Bohatá gólová úroda v Leviciach a na ViOne

III. liga

MFK VTJ Topoľčany

- Duslo Šaľa 0:4 (0:2)

Góly: 3. Andódi, 18. Lörinc, 48. Čirik, 57. Dékány.

Stredajšia predohrávka bola od úvodu jasne v réžii nového druholigistu. Hoci sa hralo v tréningovom tempe, hostia vyslali viacero nebezpečných striel a zaslúžene dosiahli presvedčivé víťazstvo. Domáci boli v útoku neškodní, keď aké-také šance mali iba A. Candrák v 6. min. a Klas v 68. min. Šaľa sa ujala vedenia už v 3. min., keď nedôraz domácej obrany potrestal na dvakrát Andódi. V 18. min. unikol po ľavom krídle Lörinc, v šestnástke „posadil“ Bačíka a nekompromisne zvýšil. V 31. min. opečiatkoval ďalekonosným volejom brvno Lancz a zakrátko skončila rovnako na brvne pekná kombinácia zakončená Andódim. Po zmene strán v 48. min. zvýšil po centri na 0:3 Čirik a v 57. min. uzavrel skóre po Neuschlovej chybe Dékány.

Rozhodoval Tóth, bez ŽK, 120 divákov.

VTJ: Neuschl - Bojkovský, Bačík, Mucha - Tóth, M. Michalík, Bošanský (50. Klas), Maťaše (69. L. Michalík), Mrázik, Greguš - A. Candrák. DUSLO: Papanek - Klusa, Prúčny, Mikla - Molnár (46. Udvaros), Oláh, Lancz, Lörinc, Čirik (59. Kollárik) - Andódi, Dékány (69. Čoknay). Matúš Bajzík

Slovan Levice -

FC Neded 4:3 (1:1)

Góly: 12., 73. a 83. Havran, 59. Švec - 42. a 67. Sládeček, 52. I. Jedinák.

Pre rekonštrukciu hracej plochy v Leviciach odohrali domáci futbalisti zápas s Nededom v neďalekých Hronských Kľačanoch. V útulnom futbalovom prostredí a na kvalitnom trávniku boli v prvom polčase hostia pohyblivejší, kombinačne zdatnejší. Už v úvode narobili levickej obrane problémy I. Jedinák s Gašparíkom. V 12. min. Sasko našiel Havrana, ktorý otvoril skóre. V 30. min. ešte Gašparík čistú šancu nevyužil, ale v 42. min. Sládeček strelou po zemi zaslúžene vyrovnal. Tesne pred prestávkou chýbali Chmelovnu trestnému kopu centimetre. Druhý polčas priniesol zlepšenú hru Levíc i bohatú úrodu gólov. V 52. min. výborne hrajúci Gašparík pripravil tutovku I. Jedinákovi, ktorý nedal Éhnovi šancu. Zanedlho rozohral Vidra trestný kop a Švec vyrovnal. O osem minút si Gašparík zopakoval gólovú prihrávku, tentokrát na Sládečka, a hostia opäť viedli. V 73. min. Havran preloboval Seneckého, trafil brvno, ale lopta sa odrazila za bránkovú čiaru - 3:3. V 83. min. lopta putovala na jeden dotyk po osi Sasko - Švec - Chmelo a jeho center zakončil Havran hlavou, čím zaznamenal hetrik. Futbalisti a realizačný tím Levíc si zaslúžia absolutórium za to, že v doslova kritickej ekonomickej situácii dohrali súťaž so cťou.

Rozhodoval Tóth, ŽK: Švec, Vidra, Černáček, I. Jedinák, 300 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťurís, M. Palic, Švec, Sasko, Krammer (73. Víg), Chmelo, Ľ. Čvirik, Havran, Vidra, Gonda. FC: Senecký - Ambruš, Černáček, Györi (72. Izsák), Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Bombicz (89. Vlčan), Gašparík, Marček, Sládeček.

ĽUDOVÍT ŠOLC

ŠTK Slavoj Sládkovičovo

- FKM Nové Zámky 0:7 (0:2)

Góly: 34., 37. a 69. Mlynár, 50. Hlavačka, 60. a 86. Mach, 85. Trnka.

Domáci sa nielenže lúčili so sezónou, ale minimálne na jeden rok aj s treťou ligou. Na posledný zápas nastúpili v oklieštenej zostave a tak nečudo, že rozlúčka bol trpká. Grunza vydržal bez gólu vyše polhodiny, no potom v rozpätí troch minút inkasoval dvakrát z kopačky Mlynára. Sládkovičovčania sa takmer nedostali na dostrel Rackovej bránky a zjavne čakali na koniec zápasu. Hostia si v slušnom zápase schuti zastieľali a v druhom polčase pridávali gól každých desať minút. V 69. min skompletizoval Mlynár svoje hetrik a Mach s Trnkom v samom závere podčiarkli vysoké víťazstvo. Okrem toho nepremenili ešte množstvo šancí, ale skóre si polepšili výrazne.

Rozhodoval Kéry, ŽK: Ondrejkovič - Trnka, 100 divákov.

SLAVOJ: Grunza - Baláž (46. Šalát), Hlavatý, Németh, Kondákor, Ondrejkovič, Bohunický, Bednárik, Kriška, Bakai, Antal. FKM: Racko - Hlavačka (73. Mančík), M. Sepeši, Mlynár, Domík, Orosi (66. Kosiba), Trnka, R. Sepeši, Horáček, Döme (60. Hajko), Mach. PATRIK VELŠIC

FC ViOn Zl. Moravce - LR Crystal Led. Rovne 1:5 (0:2)

Góly: 47. Vondra - 25. a 75. Grendel, 32. Turza (11 m), 68. Basila, 70. Holeščák.

Stretnutie začalo náporom ViOnu, vo 4. min. Piaček z hranice šestnástky mieril tesne vedľa, vzápätí po prihrávke Kanása spálil tutovku Vondra. Hostia kontrovali v 16. min., keď Holeščákovu hlavičku pod brvno Drgoňa vytlačil na roh. V 25. min. sklári rozohrali biliardovú akciu na jeden dotyk po osi Nosický - Turza - Basila a Grendel otvoril účet stretnutia. Domáci odpovedali v 28. min., ale Králikovu bombu z 18 m tečoval Kanás len do žrde. V 32. min. zahral v pokutovom území Pavlenda rukou a z nariadenej penalty Turza upravil na 0:2. Znížiť mohol pred odchodom do kabín Vondra, ktorý si nabehol na ideálny center Ondrejku, ale namieril len do brankára. Hneď v úvode druhého dejstva sa Vondra konečne presadil po prihrávke Piačeka. Od tohto momentu domáci vrhli všetky sily do útoku, no zabudli na zadné vrátka. V 55. min. Basila utešenou strelou trafil žrď. V 68. min. už ten istý hráč spoza šestnástky prekonal Drgoňu. O dve minúty predviedli hostia hlavičkový „ťukes“ a Holeščák upravil na 1:4. V 75. min. Grendel po zaváhaní domácej obrany stanovil konečný výsledok. Jednoznačné víťazstvo sklárov bolo zaslúžené a zároveň znamenalo trpkú rozlúčku trénera Libu.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Drienovský, 250 divákov.

VION: Drgoňa - Pavlenda, Dekýš, Dudáš, Králik - Ondrejka (46. Drienovský), Tesársky, Orolín (46. Štucika), Vondra - Kanás (79. Pánik), Piaček. ĽUBOMÍR IVANOVIČ

Spartak Bánovce -

JCP Štúrovo 1:1 (0:0)

Góly: 71. Mezovský - 65. Ďurica.

V stretnutí hranom doslova z povinnosti ani jedno mužstvo nepresvedčilo. V tropickej horúčave sa síce hráči snažili, ale veľa futbalového kumštu veru neukázali. V prvom polčase si ani jeden celok nevypracoval sľubnú gólovú príležitosť. Až po prestávke dostala hra patričný spád. Domáci trochu pritlačili, ale Senkov priamy kop skončil v rukách Procházsku. V 65. min jeden z domácich obrancov netrafil loptu ku ktorej sa dostal Ďurica a ten po obídení vybehnuvšieho brankára Kosibu bez problémov zabezpečil hosťom vedenie - 0:1. Až tento gól Bánovčanov prebudil k väčšej aktivite a jej výsledkom bola prekrásna strela Mezovského z ľavej strany, ktorou vyrovnal na - 1:1. Spartakovci si vypracovali potom ešte jednu šancu, avšak zásluhou pozorného Procházsku sa na výsledku už nič nezmenilo. Deľba bodov je napokon pre obidve mužstvá spravodlivá.

Pred 100 divákmi rozhodoval Szánta, ŽK: M. Pristach - Urban.

JCP: Procházska - Gavroň (76. Varga), Urban, Šalata, Kamas, Stárnik, Rosinský, Baláž, Bartoš, Bábsky (58. Šimunek), Ďurica.

ĽUBOSLAV JEŽO

FK Baník Prievidza -

Družstevník Báč 0:3 (0:2)

Góly: 4. Balla, 32. Lopú, 75. T. Albert.

V kvalitnom treťoligovom stretnutí s množstvom šancí na oboch stranách, vyhrali hostia zásluhou toho, že dokázali tie svoje premieňať. V 4. min. fauloval Gajdáč v pokutovom území Števicu a Balla sa z bieleho bodu nemýlil. O minútu nato mohol Lagín vyrovnať, z 12 m však napálil iba do brankára. V 11. min. sa ocitol v ďalšej šanci ten istý hráč, ale jeho prudká strela sa odrazila od jedného z obrancov tesne vedľa brány. O 5 min. neskôr zahrával štandardku z 30 m Cisár, ale Gendiar jeho delovku vyboxoval. V 28. min. z dobrej pozície vyslal Slezák po prihrávke Šlosára loptu priamo na Bombiaka. O 5 min. neskôr si Lopú nabehol na prihrávku za chrbát dvojice obrancov a poľahky skóroval - 0:2. V 44. min. Čibenka namieril z priameho kopu k ľavej šibenici a Bombiak sa blysol pohotovým zákrokom. Odrazenú loptu centroval Šnirc do 16-ky a Slezákovi nechýbalo veľa k zníženiu. Druhý polčas začali domáci náporom a v prvej 15-minútovke si vytvorili niekoľko vyložených šancí. Najväčšiu z nich spáli Lagín, keď nastrelil ľavú tyčku, či Slezák, ktorý z 11 m minul bránu. V 59. min. po rohovom kope zmaril Gendiar výborným zákrokom čistú šancu Nagymu. Po ďalšom rohovom kope v 75. min. zvýšil vedenie hostí T. Albert. V 90. min sa ešte dvakrát triasla svätyňa hostí, gól však už nepadol.

Rozhodoval Černek, ŽK: Richter - B. Albert, Števica, 400 divákov.

DRUŽSTEVNÍK: Bombiak - Nincz (73. Svoboda), Bodrogi, T. Albert, Cisár, B. Albert, Szíjjartó, Nagy, Balla (73. Marinič), Lopú, Števica (46. Meszároš).

BRANISLAV BUCÁK

Spartak Trnava B - Vegum Dolné Vestenice 1:1 (1:1), 37. Marek - 4. Kočiš.

MFK Myjava/Turá Lúka - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 2:0 (1:0), 14. Masaryk, 89. Hesek.

1. Šaľa 30 21 7 2 67:22 70 (+25)

2. Báč 30 20 5 5 66:25 65 (+20)

3. Led. Rovne 30 19 3 8 80:30 60 (+15)

4. Myjava/T. Lúka 30 16 7 7 60:35 55 (+10)

5. D. Vestenice 30 15 3 12 52:35 48 (+3)

15. Topoľčany 30 3 6 21 18:65 15 (-30)

16. Sládkovičovo 30 1 5 24 18:122 8 (-37)

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  9. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Máte už rybu na Vianoce? V Nitre na trhovisku predávajú kvalitu

Ak si chcete dopriať skutočne kvalitnú, nemusíte chodiť ďaleko. V predajni na nitrianskom trhovisku na Štefánikovej triede 50 neustále dopĺňajú živé ryby z poctivých slovenských chovov.

Vianočné stánky na námestí v Nitre riešia, na hrade bude občerstvenie vo veži

Radnica plánovala štyri stánky na Svätoplukovom námestí a päť na pešej zóne. Tento počet však zrejme hygiena nepovolí.

Rok 2018, stan pred Vazulovou vežou na hrade.

Miňo, poď sa na Euro rozohrať domov, znie z Veľkoobchodu Bečica

Tridsiate výročie vzniku Veľkoobchodu Bečica bude navždy spojené so skonom jeho zakladateľa Dušana Bečicu, odkaz naďalej budujú synovia Šimon a Stanislav, ktorého sme vyzvŕtali v debate o futbale, veď známa firma podporuje nitriansky šport vyše 20 rokov, nielen veľký v podobe FC a HK, jej sudy s dobrým pivom si pochvaľujú aj na dedinských zápasoch.

Dušan a František Bečicovci zavítali na ME 2016. Tradíciu známeho veľkoobchodu po otcovi Dušanovi naďalej spája so športom syn Stanislav (vo výreze).