Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Volejbal/ Naplno len muži Nitry, ženy s nulou, Šaľa polovičná

I. liga žien

ŠK UKF Nitra - Spoje Bratislava 1:3 (-16, 14, -19, -20). Na hre Nitrianok sa prejavilo to, že nemali celý týždeň kde trénovať, pretože telocvičňa UKF i malá hala Olympia sa opravujú. Domáce začali pomerne zle na príjme a viazla im rozohrávka. Do polovice úvodného setu bola síce hra ešte ako-tak vyrovnaná, záver však zvládli lepšie hráčky Spojov. V druhom sete to bola jednoznačná záležitosť Nitrianok, ktoré zlepšili príjem, skvalitnili útok i obranu na sieti. V treťom a štvrtom mali opäť navrch hosťujúce hráčky, pretože u domácich dievčat sa začali znovu prejavovať chyby z úvodného setu.

ŠK UKF Nitra - Spoje Bratislava 1:3 (-22, 14, -22, -17). Druhý zápas sa podobal takmer identicky tomu prvému. Dievčatá spod Zobora ho opäť nezvládli, pretože nedokázali na svoje súperky nič vymyslieť, a tak prehrali aj druhé stretnutie. Ich tréningový výpadok bude pre už spomínané opravy ešte týždeň pokračovať, nuž stredajšia predohrávka v Komárne môže byť znovu dramatická.

UKF: Dorková, Štefanková, Furková, Karaffová, Magdolenová, Majchrovičová, Vargová, Švikruhová.

4. KOLO - 30. 10. Komárno - Nitra.

I. liga mužov

VK SPU Ekonóm Nitra - Inter Bratislava 3:1 (17, 31, -20, 25). Hostia majú rovnako ako domáci postupové ambície, a tak na VK SPU čakali ťažké zápasy. V úvodnom sete prvého zápasu sa to síce nepotvrdilo, pretože Nitrania hrali dobre na príjme i obrane na sieti. Prejavovať sa to začalo až v druhom sete, keď sa súperi striedali vo vedení a v závere rozhodla väčšia skúsenosť domácich. Tí v treťom trochu poľavili, odchádzal im príjem a chýbala lepšia medzihra, čo hostia využili a získali ho pre seba. Vo štvrtom Ekonóm vyhrával už 24:19, opäť však jeho hráči zbytočnými chybami zdramatizovali koncovku, ktorú ale napokon znovu zvládli lepšie.

VK SPU Ekonóm Nitra - Inter Bratislava 3:1 (-21, 18, 22, 24). Vyrovnaný prvý set druhého zápasu vyšiel lepšie hosťom. V ďalších troch domáci tréner prestriedal, do hry sa dobre zapojili Zentko s Križanom, a domáci v nich mali navrch. Koncovka štvrtého setu bola síce opäť dramatická, no Nitrania ho rozhodli pre seba, rovnako ako aj celý druhý zápas.

SPU: Drlík, M. Ťapušík, Kostka, Paška, Cehula, Toman (libero Šimo, Zentko, Križan).

VK Šaľa - Kysucké Nové Mesto 1:3 (-24, -19, 18, -22). Priebeh prvého setu bol až do samého záveru vyrovnaný, Šaľania v ňom mali dva setbaly, no nevyužili ich, a tak koncovku zvládol lepšie súper. Hosťom patril celkom jasne druhý set, no v treťom sa domáci zlepšili na podaní, najmä Farkaš a Moravanský, čo stačilo na víťazstvo. Vo štvrtom sa opäť až do záveru hral vyrovnaný volejbal, so šťastnejším koncom pre Kysučanov.

VK Šaľa - Kysucké Nové Mesto 3:2 (-22, 21, -22, 22, 12). V druhom zápase bola hra podstatne vyrovnanejšia a v každom sete sa šlo až do samého záveru na tesno. V štvrtom sete šiel na podanie Farkaš, a jeho výborné podanie znamenalo víťazstvo pre domácich, ktorí v piatom sete uspeli tiež, a tak vyhrali celé stretnutie.

VK: Farkaš, Moťovský, Hamar, Holota, Kurňava, Moravanský (libero Dulay, Fürješ).

4. KOLO - 2. 11. o 13.00 a 16.00 h Nitra - Šaľa.

II. liga mužov

VK Vráble - Komárno jun. 3:0 (7, 11, 14) a 3:0 (11, 11, 11). VK: Kováč, Ürge, Pavlík, R. Požgaj, Rieger, Šabík (Kéry, Repka, Čajkovič, Kamas, Kukučka, Matušík).

VK SPU Ekonóm Nitra jun. - Trnava 0:3 (-19, -19, -16) a 1:3 (-22, 21, -20, -11). VK SPU: Šebestián, R. Ťapušík, Diviš, Markovič, Vašíček, Štulaiter (libero Blickling, Kečkéš).

Ostatné výsledky: Nové Mesto - Komárno 3:1 a 1:3, Komjatice - Tlmače nehrali.

1. Komárno 6 5 1 16:6 11

2. Vráble 6 4 2 14:8 10

3. Komjatice 4 4 0 12:1 8

4. Nové Mesto B 4 3 1 10:7 7

5. Nitra jun. 6 1 5 7:17 7

6. Komárno jun. 6 1 5 5:17 7

7. Trnava 4 2 2 6:7 6