Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Na úvod hneď niekoľko nečakaných výsledkov

FKM Nové Zámky - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

Góly: 39. Horáček - 63. Révay.

Diváci zvedaví na prvý jarný zápas videli priemerné treťoligové stretnutie, ktorému nechýbalo nasadenie ani bojovnosť. V samom úvode však chýbala tiahlej strele domáceho novica Spišského presnosť, na opačnej strane zase nedočiahol na center pred Poništom najskôr Dekýš ani Révay, potom dvakrát v 24. a 40. min Vondra. Medzitým hlavičkoval po prihrávke Domíka Hlavačka iba do náruče Drgoňu, ktorý dobre čítal hru aj pri ďalšej akcii Domíka. V 30. min sa po zákroku na prenikajúceho Horáčka v rohu šestnástky dožadovali domáci pokutového kopu, o deväť minút sa však predsa len tešili, keď skóre otvoril práve Horáček, ktorý zužitkoval zdravú agresivitu Mlynára. V závere polčasu musel ešte Vondrovu padavú strelu s námahou vyraziť na roh Poništ. Domáci gólman sa zapotil aj v 1. min druhého dejstva po Nozdrovického hlavičke, no v 63. min bol prikrátky na Révayovu „anglickú“ strelu, ktorá si našla cestu k žrdi cez hradbu tiel domácich zadákov - 1:1. Novozámčanov gól akoby zaskočil a len ťažko sa dostávali do streleckých pozícií. Centimetre však chýbali prízemnej strele striedajúceho Trnku, Sebestyéni mieril iba do Drgoňu, medzitým s pomocou žrde vytlačil Poništ Kanásovu dobre zatočenú strelu. Publikum sa už gólu nedočkalo a body sa tak v úvode jari delili.

R Zsebi, ŽK: Kanás, 400 divákov.

FKM: M. Poništ - Döme, R. Sepeši, Hlavačka, M. Sepeši, Domík, Holka, Procházka (72. Trnka), Horáček, Mlynár (82. Sebestyéni), Spišský. VION: Drgoňa - Štucika, Dekýš, Mandrák, Pavlenda, Králik, Révay, Krajčík (60. Ondrejka), Nozdrovický, Vondra (79. Piaček), Kanás. MARIÁN DRAGÚŇ

Duslo Šaľa - Slovan

Levice 1:1 (0:0)

Góly: 58. Andódi - 63. Havran.

V úvode zápasu malo viac z hry Duslo, ale dobré strelecké príležitosti nevyužili Dékány s Andódim. Hostia, ktorých viedol bývalý tréner Dusla Meszlényi, využívali každú príležitosť na rýchle kontry a v 10. min. mohli ísť do vedenia, keď Chmelo takmer potrestal "hrúbku" v rozohrávke domácich, no po 20 metrovom sóle vystrelil z uhla vedľa brány. Líder tabuľky hral nervózne, robil chyby najmä v rozohrávke, a tak sa jeho príležitosti rodili ťažko. V 23. min. Prúčneho trestný kop hlavičkoval Lancz z 5 metrov tesne vedľa a gólom neskončila ani príležitosť Dékányho, keď za brankára zaskakoval Palic a po rohovom kope zase na bránkovej čiare Ťuťuris. Po obrátke začali chemici náporom a v 53. min. vytlačil Éhn hlavičku Andódiho na brvno, o päť minút neskôr však už Duslo vyhrávalo. Na dlhý pas Prúčneho si nabehol Dékány, popri vybiehajúcom Éhnovi trafil len žrď, ale Andódi z troch metrov už sieť. Z vedenia sa však domáci dlho netešili, pretože v 623. min. havran po chybe nekoncentrovanej obrany vyrovnal. Šaľania dostali súpera pod tlak, nevyužili však Lalákom a Miklem dobré strelecké príležitosti. Valenský na druhej strane zase zachraňoval po prieniku Vidru. V závere sa od domácich odklonila aj šťastena, a zápas sa tak skončil prekvapujúcou deľbou bodov.

R Schmidt, ŽK: Čoknay, Švec, Ťuťuris, Molnár, 780 divákov.

DUSLO: Valenský - Lancz, Gašparík (73. Vencel), Prúčny, Mikla, Klusa (68. Molnár), Udvaros (55. Lalák), Lörinc, Čoknay, Andódi, Dékány. SLOVAN: Éhn - Armai, Palic, Švec (80. Čvirik), Ťuťuris, Zlatohlávek, Chmelo, Kubala, Havran (90.+ Kollár), Vidra, Gonda (88. Krammer).

JOZEF SKLENÁR

ŠK Blava J. Bohunice - MFK VTJ Topoľčany 1:1 (1:0)

Góly: 43. Nagy - 77. L. Michalík.

Od začiatku sa na ťažkom teréne hral nervózny zápas, ktorý sa odohrával zväčša medzi šestnástkami. Po štvrťhodine prebrali iniciatívu domáci a v krátkom slede si vypracovali dve vyložené šance. Najskôr Suchoňovu strelu vyrazil brankár a potom ďalší Nagyov pokus zastavil na bránkovej čiare obranca. Ten istý hráč potom v 34. min hlavičkoval nad bránku, no gólu sa diváci dočkali až keď hrali Bohuničania v oslabení o vylúčeného Nádaského, ktorý videl dve žlté karty. V 43. min si Nagy ideálne spracoval na rohou šestnástky a krížnou strelou prekonal Amróza. V druhom polčase ešte strelec gólu hlavičkoval po Suchoňovom centri nad bránku, no postupne sa začínali prebúdzať hostia, ktorí boli v presile. Štvrťhodinu pred koncom si vypracovali sériu rohov. Po jednom z nich odvrátila obrana J. Bohuníc loptu iba pred šestnástku a striedajúci Lukáš Michalík, ktorý bol na ihrisku sotva minútu, ju poslal prízemnou strelou pomedzi nohy obrancov do siete. To bola jediná strela do priestoru bránky, ktorú Topoľčanci vyslali. Napriek tomu remizovali, lebo snahu domácich o výhru schladil zbytočným vylúčením Bango…

R Sluk, ŽK: Nádaský, Mišovič - Mucha, ČK: 38. Nádaský, 82. Bango, 200 divákov.

MFK: Ambróz - V. Candrák, Mucha, Balážik, Maťaše, Bačík, Tóth, Greguš, A. Candrák, M. Michalík, Grznár (76. L. Michalík). (wp)

Družstevník Báč -

Spartak Trnava B 2:1 (1:0)

Góly: 30. V. Balla, 79. S. Števica - 73. Benedikovič.

Celý prvý polčas sa odohral v réžii domáceho tímu a keby si ich útočník Meszároš vychytil lepší deň, mohli odísť bezzubí Trnavčania aj s debaklom. Najprv v 11. min. po perfektnej prihrávke Nagyho spálil tutovku, a v 26. min. okulahodiacu kombináciu taktiež nezužitkoval po nezištnej prihrávke Slycha Meszároš. V 30. min. perfektne odcentroval Lopú, Meszárošovu hlavičku ešte Fejdi stihol vyraziť, ale dotieravého Slicha zozadu fauloval Urbánek a nariadený pokutový kop poslal Balla do ľavej šibenice. Ďalší skvelý center od Lopúho mohol premeniť Slycho, ale jeho umnú hlavičku zastavila pravá žrď. V 62. min. režisér Slycho opäť ideálne vysunul Števicu, ten sa však pred hosťujúcim brankárom nepresadil. A tak prišla chvíľa, keď Trnava z núdze zaútočila po stratenej lopte v strede poľa, Urbánek vysunul Benedikoviča, ten sa preštrikoval obranou Báčanov delovkou prestrelil nerozchytaného a celý zápas sa nudiaceho Bombiaka. O šesť minút neskôr Fejdi neudržal Slychov center a všadebol Števica nechytateľne zavesil pod brvno, čím zabezpečil úplne zaslúženú výhru hostiteľa.

R Divéky, ŽK: Bodrogy, Szíjjartó, Lopú - Bachňák, Benedikovič, 600 divákov.

DRUŽSTEVNÍK: Bombiak - Cisár, Bodrogy, Svoboda, Szíjjartó, Slycho (85. B. Albert), Lopú, Balla, Nagy (90. Sepeši), Števica, Meszároš (75. T. Albert). ERNÖ D. TOK

ŠK Vegum D. Vestenice -

Juhcelpap Štúrovo 0:1 (0:0)

Gól: 53. Bábsky.

Domáci gumári v prvom jarnom stretnutí na domácej pôde nastupovali s vierou zvíťaziť. Nakoniec sa doslova potvrdil komplex zo štúrovského súpera, keď s ním doteraz nezvíťazili ani v jedinom vzájomnom stretnutí v doterajšom pôsobení v III. lige. Prvých pätnásť minút sa hralo medzi šestnástkami a domáci sa ťažko presadzovali proti dôslednej obrane hostí. Týmto navyše hralo do kariet aj časté simulovanie a následne zdržiavanie hry, ktoré im hlavný rozhodca toleroval. Prvý pohrozil domáci Kočiš, ale gólman hostí bol namieste. Ten istý hráč nádherne uvoľnil v 33. min v šestnástke Masného, ale jeho prudkú hlavičku Prochászska bravúrne vyrazil. Hostia útočili len ojedinele a ich útoky ťahal najmä čiperný Bábsky. Domáci mali síce prevahu, ale v koncovke úplne zlyhali. Druhý polčas bol doslova súbojom domácich hráčov s brankárom hostí, ktorý dostával domácich útočníkov do zúfalstva. Postupne ho neprekonali Krajčo, Kočiš, Argyusi, ale najviac šancí spálil Masný. Hostia po zmene strán bránili vlastnú polovicu, ale z ojedinelého protiútoku najprv spálil v 49. min sľubnú tutovku Smatana a nedôrazných domácich potrestal zo skrumáže v 53. min Bábsky presným zásahom. Ako sa ukázalo tento gól znamenal nakoniec pre Juhcelpap tri cenné body. V 86. min po faule na Argyusiho ešte domáci Néma trestuhodne zahodil pokutový kop, čím dovŕšil nemohúcnosť domácich. Gumári svojich priaznivcov nepresvedčili a tí tentoraz svojich miláčikov neodprevádzali potleskom.

R Prešinský, ŽK: Szász, Ďurica, Salata, Bábsky, Kamas, 500 divákov.

JUHCELPAP: Prochászka - Urban, Maršal, Smatana, Salata, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Szász (37. Rosinský), Ďurica, Bábsky (80. Šimunek). Peter Hranai

FC Neded - Slavoj

Sládkovičovo 1:1 (1:0)

Góly: 17. P. Sládeček - 90. L. Józsa.

Domáci cez zimnú prestávku podstatne obmenili hráčsky káder a bolo to vidieť aj na hre. Z úvodného náporu vyťažili do 10. min. päť rohov, ale nebezpečná bola iba hlavička Gašparíka. V 11. min. využil Sládeček chybnú rozohrávku v obrane hostí, ale po sólo nájazde strelil iba do nôh vybiehajúceho Rybára. V 17. min. sa už však nemýlil, keď po ideálnej prihrávke Ölveckého, z 10 m skóroval. Domáci boli pri chuti, ale v sieti neskončila ani "rybička" Kopčana a ani hlavička Gašparíka, ktorú kryl pohotový Rybár. Desať minút pred koncom polčasu mohol meniť skóre Sládeček, ale Rybár bravúrne odvrátil istý gól. Po obrátke mali domáci opäť prevahu, ale Ölvecký s Černáčkom tesne minuli svätyňu hostí. Po hodine hry sa vyznamenal Senecký, keď zneškodnil sólo J. Kondákora po prihrávke Hlavatého. O 5 min. neskôr mohlo byť rozhodnuté, keby strela Gašparíka neminula o milimetre ľavú šibenicu. V 83. min. to bol opäť Rybár, ktorý zázračne vyrazil delovku Bombicza a neprekvapil ho ani Ölvecký o päť minút neskôr. Nepremenené šance sa domácim vypomstili, keď hostia v poslednej minúte skórovali Józsom zo skrumáže a domácim zostali iba oči pre plač.

R Hracho, bez kariet, 550 divákov.

FC: Senecký - Ambruš (63. Györi), Černáček, Heriban, Marček, P. Jedinák, T. Bombicz, Kopčan (80. Vlčan), Gašparík, Ölvecký, Sládeček. SLAVOJ: Rybár - Varga (87. Bakai), Hlavatý (71. Bratko), Jakin, L. Kondákor, Baláž (65. Németh), Józsa, Bednárik, Pagáč, J. Kondákor, Antal.

Spartak Bánovce - MFK Myjava/Turá Lúka 1:2 (1:1), 45. J. Pristach - 44. Štermenský, 67. Masaryk.

Stretnutie LR Crystal Lednické Rovne - Baník Prievidza odložili pre nespôsobilý terén.

1. Šaľa 16 13 3 0 40:10 42 (+18)

2. Trnava B 16 10 2 4 38:15 32 (+8)

3. Báč 16 10 2 4 39:16 32 (+8)

4. Myjava/T. Lúka 16 10 2 4 34:17 32 (+8)

15. Neded 16 2 3 11 13:36 9 (-15)

16. Sládkovičovo 16 0 4 12 10:69 4 (-20)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 109

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.

V nitrianskej nemocnici je 61 infikovaných zdravotníkov, testujú všetkých pacientov

Pre COVID pacientov vyčlení nemocnica ďalšie poschodie v chirurgickom pavilóne. Plánované zákroky od dnešného dňa redukuje.