V. liga Východ

Šok v Kalnej n/Hr.,

na dne už FC Majorka

Kalná n/Hr. - Svodín 1:3 (0:2), 64. O. Szilvás - 19., 22. a 78. P. Fodor. Pre oboch to bol mimoriadne dôležitý zápas, ktorý mali domáci pod jasnou kontrolou, no streliť viac ako jeden gól bolo pre nich z množstva šancí doslova neprekonateľnou prekážkou. Ešte v prvom polčase nastrelil Szilvás žrď, čo sa podarilo v 46 min. aj Bačovi. Hostia boli vari len trikrát v šestnástke Kalnej, lenže dali jej z toho tri góly. Svodínčania navyše vykopávali dva razy loptu z prázdnej brány, lenže tri veľmi dôležité body získali oni. Podľa vyjadrenia domácich sa na ich výkone negatívne odrazil levický jarmok... R Jurena, 100 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

KALNÁ: Sádovský - Babčaník, Cigáň (80. Pe. Gočev), Tokár, Zdychavský, Sakoš, Bogár, Čontoš, Jakab, Szilvás, Bača. SVODÍN: Golán - Kmeť, Varga (17. Sárai), Cséplö, Szász, Lehotkai, Haluza, Nágel, Berecz (70. Bósa), Fodor, Vígh.

Imeľ - Šurany 2:1 (0:0), 55. A. Polgár, 65. J. Lovász - 73. Š. Ikrényi. V hodovom zápase sa Imeľčania v prvom polčase dosť trápili. Vypracovali si iba jednu šancu, ich súper nemal ani to, keď Ádamka šiel zoči-voči Pintérovi, no lopta skončila na brvne. Po zmene strán oživil útočnú formáciu domácich príchod Pasztoreka, čo vyústilo úvodným gólom. Po ňom už mali Imeľčania hru pod kontrolou a zanedlho pridali aj druhý gól. Hostia hrozili najmä z rýchlych brejkov, no po jednom z nich odpovedali aspoň čestným gólom. R Kahún, ČK: 78. M. Baláž, 180 divákov.

IMEĽ: Gombár - Zemanek, Kovačic, Szabo, Cseh, Slávik (46. Pasztorek), J. Lovász, Polgár, Ádamka, Matuš, Haris. ŠURANY: Pintér - Chovanec, Ambrus, Tamašovič (58. Poláčik), Grunský, Baláž, Kovačik, Pe. Vrabec (58. Porubský), Tomaškovič, Ikrényi, Slovák (75. Macek).

Marcelová - Zbrojníky 0:1 (0:0), 85. R. Trgiňa. Líder tabuľky chcel potvrdiť svoje postavenie, lenže prvý polčas bol vyrovnaný a čistú šancu si nevypracovalo žiadne mužstvo, pretože hráči oboch mužstiev sa dosť pozorne bránili. Po prestávke sa hra predsa len viac otvorila, na oboch každé z mužstiev si vypracovali vari po dve-tri čisté šance, lenže využiť aspoň jednu z nich sa podarilo iba hosťom, a tak si domov odviezli tri šťastné body. A to aj preto, že tri minúty po ich jedinom góle bol v šestnástke Zbrojníkov faulovaný Zajos, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Domáci sa týmto jeho verdiktom cítia veľmi dotknutí... R Vánik, 200 divákov.

MARCELOVÁ: Ujvári - Bitter, T. Zsidek, Rehák, J. Naňo, Pálinkáš, P. Németh, O. Téglás, Viderman (50. Trenčík), Zajos, L. Zsigo. ZBROJNÍKY: Guštafík - Petrík, Nádašdi, Bodzsár (83. Bálint), Kollár, Polák, Penzeš, Palic (88. Balko), Trgiňa, Soboňa (90. Štuller), Vrecník.

Komjatice - Zemné 4:1 (2:1), 13. Michal Marenčák, 35., 63. a 73. J. Kalužák - 41. T. Adamovics. Domáci v okresnom derby zaskočili súpera dobrou hrou a pomerne rýchlym úvodným gólom. Po ňom mali ja ďalšie šance, no využiť sa im podarilo už iba jednu. Hostia okrem gólu z trestného kopu bránu Komjatíc prakticky neohrozili. Po zmene strán a vylúčení Bóba bolo Zemné úplne neškodné, a tak mohol Kalužák zavŕšiť čistý hetrik. R Cabaj, ČK: 44. Bób, 150 divákov.

KOMJATICE: Hajnala - Selický (83. Konderík), Helma, Fridrich, Majerčík (58. Poláček), Soboňa (83. M. Vanko), Letko, Michal Marenčák, Martin Marenčák, Kalužák, Marek Marenčák. ZEMNÉ: Kantár - Kocsis, Balogh, P. Adamovics, Pristič, Sámson, Bób, Horváth, Szabo (60. Kocsis), Benes, Kubicsek, T. Adamovics.

Dolný Ohaj - Dvory n/Ž. 4:0 (3:0), 7. Ju. Jeseničan, 14. M. Palacka, 42. J. Filo, 57. vlastný (L. Takács). Diváci videli obojstranne pekný futbal, v ktorom však boli strelecky nepomerne úspešnejší domáci hráči. Tí okrem toho, že už do 15. min. vyhrávali 2:0 nastrelili ešte v prvom polčase dvakrát brvno, ba pridali aj tretí gól. Hostia síce hrali pekne, ale počas celého zápasu si nevypracovali jedinú vážnejšiu šancu. Po zmene strán Dolnoohajania nastrelil aj tretíkrát brvno, no k poslednému gólu im dopomohol súperov hráč. R Macháček, 150 divákov.

DOLNÝ OHAJ: Melišek - Rácek, Bacho, Keleberec (75. Demo), Filo, Pétery, S. Palacka, Ju. Jeseničan (46. Nagy), M. Palacka, M. Podbehlý (81. Kováč), Ján Jeseničan. DVORY: Šimunek (18. Kálazi) - Bernáth (75. Gubo), Keresztúri, Takács, Csucsor, Lakatos, Šalgó, Rusnák, Dobrý, Mazán, Šarközi.

FC Majorka/Sv. Peter - Tvrdošovce 1:1 (1:1), 30. L. Markovics - 15. R. Buják. Hneď prvá šanca v zápase sa skončila gólom, ktorý strelili hostia. O pätnásť minút neskôr však už bolo vyrovnané. Domácich mohol dostať do vedenia Belej, no lopta z jeho hlavy v čistej šanci bránu netrafila. V druhej časti hry domáci pridali, góly na kopačkách mali Machata a Belobrad, Novák však bol zakaždým na mieste. V slabom zápase sa tak zrodila zaslúžená remíza, ktorá zosunula domáce mužstvo na samé dno tabuľky. R J. Oppenberger, 100 divákov.

FC: Líška - I. Németh, Belobrad, P. Boros, Gábriš, Belej (60. Vörös), Markovics, A. Németh, Machata, Major, Szabó. TVRDOŠOVCE: Novák - Boros (70. Borbély), G. Tóth, Haluza, Seres, Sztrecskó, Buják, Brath, J. Ludas (46. Bara), Cs. Tóth, Csabai (85. Varga).

Hronské Kľačany - Hurbanovo 4:1 (2:1), 21. a 47. F. Mlynka, 22. J. Krivočenko, 76. M. Slušný - 31. Š. Gelle. Domáci nastúpili oslabení o troch hráčov základnej zostavy, no na ich výkone to veľmi poznať nebolo. Zo začiatku sa síce hralo najmä v strede poľa a bez výraznejšej gólovej príležitosti, lenže Hr. Kľačany premenili na vedúci gól hneď svoju prvú šancu. Už o minútu pridali aj druhý gól, po ktorom sa hra vyrovnala a hostia zanedlho znížili. Do druhého polčasu nastúpili domáci s enormným úsilím zápas čo najskôr rozhodnúť vo svoj prospech, čo sa im po dvoch minútach aj podarilo. Ich nátlaková hra priniesla i štvrtý gól, kým neškodní Hurbanovčania sa už na nič nezmohli. R Kusala, 200 divákov.

HR. KĽAČANY: Fabian - J. Slušný, Mičo, Krivočenko, Csontó, M. Slušný (80. A. Adam), Špaňo, Slovák, M. Adam, Mlynka (59. Hríbik), Herman. HURBANOVO: Kováč - Varga, Cingel, Vozárik, Zácsek (65. Kmeť), Gelle, Turančík, Kurák, Polák (73. Ľ. Nagy), Ihász, Kraslan.

Čajkov - Čaka - nehralo sa pre nespôsobilý terén.

16. FC Majorka 11 2 2 7 15:30 8 (-7)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 - E. Palic (2, Zbrojníky), J. Kalužák (Komjatice), F. Mlynka (Hr. Kľačany), 10 - J. Lovász (Imeľ), 9 - R. Ludas (2 z 11 m, Tvrdošovce), 8 - L. Benes (Zemné), 6 - M. Kraslan (Hurbanovo), T. Adamovics (1, Zemné), 5 - M. Major (1, FC Majorka), L. Haris (Imeľ), P. Fodor (Svodín), R. Buják (Tvrdošovce), L. Markovics (2, Majorka), J. Krivočenko (Hr. Kľačany).