Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Polovica bodov hosťom

Baloň - Kolárovo 1:2 (1:2), 20. R. Blaško - 20. S. Konc, 35. I. Ledeczký (11 m). V 20. min. vystrelil Konc z dvadsiatich metrov a brankár Janko pustil lacný gól. Vzápätí však na druhej strane Blaško vyrovnal. Problematický moment prišiel v 35. min., keď v domácej 16-ke padol P. Nagy a podľa domácich z vymyslenej jedenástky dostal hostí do vedenia Ledeczký. Druhý polčas sa hral v réžii Baloňu, ale rozhodca domácich do šancí nepúšťal. Domáci tajomník Matus kvôli rozčarovaniu z výkonu hlavného rozhodcu zvažuje svoje ďalšie pôsobenie pri futbale. R Čacho, 300.

BALOŇ: Janko - Štefanka, Zsemlye, Szikora, Blaško, Miklós, L. Vass, Bereczk (75. Vida), M. Vörös, Johancsik, Paľo. KOLÁROVO: Kantár - Záhoran, Rajčáni, Andrášik, P. Nagy, G. Nagy, Horňáček, Žibrita (80. Habardík), Ledeczký (86. Kürti), Konc, Lucza.

Močenok - Želiezovce 4:2 (2:0), 19., 82. a 83. M. Simonides, 39. D. Lenčéš - 59. Zs. Kianek, 90. M. Péči. Domáci mali hlavne prvý polčase drvivý tlak a okrem dvoch strelených gólov mali ešte tri čisté gólové šance, hostia sa zamerali len na obranu. Po zmene strán Želiezovce trochu ožili, vyrovnali hru aj vinou domácich, ktorí poľavili a Kianek znížil. Potom však zaúradoval Simonides, dobrú šancu zahodil Bagocký a Andrášik dvakrát po rohu trafil žrď. R Otrubčák, 520.

MOČENOK: Malík - Penzeš, Špánik, Andrášik, Košťál, Simonides (88. M. Pavlík), Gála, R. Pavlík, D. Lenčéš (71. Jánoška), J. Lenčéš (60. Zachar), Bagocký. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Ľ. Barecz, Karkó, Rotík, Rácz, Prepelica, Burín, Péči, Šál, Kianek, Kokoška (67. Tóth).

H. Saliby - FC ViOn B/Volkovce 0:1 (0:0), 60. V. Beláň. Lepšie začali domáci, v 7. min. unikol Taksonyi, ale jeho krížnu prihrávku nik nezachytil. O tri minúty unikol Flaska, prihral Kertészovi, ale jeho strelu brankár vyrazil a Józsovu hlavičku hostia odvrátili z bránkovej čiary. Potom hosťujúci Kováč nastrelil brankára a po polhodine Pánikovu prudkú strelu Renczes kryl. V druhom polčase domáci odpadli kondične, hrať začali hostia a po úniku trafil vedľa Borčin. Po hodine hry unikol znovu Borčin a Beláň otvoril skóre zápasu. V poslednej minúte ešte Borčin nastrelil brankára. R Vörös, 200.

H. SALIBY: Renczes - Taksonyi, Šulan, Kertész, Bobor (46. Perleczký), Csandal (66. Benecko), Hovorka, Kapko, Józsa, Deák, Flaska. VION B: Čaládik - J. Solčiansky, Farkaš, Baláž, Chren, Ribarič, Kováč (67. Kvaššay), Pánik, Mankovecký, Borčin, Beláň.

Gabčíkovo - Pata 2:2 (1:0), 38. P. Nagy, 87. Z. Remenár (11 m) - 63. a 75. J. Martonka. V úvode sa lepšou hrou prezentovali hostia, ale od 25. min. prebrali taktovku domáci a v 38. min. po rohovom kope hlavičkoval Nagy do siete. V 43. min. po krásnej akcii vsietili domáci druhý gól, ale rozhodca ho pre ofsajd neuznal. V 60. min. rozhodca domácim neuznal ďalší gól. Gabčíkovo potom pritlačilo súpera, ale svoje šance zahodilo, naopak v rozpätí 12 minút Martonka dvomi gólmi otočil. Vyrovnať sa podarilo až tri minúty pred koncom z penalty Remenárovi. R Miksa, 250.

GABČÍKOVO: Schweiger - Derzsi, Nagy, Liszkay, Csicsay (79. Matus), A. Németh (80. Pék), Orbán (67. Kozmér), Horváth, G. Németh, Remenár, G. Vörös. PATA: Farkaš - Horváth, Pilo (82. Šípka), T. Herceg, Pagáč, Očenáš, Čmarada, Gál, Hindák, Bédi, Martonka (84. Lučan).

Lapáš - Bánov 4:0 (2:0), 19. a 50. R. Zima, 45. M. Čambal, 75. R. Rebra (11 m). Stretnutie bolo jednostrannou záležitosťou domácich, keď hostia bránili veľakrát aj s desiatimi hráčmi a domáci útočili do plných. Hostia za celý zápas neohrozili domáceho brankára. V 50. min. vnikol do 16-ky Zima a vymietol pavučinu v šibenici. Lapášania mali ešte viacero veľmi dobrých šancí, hosťujúci brankár T. Mráz však zachránil hostí od vyššej prehry. R Grznár, 250.

LAPÁŠ: Repa - Kóša, Süttö, Ševčík, Zima, Čambal (80. Pavelka), Pavlovič, Čibík (60. Hajdu), Černý, Rebra, Čekey (80. Benko). BÁNOV: T. Mráz - I. Palacka, M. Moravčík, Šimúnek, Keméň (90. Mazúch), Tchor, J. Moravčík (60. F. Mráz), Prochádzka, Mucha, P. Palacka (82. M. Mráz), Buranský.

V. Ludince - Vráble 5:2 (5:1), 16. R. Šátek, 25. J. Ujvári, 28. a 39. J. Ciling, 29. I. Kasana (11 m) - 45. a 77. J. Ürge. Domáci hráči nastúpili s veľkým elánom, čoho výsledkom je päť gólových zápisov v prvom polčase v rozpätí dvadsiatichtroch minút. Skóre otváral Šátek po centri F. Mácsadiho. Druhý gól strelil po českej uličke Ujvári, tretí gól po štandartnej situácii pridal Ciling, štvrtý pridal z penalty Kasana a na hrozivých 5:0 zvyšoval po odrazenej lopte svojim druhým gólom Ciling. V poslednej minúte prvého dejstva znížil Ürge strelou z piatich metrov a ten istý hráč skóroval aj v 77. min. Veľmi dobrý dojem z prvej časti hry si domáci po zmene strán pokazili, keď zápas vypustili. R Haršány, 200.

V. LUDINCE: Goda - Balog, M. Ambrus, F. Mácsadi, Ciling (60. Zs. Mácsadi), Kasana, Franta, Barna (70. Klačan), Balázs (75. R. Ambrus), Ujvári, Šátek. VRÁBLE: Sahulčík - Pálenčík, Látečka, Husár, Schwarcz, Skačan, Blako, Reischl (46. Záhorec), Maďar, Šrámek, Ürge.

Šamorín - ČFK Nitra 0:2 (0:0), 73. R. Endrödy, 88. M. Tóth. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas a mužstvá svoje príležitosti nevyužili. Po výmene strán hrali lepšie hostia a po rohovom kope sa ujali vedenia po hlavičke Endrödyho. Domáci futbalisti v druhom dejstve odviedli veľmi slabý výkon, ktorý potrestal dve minúty pred koncom striedajúci Tóth, keď domáci stratili loptu na polovici ihriska, Tóth vnikol do odkrytej obrany a rozhodol o výsledku stretnutia. R Ábel, 150.

ŠAMORÍN: Pörsök - P. Nagy, Čierňava, Almási (66. Barčák), T. Soós, Lancz, Kulich, Miklós, Novota, Csápai, E. Soós (60. Csiba). ČFK: Čuhák - Horňák, Kompas, Svýba (80. Milan), Kozel (46. Škreňo), Pánik (63. Tóth), Spišský, Halčák, Ďuriš, Ölvecký, Endrödy.

Stretnutie Tlmače - Komárno sa nehralo pre nespôsobilý terén.

11. Gabčíkovo 11 3 4 4 19:24 13 (-2)

12. ViOn B/Volkovce 11 3 4 4 10:18 13 (-5)

13. Vráble 11 3 3 5 15:21 12 (-6)

14. Tlmače 10 2 2 6 9:18 8 (-4)

15. Šamorín 11 2 2 7 9:22 8 (-7)

16. H. Saliby 11 2 2 7 9:25 8 (-10)

najlepší strelci: 16 - R. Rebra (Lapáš), 11 - R. Zima (Lapáš), 9 - J. Paľo (Baloň), 8 - M. Simonides (Močenok), J. Martonka (Pata), 7 - S. Konc (Kolárovo), M. Pavlovič (Lapáš), 6 - G. Johancsik (Baloň), I. Ledeczký (Kolárovo), Z. Csápai (Šamorín), T. Klačan (V. Ludince). pavol halva