Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Zakliate duely s Interom - vždy víťazia hostia

V sérii o bronzové medaily naďalej platí pravidlo zo základnej časti, že v dueloch Nitry s Interom domáce prostredie nie je výhodou. K Cero má po treťom zápase mečbal, ktorý môže premeniť v stredajšej rozlúčke so svojimi priaznivcami.

O 3. miesto

2. zápas: BK K CERO Slávia SPU Nitra - AŠK Inter Slovnaft Bratislava 63:64 (14:13, 16:20, 13:17, 20:14). Pár divákov, ktorí boli od úvodu na stretnutí, nevidelo oslnivý basketbal. Nitru držal nad vodou iba kvalitne hrajúci a najmä bodujúci Weiss. V druhom dejstve, už pred širšou kulisou, ktorá prišla po hokeji pomôcť, bola hra ako na hojdačke. V záverečnej časti hry sa Inter ujal vedenia už o 10 bodov, lenže potom sa rozstrieľal „spiaci obor“ Mujagič. Domáci tak šnúrou 11 bodov otočili. Posledné minúty boli ako vystrihnuté z „bondovky“. Strieľalo sa veľmi často a neefektívne. Päť sekúnd pred koncom viedlo K Cero o 2 body, lenže po trestných hodoch Tábiho sa s obrovským šťastím podarilo dať Ďurišovi trojku od dosky a strhol tak víťazstvo na stranu hostí.

TH: 28/20 - 22/10, trojky: 9 - 4, fauly: 20 - 26, 500 divákov.

K CERO: Weiss 20, Mujagič 16, Tábi 8, Tomek 7, Rizman (Marek 5, Čurkovič 5, Cehula 2, Babič, Ivanovič).

Milan Kováč, asistent trénera: Urobili sme veľa chýb. Chýbala nám agresivita ako v iných zápasoch. Ťažko sme sa presadzovali jeden na jedného. Keď sme duel silou vôle otočili, prišli dve chyby v obrane a šťastná trojka. Dnes sme si vypili kalich horkosti až do dna.

3. zápas: AŠK Inter Slovnaft Bratislava - BK K CERO Slávia SPU Nitra 77:83 (26:26, 12:18, 15:24, 24:15). Tretí zápas o bronz mohol priniesť výhodu na stranu Nitranov, keďže ďalšie stretnutie sa hrá na pôde nováčika. Hráči boli po domácej nešťastnej prehre správne nabudení. V základnej zostave začali aj s Babičom, ktorý aj otvoril skóre a trojkou sa pridal Tábi. Káder Interu spočiatku dokázal odolávať tlaku Nitry, no Šoška (20 b.) zostal nakoniec bodovo osamotený. K Cero si umnou hrou dokázalo do polčasu vybudovať 6-bodový náskok. Po zmene strán však začalo mierne nekoncentrovane, keď dokázal Šoška sériou bodov vyrovnať na 49:49. Od tejto chvíle však nepripustilo žiadnu drámu a postupne zveľaďovalo svoj náskok. Pod oboma košmi sa začal presadzovať Tomek, ktorého nedokázali ubrániť ani striedajúci hráči. Pred záverečnou štvrtinou viedla Nitra o 15 bodov 53:68 a zdalo sa byť rozhodnuté. Inter síce ešte náskok stiahol, ale Mujagič získal dôležité lopty a posledný klinec do rakvy Interu zabil trojkou Tábi.

TH: 15/5 - 24/17, trojky: 8 - 8, fauly: 23 - 17, 200 divákov.

K CERO: Weiss 12, Marek 12, Mujagič 12, Babič 8, Čurkovič 6 (Tábi 12, Tomek 12, Ivanovič 7, Gál 3, Rizman).

Stav série 2:1. 4. zápas - 14. 5. o 18.00 h Nitra - Inter. Príp. 5. z. - 17. 5. Inter - Nitra. MATÚŠ MAŽEC

O 5. miesto

2. zápas: VTJ Levice - MBK Rieker Komárno 80:69 (18:18, 25:12, 19:20, 18:19), Samac 18, Krkoš 15, Klein 14 - Ridzoň 28, Štereb 16, Kablár 12. Po vyrovnanom začiatku si domáci vypracovali rozhodujúci náskok v druhej štvrtine. V ďalšom priebehu sa stretnutie už len dohrávalo, v levickom drese dostali príležitosť aj viacerí mladí hráči. Konečný stav série 2:0. (sita)