Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

K Cero a Rieker v lepšej spoločnosti

Nitrania zakončili základnú časť jasnou prehrou v Prievidzi, ale v tomto zápase už „o nič“ nešlo, keďže výsledky zo stredy jej zabezpečili zaslúžený postup do prvej šestky, čo je pre nováčika určite úspech.

17. KOLO: Levice - Žilina 85:70 (19:13, 18:19, 23:18, 25:20). Domáci sa ťažko rozbiehali, ale v závere prvej štvrtiny získali šesťbodový náskok. Po vyrovnanej druhej desaťminútovke svoj náskok zvýraznili v druhej polovici zápasu. Najviac bodov: Lutovský 19, Kuffa 18, Valach 13.

Inter - Komárno 81:64 (25:15, 14:20, 24:18, 18:11). Inter viedol v 7. min už 18:8. Komárno v druhej štvrtine znížilo na 31:30, ale otočiť vývoj stretnutia sa mu nepodarilo. Druhá polovica stretnutia bola jasne pod taktovkou domácich, ktorí postupne zvyšovali náskok. Najviac bodov: Ridzoň a Riecky po 15, Kablár 13.

18. KOLO: BK Baník Cígeľ Prievidza - BK K CERO Slávia SPU Nitra 94:78 (21:28, 28:24, 26:11, 19:15). V prvom dejstve si Nitrania držali sľubný náskok päť až osem bodov aj vďaka streleckej potencii celej päťky, ktorá bola práve na palubovke. Bodovali opäť najmä Mujagič a Tomek, ktorý výborne doskakoval. Po zmene strán však K Cero začalo na svojej útočnej sile strácať aj za výrazného prispenia rozhodcov, ktorí do značnej miery ovplyvnili zápas, o čom svedčí i počet faulov. Prievidžania sa dostali na koňa a postupne si vytvárali náskok, ktorý si zveľadili až na 12 bodov. V jednoznačnom závere rozdiel ešte stúpol a Slávia si pripísala v poslednom zápase základnej časti prehru so zostupom ohrozeným Baníkom.

K CERO: Mujagič 25, Tomek 15, Jackson 7, Gál 6, Ivanovič 2 (Weiss 11, Tábi 6, Cehula 4, Seman 2).

TH: 35/27 - 20/12, trojky: 12 - 8, fauly: 22 - 33, 1100 divákov.

Milan Kováč, asistent trénera: V Prievidzi sme chceli hrať uvoľnene, keďže sme mali postup vo vrecku a chceli sme zvíťaziť. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, pretože domáci mali jednu z posledných šancí na záchranu. Začali sme síce dobre, ale v druhom polčase nám už nefungovala obrana a súperovi išla streľba.

Handlová - Levice 91:75 (25:9, 19:26, 23:19, 24:21). Domáci baníci viedli počas celého stretnutia, keď si už v prvej štvrtine vypracovali dostatočný náskok. Levice len znižovali stav zápasu, napokon však Handlovčania zaslúžene zvíťazili. Najviac bodov: Samac 15, Lutovský 11.

Komárno - Svit 81:60 (19:20, 18:17,27:10, 17:13). Po vyrovnanom prvom polčase Komárňanci nepustili svojho favorizovaného súpera prakticky k ničomu a úplne zaslúžene zvíťazili. O výsledku sa rozhodlo v tretej štvrtine. Najviac bodov: Kollár a Ridzoň po 18, Szupper 17.

Ostatné výsledky: Žilina - Inter 92:85 pp, Lučenec - Pezinok 101:75. matúš mažec, sita

10. Prievidza 18 4 14 1324:1496 22

Pri rovnosti bodov rozhodli vzájomné zápasy.

Slávia SPU Nitra C - Trnava 71:47 (27:25), Uharček 29, Čerešňák 15, Dimov 8, Paulen a Sutko 7, Pekala 4, Dérer 1. K Cero Nitra B - Ivánka p. D. 85:71 (38:35), Latečka 23, Takáč 22, Štarke 11. Chrompack - Levice B 70:59 (44:22), Biricz 19, Takács 18, Ivančo 11, Lepiéš 7, Garaj a Šurka 2.

1. K Cero B 11 10 1 1010:767 21

2. Trnava 11 7 4 882:771 18

3. Chrompack 10 7 3 833:766 17

4. Levice B 11 5 6 823:825 16

5. Slávia SPU C 11 5 6 752:763 16

6. Ivanka p. D. 11 3 8 834:913 14

7. Šurany 9 0 9 532:861 9