III. liga

MFK Myjava/Turá Lúka -

FC ViOn Zl. Moravce 3:1 (3:0)

Góly: 8. Hesek, 20. Zverec (11 m), 40. Černý - 90+. Hözl.

Už vo 4. min. domáci Raček z voleja asi z 18 metrov mieril vedľa brány. V 8. min. presný center Černého z ľavej strany zakončil Hesek hlavou na vedúci gól domácich. V 20. min. po faule v šestnástke na Dugu hosťujúcim Dekýšom premenil domáci kapitán Zverec pokutový kop - 2:0. V 40. min. prišla individuálna akcia Černého, ktorý prebral loptu na polovici ihriska, Dekýš mu bežecky nestačil a po kľučke na ďalšieho obrancu bol brankár hostí Ondruška na jeho krížnu strelu prikrátky - 3:0. Už o minútu po akcii domácich na jeden dotyk gólovú strelu Černého brankár ViOnu vyrazil reflexívne na roh. V druhom polčase v 51. min. po osi Hesek - Černý pred Zrínim v čistej šanci odkopol hosťujúci obranca. V 66. min. mal najväčšiu šancu hostí Piaček, no sám pred Solničkom zaváhal a ten mu loptu z nohy zobral. V 69. min. hlavičkoval domáci Stančík z päťky, no Ondruška bol namieste. Potom mali tri výborné možnosti hostia. V 72. min. Chren v šanci netrafil ani loptu, v 76. min. zo siedmich metrov hlavičkoval Vondra vedľa brány a v 83. min. po rohu hostia nastrelili iba brvno domácej brány. V poslednej minúte zápasu mal šancu domáci Buček, lopta mu však odskočila. Už v nadstavenom čase striedajúci Hözl zo šestnástky strelou do vinkla znížil na konečných 1:3.

Pred 250 divákmi rozhodoval L. Tóth, ŽK: Stančík, Božík, Duga - Ondrejka.

VION: Ondruška - Piaček, Dekýš, Štucika, Dudáš - Pavlenda (55. Hözl), Farkaš (82. Tesársky), Krajčík, Ondrejka (55. Chren) - Vondra, Kanás.

ZDENO ŠIMO

Matador Púchov B - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (1:0)

Góly: 45. Škorvánek (11 m) - 65. Mucha.

Ani do tretice si nepripísala rezerva extraligistu tri body a zdá sa, že sa stáva remízovým kráľom. V súboji celkov, ktoré ešte neprehrali, dal v 5. min Bakoš gól, ktorý neplatil pre faul na brankára. Futbal sa z ihriska vytratil a behanie za loptou medzi šestnástkami prerušovali iba osobné súboje, po ktorých mali prácu maséri. Priemerná šeď nezmizla ani v závere polčasu, keď posúdil arbiter stret Bačíka so Škorvánkom ako faul a Bakoš jedenástku premenil. Úvod druhej časti dueli patril domácim, ktorí zahodili 52. min najväčšiu šancu zápasu. Škripec vysunul Bakoša, ktorého J. Baláž vychytal. O osem minút natiahol Nemčický Valacha a s jeho ďalšou strelou si gólman domácich poradil aj v 64. min. Púchovčania sa nepoučili, a tak pykali. V 65. min Mucha peknou strelou vyrovnal. O desať minút hlavičkoval Slezák tesne vedľa a keďže nervozita a nepresnosť sa vrátili na kopačky hráčov oboch celkov, zaujímavé momenty už diváci nevideli. Nováčik súťaže sa tak neradoval z víťazstva ani do tretice, hoci opäť viedol ako v predchádzajúcich zápasoch.

Pred 200 divákmi rozhodoval Jambor, ŽK: Štofík - Sepeši, Bačík.

MFK: J. Baláž - P. Baláž, Bačík, Géci, Janásek, Poláček, Sepeši, Candrák (69. Šmitala), Nemčický, Tóth (66. Slezák), Mucha.

Milan Kováčik

Juhcelpap Štúrovo - KFC Majorka Komárno 3:1 (1:1)

Góly: 35. Bábsky, 73. (11 m) a 90. Tárnyik - 40. Nagy.

Pred peknou návštevou domáci začali aktívne a hostia skonsolidovaní v obrane vyčkávali na príležitosť. Štúrovo sa skúšalo presadiť vysokými centrami, ktoré však istý brankár Šutlák bez problémov likvidoval. Po dvadsiatich minútach hostia vyrovnali hru, ale nebezpečenstvo hrozilo len zo štandartných situácii. Fogadov roh prešiel hradbou tiel a skončil na vzdialenejšej tyči. V 31. min. Maršalovu hlavu po rohu bravúrne zachránil Šutlák nohou. V 35. min sa domáci dočkali vedúceho gólu, keď dlhú prihrávku Bábsky hlavou z hranice 16-ky preloboval brankára hostí. JCP sa z vedenia dlho netešilo, pretože v 40. min. opäť po Fogadovom rohu v obrane zazmätkovalo a Nagy z metra zavesil. V druhom dejstve sa snažili hostitelia vyvinúť tlak, ktorý však vďaka nepresnostiam dlho neprinášal úspech. Komárno spokojné s výsledkom čakalo na kontry. V 73. min. po skrumáži zahral jeden z obrancov hostí rukou a penaltu premenil Tárnyik. Hostia otvorili hru, ale hra prebiehala v strede ihriska a až v 90. min agilný Bábsky získal loptu v strede ihriska, rozohral na Gajana, ktorý predĺžil na Tárnyika a jeho krížna strela pečatila výsledok a tri body pre domácich. Víťazstvo sa rodilo ťažko a body boli vydreté. Rozhodoval Gunda, ŽK: Smatana, Kamas, Gavroň - Šupka, 500 divákov.

JCP: Prochászka - Urban, Maršal, Samatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Baláž (52. Kamas, 86. Šimunek), Gajan, Čoknay (58. Sasko), Bábsky. KFC: Šutlák, Kökenyesi, Bazinský, Fogada, Šupka, Kršteňanský (64. Kučera), Uzola, Matuš, Nagy, Tot, Batla. JÁN ORAVEC

OFK Lapáš -

FC Neded 3:0 (1:0)

Góly: 10. Er. Hrnčár, 66. Čambal, 72. Martin. Ševčík.

Na Lapáši sa začalo opatrne s viacerými nepresnosťami. Domácich dostala do formy dvojnásobná príležitosť v 9. min., keď najprv Rebra technickou strelou nechal vyniknúť Seneckého a z následného rohu Čeman zbrklo hlavičkoval. Už o minútu neskôr si Erik Hrnčár narazil so Zimom a z 25 m trafil nechytateľne - 1:0. Zvyšok polčasu sa niesol jasne v réžii Lapášanov, ale Senecký v bráne Nededu svojich neraz podržal. Bezmocný bol proti hlavičke vlastného obrancu Marčeka, no našťastie pre neho však skončila na brvne. Hostia vystrčili rožky v 33. min., lenže hlavička Pčolu a vzápätí bomba Ölveckého Ondrejičku bezprostredne neohrozili. V závere prvého dejstva mohli domáci svoj náskok zvýšiť, ale šance Čambala, Bochnoviča či Štajera zostali nevyužité. Po obrátke sa obraz hry vôbec nezmenil, hralo sa prakticky na jednej polovici. V 56. min. Senecký po tečovanom centri Čambala na čiare čaroval, podobne ako po strele toho istého hráča o niekoľko minút neskôr. Loptu za svoj chrbát predsa pustil v 66. min, keď Čambal obstrelil múr z priameho kopu. Nededčania sa nestihli ani spamätať a inkasovali po tretí raz, keď Martin Ševčík hlavičkoval pod brvno. V závere zápasu tlak domácich už gól nepriniesol a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Čambal - Kopčan, 350 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Čeman - Er. Hrnčár (80. Pavelka), Štajer, Bochnovič (44. Čibik), Ševčík, Čambal (83. Černý) - Zima, Rebra. FC: Senecký - Oláh, Černáček, Kopčan - Semanko (62. Král), Marček, T. Bombicz, P. Jedinák, Ölvecký (75. Vlčan) - I. Jedinák (86. Mrllák), Pčola. MATEJ IVAN

Slovan Levice - Crystal

Lednické Rovne 3:1 (2:1)

Góly: 31. a 61. Jenes, 44. Vidra - 39. Holeščák.

Zápas, v ktorom domáci už museli zabrať, za začal pomerne svižne z oboch strán. Domáci P. Havran už v 8. min. zahodil čistú gólovú šancu, keď po prieniku a strele Jenesa brankárom Minarechom vyrazenú loptu poslal ponad prázdnu bránu hostí. V 24. min. domáci ani na trikrát neprestrelili obrancov hostí z vnútra šestnástky. O päť minút na druhej strane Grendel takmer využil nedorozumenie obrany Levíc, no lopta len tesne minula bránu. V 31. min. zobral Jenes loptu v strede ihriska Baginovi, prešiel s ňou až pred brankára a po zemi k tyči otvoril skóre zápasu. Hostia odpovedali v 39. min., keď po brejku do odkrytej obrany krížnou strelou vyrovnal Holeščák. Hneď o dve minúty Vidra zo 16-tich metrov prestrelil bránu hostí. Vidra si to vynahradil v 44. min., keď využil nedorozumenie brankára Minarecha s obranou a pohodlne poslal svoje mužstvo do vedenia - 2:1. V 2. polčase začali o niečo lepšie hostia a po rohovom kope hlavičku Šatku brankár Straka len s námahou vyrazil na roh. V 61. min. sa opäť presadil najlepší hráč domácich v tomto zápase Jenes, keď sa individuálne predral popri Šatkovi až pred brankára Minarecha a toho technickým lobom prehodil - 3:1. Potom mal možnosť definitívne rozhodnúť Vidra a po ňom prudkou strelou Chmelo, no skóre sa nemenilo. Na druhej strane už v nadstavenom čase Turzova strela „lízala“ brvno Strakovej svätyne, no konečný hvizd hlavného rozhodcu iba potvrdil prvé víťazstvo Levíc v tejto sezóne.

Pred 252 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Megyesi, Vidra, Tužinský - P. Martinka.

SLOVAN: Straka - Ťuťuris, M. Pavlík, Megyesi, Kanda - J. Gonda, Chmelo (80. Golian), Vidra, Tužinský - P. Havran (73. T. Kuťka), Jenes (84. Švec). (ru)

Spartak Trnava B -

FKM Nové Zámky 1:3 (0:1)

Góly: 73. Heteš - 40. Hornáček, 85. Trnka, 89. Sepeši.

V prvom polčase mali domáci častejšie loptu na kopačkách a hostia sa snažili zväčša iba o nebezpečné protiútoky. V 8. min vystrelil prudko nad bránku Trnka. Domáci odpovedali príležitosťou Koleka, ktorý sa po prihrávke Juhásza ocitol sám pred Rybánskym, ale iba slabo do brankára. Dva priame kopy Strečanského skončili na múre hostí, ktorí sa v závere polčasu ujali vedenia. V 40. min vyskočil na center z ľavej strany najvyššie Hornáček a hlavou prekonal Iliziho. Desať minút po prestávke mohol vyrovnať Vido, ale nastrelil iba hornú žrď. Trnavčania sa dočkali až v 73. min, keď po centri Juhásza zblízka prekonal Heteš Racka (vystriedal zraneného Rybánskeho). Záver zápasu však domácim nevyšiel. V 85. min zahral Kopčan na hranici šestnástky rukou a Trnka z priameho kopu ponad múr poslal hostí do vedenia. Spartak hral v samom závere vabank, no minútu pred koncom vnikol do otvorenej obrany Sepeši a prízemnou strelou k ľavej žrdi rozhodol zápas.

Rozhodoval Poruban, bez ŽK, 200 divákov.

FKM: Rybánsky (55. Racko) - Orosi, Hamar, Mlynár (87. Spišský), Sepeši, Holka, Sebestyéni, Hornáček, Mach, Döme, Trnka (90. Kosiba).(mi)

Vegum Dolné Vestenice - Slovan Nemšová 2:1 (0:1), 48. a 70. Masný - 24. Doktor.

Spartak Bánovce n/B. - ŠK Blava J. Bohunice 0:2 (0:2), 17. Gálik, 24. F. Gajarský.

1. Lapáš 3 3 0 0 7:0 9 (+3)

2. Štúrovo 3 2 0 1 7:4 6 ( 0)

3. J. Bohunice 3 2 0 1 3:1 6 (+3)

4. Myjava/T. Lúka 3 2 0 1 5:3 6 ( 0)

5. FC ViOn 3 2 0 1 6:4 6 (+3)

6. D. Vestenice 3 2 0 1 4:4 6 (+3)

7. Topoľčany 3 1 2 0 3:1 5 (+2)

8. Levice 3 1 1 1 3:2 4 (-2)