III. liga/ Levice zdolali Báč, Šaľa ako „parný valec“

Slovan Levice -

Družstevník Báč 2:0 (1:0)

Góly: 2. Chmelo, 49. Žembery.

Levice sa rýchlo ujali vedenia, keď Rácz dostal loptu do voľného priestoru, posunul ju Chmelovi, ktorý z uhla popod padajúceho Jánoša otvoril skóre. O päť minút trafil oblúčikom Vidra žrď a v 18. min. Adamčík preloboval Jánoša i bránu. V 25. min. po faule na Čvirika Vidrov trestný kop z hranice šestnástky smeroval tesne vedľa. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, pretože hostia sa osmelili až v záverečnej desaťminútovke. V 34. min. Suchý rozohral trestný kop, Nagyovu šancu však zmaril výborne hrajúci Števko. Leviciam vyšiel aj úvod druhého polčasu, keď sa v 49. min. zrodila najkrajšia akcia zápasu. Čvirik prihral Chmelovi, ten sa zasekávačkou uvoľnil, krížnou prihrávkou našiel voľného Žemberyho, ktorý zoči-voči Jánošovi - 2:0. Gól ma kopačke mal v 56. min. Čvirik, no zblízka trafil iba do gólmana hostí. V 60. min. nebezpečne vystrelil Nagy, aby o štyri minúty po závare pred levickou bránou zachraňovali Fajčík a Žembery. V 78. min. sa individuálne presadil Vidra, v gólovej šanci však trafil iba Jánošove nohy. Štyri minúty pred záverom videl po druhej žltej aj červenú kartu Števica, a musel tak ísť predčasne pod sprchy. Potom ešte nebezpečne vystrelil z trestného kopu Bodrogi a tutovku spálil striedajúci Švec. V zápase dobrej úrovne boli domáci jasne lepší a zaslúžene vyhrali.

SkryťVypnúť reklamu

R J. Šmidovič, ŽK: Števko, Císar, Kamas, Števica, ČK: 86. Števica, 260 divákov.

SLOVAN: Fajčík - Števko, M. Palic, Čvirik (88. Švec), Žembery, Adamčík, Chmelo, A. Kubala, Rácz, Vidra, Gonda (Víg). DRUŽST.: Jánoš - T. Albert, Bodrogi, Szijjártó, Císar, M. Suchý (82. B. Albert), Nagy, Mészároš (67. Ondua), Kamas (53. Lopú), Števica, Miklós. ĽUBOMÍR ŠOLC

Spartak Bánovce n/B. -

Duslo Šaľa 0:3 (0:2)

Góly: 32. Lancz, 38. Lalák, 60. Andódi.

Na blatistom teréne sa podstatne lepšie pohybovali hostia a postupové ambície potvrdili aj na bánovskom trávniku. Hoci sa domáci zo začiatku snažili, ich výkon bol bezzubý. Za celé stretnutie nedokázali ani raz vystreliť do priestoru súperovej brány. Hostia taktickou hrou získavali územnú prevahu a tú dokázali premeniť na gólový efekt. Po prvýkrát využil v 32. min Lancz nepozornosť domácej obrany a v páde hlavou otvoril skóre. Druhý gól vsietil strelou z hranice šestnástky Lalák, keď domáci obrancovia nepresne odkopli loptu. Druhý polčas začal náporom hostí a Bánovčania môžu ďakovať len brankárovi Kosibovi, ktorý zneškodnil minimálne dve gólové šance hostí. Tí doslova búšili do súpera a bolo len otázkou času, kedy vsietia ďalší gól. Stalo sa tak v 60. min po obliehaní bánovskej brány. Najprv nastrelili žrď a odrazenú loptu nemal Andódi problém dopraviť do siete - 0:3. Aj keď sa prehra čakala, výkon domácich bol sklamaním.

R Gocník, ŽK: Kráľ, 200 divákov.

DUSLO: Valenský - Mikla, Prúčny, Klusa, Čirik (88. Čoknay), Oláh (78. Udvarós), Lalák, Lörinc, Lancz, Andódi, Dékany. ĽUBOSLAV JEŽO

FC ViOn Zlaté Moravce - Juhcelpap Štúrovo 3:1 (1:0)

Góly: 24. Solčiansky, 55. Drienovský, 82. Nozdrovický - 58. Gašparík.

Za ideálneho futbalového počasia získali hráči ViOnu od úvodu územnú prevahu. Už v 13. min. musel ísť predčasne pod sprchy hosťujúci Urban za úmyselné hranie rukou. V 14. min. Králik z priameho kopu trafil ľavú žrď Procházkovej bránky. Tlak domácich narastal, v 20. a 23. min. nevyužil dve dobré príležitosti Drienovský. Prišla však 24. min. a Solčiansky utešenou strelou do šibenice otvoril skóre - 1:0. Od tohto momentu si hráči ViOnu vytvárali jednu šancu za druhou, ale koncovka bola priam katastrofálna. Po góle volala situácia v 42. min. keď najskôr Piaček v čistej pozícii iba nastrelil brankára, aby vzápätí Drienovský hlavou z 3 m netrafil bránku. Prebiehala 55. min. keď sa Drienovský ocitol zoči-voči brankárovi hostí a konečne trafil - 2:0. Už o tri minúty však hostia zahrávali priamy kop vari z 30 m a Gašparíkova strela prekvapila Jakubičku - 2:1. Domácich gól zjavne zaskočil a od tohto momentu bola hra obojstranne rozháraná. Zaslúžené víťazstvo napokon potvrdil Nozdrovický, ktorý využil zmätky v malom vápne a strelou z 3 m dal bodku za stretnutím.

R Lieskovský, ŽK: Dekýš - J. Kollárik, ČK: 13. Urban, 580 divákov.

VION: Jakubička - Pavlenda, Dekýš, Štucika, Králik, Ondrejka, Révay, Nozdrovický, Solčiansky (75.Dudáš), Piaček (67. Vondra), Drienovský (80. Lukáč). JCP: Proházska - Urban, Marsal, J. Kollárik, Špendla, Faltinovič (75. Komadel), Gavroň, Smatana, Sarkány, Gašparík, Bábsky (36. Szász). ĽUBOMÍR IVANOVIČ

ŠK Blava J. Bohunice - Quarta Neded 2:1 (1:0)

Góly: 31. Krajčovič, 77. Plančo - 75. Černáček.

Ako prví pohrozili v 18. min hostia, keď Orosi trafil tyč. Na druhej strane Lipnický rybičkou bránku netrafil. Domácim vyšla kombinácia v 31. min, keď Lipnický svoj únik zakončil centrom na Krajčoviča, ktorý zo 7 m prekonal Baláža. V druhom dejstve sa znova hralo častejšie pred Balážom a dve možnosti nevyužil Lipnický. Štvrťhodinku pred koncom zápasu si loptu na priamy kop postavil bývalý hráč J. Bohuníc Černáček a tvrdou presnou strelou trafil od brvna vyrovnal. Hneď po rozohraní však napriahol vari z 20 m Plančo a strhol vedenie na stranu ŠK Blava. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, čím sa otváral priestor pre domácich, no skóre sa už nezmenilo.

R Prešinský, ŽK: Kraľovič - Orosi, I. Jedinák, T. Bombicz.

QUARTA: Baláž - Ambruš, Černáček, Heriban, Orosi, Gendiar, I. Jedinák, J. Bombicz (57. P. Jedinák), Kubala, T. Bombicz, Sládeček. (wp)

MFK VTJ Topoľčany - LR Crystal Led. Rovne 2:3 (2:1)

Góly: 13. Géci, 21. Greguš - 40. Lazor, 56. Turza (11 m), 83. vlastný.

Hostia, ktorí boli herne lepším tímom, zvíťazili zaslúžene. Vypracovali si množstvo gólových šancí, ale kvôli problémom s koncovkou im paradoxne k víťazstvu dopomohli domáci. Už v 3. min. vystrelil z 20 m do tyče Turza a v 7. min. neuspel Tomana. V 13. min. sa odvážne v trme-vrme vrhol rybičkou do lopty najlepší hráč domácich Géci a pretrhol 508-minútovú streleckú nemohúcnosť MFK. O minútu po Václavíkovom teči Ambróz reflexívne kryl. V 21. min. prešiel Hippíkov roh húštinou tiel a Greguš pohotovo zvýšil na 2:0. V 33. min. Tomana spoza 16-ky opečiatkoval druhú tyč domácej brány. V 40. min. sa hostia konečne dočkali, keď po trestnom kope dotlačil loptu hlavou do siete Lazor. V 44. min. zabránili domáci vyrovnaniu, keď po závare odvrátili loptu z čiary. Aj po zmene strán mali viac z hry hostia a Václavík napálil do brvna. V 56. min. však už hostia vyrovnali, keď po Kičurovej chybe a následnom faule Greguša premenil penaltu Turza. Ešte v tej istej minúte neuspel sám pred Ambrózom Grendel a topoľčiansky brankár zachránil aj o 10 minút. Futbalová spravodlivosť sa naplnila v 83. min., keď si po centri Václavíka dezorientovaný a neatakovaný Kičura dal hlavou vlastný gól.

R Zsébi, ŽK: Lazor, 200 divákov.

MFK: Ambróz - Aneštík, Bačík, Kičura, V. Candrák (70. Mokráň), Balážik, Géci, Dálik (66. Michalík), Greguš, A. Candrák, Hippík. (mb)

MFK Myjava/Turá Lúka - FKM Nové Zámky 1:0 (1:0)

Gól: 30. Michalovič.

Veľmi ťažký terén a prudký nárazový vietor lepšie vyhovoval v prvom polčase domácim hráčom, ktorí mali viacero dobrých gólových príležitosti. Aj keď prvú strelu vyslal hosťujúci Lipovský, už v 5. min mal čistú šancu Bogora, ktorému strelu asi z 10 m zblokoval obranca hostí. Už o minútu to isté čakalo Kuračku a domáci ďalej produkovali útočný futbal. Lipovský z 5 m mieril hlavou nad bránu a po strele Kuračku dobre dorážal Bogora, ale jeho strela trafila brankára Minára do tváre. V 30. min obranca hostí spravil chybu a Michalovič zo 7 m vymietol šibenicu. Potom mali šancu Trnka, ale Solnička vybehnutím zachránil. V 44. min ešte Šarudi vystrelil tesne vedľa ľavej žrde. V druhom polčase sa hralo na veľmi ťažkom teréne a osmelili sa viackrát aj hostia. Dobré príležitosti Trnku, Sepéšiho z priameho kopu ani Sebestényiho však nepremenili. Aj gólman hostí chytil šance Michaloviča a hlavičku Šarudiho.

R Valla, ŽK: Michalovič, Šúplata - Murárik, Czajík, Döme, 350 divákov.

FKM: Minár - Sepeši, Murárik, Mach, Czajlík, Lipovský, Holka (46. Mančík), Slovák, Trnka, Döme, Sebestyéni. ZDENO ŠIMO

Slavoj Sládkovičovo - Vegum D. Vestenice 1:4 (0:2)

Góly: 70. Hlavatý - 5. a 84. Kuzma, 18. Krajčo, 76. Mikláš.

Hoci domácim nemožno uprieť snahu, počas celého stretnutia si nevytvorili vážnejšiu šancu. Presadiť sa dokázal iba Hlavatý, ale Dolnovesteničania pridalia ďalšími dvoma gólmi rozhodli.

R Schmidt, ŽK: Pelec, Hlavatý, Bohunický, Varga - Hájovský, 150 divákov.

SLAVOJ: Maglocký - Šalát, L. Kondákor, Pelec, Hlavatý, Kriška, R. Piši, Bohunický, J. Kondákor, Varga, Németh (46. O. Piši). (čap)

Prievidza - Trnava B 2:1 (1:1), 29. a 75. Richter - 42. Pavlík.

Dohrávka 8. kola: Šaľa - Báč 1:0 (0:0), 77. Valenský (11 m). Šláger najskôr zaostával za očakávaním. V 8. min. Lalák odvracal loptu spred bránkovej čiary loptu, hlavný rozhodca nepochopiteľne prerušil hru a zdalo sa, že uznal gól. Na signalizáciu asistenta ale nariadil rozhodcovskú loptu, z ktorej Báč nič nevyťažil. Rozhodnutie priniesla 77. min., kedy Bodrogi celkom zbytočne atakoval Andódiho a z nariadenej penalty rozhodol nekompromisne brankár Valenský. V závere sa neujala hlavička Mészárosa ani domáce nájazdy. R Kravárik, ŽK: Andódi, Čoknay, Klusa - Suchý, Bodrogi, 1000 divákov. DUSLO: Valenský - Klusa, Prúčny, Mikla - Oláh (73. Udvaros), Lancz, Lalák, Lörinc (88. Čoknay), Čirik - Dékány, Andódi (90. Klajman). DRUŽST.: Jánoš - T. Albert, Cisár, Szijjartó - Suchý (79. Beník), Bodrogi, Lopú (28. Mészáros), Kamas, Nagy (81. Ondua) - Števica, Miklós. (šk)

Dohrávka 10. kola: J. Bohunice - Led. Rovne 0:0.

1. Šaľa 12 10 2 0 31:7 32 (+17)

2. Myjava/T. Lúka 10 8 2 0 26:5 26 (+8)

3. Trnava B 12 7 2 3 28:12 23 (+5)

4. Báč 11 7 1 3 22:10 22 (+7)

5. J. Bohunice 12 6 3 3 16:14 21 (+3)

6. Prievidza 12 6 2 4 22:15 20 (-1)

7. D. Vestenice 12 6 1 5 21:15 19 (+4)