Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Sedem výhier v rade posunulo Nitru do čela

V dvoch posledných kolách pred reprezentačnou prestávkou sa Nitrania plným bodovým ziskom vyhupli do čela, ba víťaznú sériu natiahli na sedem zápasov v rade.

HKm Nitra - HK Dukla Trebišov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Nitrania začali svižne a v prvých dvoch minútach mali dve čisté šance, lenže pozornú obranu hostí sa podarilo prekonať až kapitánovi Košťálovi. V úvodnej tretine sa dosť vylučovalo, ale nie inak tomu bolo aj v ďalších dvoch, ktoré však úrovňou za tou prvou poriadne zaostali. V 31. min. domáci prečkali 47-sekundové oslabenie 5:3 bez ujmy, to však už viedli o tri góly, keď presným zásahom sa uviedol aj navrátilec Dirnbach. Trebišovčania mali výhodu o dvoch hráčov aj v 50. min., kedy spoľahlivo chytajúci Brňo jediný raz kapituloval.

Góly: 11. Košťál (S. Saliji, T. Chrenko), 13. T. Chrenko (Poljaček), 22. Dirnbach (Raček), 47. T. Chrenko (S. Saliji) - 51. Rusič.

Rozhodoval Žák, vylúčení 9:8, Kvaššay na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 350 divákov.

HKm: Brňo - Košťál, Krecháč, Slovák, Socha, Ivičič, Miškolci, Dirnbach - Štepanovský, T. Chrenko, S. Saliji - Poljaček, Groma, G. Saliji - Kraus, Ružička, M. Chrenko - Raček.

Slavomír Chlebec, tréner: Po prvej tretine, v ktorej sme strelili dva góly, sme ovládli hru. Súper hral dobre v obrane, a tak sme sa ťažšie presadzovali.

Iskra Banská Bystrica - HKm Nitra 2:6 (0:0, 0:3, 2:3). V prvej tretine nepadol gól, pretože domáci sa snažili a na druhej strane sa vyznamenal aj Brňo, no v druhej Banskobystričania pomaly odchádzali herne i kombinačne, čo hostia využili na strelenie troch gólov. V záverečnej časti hry vyhrávala Nitra už 6:1, keď domáci výsledok aspoň prikrášlili. V drese Nitry vynikala druhá päťka, ktorá strelila päť gólov.

Góly: 50. Čtvrtníček, 59. Bačkor - 25. G. Saliji (Socha, Slovák), 38. Slovák (Poljaček, G. Saliji), 40. Socha (G. Saliji, Poljaček), 48. Groma (Poljaček, G. Saliji), 53. G. Saliji (Poljaček, Socha), 55. Polčík (T. Chrenko).

Rozhodoval Kundráčik, vylúčení 3:4, Greguš 5+ DKZ, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 200 divákov.

HKm: Brňo - Košťál, Krecháč, Slovák, Socha, Ivičič, Dirnbach - Štepanovský, T. Chrenko, S. Saliji - Poljaček, Groma, G. Saliji - Kraus, Ružička, M. Chrenko - Polčík, Raček.

Slavomír Chlebec, tréner: Zvíťazili sme, a tak by som mohol byť spokojný. Počas celého zápasu sme boli lepší, vyhrali sme úplne zaslúžene.

HK 95 Považská Bystrica - HC VTJ Kimex Topoľčany 8:6 (3:3, 3:2, 2:1). Na Považí mohli diváci vidieť nielen zaujímavý hokej, ale aj výborný vstup domácich hokejistov do zápasu. V druhej tretine šli domáci už do trojgólového vedenia, na ktoré hostia odpovedali iba dvoma presnými zásahmi. Gális síce v závere vykresal hosťom šancu aspoň na bod, no tá definitívne zhasla pri hre bez brankára, keď „žochári“ inkasovali do prázdnej brány.

Góly: 3. Mužík, 7. Zelenka, 12. Gašo, 22. a 48. Talajka, 24. Lokaj, 24. Filo, 60. Glonec - 11. M. Goga, 12. Sporina, 18. Hurtaj (Gális, Mleziva), 31. Štekláč (Fleischer), 32. Gális (Dráhovský), 54. Gális (Hruška).

Rozhodoval Druga, vylúčení 5:3, presilovky a oslabenia 0:0, 1050 divákov.

HC: Hippík (24.-48. Chvojka) - Petrina, Hruška, Guričan, Mleziva, Štekláč, Vondrák, Jančovič - Gális, Hurtaj, Dráhovský - Sporina, Lauko, M. Goga - Budoš, Fleischer, Šmotlák - Guniš, Božík.

Vlastimil Chvojka, asistent trénera: Hráči akoby si v obrane spravili deň otvorených dverí, no svoj deň nemal ani Hippík.

HC VTJ Kimex Topoľčany - HK Dukla Michalovce 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Mala to byť jednoznačná záležitosť, ba rýchly gól favorizovaných domácich túto teóriu ešte umocnil, no potom sa Topoľčanci, ako už tradične, doslova predbiehali v zahadzovaní šancí, keď nastrelili aj štyrikrát žrď. Výsledok tak mohol byť celkom pokojne i dvojciferný. Vo vojenskom derby však vynikol aj Hippík, ktorý svoje mužstvo neraz podržal, pretože Michalovčania ho dokázali prekonať iba v poslednej minúte zápasu.

Góly: 3. Gális (Hurtaj), 23. Štekláč (Dráhovský, Hurtaj), 29. Hurtaj (M. Goga), 47. Fleischer (Jančovič), 58. Sporina - 60. Orlovský.

Rozhodoval Matula, vylúčení 8:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1400 divákov.

HC: Hippík - Petrina, Hruška, Guričan, Mleziva, Štekláč, Vondrák, Jančovič, M. Goga - Gális, Hurtaj, Dráhovský - Sporina, Lauko, M. Goga - Budoš, Fleischer, Šmotlák - Božík, Guniš, Škorec.

Vlastimil Chvojka, asistent trénera: Mužstvo podalo oveľa zodpovednejší výkon, no opäť sa prejavila stará bolesť pri premieňaní šancí.

Ostatné výsledky 16. kola: Senica - Detva 5:0, Trebišov - Ružinov 10:1, Prievidza - P. Bystrica 2:6, Dubnica - Prešov 5:2.

1. Nitra 16 11 1 4 67:29 23

2. Senica 16 11 0 5 69:53 22

3. Dubnica 16 9 3 4 63:38 21

4. Prešov 16 10 1 5 53:30 21

5. Topoľčany 16 10 0 6 64:47 20

6. P. Bystrica 16 9 0 7 51:50 18

7. Prievidza 16 8 1 7 43:45 17

8. Trebišov 16 5 4 7 44:47 14