Po prvej jarnej prehre Báču vedie Šaľa o sedem

Slovan Levice -

Spartak Trnava B 4:1 (2:0)

Góly: 40. (11 m), 64. a 66. Havran, 45. vlastný (Urbánek) - 53. Lietava.

Úvodná dvadsaťminútovka bola dosť nezáživná, no hostia začali predsa len svižnejšie. V 24. min. Vidra obišiel aj brankára Kostolanského, dostal sa síce do streleckého uhla, loptu však naservíroval do čistej šance Chmelovi, ktorý ale prestrelil bránu. Vzápätí strelecký pokus A. Kubalu Kostolanský vyrazil. Hostia kontrovali v 26. min., ale Husár šancu po akcii Lietavu nevyužil. V 36. min. hlavičkoval Kubala do brvna. O štyri minúty neskôr Ekhardt fauloval v šestnástke Chmela a Havran penaltu bezpečne premenil. V 45. min. po dlhom výkope Éhna Urbánek hlavou nešťastne prehodil vlastného brankára a lopta skončila v sieti. V samom závere Vidrovu bombu Kostolanský skvele vyrazil. Po zmene strán mali Levičania dve sľubné príležitosti, gól však dali hostia. V 53. min. Husár prihral Lietavovi, ten sa zbavil dvoch protihráčov a s prehľadom znížil. V 64. min. potiahol akciu po pravej strane Gonda, loptu posunul Havranovi, ktorý dal Kostolanskému „jasle“ a bolo to už 3:1. O dve minúty po centri Chmela a kikse trnavskej obrany Havran hetrikom uzavrel skóre zápasu.

Rozhodoval Barczi, ŽK: Vidra, Husár, Červenka, 200 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťurís, M. Palic, Švec (79. Víg), Sasko, Zlatohlávek, Chmelo, A. Kubala (62. Ľ. Čvirik), Havran, Vidra (86. Kollár), Gonda.

ĽUBOMÍR ŠOLC

Duslo Šaľa - LR Crystal Lednické Rovne 2:1 (1:0)

Góly: 16. a 76. Vencel - 84. Turza.

Domáci futbalisti museli po dvoch prehrách už zabodovať naplno, ale v ich snažení ich „brzdila“ absencia maródov Laláka, Čirika a Dékányho. I napriek tomu mali prevahu už od úvodných minút, pričom v prvej štvrťhodine najviac zaujali strely Lancza a Vencela, ktoré iba tesne minuli cieľ, ale aj výborný zákrok Minarecha po delovke Lörinca. V 16. min. našiel Andódi 40-metrovým pasom rýchleho Vencela, ktorý obišiel aj hosťujúceho brankára a vsietil svoj prvý gól v drese Dusla. Hráči Crystalu sa snažili zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych kontier najmä čipernými Tomanom a Basilom, ale zadné rady chemikov pracovali spoľahlivo. Poistiť vedenie domácich mohol v 26. min. Vencel, ale jeho hlavička po presnom centri Lörinca opečiatkovala brvno. V závere polčasu mohli Šaľania Andódim a Molnárom zvýšiť, no nebezpečný bol aj volej Grendela. Po obrátke začali lepšie domáci, ktorí mohli pridať ďalší gól Gašparíkom, no ten zoči-voči Minarechovi na šestke trestuhodne zahodil. Hostia po hodine hry ožili a vypracovali si niekoľko príležitostí, Valenský bol však vždy pozorný. Duslo sa tešilo druhýkrát a bol pri tom opäť Vencel. Crystal sa za zlepšenú hru predsa len dočkal, keď tesne pred záverom využil Turza zaváhanie šalianskej obrany.

Rozhodoval Zsebi, ŽK: Vencel, Molnár, Udvaros, Václavík, Tomana, Martinka, 550 divákov.

DUSLO: Valenský - Lancz, Prúčny, Molnár, Mikla, Gašparík, Lörinc (88. Čoknay), Udvaros (69. Dékány), Oláh (90+. Kollárik), Vencel, Andódi.

JOZEF SKLENÁR

Spartak Bánovce - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:1)

Góly: 67. Šebo, 73. Znášik - 25. Kanás.

Hostia boli papierovým favoritom, o čom svedčila aj ukážková predzápasová rozcvička. Napriek tomu úvod zápasu bol rozčarovaním. Zlatomoravčania mali síce hernú prevahu, ale boli to domáci spartakovci, ktorí sa už v 5. min mohli Senkom ujať vedenia, keď jeho strelu hlavou po rohovom kope pozorný Jakubička zneškodnil. Potom sa už hralo len medzi šestnástkami. Hostia sa dostali do vedenia v 25. min, keď pohyblivý Kanás využil nepozornosť domácej obrany a po zemi otvoril skóre zápasu - 0:1. Až do prestávky sa Bánovčania futbalovo trápili a prakticky si nevytvorili žiadnu šancu. Po obrátke hostia opäť pritlačili a hlavne Kanás mohol aspoň v troch prípadoch skórovať. Zvrat nastal po hodine hry. Bánovčania akoby ožili a postupne prevzali taktovku do svojich rúk. V 67. min vystihol Šebo zle vybehnuvšieho brankára hostí a jeho polovysoká strela skončila v sieti - 1:1. Víťazný gól vsietil v 73. min Znášik, ktorý po Mezovského akcii priamo z voleja v plnom behu trafil pod žrď - 2:1. Záver zápasu napriek snahe oboch mužstiev už nepriniesol žiadnu zmenu na výsledku.

Pred 200 divákmi rozhodoval Frič. ŽK: Filin, J. Pristach - Nozdrovický.

VION: Jakubička - Ondrejka (74. Piaček), Nozdrovický, Dudáš, Tesársky, Králik, Štucika, Vondra, Krajčík (76. Drienovský), Dekýš, Kanás.

ĽUBOSLAV JEŽO

MFK VTJ Topoľčany -

Juhcelpap Štúrovo 0:1 (0:1)

Gól: 37. Bábsky.

Topoľčany nedokázali zužitkovať celozápasovú územnú prevahu, a tak si hostia iba po druhýkrát v sezóne odviezli v ihriska súpera plný bodový zisk. Domáci si vytvorili viacero dobrých streleckých príležitostí, ale trápili sa so zakončením a neraz vynikol i brankár hostí Prochászka. Domáci sa napriek výškovej prevahe Štúrovčanov často dostávali k hlavičkám, ale nemierili presne. Až po polhodine "vystrčili rožky" aj hostia, ktorí sa spoliehali na rýchle útoky a napokon z nich aj vyťažili jediný gól, keď v 37. min. povedľa brankára zakončil Bábsky. Ešte predtým však hosťujúci gólman zlikvidoval gólovú strelu M. Michalíka. Dve minúty po góle mohli domáci vyrovnať, ale osamotený A. Candrák zblízka hlavičkoval iba do brvna. V 58. min. po rohu domáci v skrumáži najskôr trafili tyč a Muchovu dorážku odvrátili hostia z bránkovej čiary. V 67. min. na opačnej strane mohol po rýchlej kontre poistiť vedenie hostí výborne hrajúci Bábsky. V 71. min. ďalšiu hlavičku domácich - tentokrát L. Michalíka Prochászka bravúrne vyškriabal spod brvna. V nadstavenom čase rovnako excelentne vyrazil Smatanovu strelu z diaľky domáci gólman Ambroz.

ŽK: Greguš - Smatana. 200 divákov, rozhodoval Farkaš.

MFK: Ambroz - Bojkovský, Bačík, Mucha - Klas (62. Križák), Maťaše, A. Candrák, Mrázik (64. L. Michalík), Tóth (59. Grznár) - M. Michalík, Greguš. JCP: Prochászka - Marsal, Urbán, Rosinský, Saláta - Tárnyik, Bartoš (52. Varga), Šimunek (13. Smatana), Kamas - Bábsky, Ďurica (80. Balázs). MATÚŠ BAJZÍK

Slavoj Sládkovičovo -

Baník Prievidza 0:6 (0:4)

Góly: 8., 22. a 61. Šnirc, 40. Lagín, 44. Kotula, 63. Kurbel.

Súboj dvoch celkov z dolnej polovice tabuľky napokon priniesol až príliš hladké víťazstvo hostí. Beznádejne posledné Sládkovičovo navyše súperí aj s maródkou a šancu dostali aj viacerí dorastenci. Nečudo, že úvod zápasu vyšiel lepšie Prievidžanom a Šnirc strelil už v 8. min prvý gól zápasu. Vyrovnať mohol v 11. min Józsa, ale nepochodil a opäť udrel Šnirc, ktorý zvýšil na 2:0. Domáci mali ešte jednu šancu na návrat do zápasu, ale v 38. min zahodil tutovku Antal a už o dve minúty pridala Prievidza zásluhou Lagína tretí gól. Do prestávky padol do siete Maglockého, ktorý svojich príliš nepodržal, ešte jeden a bolo po zápase. V druhom polčase si hostia strážili svoj náskok, ktorý po hodine hry zvýraznili ešte dvoma gólmi. Hetrik si skompletizoval efektívny Šnirc a skóre uzavrel Kurbel. Posledné slovo mohol mať v nadstavenom čase Pagáč, ktorý sa rútil sám na brankára, ale neprekonal ho ani z takejto príležitosti a Slavoj tak doma dostal tenisového „kanára“.

Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Pagáč, Šalát - Čiberka, Kotula, 130 divákov.

SLAVOJ: Maglocký - Šalát, Varga, Ondrejkovič, Hlavatý, Baláž, Józsa, Bohunický, Pagáč, Bakai, Antal.

PATRIK VELŠIC

FC Neded - FKM Nové

Zámky 1:1 (1:0)

Góly: 3. Kopčan - 48. M. Sepeši.

Domáci kolektív nezlomil výprask v minulom kole a v úvode šli do bleskového vedenia. Na dobre zahraný rohový kop T. Bombicza najvyššie vyskočil Kopčan a hlavičkou vymietol ľavú šibenicu. Hostí gól na chvíľu zaskočil, ale v 10. min. Domík z trestného kopu tesne minul. Po štvrťhodine mohlo byť vyrovnané, ale Baláž zneškodnil tutovku Domíka. Zámky hrali veľmi dobre kombinačne, mali prevahu, ale brankár Baláž bol pozorný. V 31. min. I. Jedinák v rozhodujúcom momente zaváhal. V závere polčasu ešte pohrozili Novozámčania Horáčkom. Hostia v druhom dejstve nasadili čerstvé sily a v 48. min. vyrovnali šťastnou strelou M. Sepešiho. Neded hral v tomto polčase lepšie. V 55. min. zneškodnil Poništ sólový prienik I. Jedináka a vyznamenal sa tiež o 5 min po slalome Gašparíka. Nové zámky prehustili stred poľa a nebezpečie hrozilo z rýchlych kontier Spišského. V 75. min. vyrobil hrúbku Döme, ale mladý Vlčan zoči-voči brankárovi nastrelil iba jeho nohy. Od 87. min. hrali Nededčania oslabení o vylúčeného Orosiho, ale príležitosti T. Bombicza, Černáčka, či Ölveckého neskončili v sieti aj zásluhou výborného Poništa.

Rozhodoval Schmidt, ŽK: Orosi, M. Sepeši, R. Sepeši, Gašparík, Sercel, ČK: 87. Orosi, 500 divákov.

FC: Baláž - Ambrus, Černáček, Heriban, Marček (60. Sercel), T. Bombicz, I. Jedinák, Kopčan, Ölvecký, Gašparík (65. Vlčan), Sládeček. FKM: Poništ - M. Orosi, M. Sepeši, Domík (70. Prochászka), Mlynár (46. Hlavačka), Mach, Holka, R. Sepeši, Horáček, Döme, Trnka (46. Spišský).

ŠK Blava J. Bohunice -

Družstevník Báč 1:0 (1:0)

Gól: 21. Gálik.

V J. Bohuniciach sa hral svižný futbal. Hostia hneď prevzali iniciatívu na svoje kopačky, ale domáci pozorne bránili na svojej polovičke. Prvá pekná futbalová akcia mala domáci rukopis - Nagy uvoľnil Kráľoviča, ten odcentroval do päťky a v nej hlavičkoval nezadržateľne Gálik - 1:0. Ani po góle sa obraz hry nezmenil, no šance hostí si nenachádzali cieľ a väčšinou minuli Gebauerovu bránku. Bohuničania mali do polčasu ešte jednu šancu, ale skóre sa už do prestávky nezmenilo. Nezmenil sa ani scenár zápasu, ktorý sa musel prítomným divákom páčiť. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 52. min Slicho, no jeho hlavička po priamom kope skončila na tyčke. Hostia aj naďalej hrali otvorený futbal a lopty lietali okolo domácej bránky, no sieť nenapli. V záverečnej päťminútovke už Báč hral vabank, a domáci mohli definitívne rozhodnúť. Gálik po Michaličkovom centri nedočiahol loptu a v nadstavenom čase sa dokonca jediný strelec zápasu rútil sám na brankára, ale prestrelil bránku a v platnosti ostal polčasový výsledok.

Rozhodoval Koníček, ŽK: Bango - M. Lukáč, 250 divákov.

FC: Bombiak - Lincze (62. B. Albert), Cisár, T. Albert, Szijártó, Slicho (77. Helcz), Lopú, M. Lukáč, Balla, Sepeši (69. Svoboda), Števica. (wp)

MFK Myjava/Turá Lúka - Vegum D. Vestenice 2:2 (2:2), 25. Masaryk, 26. Zríni - 8. Sobota, 39. Masný.

1. Šaľa 24 17 5 2 52:18 56 (+20)

2. Báč 24 15 4 5 48:20 49 (+13)

3. Myjava/T. Lúka 24 14 5 5 50:25 47 (+11)

4. Led. Rovne 24 14 3 7 59:25 45 (+9)

5. J. Bohunice 24 12 6 6 33:25 42 (+6)

6. Levice 24 11 5 8 35:22 38 (+2)

7. D. Vestenice 24 12 2 10 36:27 38 (+2)

8. Trnava B 24 11 4 9 44:36 37 (+1)