Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Pod Zoborom nič nové, Šaľa zakopla so Zlínom

„Whilka“ pokračovala najskôr stredajšou predohrávkou v Nitre, kde dominoval úradujúci majster. Pod Zoborom sa prekvapenie nezrodilo ani v sobotu v dueli so „zošívanými“ a svojich fanúšikov nepotešili Šalianky, keď remizovali so Zlínom.

HK Nitra - Slovan Duslo Šaľa 20:34 (7:20). Susedské derby malo od úvodu očakávaný priebeh. Hneď na úvod však zarazilo, že proti oslabenému majstrovi vybehli domáce s omladinou, kým matadorky Konárková s Masarykovou sa na nerovný boj zostali pozerať z lavičky... Šaľa od prvej minúty poľahky zvyšovala svoje vedenie najmä z rýchlych kontier, jej hráčky nechávali Nitrianky, aby sa vytrápili v útoku a vynútené chyby potom Duslo trestalo gólmi. Už do prestávky bol rozdiel v skóre trinásťgólový, v druhom dejstve však dostali v drese hostí príležitosť aj hráčky z lavičky, vďaka čomu sa gólostroj majstra zastavil. Obaja súperi si v zápase dovolili aj nezvyčajný luxus - Nitrianky vynechali tri sedmičky, Šaľa dokonca štyri...

Pred 200 divákmi rozhodovali M. Leško a P. Leško, pokutové hody: 6/3 - 7/3, vylúčené: 5 - 6.

HK: Šestáková, Mondočková, Melišeková - Lieskovská 2, Konárková, Tárošová 2, Nosálová 6, Korecová 5/3, Mesárošová, P. Berecová 4, Kušnírová, Masaryková 1. DUSLO: Kodayová, K. Harišová - Caltíková 7, Jancsová 1, Ostényiová 2, Hrabovská 7/3, Stuparičová 6, Géczová, Škrabáková 1, Sedláková 6, Banková 2, Ladicsová 2. ŠTEVO KORMAN

HK Nitra - Slavia Praha 20:32 (10:17). Lepšie začali hráčky Slavie, ktoré v 5. min. vyhrávali 3:0. Až potom sa trochu prebrali aj domáce dievčatá, no v 11. min. bol stav 2:6. Nitrianky potom spresnili hru i zakončenie a v 15. min. znížili na 5:7. To však bola z ich strany iba labutia pieseň, pretože potom predviedli hru, ktorou svoje súperky jednoducho zdolať nemohli a v 22. min. už prehrávali 6:11. Ani po prestávke nevymysleli nič, čo by na ich súperky stačilo, a v 43. min. prehrávali už desaťgólovým rozdielom (13:23). Domáce dievčatá neprekročili svoj tieň ani v ďalšom priebehu zápasu, keď im nešlo najmä zakončenie, a tak nakoniec prehrali podľa očakávania, aj keď zbytočne veľkým rozdielom.

Pred 150 divákmi rozhodovali Sivák - Kavulič, pok. hody: 4/1 - 3/3, vylúčené: 2 - 6.

HK: Melišeková, Mondočková, Šestáková - Lieskovská 1, Konárková, Tárošová 5, Nosálová 4, Korecová 3/1, Mesárošová, P. Berecová 5, Uharčeková, Masaryková 2.

Ingrid Konárková, trénerka: Nepremenili sme veľa šancí vrátane troch sedmičiek. Z prehry som sklamaná.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC MPL Zlín 28:28 (13:11). Domácim vyšiel skvele úvod, keď Ladicsová zvyšovala v 10. min. už na 4:0. Šaľa si udržiavala vedenie (6:3, 10:5, 12:7), no Zlín sa postupne predsa vrátil do hry. Lišiak Danove na lavičke hostí menil dobre štýl hry, na osobku reagoval hrou na dvoch pivotov a náskok Šale sa ešte do prestávky šnúrou piatich gólov razom scvrkol. V druhom dejstve Zlín dokonca otočil skóre - v 45. min. po góloch Handlovej svietilo na ukazovateli skóre hrozivých 18:23... Šaľa ale v závere zabrala, v bránke sa chytila Kodayová, ruka Hrabovskej bola opäť stopercentná pri sedmičkách, a tak Duslo napokon vydolovalo aspoň bod.

Pred 500 divákmi rozhodovali Haščík a Oťapka, pokutové hody: 4/4 - 6/4, vylúčené: 3 - 4.

DUSLO: Kodayová, Kútna - Ostényiová, Caltíková 4, Hrabovská 9/4, Stuparočová 2, Géczová, Ladicsová 4, Sedláková 6, Banková 3, Škrabáková.

Štefan Kelemen, asistent trénera: Zápas sa vyvíjal od začiatku v náš prospech, no malá nesústredenosť nás stála náskok. V druhom polčase dievčatá podržala Kodayová, škoda len technických chýb. - šk -

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kunovice - Slavia 12:32, Michalovce - Inter 28:26, Šurany - Partizánske 18:27, Veselí - Inter 15:19, Kunovice - Olomouc 15:26, Hypo - Cheb 31:13.

13. Nitra 22 1 0 21 425:604 2

23. kolo - 15. 3. Zlín - Nitra, Šaľa má voľno.

Tri možnosti Šale

Na šalianske pomery netradične v sobotu, hneď po remízovom zápase so Zlínom (28:28), zasadlo vedenie klubu. A hoci je nespokojnosť s poslednými výsledkami v tábore majstra viac ako evidentná, konkrétne závery na verejnosť neprenikli. Len v kuloároch sa tak zatiaľ šepká o troch možnostiach riešenia - príchod nových posíl, udelenie pokút, resp. zmena na poste trénera. Samozrejme, existuje tiež možnosť, že aj naďalej pôjde všetko po starom... - šk -