Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Nad čiaru Volkovce, v šlágri bez gólov

IV. liga Juhovýchod

Kolárovo - H. Saliby 3:2 (0:1), 53. T. Adamovics, 58. a 73. (11 m) I. Ledeczký - 42. a 76. I. Perleczký. V Kolárove sa hral bezstarostný futbal v tempe priateľského zápasu. Hostia sa v závere prvého dejstva ujali vedenia zásluhou Perleczkého, ale po zmene strán domáci za päť minút stav otočili. Na rozdiel dvoch gólov upravil z penalty Ledeczký po faule na Adamovicsa a konečnú podobu výsledku dal opäť hosťujúci Perleczký. R Čacho, 250.

KOLÁROVO: Kantár - Máté, Záhoran, G. Nagy - Németh (90. Tamási), Skalnický, Horňáček, Andrášik, Daniel (66. Krti)- Ledeczký, Adamovics. H. SALIBY: Jakubec - Šulan, Patócs, Faltinovič (54. Szabó), Bobor (75. Zuščák), Valach (72. Babinec), Hovorka, Perleczký, Timár, Deák, Flaska.

Baloň - Močenok 2:0 (1:0), 25. G. Johancsik, 70. J. Szikora. Domáci futbalisti začali stretnutie útočne, vypracovali si tri dobré šance, z ktorých sa ujala tá v 25. min., kedy Johancsik presnou hlavičkou poslal domácich do vedenia. Hostia kontrovali Lenčéšom a Tvrdoňom, no bez efektu. V druhom dejstve Baloňčania pokračovali v agresívnej hre a poistili svoje víťazstvo, keď K. Vass peknou prihrávkou našiel Szikoru a ten nezaváhal. R Jediný, 350.

BALOŇ: R. Vörös - Szabó, Audi, Szikora, Blaško, K. Vass, L. Vass, Vida, Špendla (48. Burián), Miklós, Johancsik. MOČENOK: Malík - Košťál, Špánik, Andrášik, Gála - Bernáth (80. Jánoška), D. Lenčéš, Pavlík, Tvrdoň - Simonides, Moravčík (80. Kováčik).

ViOn B/Volkovce - Gabčíkovo 3:1 (1:0), 35. L. Krajčík (11 m), 80. a 85. V. Beláň - 68. P. Liszkay. Prvý polčas patril domácim, ktorí mali územnú prevahu a vypracovali si niekoľko čistých šancí, no hostí podržal brankár a kapituloval až z penalty. Druhé dejstvo patrilo oslabeným hosťom, ktorý aj vyrovnali hlavičkou Liszkaya. O troch dôležitých bodoch pre Volkovce rozhodol dvomi gólmi striedajúci Beláň. R Lauko, 200. ČK: 30. L. Csicsay (Gabčíkovo).

VION B: Jakubička (75. Čaládik) - Ribarič (86. Solčiansky), Tesársky, Štucika, Farkaš, Révay, Vondra, Orolín (60. Beláň), Mankovecký, Krajčík, Pánik. GABČÍKOVO: Izsman - Csicsay, P. Nagy, Liszkay, Horváth, Novák, J. Nagy, Raffai (77. Matus), G. Németh, Varju (55. Vörös), A. Németh.

Želiezovce - Tlmače 4:3 (2:1), 1. R. Burín, 8. R. Karkó, 65. R. Šál, 84. Ľ. Barecz - 30. a 85. Jašek, 67. Kissimonyi. V dôležitom zápase už v 1. min. Želíz viedol zásluhou Burína a o sedem minút hlavičkoval presne Karkó. Domáci sa potom uspokojili a Jašek znížil. Druhý polčas sa začal náporom domácich a Péčiho center hlavou poslal do siete Šál, ale vzápätí Kissimonyi znížil. V závere poistil vedenie Ľ. Barecz, avšak Jašek ešte zápas zdramatizoval. R Janas, 300.

ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Hliva, Karkó, Babec, Rotík, Ľ. Barecz, Burín, Péči, Šál, Kokoška (85. Baláž), Tóth (80. Lehocký, 90. Štuller). TLMAČE: P. Kotora - Šenák, Lénart (60. Graus), Chano, Demián, Titurus, Čižmár, Kissimonyi, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Jašek.

Pata - V. Ludince 3:2 (2:2), 30. J. Lehocký (11 m), 45. V. Horváth, 82. M. Bédi - 10. R. Šátek, 27. K. Balázs. Diváci boli svedkami vyrovnaného obojstranne rušného stretnutia. Ludinčania hrozili z rýchlych protiútokov a zásluhou Šáteka a Balázsa viedli 0:2. Po polhodine však znížil z jedenástky Lehocký a v poslednej minúte prvého polčasu vyrovnal Horváth. Zápas bol otvorený až do konca a šťastie sa priklonilo po Bédiho góle na domácu stranu. R Baňár, 350.

PATA: Farkaš - Pagáč, Šípka, Horváth, Lehocký, Gál, Lacko (21. Borbély), Bédi (85. Herceg), Vaško, Hindák, Pilo (85. Varga). V. LUDINCE: Trenčiansky - Zs. Mácsadi, M. Ambrus, Ciling, P. Lebocz, Balog, Franta, Barna (80. Goda), Balázs, Zelník, Šátek (60. Kosnovský).

Komárno - Lapáš 0:0. V stretnutí dvoch vyspelých mužstiev, kde bolo vidieť, že postavenie v tabuľke zodpovedá ich hre, začali lepšie domáci a v 23. min. Nagyovu hlavičku Repa bravúrne chytil a hneď nato vytlačil strelu Sýkoru. Činil sa aj Molnár, keď vytlačil Čambalov priamy kop na žrď. V úvode druhej polovice hry Nagy obišiel aj brankára, no jeho strelu stihol ešte Repa vytlačiť na roh. Postupujúci Lapáš sa predstavil kvalitným výkonom. R Ábel, 230.

KOMÁRNO: Molnár - Kováč (82. Čeh), Tot, Kökenyesi - Bazinský, Lucza, Komjáti, Sýkora (57. Kučera), Hausleitner - Uzola, Nagy (75. Martonosi). LAPÁŠ: Repa - Kóša, Titka, Čekey, Černý - Čibík, Štajer (90. Hajdu), Pavlovič, Čambal (88. Ševčík) - Zima, Rebra (90. Pavelka).

Vráble - Šamorín 6:1 (4:0), 3., 14. a 42. N. Toman, 13. P. Balko, 54. a 75. Jo. Ürge - 82. M. Kulich. Domáci v 14. min. vyhrávali už rozdielom triedy a v závere polčasu skóroval ešte Toman, ktorý tak zaznamenal hetrik. Hostia pricestovali len dvanásti, v 45. min. sa im zranil striedajúci Rigó a tak druhý polčas hrali len desiati. Po výmene strán pokračovala jasná prevaha domácich, ktorú korunovali ďalšími dvomi gólmi. Čestný úspech hostí zaznamenal Kulich. R Kasznár, 300.

VRÁBLE: Vojtek (57. Füle) - Pálenčík, Štefanka, Husár, Obložinský, Balko, Jo. Ürge, Prešinský (69. Uhrín), Slovák (75. Záhorec), Toman, Ježík. ŠAMORÍN: Pörsök - Almási, Valocsay (18. Rigó), Sánka, Kulich, Miklós, Molnár, Horváth, Soós, Göndör, Čiernik.

Bánov - ČFK Nitra 5:1 (2:1), 16. M. Moravčík, 39. M. Vittek, 54. P. Šimúnek, 59. P. Petráš, 64. B. Hamar - 30. R. Endrödy. Domácich hráčov zastihol zápas v dobrej pohode a od začiatku tlačili hostí pred vlastnú bránu. Po žrdiach Vitteka a Hamara sa v 16. min. presadil M. Moravčík. Hostia potom vyrovnali, ale o chvíľu Bánov opäť viedol. Po zmene strán domáci pokračovali v dobrej hre a zaznamenali ďalšie tri presné zásahy. R Mizerák, 200.

BÁNOV: Mráz - Petráš (78. Mucha), Hamar, Šimúnek, Keméň, Tchor (55. Miček), Procháczka, Vittek, M. Moravčík, P. Palacka, Raček (70. J. Moravčík). ČFK: Kolmokov (78. Čuhák) - Horňák, Halčák, Svýba, Milan, Král, Šindler, Slavkovský, Ďuriš (70. Bosák), Tóth, Endrödy (42. Škreňo).

13. Šamorín 28 10 4 14 28:46 34 (-8)

14. ViOn B/Volkovce 28 8 5 15 38:54 29 (-13)

15. Tlmače 28 8 3 17 24:49 27 (-15)

16. H. Saliby 28 4 5 19 33:69 17 (-25)

najlepší strelci: 33 - R. Rebra, 21 - R. Zima (Lapáš), 15 - R. Šátek (V. Ludince), 14 - M. Pavlovič (Lapáš), 13 - R. Endrödy (ČFK), M. Simonides (Moč.), F. Kučera (Kom.), P. Franta (V. Lud.), V. Beláň (ViOn). P. HALVA