Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Okolo čiar nič nové, tretie sú už Topoľníky

V. liga Juh

Baka - TIBI Horná Kráľová 4:1 (3:0), 5., 11., 18. a 66. R. Turza - 90. L. Lencsés. Domáci nenechali od úvodu nič na náhodu a presadzovali sme sa kombinačnou hrou najmä po krídlach. Čuch na góly prejavil najmä Turza, ktorý dosiahol už v 18. min. hetrik po Tóthových prihrávkach. Neskôr mu Rácz ešte pripravil štvrtý gól. Baka hrala v pohode a ešte trikrát trafila brvno (Zima dvakrát, Oravec). Za teplého počasia hostia nemali vážnejšiu šancu, až v závere dosiahli čestný gól. R Truhlík, 250.

Baka: Fekete - Kovács, Ti. Soós, Andrejkovics, Zsemlye - Tóth (68. Végh), Zima (75. Németh), Hollósi, Rácz - Oravec (61. Kozmér), Turza. H. Kráľová: Sahulčík - Paška, Bobula, Tóth, P. Kokeš, Sklenár (79. Tvrdoň), Lencsés, Kollár, Sedlák, Odráška, Bagocký.

Nitra B/Mlynárce - Výčapy-Opatovce 3:0 (1:0), 41. a 46. M. Pčola, 73. P. Lieskovský. V nitrianskom okresnom derby chceli hostia uhrať dobrý výsledok a miestami držali vyrovnanú partiu. Favorit sa však presadil (čím poprel najrôznejšie reči), keď využil chyby v súperovej obrane. Najskôr sa dvakrát presadil Pčola. Potom mali oba tímy možnosť skórovať z bieleho bodu, lenže Fogada ani Šrámek ju nevyužili. Keď Lieskovský zvýšil na 3:0, už sa len dohrávalo. R Šťastný, 200

FC B: Peškovič - Mikulášik, Murárik (80. Minárik), Gál, Stanček, Uher (80. Blažo), Levický, Varga, Pčola (75. Moravčík), Fogada, Lieskovský. V.-Opatovce: Pintér - Molnár, Schwarcz, Tkáčik, Košťál - Búš (46. Kučera), Šrámek, Čery, Petkeš (80. Šulgan) - Martonka, Pavlovič.

Veľké Úľany - Nový Život 4:3 (0:2), 67. T. Tavali, 82. a 89. J. Jasovský (oba z 11 m), 90+. M. Tornyai - 7. a 85. J. Medvec, 43. M. Hirko (11 m). V prvom polčase boli lepším mužstvom hostia, po prestávke zasa viac snahy prejavili domáci. Nepriaznivé skóre 2:3 však otáčali až v samom závere. Domáci gólman Jasovský už zaznamenal 11 gólov! R A. Štrba, 250.

V. Úľany: Jasovský - Ti. Németh, Uhrin, Horváth, Halász, Hodúr, To. Németh, Kelecsényi (83. Molnosi), Tavali, M. Tornyai, J. Tornyai (61. Derbak). N. Život: Múcska - Kadvaň, Kopriva, Kuczman, Domonkos, Medvec, Mikóczi, Hirko, J. Farkas, Németh, Nyársik (79. T. Farkas).

Vlčany - Zbehy 6:2 (3:1), 14. Cs. Tóth, 22. A. Ács, 42., 77. a 86. G. Karvai, 72. M. Prešinský - 31. A. Mellen (11 m), 83. D. Šóš. Prvé dve šance mali hostia, potom domáci prebrali taktovku a hral sa útočný futbal. Tóth skóroval z priameho kopu, Ács zvyšoval po úniku Karvaia. Zbežana korigovali po ruke Orosziho. Karvai v 37. min. nedal jedenástku, ale zakrátko sa už z úniku nemýlil. Po prestávke domáci zvýraznili svoju prevahu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Na neudržanie bol Karvai, okrem gólov sa ešte štyrikrát triaslo brvno. R Rublík, 200.

Vlčany: Kaštiak - Šreyer, Oroszi (41. Molnár), Jonis, Tóth, Baláž, Prešinský, M. Holbík, Mészáros (79. E. Holbík), Ács (70. Pál), Karvai. Zbehy: Strapek - Kopec, Habay, Šmitala, Psota (70. Greguš), Ťapušík, Lopaška, Mellen, Barvínek (27. Vernarec), Šóš, Ivančík.

O. Potôň/DAC B - Veľký Cetín 2:0 (1:0), 22. S. Lieskovský, 55. Zs. Polák. Hralo sa v réžii domáceho celku a prevažne na polovici hostí. Béčku však v ofenzíva chýbala myšlienka, preto sa do prestávky zrodil len jediný gól, aj ten po trme-vrme. Neujali sa možnosti Erösa, Nagya ani Lieskovského. Po prestávke sa dianie naďalej odohrávalo v šestnástke hostí a osud bodov nebol na vážkach. Druhý gól priniesla akcia Erösa, predĺžil ju Horváth a do brány hlavičkoval Polák. R Rosa, 250.

DAC B: Póda - Perczel, Nagy, Horváth, Lukovics, Erös (63. Bognár), Želiska, Seleš (46. Polák), Ďurica, Lieskovský (74. Mészáros), Csicsai. V. Cetín: J. Szusztor - L. Szusztor, Dudáš, Bronič, Mikuš, Vajda, Kurcsa, Pagačovič, Jaruska, Kökényesi (80. Kiác), Belányi.

Trstice - Vieska 6:1 (2:1), 4. Ľ. Sárkány, 44. a 88. J. Hromada, 47. E. Dohorák (11 m), 52. J. Ivicze, 70. T. Györi - 15. O. Domonkos. Domáci začali veľkým náporom a Sárkány sa presadil po centri Györiho. Potom však prepustili na desať minút iciatívu hosťom a Domonkos po rohu hlavou zavesil. Potom hrali opäť Trstice, strely míňali cieľ, bránu odklial až Hromada. Po obrátke domáci vyrukovali s veľkou ofenzívou. Po ruke premenil penaltu Dohorák. Po Molnárovej prihrávke sa presadil Ivicze. Výsledok pečatili Györi z uhla a Hromada. R Bušík, 250.

Trstice: Nagy - Erdélyi (80. Nagy), Sárkány, Schweiger (46. Lukács) - Takács, Molnár, Gányi (70. Pint), Ivicze, Györi - Hromada, Dohorák. Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, Kalmán, Jány (67. Simcsik), Molnár, Puha, Audi, Író, Bogyai (82. Csonka), Csepi.

Galanta - Topoľníky 0:2 (0:1), 28. Ľ. Veszelovszký (11 m), 65. M. Žiga. Úvodných dvadsať minút bolo vyrovnaných a útoky sa striedali. Hostia šli do vedenia z penalty po faule. Galanta následne zatlačila, no domáce pokusy sa neujali. Po prestávke mali domáci naďalej územnú prevahu, ale nedostávali sa do šancí. Naopak, po chybe obrany Žiga zvýšil. V 80. min. nepremenil G. Nagy jedenástku a aj záverečný tlak bol bez efektu. R Michálek, 200.

Galanta: Valenský - Bottka (70. L. Varga), Francisci, Kollarovič, Kondé, Kollárik, Bobko, A. Varga, G. Nagy, Molnár, Csóka. Topoľníky: Váradi - I. Balogh, P. Balogh, Libárdi, A. Nagy, Csölle (66. Baranovics), Veszelovszký, Dórák, Tóbli (78. Nagy), Orbán, Žiga (90. L. Varga).

Matúškovo - Topoľčianky 3:1 (1:1), 15. A. Kiss, 47. R. Brizlák, 62. A. Mészáros - 12. D. Ivanička. Vo vyrovnanom prvom polčase sa ujali vedenia hostia, no potom Chabreček doslova ponúkol vyrovnanie A. Kissovi. Po prestávke rozhodol dvadsaťminútový domáci nápor. R. Brizlák trafil z 20 m do šibenice (2:1), brvno sa triaslo po strelách T. Brizláka a A. Kissa, tutovku vynechal Klačan, ale tretí gól pridal Mészáros hlavou. Potom sa stretnutie už len dohrávalo. R Mihálik, 100.

Matúškovo: Pista - Fülöp, Ondrejo, Horváth, A. Mészáros - Miklós, Panyik (82. Bosák), T. Brizlák, A. Kiss - Klačan (85. Štibráni), R. Brizlák (75. Györi). Topoľčianky: Koprda - Chabreček, Gajdošík (61. Šurda), Belan (57. Zlatňanský), Šabo - Ďatko, Klikač, Magušin, Kéry - Michalík, Ivanička.

1. Baka 27 21 1 5 83:22 64 (+22)

2. O. Potôň/DAC B 27 20 2 5 66:24 62 (+20)

3. Topoľníky 27 16 3 8 40:41 51 (+12)

4. Galanta 27 15 3 9 57:35 48 (+6)

5. Vlčany 27 15 3 9 50:47 48 (+6)

6. TIBI H. Kráľová 27 14 3 10 49:32 45 (+6)

7. Vieska 27 14 3 10 50:45 45 (+6)

8. FC B/Mlynárce 27 10 8 9 59:45 38 (-4)

9. Zbehy 27 11 5 11 52:62 38 (-1)

10. Trstice 27 12 1 14 67:58 37 (-5)

11. Nový Život 27 10 5 12 42:39 35 (-4)

12. Výč.-Opatovce 27 10 1 16 44:55 31 (-8)

13. Veľký Cetín 27 9 2 16 30:39 29 (-10)

14. Topoľčianky 27 6 2 19 30:70 20 (-19)

15. Veľké Úľany 27 4 6 17 29:78 18 (-24)

16. Matúškovo 27 4 2 21 26:82 14 (-28)

Topoľníkom odrátajú 9 b, V. Úľanom 3 b.

najlepší strelci: 19 - P. Fogada (FC B/Mlynárce), 17 - R. Turza (Baka), 16 - M. Kopec (Zbehy), 15 - M. Mórocz (Baka), 14 - J. Hromada (Trstice), P. Molnár (Vieska), 13 - E. Dohorák (Trstice), A. Mellen (Zbehy), 12 - Cs. Mikuš (Galanta), J. Ivicze (Trstice), G. Karvai (Vlčany). MARTIN KILIAN