III. liga

Duslo Šaľa -

Spartak Bánovce 1:1 (0:1)

Góly: 70. Valenský (11 m) - 32. Senko.

Hosťujúci kolektív bol od úvodných minút pod tlakom a už v 7. min. po kombinácii Lörinc - Vencel zachraňoval v poslednom okamihu stopér Parkan. V dvoch dobrých streleckých pozíciách sa ocitol aj kapitán Prúčny, z ktorých najmä tá v 15. min. volala po góle. O desať minút neskôr sa dostal k lopte Andódi, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Parkan. Hostia sa snažili najmä o rýchle kontry a v 32. min. sa po jednej z nich dočkali. Na trestný kop Pristacha si nabehol Senko a volejom z ôsmich metrov nezadržateľne skóroval. Domácich gól na chvíľu zaskočil, ale napriek tomu mali ešte do prestávky dobré strelecké príležitosti Dékány s Andódim a strelu Prúčneho v 43. min. odvracal z bránkového územia Senko. Chemici po obrátke vsadili všetky sily na útok a už v 47. min. Kosiba vyrážal spod brvna strelu Lörinca. Hostia mali aj potom kopec šťastia, ktoré stálo pri nich i v 62. min., keď hlavičku Dékányho vykopol spred opustenej svätyne Mikloš. Domáci vyrovnali stav v 70. min., to za stiahnutie Dékányho premenil penaltu brankár Valenský. Hostia síce pohrozili ešte raz, no až do konca zápasu sa bránili tlaku favorita, no aj zásluhou výborného Kosibu a dobrej defenzívy uhrali prekvapujúcu remízu.

R Peťovský, ŽK: Lörinc, Mikuš, Pristach, Kosiba, 620 divákov.

DUSLO: Valenský - Klusa, Prúčny, Gašparík, Mikla, R. Kollárik (80. Csoknay), Lalák, Lörinc (82. Molnár), Vencel, Andódi, Dékány.

JOZEF SKLENÁR

FKM Nové Zámky - MFK

Myjava/Turá Lúka 3:3 (2:3)

Góly: 12., 45. a 52. Mlynár - 24. a 36. Masaryk, 1. Šarudi.

Po nepresvedčivom prvom polčase mohli Novozámčania v tom druhom konečne pretrhnúť sériu bez víťazstva, tá sa však natiahla na päť zápasov. Domáca obrana nepracovala v úvode spoľahlivo, vedúci gól hostí dal Šarudi hneď v 1.min strelou pomedzi zadákov FKM. Nové Zámky zakrátko odpovedali, no len vďaka kiksu Štermenského, ktorý zluftoval dlho padajúcu tečovanú strelu Mlynára - 1:1. Ten potom opečiatkoval aj brvno a ešte predtým zaváhal v dobrej pozícii Horáček. Hostia však mali miestami viac z hry. Zríniho koncovka po Zverecovom vysunutí nebola ešte presná, zato v 24.min využil zaváhanie R. Sepešiho Masaryk a „kopaničiari“ opäť viedli. Zvýšiť mohol Buček i Masaryk, ktorý si pekne narazil so Zverecom, no Poništ bol pozorný. V 36.min však Masaryk obišiel aj domáceho gólmana, keď mu predtým loptu šikovne prestrčil Šarudi a bolo 1:3. Kontaktný gól FKM strelil do šatne Mlynár po Domíkovom vysunutí. Po obrátke postavil domácich na nohy tretí gól agilného Mlynára, hostia sa potom dlho nedostávali do šancí, naopak, dobré príležitosti mali R. Sepeši, Trnka i Horáček, ktorý trafil žrď. Keďže dve minúty pred koncom dlho váhal na opačnej strane aj Masaryk, súperi sa napokon rozišli zmierlivo.

R Marinčák, ŽK: Sebestyéni, 200 divákov.

FKM: Poništ - R. Sepeši, Döme, Hlavačka, M. Sepeši, Domík, Trnka, Procházka (55. Kosiba), Mlynár, Horáček, Sebestyéni. MARIÁN DRAGÚŇ

Juhcelpap Štúrovo

- FC ViOn 4:1 (3:1)

Góly: 2. Maršal, 11. Smatana, 24. a 66. Ďurica - 28. Dudáš.

Domáci v okyptenej zostave zaskočili hostí efektivitou svojich brejkov a zaslúžene zvíťazili aj v takomto pomere. Už v 2. min. rozohrával Gavroň priamy kop asi z 30 m, na jeho centrovanú loptu sa celá obrana len dívala, čo využil Maršal a hlavou prekonal bezmocného brankára hostí. Hostia mali celý zápas loptu viac na kopačkách, ale domáci im rýchlymi protiútokmi robili obrovské problémy. V. 11. min. sa dostal k lopte Smatana a z hranice pokutového územia umiestnenou strelou prekonal brankára hostí. Hostia tlačili, ale výborného Prochászku v bráne domácich sa im nepodarilo prekonať. V 24. min. obrana hostí faulovala Smatanu a nariadený trestný kop asi z 20 m premenil Ďurica, keď obstrelil múr hostí. Gólostroj prvej polhodiny ukončili hostia v 28. min., keď prihrávka stredom obrany našla Dudáša a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Prochászku. Ten sa vyznamenal aj v ďalších min. prvého polčasu, keď zlikvidoval niekoľko tvrdých striel hráčov hostí. Druhý polčas mal podobný obraz ako prvý, Hostia stále útočili do plných a domáci sa snažili o rýchle kontry. Jedna im vyšla v 66. min., keď lopta putovala po osi Bábsky - Baláž na hlavu Smatanu, ktorého hlavičku z bezprostrednej blízkosti Drgoňa bravúrne vyrazil, ale voči dorážke Ďuricu bol už bezmocný. Po vylúčení Dudáša v 72. min. po druhej žltej karte domáci získali ešte viac priestoru, ich efektivita už nebola zďaleka taká presná a aj Drgoňa ukázal svoje kvality. Na druhej strane aj Prochászka sa viackrát blysol bravúrnymi zákrokmi a po strele Nozdrovického a potom po hlavičke v skrumáži mu pomohla žrď. Domáci v zápase ukázali nebývalú efektivitu, hosťom dlhé držanie lopty nepomohlo. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

R Barcík, ŽK: Smatana, Saláta, Kamas - Dudáš, ČK: 72. Dudáš, 400 divákov.

JCP: Prochászka - Balász, Maršal, Smatana, Saláta, Gavroň (52. Bartoš), Očovský, Kamas, Rosinský, Ďurica, Šimúnek (46. Bábsky). VION: Drgoňa - Dudáš, Tesársky, Pavlenda, Králik, Štucika, Vondra, Ondrejka (46. Piaček), Nozdrovický, Farkaš (63. Krajčík), Dekýš. JÁN ORAVEC

FC Neded - ŠK Blava

Jasl. Bohunice 1:1 (0:0)

Góly: 62. T. Bombicz (11 m) - 73. Ľ. Suchoň.

Staronový tréner Mrllák mal pred stretnutím veľa starostí, nakoľko po cennej remíze v Šali mu chýbali potrestaní I. Jedinák, Heriban, Gašparík a naviac sa zranil brankár Baláž. Napriek handycapu začali lepšie domáci strelami Černáčka a T. Bombicza. Hostia hrali veľmi dobre v strede poľa, z ktorého vysúvali nebezpečného Nagya. V 25. min. sa vyznamenal bravúrou Gebauer po tvrdej strele Bombicza. Bohunice spálili v 30. min. Nagyom tutovku, keď Senecký vyrazil jeho prienik. O 3 min neskôr stálo pri nich šťastie, keď Sládečkovu strelu zastavila spojnica. Po obrátke boli domáci v tlaku, Gebauer však potvrdzoval svoje kvality. V 61. min však šiel pod sprchy, keď po faule na Sládečka uvidel červenú a Bombicz sa z penalty nemýlil. Náhradný brankár Horný ho však dobre zastúpil. Hostia využili v 73. min jedinú chybu domácej obrany a Suchoň vyrovnal. V záverečnom nápore najskôr Horný zázračne vyrazil nožničky Černáčka a opakovanú strelu Ölveckého vykopol čiary Teplanský.

R Michlian, ŽK: Györi, Ambruš - Teplanský, Pango, Gálik, ČK: Gebauer, 500 divákov.

FC: Senecký, Ambruš, Čerňáček, Györi, Kopčan, Marček, P. Jedinák, T. Bombicz, Izsák, Ölvecký, Sládeček.

Crystal Led. Rovne -

MFK VTJ Topoľčany 4:0 (1:0)

Góly: 13. Václavík, 48. Lazor, 50. Turza (11 m), 60. P. Martinka

Zápas začali lepšie domáci, ale ako prví pohrozili hostia, keď tečovaná strela Križáka spadla na brvno. Odpoveďou sklárov bola šanca Turzu, ktorý po Grendelovej prihrávke zle trafil loptu. V 13. min Václavík obohral stred obrany hostí a s prehľadom otvoril skóre. Potom skúšal šťastie Lazor s Tomanom, ale obrana hostí včas odvrátila. Basila z čistej šance dal najprv vedľa a vzápätí Grendel obišiel aj brankára, ale Basila netrafil prázdnu bránu. Sklári mali jasnú prevahu, ale strelu P. Martinku vyrazil brankár, Grendel trafil brvno, Tomana žrď a tak Topoľčany uhrali v prvom polčase veľmi slušne skóre. Druhý polčas začal strelou vedľa brány Tomana, ďalšia akcia už skončila v bráne, keď skóroval Lazor. Križák pohrozil na druhej strane, ale aktívny P. Martinka obohral obrancov hostí, ktorí ho faulovali a Turza z pokutového kopu presnou strelou upokojil divákov. Strela Bagina skončila na hráčovi hostí a hlavičku Václavika zastavilo brvno. Svoju dobrú hru okorenil gólom P. Martinka, keď obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a povedľa brankára uzavrel stav zápasu. Dobrá hra a prevaha domácich pokračovala až do konca zápasu, ale výsledok sa už nezmenil, aj keď šancí bolo aj na dva zápasy.

R Jambor, ŽK: Candrák, 350 divákov.

VTJ: Neuschl - Klas, Bojkovský, L. Michalík, Maťaše, Bačík, Bošanský, Greguš, M. Michalik, Candrák, Križák (85. Vaňovič). S. DETKO

Družstevník Báč -

Slovan Levice 3:0 (0:0)

Góly: 48. Lopú, 60. Balla (11 m), 81. Cisár.

Okrem úvodnej 10-minútovky, počas ktorej mal Havran tutovku, mal Báč počas celého zápasu veľkú územnú prevahu. Najmä po zmene strán potvrdil tabuľkové postavenie, keď mladučký Levičania odpadli najmä fyzicky. Po prvýkrát ohrozili domáci Ehna v 13. min., keď po peknom vysunutí Nagya Szíjjartóm zachraňoval hosťujúci brankár iba s pomocou brvna. V 20. min. Mariničov priamy kop tesne minul pravý horný roh a vzápätí po peknom centri B. Alberta zakončoval nepresným volejom Helcz. V 41. min. opäť zaútočili rýchlym protiútokom aj slovanisti, no Vidrov pokus iba obtrel brvno. Po zmene strán najprv sa individuálne presadil Lopú, vybojoval priamy kop a zo 17 m svojským spôsobom obstrelil múr. V 60. min sa šikovne uvoľnil v 16-ke Števica, Zlatohlávek ho poslal nedovolene na zem a nariadenú penaltu bezpečne premenil Balla. V závere mohol vylepšiť skóre domáci kolektív, avšak po šiestich pokusoch sa dokázal presadiť iba Cisár, keď nádherne spoza 16-ky po krátkom pobyte na ihrisku nekompromisne zavesil pod brvno. Levický tím mohol ďakovať svojmu brankárovi za priateľný výsledok, veď Ehn zachraňoval pred domácimi útočníkmi ešte minimálne päťkrát.

R Zsebi, ŽK: Chmelo, 400 divákov.

DRUŽSTEVNÍK: Bombiak (90. T. Horváth) - Nincz, T. Albert, Marinič (79. Cisár), Szíjjartó, B. Albert, Bodrogi, Balla, Nagy, Helcz (37. Lopú), Števica. SLOVAN: Ehn - Ťuťuris, Kremmer, Švec, Sasko, Zlatohlávek (86. Gabaš), Chmelo, Pilinský (46. Minár), Havran, Vidra, Gonda. ERNÖ D. TOK

Vegum Dolné Vestenice - Slavoj Sládkovičovo 5:0 (1:0), 13. a 50. Kočiš, 72. a 75. Masný, 90. Kuzma. R Frič, 350. ŽK: Bakai. SLAVOJ: Rybár - Baláž, Hlavatý, Bednárik (64. Ondrejkovič), Kondákor, Varga (84. Tóth), Józsa, Bohunický,(58. Németh), Pagáč, Bakai, Antal.

Spartak Trnava B - Baník Previdza 0:1 (0:1), 35. Lagín.

1. Šaľa 27 18 7 2 57:22 61 (+19)

2. Báč 27 17 5 5 58:23 56 (+14)

3. Myjava/T. Lúka 27 15 7 5 58:31 52 (+13)

4. Led. Rovne 27 16 3 8 67:28 51 (+9)

5. D. Vestenice 27 14 2 11 44:30 44 (+2)

6. J. Bohunice 27 12 8 7 34:29 44 (+5)

7. Levice 27 12 6 9 39:28 42 (+3)