Lodiarky vybojovali bodík

Matador Púchov - Junior Močenok 27:22 (12:10). Do vedenia šli síce už v úvodnej minúte domáce, no hosťujúce dievčatá po góloch Weibelovej, Demacsekovej a Lenickej vyhrávali v 5. min. 1:3. Ešte v 10. min. vyhrával Junior 4:3, lenže v 16. min. Púchovčanky vyrovnali na 5:5 a v v 20. min. viedli 7:5. Zlepšená obrana a zakončenie hostiek znamenali, že v 27. min. bol stav 9:10. Záver polčasu však zvládli lepšie domáce, ktoré strelili úvodný gól aj po zmene strán. Zlá streľba Močenku pomohli Púchovu k vedeniu až 19:12, no potom sa karta opäť obrátila a Junior znížil zásluhou dobrej mušky z diaľky v 48. min. až na 20:18. Púchov však opäť zvládol záver lepšie, a tak získal povinné víťazstvo.

Pred 100 divákmi rozhodovali Černý - Dvorský, pok. hody: 6/5 - 1/1, vylúčené: 2 - 4.

JUNIOR: Karadiová, Kovárová - Verešová 3, Jančová 2, Horňáková 3, Krommelová, Demacseková 5, Lenická 4, Gutrayová, Sabová, Perinová 1, Gierová, Weibelová 4/1.

ŠKP Topoľčany - Pratex Čadca 21:24 (15:12). Domáci kolektív opäť posilnila brankára Satinová, no ani to mu na víťazstvo nestačilo, hoci tá podala veľmi dobrý výkon. Policajtky prakticky stále vyhrávali, ba v 23. min. už 12:8. To, čo "žochárky" nahonobili pred prestávkou, po nej zbytočne premrhali. Ešte v 40. min. viedli 17:15, ale nahromadili veľa technických chýb, kazili prihrávky a zlé bolo aj zakončenie, čo nahralo súperkám, ktoré v 50. min. otočili na 19:21 a nakoniec celý zápas aj vyhrali.

Pred 200 divákmi rozhodovali Strecký - Pokorný, pok. hody: 4/2 - 8/6, vylúčené: 3 - 1, ČK: Ivanová.

ŠKP: Satinová, Halmová - Vaňová, Bezáková 1, Horáčiková 2, Ivanová 7, Terlandová 5, Kováčiková, Kollárová, Maková, Pavolková, Medová, Schwarzová 3, Michalíková 3/2.

SL Lodiar Zlatná n/O. - HC Štart Bratislava 17:17 (9:11). Štart nepricestoval do Zlatnej bez víťazných ambícií a v úvode to hostky potvrdili, v 10. min. bolo 2:6. Lodiarky však nechceli hrať podľa diktátu súpera, kompaktná obrana s „osobným dohľadom“ R. Pažúrovej na Urbanovú priniesla svoje ovocie a do 19. minúty stiahli na 7:8. Do prestávky získali Bratislavčanky vedenie o dva góly. Zlatým klincom programu boli v druhom dejstve vynikajúce zákroky domácej brankárky Vargaovej, ktorá za búrlivých ovácií zlikvidovala dve tretiny striel. V zápase veľmi dobrej úrovne s kvalitnými súbojmi obrana - útok na oboch stranách rozhodlo nasadenie domácich a body sa napokon delili.

Vylúčené: 3 - 2, pok. hody: 5/4 - 4/1.

LODIAR: Vargaová, M. Szabóová - J. Szabóová 1, Rajkovičová 2, Méryová 1, E. Pažúrová 4, L. Garayová 8/4, Szomogyiová, R. Pažúrová 1, Benkóczka, Feketeová, Šebenová.

ostatné výsledky: B. Bystrica - Trenčín 37:15, Bánovce - Prešov 28:19.

10. Topoľčany 10 1 1 8 207:256 3

Slávia SPU Nitra - ŠKP Bratislava B 28:24 (13:12). Nitrania od úvodu s mladým, no herne vyspelým súperom stále prehrávali, v 11. min. sa im ale podarilo vyrovnať na 5:5. Hostia však boli i naďalej v miernom náskoku, ktorí domáci opäť zlikvidovali v 26. min. (10:10), aby sa prvýkrát dostali do vedenia až v 28. min. (12:11). Po vyhratom prvom polčase strelil Bartek štrnásty gól SPU, lenže ŠKP v 35. min. viedol 14:15. Zlepšená hra domácich otočila skóre a tí v 48. min. vyhrávali 18:15. Nitrania si svoj mierny náskok udržiavali až do samého záveru, v ktorom svoje víťazstvo ešte prikrášlili.

SPU: R. Bíro, Kamenčík - Slovák 2, Ďurický 2, Šoóš, Ivanič 2, Junas 7, Trtík, Kelemen, Kozmér 5, Bartek 8, Krajčovič 1, Prešinský 1. (juh, pp)