Nedeľa, 24. september, 2023 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Martinec: „Každý obhajuje len svoju pravdu“

Martinec: „Každý obhajuje len svoju pravdu“

„Vážená športová verejnosť, bol som vyzvaný zaujať stanovisko k článku „Lužianky sa čudujú nad verdiktom Výkonného výboru“. Pozorne som si prečítal argumenty predsedu OFK Lužianky Ivana Behúla, ktoré mu precízne na jeho žiadosť vypracoval predseda TMK ObFZ Jozef Uhlárik a ktoré sa vzťahujú na stretnutie dospelých Lužianky - Hájske v II. A triede Nitra-Šaľa. K šetreniu nedohraného zápasu môžem zaujať maximálne objektívne stanovisko aj z dôvodu, že na prvom konfrontačnom šetrení prípadu Disciplinárnou komisiou som bol osobne prítomný spolu s ďalšími členmi Výkonného výboru Štefanom Kormanom a Jozefom Szikorom. Ale poďme pekne po poriadku. Pán Behúl v liste tvrdí, že hosťujúci hráči rozhodcu po nariadení pokutového kopu inzultovali tak, že do neho strkali a jeden z nich ho vyťahal za uši. V zápise o stretnutí však hlavný rozhodca Vágner uvádza, že „hráči hostí protestovali a hráč č. 14 Tomáš Kišš ma začal ťahať za ucho“. Pán Behúl, nezveličujte situáciu a nedávajte jej nádych hromadnej inzultácie. Spomínal som svoju účasť na prvom šetrení, kde boli z pozvaných prítomní aj rozhodcovia Vágner a Kisý a traja zástupcovia Hájskeho. Žiaľ, z Lužianok neprišiel nikto a svoju absenciu sa neunúvali ani ospravedlniť. Urobili tak až pár dní po zverejnení trestu ich hráčovi v novinách... Počas konfrontácie nebola potvrdená inzultácia, o ktorej hovoril pán Vágner, pričom postranný rozhodca pán Kisý okrem ústneho vyhlásenia predložil aj písomné stanovisko, ktoré znie - „z mojej pozície som inzultáciu nevidel.“ Nechápem potom, prečo zástupcovia Lužianok v Nitrianskych novinách tvrdia, že asistent rozhodcu sa vyjadril, že k inzultácii došlo, keď on to jednoznačne dementoval. Mám na to len jedinú odpoveď, opäť ide o zavádzanie.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalej chcem dať do pozornosti čitateľa osobu označeného inzultanta pána Kišša, ktorý sa narodil 1. 12. 1983. Prvý raz v živote nastúpil ako náhradník za dospelých, na ihrisku bol najmladším hráčom a pre neho ako futbalistu to bol určite „veľký deň“. Viete si predstaviť, že tento chlapec inzultuje rozhodcu? Pri ich osobnej konfrontácii mi bolo zrejmé, že hlavný rozhodca klame. Ak chcel pán Vágner pomôcť Lužiankam tak, ako sľúbil, našiel si veľmi nevhodný spôsob. Po skončení šetrenia som sa pána Vágnera spýtal, či nemá výčitky svedomia. Ani sa mi nepozrel do očí. Verte mi, odchádzal som vtedy s čudnými pocitmi a s presvedčením, že sa robí krivda mladému hráčovi pre prospech niekoho iného. Prípad ale išiel ďalej, pretože Disciplinárna komisia prípad odložila na ďalší týždeň, na kedy opäť pozvala zástupcov Lužianok. Tí sa na druhé zasadnutie už dostavili, ale to sa konalo bez potrebnej možnosti konfrontácie všetkých zainteresovaných osôb, pretože tie už pozvané neboli... Zástupcovia Lužianok potom pochopiteľne tvrdili, že videli sácanie do rozhodcu, strkanie ako aj ťahanie za ucho, a tak Disciplinárna komisia potvrdila inzultáciu a prípad uzavrela.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoľko funkcionári FO Hájske cítili krivdu voči svojmu hráčovi i klubu, proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie sa odvolali na Výkonný výbor ObFZ v Nitre. Na jeho zasadnutí boli potom predložené všetky materiály, objektívne sme zvážili skutočnosti a jednomyseľným rozhodnutím všetkých členov Výkonného výboru bol zrušený verdikt Disciplinárnej komisie. Inzultácia totiž nebola potvrdená, nakoľko nebola dokázaná delegovanou osobou - asistentom rozhodcu, pričom svedectvo zástupcov Lužianok nebolo úmyselne konfrontované. Na druhom sedení potom Lužianky vypovedali účelovo, pretože v zápase s Hájskym prehrávali 0:1 a takto sa im naskytla príležitosť lacného zisku troch bodov. Lužianky tvrdia, že zápis o stretnutí podpísali obaja kapitáni „bez námietok“, čo je síce pravda, ale na druhej strane VV prihliadal na fakt, že v mužstve hostí odstúpil z hry pre zranenie kapitán Búran. Toho nahradil Vlček, ktorému, ako to uviedli zástupcovia Hájskeho, rozhodca neumožnil napísať námietku. A práve chýbajúca námietka pomýlila Disciplinárnu komisiu pri vynesení verdiktu v prospech Lužianok.

SkryťVypnúť reklamu

Vážení funkcionári Lužianok, vstúpte si do svedomia a postavte sa k veci chlapsky a bez emócií. Aká býva atmosféra na vašich domácich zápasoch? Veľmi dobre viete, aká bola pravda v zápase s Hájskym. Členovia Výkonného výboru a Disciplinárnej komisie neboli na tomto stretnutí, a preto sa museli orientovať len podľa informácii a svedectiev, ktoré môžu byť pravdivé, ale aj zavádzajúce. Oba orgány sa snažili prípad vyriešiť spravodlivo, no žiaľ, tentoraz boli ich názory odlišné. Predseda Disciplinárnej komisie Jozef Inovecký sa osobne zúčastnil na riešení odvolania a uznal, že na niektoré veci skutočne pozabudli. Niet sa však čo čudovať, veď koľko prípadov musia vyriešiť za tri-štyri hodiny ich zasadnutia, keď si všetci za každú cenu obhajujú svoju "pravdu", ale Disciplinárna komisia musí nájsť tú naozajstnú pravdu. A to sa, žiaľ, pri niektorých prípadoch nepodarí dosiahnuť nielen vďaka prešibaným funkcionárom, ale niekedy aj kvôli delegovaným osobám... Verím, že v tomto prípade sme sa ako funkcionári a ľudia nezmýlili.“

Peter Martinec,

predseda ObFZ v Nitre

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
  2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
  3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
  4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
  6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
  7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
  8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
  1. Hladinka smeruje do Košíc!
  2. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
  3. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
  4. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
  5. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
  6. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
  7. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
  8. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
  1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 14 539
  2. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 751
  3. Hladinka smeruje do Košíc! 6 481
  4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 4 936
  5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 917
  6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 240
  7. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 2 582
  8. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 184

Blogy SME

  1. Jarmila Halgasova: Idem sa za Vás biť. Proti všetkým
  2. Irena Šimuneková: Žarnov
  3. Tupou Ceruzou: Tajomstvo demagóga
  4. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky CCXI - Kostol sv. Šimona Júdu, Spišský Hrhov
  5. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (2/7)
  6. Vladimír Krátky: Šmejdi, lúzri, mafiáni a nevzdelanci
  7. Boris Vanek: Ako rozpoznať e-mail od podvodníkov a neprísť kvôli nim o úspory?
  8. Rado Surovka: Matovič bol historický omyl, ale ukázal cestu.
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 208
  2. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 34 400
  3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 637
  4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 29 129
  5. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 22 276
  6. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 11 161
  7. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 8 757
  8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 460
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Hokejisti Nitry si na prvé víťazstvo v sezóne počkali do štvrtého kola.

Nitra za vydreté víťazstvo ďakovala brankárovi Kašíkovi.


22m
V sobotu ráno platilo, že v Horných Salibách, ktoré nastupujú v spoločnom tíme s Tomášikovom, na stredajší pohárový šláger s Dunajskou Stredou predali už 1 300 lístkov.

DAC v Horných Salibách v stredu zastaví čas.


6 h
Areál, v ktorom sídlila spoločnosť Bopal.

So spoločnosťou Bopal sú spojené viaceré kauzy.


9 h
Automaty ponúkajú aj CBD konope na fajčenie.

Produkty z automatov doposiaľ nezaisťovali a na rozbor nedávali.


13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

  1. Jarmila Halgasova: Idem sa za Vás biť. Proti všetkým
  2. Irena Šimuneková: Žarnov
  3. Tupou Ceruzou: Tajomstvo demagóga
  4. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky CCXI - Kostol sv. Šimona Júdu, Spišský Hrhov
  5. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (2/7)
  6. Vladimír Krátky: Šmejdi, lúzri, mafiáni a nevzdelanci
  7. Boris Vanek: Ako rozpoznať e-mail od podvodníkov a neprísť kvôli nim o úspory?
  8. Rado Surovka: Matovič bol historický omyl, ale ukázal cestu.
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 208
  2. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 34 400
  3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 637
  4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 29 129
  5. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 22 276
  6. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 11 161
  7. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 8 757
  8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 460
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu