Milove Modo potrápilo majstra

Milove Modo potrápilo majstra

Prvú sezónu na severe Európy má za sebou nitriansky odchovanec Dušan Milo. V tíme MoDo, ktorý má svoj stánok v meste Örnskoldsvik, si vybojoval pevné miesto v obrane a so štyrmi gólmi a deviatimi asistenciami sa stal druhým najlepšie bodujúcim obrancom klubu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Po svojom príchode do švédskej ligy som si musel zvyknúť na úplne iný štýl hokeja ako na Slovensku. Hrá sa v nej totiž rýchlejšie, tvrdšie do tela a s väčším nasadením, pretože sú tam zároveň aj vyspelejší hráči. Musím povedať, že mi uplynulá sezóna dala naozaj veľa, pretože z hľadiska nasadenia a tempa v jednotlivých zápasoch to bolo vlastne ako v reprezentácii,“ pokúsil sa D. Milo hneď v úvode porovnať slovenskú a švédsku ligu.

SkryťVypnúť reklamu

Nás však zaujímalo, ako boli funkcionári klubu spokojní s uplynulou sezónou, a ako s ňou bol spokojný on sám. „V tej vlaňajšej skončilo mužstvo na druhom mieste, lenže potom odišlo niekoľko hráčov, ktorí strieľali góly a mali dosť „kanadských“ bodov, namiesto ktorých však neprišli adekvátne náhrady, nuž sa ani veľmi nečakalo, že sa zopakuje finálová účasť. Do play off sme síce postúpili, lenže v ňom bola nad naše sily Frölunda, ktorá sa napokon stala majstrom Švédska. Zo všetkých jej súperov sme ju však najviac potrápili, pretože nad nami zvíťazila na zápasy 4:2, kým nad tými ostatnými 4:1 a 4:0. Aj preto sú s uplynulou sezónou spokojní nielen kluboví funkcionári, ale aj ja.“ V drese MoDo teda bude pôsobiť aj v nasledujúcom ročníku, ba pri ročnej opcii možno aj v tom ďalšom.

SkryťVypnúť reklamu

Dušan nechýba ani v kádri slovenskej reprezentácie, ktorá sa pod vedením trénera Hossu pripravuje na blížiaci sa svetový šampionát vo Fínsku. „Vyzerá to tak, že sa opäť tvorí dobrý a silný tím. Očakávania hokejovej verejnosti po vlaňajšom úspechu sú veľké, sklamať teda nechceme. V skupine máme síce nebezpečných Ukrajincov, ktorí produkujú typickú ruskú školu, no nebezpeční budú aj Nemci, ktorým máme po olympiáde v Salt Lake City čo vracať. Verím, že sa do výberu, ktorý na majstrovstvá pocestuje, dostanem, a že spoločne so všetkými spoluhráčmi spravíme všetko pre to, aby sme sa domov vracali čo najspokojnejší,“ zaželal si D. Milo, ktorý by mal byť vo Fínsku zrejme jedným z pilierov slovenskej obrany.

JOZEF UHLÁRIK

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Praskajú vám steny? Nie vždy ide len o chybu omietky
  2. Ich drony lietali na koncerte Rammsteinu
  3. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  4. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  5. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  6. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  7. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  2. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  3. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  4. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  5. HAUS - Môžeš za to, že veci fungujú
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  7. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 29 132
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 25 505
  3. Ľuboš Fellner otvorene 8 086
  4. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny 6 353
  5. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 6 072
  6. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 4 262
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 3 999
  8. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom 3 801
  1. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  2. Peter Hroško: Prečo si sami sabotujeme vlastné šťastie
  3. Štefan Šturdzík: Pán Zurian nehanbíte sa za svojich podriadených ?
  4. Ján Otčenáš: Konsolidácia z pohľadu kopáča
  5. Monika Albertiová: Nomen omen: Fiala, Fico a Orbán. Mená, ktoré hovoria o osude krajín. Prečo Česko bohatne a Slovensko s Maďarskom stráca dych
  6. Erik Kiss: Táto krajina nie je pre nikoho
  7. Jaroslav Liptak: Aká je budúcnosť digitálnej meny?
  8. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 103 809
  2. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 21 866
  3. Pavol Návrat: Žiadosť občanov Slovenskej republiky o zlúčenie s Českou republikou 16 071
  4. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 15 807
  5. Ján Kušnír: Prečo D2 každé ráno kolabuje 7 121
  6. Monika Albertiová: Ďakujeme, Smer. Vianoce zrušené, odvody zvýšené, a vy voliči žerte seno. Tak vám treba! 6 887
  7. Radoslav Záhumenský: Celé Slovensko v mini verzii? Park, kde prejdete celé Slovensko za pár minút! 5 944
  8. Ivan Mlynár: Čurillovci sú v domácom väzení, pretože Ficovi a Šutaj Eštokovi nejde matematika. 5 745
  1. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  2. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  3. Marcel Rebro: Ak sa má uzdraviť dieťa, potrebuje zdravú mamu
  4. Věra Tepličková: Pravdepodobná reakcia Smeru na vylúčenie z PES alebo Načo mi je perie?
  5. Radko Mačuha: Dôležitá je miera demokracie.
  6. Věra Tepličková: A je to tu: Mars útočí
  7. Radko Mačuha: Dobrá správa pre Fica a Uhríka.
  8. Marian Nanias: Čerenkovovo žiarenie v ľudskom tele.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Eduard Pagáč je od marca športovým riaditeľom mládeže FC Nitra.

Baráž o postup mu príde nespravodlivá.


Zľava Viera Legerská, Anna Plassant Muríňová, Veronika Macsai a Marián Cehelník.

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc Slovenska nielen zlepšuje životy zraniteľných komunít vo svete, ale učí Slovákov solidarite, globálnemu mysleniu a zodpovednosti za budúcnosť.


Najvyšší správny súd zatiaľ nerozhodol.


Divadlo svojej novej sezóne prispôsobilo aj fasádu.

Osloviť chce rôzne vekové skupiny.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu