Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Futbalové pele-mele

Výčapy privítali „belasých“

Po úspešných záchranárskych prácach v piatej lige Juh čakalo na futbalistov Výčap-Opatoviec príjemné zakončenie sezóny. V obci na kraji Nitrianskeho okresu privítala tisícka divákov počas vydareného sobotňajšieho futbalového popoludnia vzácneho súpera z Tehelného poľa - internacionálov Slovana Bratislava. A že to nebol hocijaký protivník, svedčí zostava „belasých“ - Laco Pecko, Jaro Timko, Nezhyba, Hrdlička, Cvetler, Haraslín, Ducký, Masný, Hikl, Ježík, Kadák, Stúpala, Veselý, P. Jančovič, M. Jančovič, trénerskú taktovku prevzali P. Mutkovič a P. Molnár. Zverenci Ľubomíra Mihoka vybehli na staršie ročníky súperov akosi zostra a v 32. min. viedli po pekných akciách 4:0. Neskôr zvoľnili tempo a hralo sa viac pre divákov. V domácich radoch si zahrali všetci členovia kádra „áčka“, nevynímajúc matadorov ako Herceg či Kupec, a kopačky na druhý polčas obul aj kouč Mihok (od septembra by mal hrať za Výčapy aj v majstrákoch). Konečný výsledok 5:2 hovoril pre domácich, no slovanistom sa aj tak vo Výčapoch-Opatovciach páčilo, čo ocenili aj na pozápasovom posedení. Nemožno tiež prehliadnuť sprievodný program s ďalšími dvoma predzápasmi, vystúpeniami mažoretiek a večernou zábavou.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: Dorast Výč.-Opatovce - FC Nitra 17 0:5, Šovčík 2, Varga, Tomiš, Áč. Výber miniligy - Old boys Mechenice 1:0, J. Kováč ml. Výč.-Opatovce A - Internacionáli Slovana Bratislava 4:2 (4:0), N. Čery 2, E. Petkeš 2. (ki)

Kramárovi chýbal krompáč

Ako sa už stalo dobrým zvykom, v Nových Sadoch v nedeľu opäť privítali známe tváre na futbalovo-spoločenskom popoludní, kde hlavné slovo patrí zábave. Pozornosť pútali najmä herci Štefan Skrúcaný a Maroš Kramár, ktorí síce kopačky neobuli, no zato sa postarali o slávnostný výkop (Marošovi však na ňom chýbal krompáč...). Naopak, Majo Labuda na trávniku exceloval, a ako vždy pridal aj svoj povestný beh s loptou v ruke na štýl amerického futbalu. Zo známych športovcov nechýbali kickboxer Patrik Matejka či hokejista Stano Petrík. V druhom dejstve zrejme domáci starí páni uplatili rozhodcu Karola Gajana (prázdnym) sudom piva, a tak sa zrodila (ne)očakávaná remíza. Moderátorská taktovka patrila Jánovi Greššovi s Ľubicou Janíkovou, ktorí vzápätí pozvali na pľac starých pánov FC Nitra, aby aj oni predviedli niečo zo svojho umenia. A keď bolo po futbale, prevzali taktovku hudobníci z UKND a Desmod, ktorým tlieskala pekná divácka kulisa.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: Starí páni Nových Sadov - Herci+lekári+novinári 6:6 (4:1). Nové Sady - Starí páni FC Nitra 3:4 (1:2). (juh, ph, ki)

Futbalové Krškany spomínali

V Dolných Krškanoch sa v sobotu 21. júna začala písať pekná tradícia. Domáci si v rámci slávnostného ukončenia sezóny, v závere ktorej sa partii okolo Ľuboša Gala podarilo zachrániť II. B triedu Nitra-Šaľa, pozvali za súpera hráčov, ktorí ešte predčasom obliekali dolnokrškanský dres. V slušnom zápase sa z víťazstva v pomere 4:1 tešili „hostia“, v následnom penaltovom rozstrele však vyhrali súčasní „áčkari“. Mimochodom, „hostí“ na poste posledného vystužil Michal Hipp, v zálohe Andrej Grimbel a nastúpili aj štyri posily z Nitrianskych novín (Korman, Kilian, Pozdech, Bordáš), ktoré svojho času tiež účinkovali v Dolných Krškanoch. Góly za víťazov strieľali A. Kušnír 2, A. Grimbel, Ľ. Zábojník, za domácich korigoval M. Stojka. Po zápase si aktéri z hracej plochy i tí okolo nej pochutnali na guláši, ktorý pripravili miestni chovatelia, a tak nečudo, že pre najvytrvalejších sa spomínania, a veru bolo na čo, pretiahli v najdlhšom dni v roku až do nedele. (šk)

Skryť Vypnúť reklamu

Turnaj v Hájskom o Pohár starostu obce: Hájske - Šoporňa 1:0 (1:0), M. Hvizd. Pata - Horná Kráľová 1:1 (1:0), J. Lehocký - M. Bagocký (11 m), na 11-tky 4:5. O 3. miesto: Šoporňa - Pata 0:2 (0:0), K. Vaško 2. Finále: Hájske - Horná Kráľová 2:1 (1:1), A. Kaduc, M. Valášik - M. Bagocký. Rozhodovali P. Bachratý, Hrušovský a Lešš, 500 divákov.

Turnaj vo Vlčanoch o Pohár starostu obce: Vlčany - Trstice B 2:1 (0:1), L. Szijjartó 2 - E. Takács. Neded - Kolárovo 4:0 (3:0), M. Marek 2, T. Bombicz, J. Szikora. O 3. miesto: Trstice B - Kolárovo 1:1 (1:1), A. Pekaj - Horňáček, na 11-tky 2:3. Finále: Vlčany - Neded 1:3 (0:3), Cs. Tóth (11 m) - T. Bombicz (11 m), J. Sládeček, M. Marek.

Turnaj o Stein cup v Čermanoch: Pivovar Stein - OcÚ Čermany 6:5, Ceram Čab - Old boys Čermany 3:0. O 3. miesto: OcÚ Čermany - Old boys Čermany 4:1. Finále: Ceram Čab - Pivovar Stein 1:3.

Výsledky hodovej nedele v Hosťovej - žiaci: Hosťová - D. Obdokovce 7:1, Ľ. Kminiak 3, Grman 2, Pa. Kazzán, P. Odráška - Ďuriš. Muži: Hosťová - D. Obdokovce 2:5 (1:1), L. Brath (11 m), N. Bordáš - Ľ. Paulisz 2, Z. Gyepes, A. Oravec, L. Gyepes (11 m). Futbalisti Hosťovej blahoželajú spoluhráčovi Radoslavovi Balkovi a Stanke Molnárovej k sobášu.

Štefanovičová - St. Andrä (Rak.) 4:4, Ištokovič 2, Kónya, Kukan.

Turnaj v Topoľnici o Pohár starostu: Topoľnica - Dlhá n/V. 3:0, Šimonič, Drozd, Szarka. Kajal - Matúškovo 2:1, Renczés 2 (1 z 11 m) - T. Brizlák. O 3. miesto: Dlhá n/V. - Matúškovo 1:0, Lovás. Finále: Topoľnica - Kajal 2:1, Vasskomjáthy, Lukačovič - Németh.

Baráž OFZ Galanta o V. ligu Juh dorastu: V. Mača - Vinohrady 6:0 (3:0), Š. Lancz 3, F. Lancz 2, T. Lakatoš.

Turnaj tretiakov v Dun. Strede - výsledky FC: Ostrihom 2:0, Drgoňa, Němec, Savon B. Bystrica 0:1, štvrťfinále Šamorín 3:0, Drgoňa, Studený, Kováč, semifinále, Savon B. Bystrica 0:2, o 3. miesto: N. Zámky 2:0, Studený, Horeš. Poradie: 1. Žilina, 2. B. Bystrica, 3. Nitra, atď. FC: Žáčik, Jakubek - Civáň, Miškovič, Solník, Němec, Kováč, Klimo, Drgoňa, Studený, Horeš, Blanár. Tréner J. Molnár.

V nedeľu 29. 6. od 14.00 h sa hrá na ihrisku v Nových Sadoch o Pohár starostu obcí Nové Sady a Čab. Účastníci turnaj budú starí páni Ceram Čab, muži Čabu, Sily a N. Sadov. (ki)

Po tretíkrát o Pohár starostu obce Ivanka

V sobotu 28. júna sa v Ivanke pri Nitre bude konať tretí ročník turnaja v malom futbale o Pohár starostu obce. Tradične sa ho zúčastňujú najmä výbery miestnych futbalistov či firiem, avšak organizátori otvárajú dvere pre akýchkoľvek záujemcov. Prihlásiť sa možno najneskôr do piatku u tajomníka futbalového oddielu Vladimíra Baláža na tel. čísle 037/656 44 47. Výkop prvého stretnutia turnaja bude v sobotu od 9.00 h, hrací systém sa zvolí podľa počtu účastníkov. Doterajšími víťazmi sú Nitrianske noviny (2001) a SBS Stolárik (2002). (ki)

V sobotu malý futbal aj vo Veľkom Záluží

V sobotu 28. júna sa na ihrisku vo Veľkom Záluží zíde prakticky všetko, čo v tejto obci kope do koženej. Domáci starí páni, áčkari, dorastenci i ďalší záujemcovia vytvoria vari tucet tímov, ktoré budú bojovať na treťom ročníku petropavlovského turnaja v malom futbale o Pohár starostu obce. Pohľad do krátkej histórie hovorí, že v prvých dvoch ročníkoch si palmu víťazstva odniesli tímy Gibson Club a Pekarovci. (ki)

Sereď oslavovala s výberom okresu

Víkend v Seredi bol nielen v znamení hodov a jarmoku, ale lákadlom bol aj bohatý nedeľňajší program na štadióne so štyrmi zaujímavými zápasmi. Výsledky: ml. žiaci ŠKF - výber okresu Galanta 1990 0:0; st. dorast ŠKF - ml. dorast ŠKF 4:1, Brezík 2, Vrtík, Habán - Štoudek; starí páni - All stars 2:0 (1:0), Paldan 2; muži ŠKF Sereď - Výber okresu Galanta 4:3 (1:1), Pšenko 2, Sloboda 2 - Francisci, Borš, Javor.

Sereď: Karmažin - Martinák, Stareček, Lopašovský, Guláš, Markus, Brestovanský, Pšenko, Sloboda, Križan, Hubinák, Ďuriš, Svátek, Gašparík, Javor. Tréner Vrtík.

VÝBER: Dorušinec (Šoporňa) - Burian (Mostová), Rencsés (Kajal), Bednár, Francisci (D. Saliby), Remay (Tomášikovo), Földeši, Borš (Váhovce), Brezík, Vrtík, Polednák, Gál (Sereď), Javor (Šintava). Tréner A. Farkaš. (ki)

Turnaj víťazov pre tím ObFZ Topoľčany

V Preseľanoch sa včera uskutočnil turnaj víťazov okresných topoľčianskych súťaží, na ktorom štartovali premianti troch tried dospelých a Jedenástka ObFZ Topoľčany. V príjemnej atmosfére pred 500 divákmi sa z prvenstva tešili po dvoch rozstreloch výber okresu. Výsledky: Preseľany - Tesáre 4:0 (1:0), J. Varga, P. Baláži, I. Bilik, L. Guniš (11 m). Čermany - Výber ObFZ 0:0, na 11-tky 5:6. O 3. miesto: Tesáre - Čermany 1:3 (0:1), P. Urminský - P. Rolfes 2, J. Prostredný. Finále: Preseľany - Výber ObFZ 1:1 (0:0), O. Kolesár - Jo. Piršel, na 11-tky 4:5. Rozhodovali M. Petruš, M. Candrák a T. Guniš. (Viac o podujatí v budúcom čísle Topoľčianskych novín.) - vv-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 40 651
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 481
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 156
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 359
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 908
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 845
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 295
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 184
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 045
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 920
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Covid aro v nitrianskej nemocnici.

Od začiatku januára do piatka evidovali 145 úmrtí na COVID 19.

8 h

Štatistiku opäť zhoršili cezpoľní.

8 h

Po prvom kole prekročila miera pozitivity dve percentá, teraz je 0,77 %.

12 h

Vyzbierané veci doručili na jednotlivé Covid oddelenia nitrianskej nemocnice.

15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

12 h

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

23. jan

Už ste čítali?