Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Favorit zvládol svoju rolu

ŠK Močenok - Iskra Žitavany 3:0 (1:0)

Góly: 13. L. Jósvai, 52. vlastný (Baláž), 84. M. Klajman.

Dôležitosť zápasu sa výrazne podpísala na jeho úrovni. Taktický boj lepšie rozohrali domáci, keď už v 13. min. zacentroval Kostoláni do 16-tky hostí, L. Mészáros vrátil loptu do šestky a Jósvai ju hlavou poslal do siete. Viac z hry mali aj po vedúcom góle domáci, ktorí mohli v 26. min. po faule Kramára na prenikajúceho Greguša pridať druhý gól, no Kostoláni namieril z penalty vedľa brány. Žitavany stavili i v ďalšom priebehu stavili na pozorné bránenie, a tak do prestávky zaujali len hlavičky L. Mészárosa a Jósvaia a šanca Greguša, gólman Iskry M. Jenis bol ale vždy namieste. Ani v druhom dejstve sa obraz hry dlho nemenil. Zápas sa zrejme lámal v 52. min., keď sa do Chrenkovho pasu na L. Mészárosa položil hosťujúci Baláž, ktorý v snahe odkopnúť loptu preloboval vlastného brankára a bolo 2:0... Žitavany už potom nemali čo stratiť, na hrot útoku sa vytiahol stopér Pindeš, no favorit s istotou strážil dobrý výsledok. Presne po hodine hry opäť vynikol M. Jenis pri tutovke Jósvaia a v 65. min. sa zrodila prvá (!) šanca hostí, keď po rohu dobre hlavičkoval Pindeš, no Košovan bol pozorný. Tretí úder Močenku prišiel v 84. min., keď biliardovú akciu zakončoval do prázdnej bránky striedajúci Klajman. V samom závere mal šancu aj Greguš, no M. Jenis potvrdil pozíciu žitavanskej jednotky. Pred 1794 divákmi rozhodoval Lérint.

ŠK: Košovan - Pavel, Chrenko, Civáň, R. Paľo - Greguš, Belovič, Kostoláni, Nemčický - Jósvai (79. Klajman), L. Mészáros (70. Gubov, 87. Hovorka). ISKRA: M. Jenis - Bachrony, Pindeš, Herda, Královič - Jakab (33. Baláž), Kusala, Chren, Kramár - Luspaj, Kováč. ŠTEVO KORMAN

Kusala: „Položil nás vlastenec“

Štadión ŠK Močenok praskal v nedeľu vo švíkoch. Málo vídaná kulisa takmer dvoch tisícok divákov bola zvedavá na odvetu barážového stretnutia o postup do V. ligy Juh. V prvom zápase v Žitavanoch sa pred týždňom zrodila remíza 1:1 a Močenčania dobre rozohranú partiu dotiahli včera do piatoligovej koncovky. Po zápase sme dali najskôr slovo trénerovi hostí Kolomanovi Kusalovi. „Gratulujem súperovi. V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, hrali kombinačne a mali aj šance, naša defenzíva však dobre odolávala. Po obrátke sme chceli otvoriť hru, ale nešťastný vlastenec nás položil. V závere sme už hrali vabank, no opäť sa potvrdilo, že na gól potrebujeme veľa šancí,“ uviedol K. Kusala. Jeho náprotivok na domácej lavičke Ján Meszároš neskrýval radosť z vytúženého postupu. „Nervozita chlapcom veľmi zväzovala nohy, preto sa dlho nevedeli dostať do svojho tempa, na pohode im nepridala ani zahodená penalta, šťastný druhý gól nás však posadil na koňa. Veľmi dobre sme hrali smerom dozadu, súper mal jedinú šancu, čo hovorí za všetko. Chlapcom ďakujem za vybojovaný postup a majiteľovi klubu za vytvorené podmienky,“ povedal J. Meszároš. ŠTEVO KORMAN

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 897

Drive-in odberné miesta v Nitre hlásia plné stavy, policajti radili ľuďom ísť na testy do dedín

V nedeľu polícia na drive-in pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi.

Pohodlnejšiu formu testovania chcela využiť väčšina ľudí.

Nitra hlási mimoriadny tlak na drive-in odberné miesta

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Drive-in odberné miesto na Agrokomplexe.