Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Zlý týždeň Šale - z dvoch kôl len jediný bod

Česko-slovenská súťaž hádzanárok mala na programe dve kolá. V stredajšej predohrávke Šaľa aj zásluhou výkonu rozhodcov iba remizovala doma s Michalovcami, kým Nitrianky na svojej palubovke takmer šokovali Šurany. V sobotu však prehrali obaja naši zástupcovia.

HK Nitra - HKM Ch-M Šurany 18:20 (9:9). Pod Zoborom sa hral až nečakane vyrovnaný zápas, v ktorom mali v prvom polčase navrch domáce dievčatá. Tie vyhrávali v 9. min. 3:1, ale súperky v 15. min. otočili na 3:4. Nitrianky sa však opäť vzchopili a o dve minúty neskôr svietilo na ukazovateli 7:4! Do šatní sa ale šlo za nerozhodného stavu. Slabá, no rušná a vyrovnaná hádzaná pokračovala aj po zmene strán. Zlom nastal v 42. min., keď Šurany za stavu 14:14 ušli za osem minút na 14:18 a víťazstvo si už z rúk zobrať nenechali.

Pred 400 divákmi rozhodovali Brunovský - Čanda, pok. hody: 3/3 - 8/7, vylúčené: 2 - 4.

HK: Danová, Mondočková, Melišeková - Lieskovská, Píšová 3, Tárošová, Nosálová 1, Korecová 6/3, Kušnírová, Hajíčková 5, Mesárošová 1, P. Berecová 1, Uharčeková 1. HKM: Múdra, Školková, Hubinová - Hamarová 2, N. Berecová 4/1, Weibelová 1, Horňáková, Váradyová 7/6, Gorejová 1, Kováčová, Talárová 3.

Ingrid Konárková, trénerka Nitry: Som rada, že sme Šurany potrápili, pretože najmä v obrane sme hrali veľmi dobre. Mrzí ma, že hráčky si neveria, lebo od toho sa odvíja naša zlá útočná činnosť, za ktorú môžem pochváliť iba Hajíčkovú a Korecovú.

Alojz Berec, tréner Šurian: S dvoma bodmi spokojný som, no s predvedenou hrou vôbec. Nechápem, prečo hráme vonku oveľa horšie ako doma. Čiastočne ma uspokojila iba obrana, pretože útok bol nepremyslený a unáhlený.

Slovan Duslo Šaľa - Zekon PSJ Michalovce 21:21 (10:14). V šlágri kola pôsobili lepšie východniarky, ktoré dirigovala skvelá Šalatová. Do kabín síce Šaľa odchádzala so štvorgólovým mankom, no po prestávke začali domáce bojovať ako o život, chytila sa Kodayová v bránke, pridali sa aj skvelí diváci a nebyť škandalózneho výkonu rozhodcovskej dvojice Kavulič - Sivák, Šaľa by vyhrala. Vzhľadom k priebehu však musí tešiť aj bod.

Rozhodovali Kavulič a Sivák, vylúčené: 5 - 3, ČK: 55. Caltíková, pokutové hody: 7/6 - 4/3, 1200 divákov.

DUSLO: Kodayová, K. Harišová - Flašková 1, Caltíková 6, Jancsová, Ostényiová, Hrabovská 8/5, Stuparičová 1, L. Weibelová, Géczová 2, Ladicsová 2/1, Sedláková 1, Bánková, Šebíková.

Darina Braunová, trénerka Šale: Úvod bol vyrovnaný, no potom sme začali produkovať chyby, čo Michalovce premenili na šesťgólový náskok. V druhom polčase sa ale dievčatá zlepšili a dokázali sme vyrovnať. Žiaľ, ďalší priebeh zápasu bol potom o niečom inom ako o hádzanej...

ŠK Zekon Michalovce - HK Nitra 27:14 (12:7). Nitrianky necestovali k favoritovi s veľkými očami, ale prvý gól dala už v úvodnej minúte Berecová. O ďalších sedem však už domáce viedli 5:1. Zaplnená hala vytvorila hráčkam výborné prostredie, no tie im v prvom polčase veľa dobrej hádzanej neponúkli. Po zmene strán náskok Michalovčaniek pomaly narastal a v 38. min. už vyhrávali 18:8. Hosťujúce družstvo doplatilo nielen na zahadzovanie sedmičiek (v druhom polčase tri), ale aj na nepremieňanie čistých šancí (po prestávke šesť trhákov). V drese hosťujúceho družstva veľmi dobre zachytala Melišeková, ktorá bola zápase vyhlásená za najlepšiu hráčku Nitry.

Pred 1100 divákmi rozhodovali Gedeon - Dragula, pok. hody: 3/3 - 5/1, vylúčené: 2 - 2.

HK: Danová, Mondočková, Melišeková - Lieskovská, Píšová 1, Tárošová 3, Srňanská, Korecová 2, Hajíčková 3, Kušnírová, Mesárošová, Berecová 5/1, Uharčeková.

Anton Tulík, tajomník: Hráčky nedodržali taktické pokyny, a tak ťažko hovoriť o spokojnosti. Keby boli premieňali svoje čisté šance, naša prehra by bola oveľa prijateľnejšia.

Slávia Partizánske - Slovan Duslo Šaľa 23:19 (11:7). Po posledných výhrach Partizánskeho so Sláviou Praha a v Zlíne prišla na Šaľu tisícka divákov a tí mali aj do tretice dôvod na radosť. Majster viedol iba v úvode (1:2, 2:4), v 12. min. domáce vyrovnali na 4:4 a v ďalšom priebehu si potom budovali svoj náskok. Výborne hrala najmä Szabová, ktorá sa presadzovala zo sedmičiek a protiútokov. Dôležitým momentom bolo osobné bránenie Hrabovskej Uhlárovou, čo sa prejavilo na zlej hre Šale na postavenú obranu. Hráčky Dusla v prílišnej snahe kopili chyby, čo bola voda na mlyn domácich. Majstrovi tentoraz nepomohol ani výkon brankárky Kodayovej, ktorá mala takmer 50% úspešnosť.

Rozhodovali Mihálik a Ondogrecula, vylúčené: 2 - 3, pokutové hody: 6/5 - 4/4, 1000 divákov.

DUSLO: Kodayová, K. Harišová - Flašková, Ostényiová 4, Caltíková 2, Jancsová, Hrabovská 5/4, Ladicsová 2, Banková 4, Géczová 1, Stuparičová, L. Weibelová, Šebíková, Sedláková 1.

Darina Braunová, trénerka Šale: Hrali sme veľmi zle, bol to určite náš najhorší výkon sezóny. Po tom, ako Partizánske vypojilo z hry Hrabovskú, sme sa vôbec nedokázali presadiť.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 17. KOLA: Inter - Zlín 25:23, Veselí - Kunovice 21:21, Šurany - Hypo 17:21, Olomouc - Slavia 22:21.

1. Hypo Nieder. 15 14 0 1 460:286 28

2. Šaľa 16 13 1 2 431:340 27

3. Michalovce 16 12 2 2 466:376 26

4. Inter 16 11 0 5 378:366 22

5. Olomouc 15 10 0 5 375:347 20

6. Slavia 16 9 0 7 429:401 18

7. Partizánske 16 7 2 7 404:407 16

8. Zlín 16 6 2 8 404:397 14