V. liga Juh

V. liga Juh

Súboj o čiaru pre Cetín,

do čela strelcov Kopec

Vlčany - Or. Potôň/DAC B 1:0 (0:0), 82. J. Oroszi (11 m). V šlágri sa hralo obojstranne tvrdo. Prvú šancu mal Lukovics, domáci sa snažili prenikať pred Pódu po krídlach. Po prestávke začal ašpirant na postup dobre, Pollák takmer prekvapil Kaštiaka a gól toho istého hráča neplatil pre ofsajd. Domáci kontrovali možnosťami Karvaia a Ácsa. Rozhodlo sa po úniku Molnára, keď v 16-tke „zložili“ Karvaia a Oroszi penaltu premenil. V nadstavenom čase trafil Nagy zo 40 m žrď... ČK: 90. Molnár - 75. Csicsai. R Gregor, 300.

Vlčany: Kaštiak - Oroszi, Prešinský, Šreyer, Holbík - Mészáros, Ács (88. Straňák), Baláž, Čiernik - Jonis (69. Molnár), Karvai. DAC B: Póda - Perczel, Mórocz, Horváth, Lukovics, Pollák, Štros, Lieskovský, Mészáros (60. P. Nagy), Csicsai, Erös.

Nitra B/Mlynárce - Baka 0:2 (0:0), 65. To. Soós, 80. L. Oravec. Vo vyrovnanom prvom polčase mali šance oba tímy. Domáce možnosti premárnili Fogada s Pčolom, hosťujúci Turza hlavičkoval vedľa. Po prestávke chceli Nitrania ísť do vedenia, ale po trestnom kope Hollósiho dorážal To. Soós - 0:1. Domáci potom tlačili, ale z protiútoku inkasovali po úniku Turzu s Oravcom. Disciplína hostí slávila úspech a Baka zvýšila náskok na čele. R Vánik, 150.

FC B: Peškovič - Murárik (46. Mikulášik), Marenčák, Poláček, Levický - Stanček, Varga, Kóňa, Lieskovský - Fogada (70. Kovan), Pčola. Baka: Mautner - Kovács (75. Piros), Ti. Soós, Andrejkovics, Berényi - Oravec, To. Soós, Hollósi, Zsemlye - Zima (55. Kozmér), Turza (90. Végh).

Výčapy-Opatovce - TIBI H. Kráľová 3:2 (2:1), 12. N. Čery, 30. M. Zachar (11 m), 90. P. Košťál - 40. L. Lencsés, 62. Ľ. Kollár. Domáci začali snaživo - šancu mal Martonka a Petkešov center dorážal Čery - 1:0. Po polhodine bol faulovaný Košťál a Zachar zvýšil. O slovo sa prihlásili aj hostia a Lencsés hlavou korigoval. Po prestávke hostia vyrovnali hru aj skóre a nervy začali pracovať. Hra sa prelievala, až rozhodol Košťál, ktorému sadla krížna strela z 20 m. ČK: 75. Straňák. R Čulák, 300.

V.-Opatovce: Pintér - Kučera (60. Búš), Tkáčik, Schwarcz, Magáth - Šrámek, Košťál, Petkeš (80. Šulgan), Čery - Martonka, Zachar. H. Kráľová: Lenický - Paška, Bobula, Tóth, Fejdi, Sklenár, Új, Kollár, Sedlák, Lencsés, Bagocký (46. Straňák).

Veľký Cetín - Topoľčianky 1:0 (1:0), 14. E. Kóňa. Šesťbodový zápas začali domáci dobre a po prihrávke Kökényesiho loboval šikovne Kóňa. Na druhej strane kontroval Mašír vedľa žrde, do prestávky roztriasol brvno na bránke hostí bombou zo 40 m Mikuš a šancu spálil Jaruska. Aj v druhom dejstve boli domáci aktívnejší, tutovky Kóňu a Vajdu však mierili mimo, a tak Veľký Cetín tŕpol až do konca. Oživenie do radov hostí priniesol striedajúci Ivanička a veru, už v nastavenom čase mohol Mašír pri rozvážnejšej koncovke aj vyrovnať... R Mišún, 400.

VEĽKÝ CETÍN: J. Szúsztor - Jaruska, Mikuš, Bronič, Dudás - Kökényesi (72. Ťažký), Pagačovič, Kurcsa, Vajda - Kóňa, Belányi (88. Varga). TOPOĽČIANKY: Koprda - Chabreček, Belan, Gajdošík, Šabo - Zemanovič, Zlatňanský, Klikáč, Kéry (64. Ivanička) - Mašír, Šútor.

Vieska - Topoľníky 1:1 (1:0), 28. vlastný (Váradi) - 60. M. Žiga. Pred peknou návštevou sa hralo svižné okresné derby. Aktívni domáci vyvíjali tlak. Bogyaiovu prvú hlavičku Váradi, ale ďalšiu si nešťastne zrazil do siete. Jány strieľal vedľa a ďalšiu šancu mu zmaril striedajúci Kovács. Hostia začali druhý počas aktívnejšie, zatlačili a po peknej akcii hlavou Žiga vyrovnal. Domáci sa prebrali, mali niekoľko šancí, ale Bogyai, Puha aj Író mali zlú koncovku. R Jakubec, 600.

Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, Kálmán, Jány (69. A. Molnár), P. Molnár (68. Audi), Puha, Klempa, Író, Bogyai, Csepi. Topoľníky: Váradi (31. Kovács) - I. Balogh, P. Balogh, Tóbli, Libárdi, Csölle, Veszelovszký, Dórák, L. Nagy, Orbán, Žiga.

Zbehy - Matúškovo 5:1 (3:0), 5. D. Šóš, 25. A. Mellen, 35., 59. a 81. (11 m) M. Kopec - 47. A. Kiss. Podľa očakávania to bola hra mačky s myšou. Po prihrávke Ivančíka z 8 m rozvlnil sieť Šóš, po prieniku Kopca z hranice 16-tky zvyšoval Mellen a center Šmitalu využil zblízka Kopec. Po obrátke priamo z rohu Šímu prekvapil A. Kiss. Domáci však mali stálu prevahu, Kopec skompletizoval hetrik (dorazil strelu Ivančíka a z penalty po faule na Mellena) a najmä on stihol zahadzovať aj ďalšie šance. R Urbanovský, 200.

Zbehy: Šíma - Psota, Šmitala, Habay, Fúska - Lopaška (75. Kazík), Zentko (78. Solčanský), Mellen, Ivančík (80. Ťapušík) - Šóš, Kopec. Matúškovo: Pista - Miklós, Horváth, Panyik, Fülöp (60. Bičan), Bosák, A. Kiss, T. Brizlák (46. Györi), A. Meszáros, R. Brizlák, Ondrejo.

Nový Život - Galanta 2:1 (1:0), 13. Cs. Németh, 58. J. Medvec - 64. A. Varga. Vo výbornom zápase sa rodili šance na oboch stranách. Hostia v prvom polčase hrali s vetrom a trikrát trafili žrď! (Mikuš dve, Nagy). Nyársikov gól neplatil pre ofsajd, ale center Kuczmana poslal Németh za Valenského chrbát - 1:0. Aj po prestávke predstavenie zaujalo divákov. Po prihrávke Hirka Medvec zvýšil, ale Varga korigoval po nepriamom kope Mikuša. R Szmuda, 300.

N. Život: Múcska - Kadvaň (60. T. Farkas), Kopriva, Kuczman, Hirko, Domonkos, Medvec, Banyák, Németh, J. Farkas, Nyársik (88. Mikóczi). Galanta: Valenský - Bottka, Lax, Kolarovič, Kondé, Kollárik (50. Sabatovič), Szöcs, A. Varga, Nagy, R. Mikuš, Molnár.

Veľké Úľany - Trstice 1:2 (0:0), 70. J. Jasovský (11 m) - 63. J. Hromada, 78. J. Ivicze. Hralo sa väčšinou medzi 16-tkami s pár šancami na oboch stranách, hostí podržal gólman. Po prestávke začali náporom Veľké Úľany, ale z protiútoku udrel Hromada - 0:1. Po súboji Pinta s Derbakom sa kopala jedenástka a domáci ožili. Lenže ofenzívne chúťky mali aj hostia - Ivicze zakončil peknú akciu a brvno trafil Somogyi. Vyhralo futbalovejšie mužstvo. R Kusý, 150.

V. Úľany: Jasovský - Nagy, Uhrín, Halász, Hanzel, Kelecsényi, Tavali, Németh, Szalay, Hodúr (75. J. Tornyai), Derbak. Trstice: Nagy - Lukács, Sárkány, Erdélyi - Pint, Ivicze, Takács, Molnár, Györi - Hromada (84. Somogyi), Juhos.

1. Baka 22 17 1 4 69:19 52 (+19)

2. O. Potôň/DAC B 22 15 2 5 55:24 47 (+14)

3. Galanta 22 13 3 6 49:27 42 (+9)

4. Vlčany 22 13 2 7 36:36 41 (+8)

5. Topoľníky 22 12 3 7 31:38 39 (+6)

6. Zbehy 22 11 5 6 49:36 38 (+5)

7. TIBI H. Kráľová 22 11 3 8 38:24 36 (+3)

8. Vieska 22 11 3 8 43:35 36 (+3)

9. Trstice 22 10 1 11 49:48 31 (-2)

10. FC B/Mlynárce 22 7 8 7 43:38 29 (-4)

11. Nový Život 22 8 5 9 32:28 29 (-4)

12. Veľký Cetín 22 7 2 13 23:31 23 (-10)

13. Výč.-Opatovce 22 7 0 15 34:52 21 (-12)

14. Topoľčianky 22 6 2 14 26:50 20 (-13)

15. Veľké Úľany 22 3 4 15 24:60 13 (-20)

16. Matúškovo 22 2 2 18 20:75 8 (-25)

Topoľníkom odrátajú 9 b, V. Úľanom 3 b.

najlepší strelci: 16 - M. Kopec (Zbehy), 15 - M. Mórocz (Baka), 13 - P. Molnár (Vieska), 12 - P. Fogada (Nitra B), Cs. Mikuš (Galanta), 11 - L. Horváth (Baka), J. Hromada (Trstice), A. Mellen (Zbehy), 10 - V. Új (H. Kráľová), 9 - R. Turza, F. Berényi (Baka), K. Csicsai (O. Potôň/DAC B), A. Csölle (Topoľníky), K. Bogyai (Vieska), L. Pavlovič (Výč.-Opatovce).