajne opraty zápasu nezvládol a vylúčil im hráča. No ani to ich nezlomilo, ba naopak. Hrdinom sa stal Buday, ktorý najprv zakončil akciu po vyšachovaní obrany a neskôr sa trafil aj z priameho kopu.

Urmince - To B/N. Streda 4:3 (2:1), 10. M. Pastirik, 27. M. Cifra, 87. J. Tomaškovič, 90. R. Mokoš - 7. R. Mokráň, 75. P. Krošlák, 89. J. Greguš (11 m). Duel bol bojovný a nervózny, s množstvom šancí. Hoci sa hostia dostali do vedenia, stav sa do polčasu vďaka snahe Urminiec otočil a nakoniec zápas po ďalších góloch aj vyhrali.

N. Blatnica - Chrabrany 1:4 (1:3), 8. J. Stanček - 17. S. Vaňo, 19. a 70. I. Floro, 40. Lovás. Domáci začali ofenzívnejšie a čoskoro sa tešili z gólu Stančeka. Radosť im čoskoro po chybe obrany pokazil Vaňov zásah. Snaha o vedúci gól bola úporná, no ani zmena taktiky v druhom polčase nedokázala zastaviť hostí v ich víťaznom ťažení.

Solčany - Hrušovany 1:2 (0:1), 55. M. Michalík - 25. R. Candrák, 56. M. Kočan. Vedenia v obojstranne tvrdom zápase sa ujali hostia po individuálnej akcii Candráka. Šance boli na oboch stranách, no efektivita hlavne u hostí. Michalík síce krížnou strelou vyrovnal, no Hrušovany okamžite odpovedali Kočanom po Candrákovom centri.

Preseľany - Mýtna N. Ves 3:0 (3:0), 12. (11 m) a 28. J. Guniš, 41. J. Matejov. Na pôde ambiciózneho nováčika sa hral dobrý futbal. Ako sa neskôr ukázalo, prvý polčas bol kľúčový. Prvý gól padol z jedenástky vďaka Gunišovi. Ten istý muž sa zapísal aj druhýkrát, a to bombou do vinkla z 20 metrov. Výsledok ešte hlavou ozdobil Matejov.

Krnča - Čermany 2:3 (1:2), 36. M. Hodál, 84. M. Meluš - 15. M. Chobot, 19. M. Miko, 76. J. Prostredný. Začalo sa vyrovnane. Skóre po skrumáži otvoril Chobot. Miko využil ďalšie okno v domácej obrane. Potom Hodál znížil a dodal kolektívu síl do druhého polčasu. Krnča zatlačila, no opäť zabudla na obranu. Krásnu bodku dal Meluš.

Kamanová - Prašice 1:2 (1:0), 10. R. Kamencay - 75. J. Šmatlák, 90. M. Janega. Pre Kamanovú sa duel začal sľubne, keď loptu po hlavičkovom súboji usmernil do brány Kamencay. Postupne si hostia ukrajovali z koláča viac, najmä v druhom polčase. Najprv sa Šmatlák presadil po priamom kope a zápas rozhodol Janegov šťastný gól.

16. Krnča 5 0 0 5 3:18 0 (-6)

najlepší strelci: 7 - M. Buday (H. Obdokovce), 5 - R. Candrák (Hrušovany), 4 - J. Gieci, J. Prostredný (Čermany), P. Desat (Nemčice), E. Ďurík (Prašice), 3 - M. Mičina (Jacovce), R. Kamencay (Kamanová), P. Labuda, M. Kuna, M. Rusnák (Ludanice), D. Kvasnica, M. Višňovský (Nemčice), J. Šmatlák (Prašice), D. Fruňo (To. B/N. Streda). martin meszároš

(Ďalšie topoľčianske súťaže nájdete na 7. strane Topoľčianskych novín.)