Šaľa „na horniakoch“ jasne, N. Zámky nadeľovali

III. liga

FKM Nové Zámky -

FC Neded 7:1 (4:1)

Góly: 31., 48., 70. a 72. Mlynár, 14. a 24. Trnka, 10. Procházka - 27. J. Bombicz.

I keď prví pohrozili v 7. min hostia J. Bombiczom, ktorého strela po zemi len tesne minula ľavú žrď domácich, v ďalšom priebehu dominovali Novozámčania, ktorí efektívne využívali slabší deň gólmanov Nededu. V 10. min neudržal Baláž priamy kop Holku a Procházka nemal ťažkú úlohu trafiť odkrytú sieť. O chvíľu pohyblivý Trnka pohodlne preloboval zle vybehnuvšieho brankára hostí, kým v 24. min pomohol tomu istému hráčovi teč obrancu (3:0), keď predtým zle namieril z 5 m Mlynár. Hostia toho veľa neukázali, no postarali sa aspoň o najkrajší gól zápasu. To, keď lopta dobre sadla J. Bombiczovi, aby skončila pod brvnom Minárovej svätyne. Novozámčanov to ale vôbec nedeprimovalo, a ešte do prestávky pridal Mlynár pohodlne štvrtý gól, keď sa lopta k nemu odrazila po hlavičke Lipovského do žrde. Po obrátke triafal už iba Mlynár, ktorý tak v druhom polčase dosiahol čistý hetrik. Najskôr hlavou prehodil zle postaveného Majbu, potom presne zakončil ideálnu prihrávku od Trnku, a bohatý účet uzavrel dvadsať minút pred koncom gólom od žrde. Medzitým mali po dve šance aj hosťujúci Sládeček s Kubalom, no a v samom závere mohol ešte viac vylepšiť skóre FKM Trnka, Majba však bravúrne zakročil.

R Divéky, ŽK: Murárik, 450 divákov.

FKM: Minár - Murárik, Döme, Czajlik, Lipovský, Procházka (60. Hajko), Slovák (66. Močkor), M. Sepeši (71. Mach), Holka, Mlynár, Trnka. QUARTA: Baláž (36. Majba) - Ambruš, Černáček, Heriban, M. Orosi (66. Izsák), Gendiar, J. Bombicz, Kubala, Jedinák, T. Bombicz, Sládeček. MARIÁN DRAGÚŇ

LR Crystal LEDNICKÉ Rovne

- Duslo Šaľa 0:4 (0:2)

Góly: 5. Andódi, 17. Klusa, 90. Udvaroš, 90+. Dekány.

Obe mužstvá začali pomerne dôrazne. Hostia sa ujali vedenia po chybe obrany a brankára Andódim. Po faule na P. Martinku sa kopal iba roh. Šaľa trestala v 17. min, kedy Klusa gólom mesiaca vymietol pravý horný roh Minárechovej brány z priameho kopu. Aktívni Šaľania získali hernú prevahu, ale aj domáci sa snažili a ich úsilie korunoval peknou strelou Nosický, ktorú však bravúrne chytil Valenský. Obrana hostí predčila útok domácich a naopak. Góly dokonale otupili akú-takú snahu sklárov. Druhý polčas začal priamym kopom Nosický, ale Valenský opäť podržal svoje mužstvo, keď prudkú strelu vyrazil. Šancu J. Martinku obrana Šaľe so šťastím odvrátila, ako aj príležitosť Bajzu. Sklári zvýšili snahu, ale chýbalo im potrebné športové šťastie a hostia stále hrozili. Herne sa zápas vyrovnal, ale domáci neboli efektívni a chýbala im pohoda z predošlých stretnutí ako aj finálna prihrávka, čo potvrdila aj Tomanova šanca. Zápas mal patričný spád, hralo sa na obe strany, zlepšená hra sklárov v II. polčase nemala však gólový efekt. Hostia si udržali náskok z prvej časti až do konca, keď ich víťazstvo potvrdili v závere zápasu ešte gólmi Udvároš a Dekány, čím si domáci pokazili dobrý dojem.

R Koníček, ŽK: P. Martinka - Prúčný, Udvaroš, 300 divákov.

DUSLO: Valenský - Lancz, Dekány, Prúčny, Mikla, Oláh, Klusa, Lörinc (80. Udvaroš), Čirik, Lalák, Andódi. STANISLAV DETKO

Juhcelpap Štúrovo -

MFK VTJ Topoľčany 2:0 (2:0)

Góly: 16. Gašparík, 40. Kollárik (11 m).

Domáci sa s chuťou pustili do súpera a hlavne v I. polčase videli diváci rušné stretnutie. Domáci mali šťastie na využívanie šancí a tým prakticky stretnutie rozhodli. Úvodný gól zaznamenal Gašparík, keď sa k nemu dostala v 16-tke odrazená strela Maršala. Záver prvej časti hry bol veľmi rušný, pretože sa kopali dva pokutové kopy na oboch stranách. Najskôr v 40. min. brankár hostí Ambroz fauloval unikajúceho Gašparíka. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Kollárik. O tri minúty bola podobná situácia aj pred bránou domáceho tímu, keď Sárkany zbytočne fauloval útočníka Topoľčian. Avšak Bačik nastrelil len ľavú žrď. Bol to pravdepodobne rozhodujúci moment zápasu, pretože v druhom polčase sa Štúrovčania snažili kontrolovať vývoj stretnutia a nepustiť súpera do šance. Hosťom sa nedarilo vypracovať si príležitosť, z ktorej by mohli vsietiť kontaktný gól. Duel už v závere nepriniesol veľa vzruchu a domáci si tak zaknihovali ďalšie víťazstvo.

R Kalčík, ŽK: Gašparík - Greguš, 300 divákov.

JUHCELPAP: Procháska - Urbán, Maršal, Smatana, Gašparík (88. Baláž), Gavroň, Kollárik, Sárkany, Szász, Tárnyik (80. Špendla), Bábsky. MFK: Ambroz - Gálik, Buday (83. Michalík), Aneštík, Géci, Bačik, Balážik (76. Mokráň), Greguš, A. Candrák, Hippík, Grznár (63. V. Candrák). JÁN ORAVEC

Spartak Trnava B -

Slovan Levice 2:1 (1:0)

Góly: 39. Gašparík, 66. Sikorjak - 59. Kubala.

Rezerva Spartaka sa do svojho súpera zahryzla, Levičania sa na polovicu súpera dostávali iba zriedka. Skóre sa nemenilo zásluhou výborne chytajúceho Fajčíka. Ten zmaril Bachňákovu hlavičku, strelu Gašparíka a aj Bestvinov pokus. Pri Gajdošovom pokuse ho zachránila žrď. Pred koncom prvého polčasu však Gašparík z 18 m peknou strelou prekonal levického brankára. V druhom polčase hostia viac otvorili hru. Vyrovnanie prišlo už čoskoro po rohu, keď v šestnástke sa najlepšie zorientoval Kubala. Trnavčania potom museli opäť pridať, no koncovka nebola ideálna. Najmä nebezpečné Hodúrove krídelné akcie volali po pokračovaní. Víťazný gól sa napokon zrodil po Strečanského strele, ktorú Fajčík iba vyrazil pred seba a nabiehajúci Sikorjak poslal loptu okamžite do siete. Vyrovnať mohol Žembery, keď z pravej strany postupoval na Černého, ale trnavský gólman svoj tím podržal.

R Laco, ŽK: M. Palic, 200 divákov.

SLOVAN: Fajčík - Števko, M. Palic, Švec, Sasko, Adamčík, Žembery, Kubala (69. Víg), Rácz, Vidra, Gonda (82. Gábriš). PATRIK VELŠIC

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Bánovce 2:0 (2:0)

Góly: 13. Piaček, 27. Vondra.

Do nepríjemného sychravého počasia si už od úvodu domáci vynútili územnú prevahu. Už v 8. min. Vondra skúšal pozornosť gólmana hostí, ale ten jeho pokus zmaril. Prebiehala 13. min., keď Piaček využil nedorozumenie v strede obrany hostí a z 10 m presnou strelou k tyči otvoril skóre. Bánovce odpovedali v 15. min., ale Šebovu čistú príležitosť brankár Drgoňa zneškodnil. V 19. min. Vondra z piatich metrov nedokázal prekonať Kosibu. V 27. min. domáci rozohrali najkrajšiu akciu zápasu, keď sa lopta po osi Drgoňa - Solčiansky dostala až k Vondrovi a ten strelou po zemi zo šestnástich metrov upravil už na 2:0. Do 2. polčasu nastúpil ViOn pod dojmom dvojgólového vedenia a prenechali iniciatívu snaživým hosťom. Tí sa pokúšali o skorigovanie výsledku, ale v koncovke boli bezzubí. V 73. min. vyskúšal pozornosť Drgoňu Kráľ, ale neuspel. Na 3:0 mohol v 80. min. zvýšiť Vondra po prihrávke Nozdrovického, ale z malého vápna minul bránku. Keď v 89. min. Kosiba zneškodnil aj ďalšiu Vondrovu príležitosť, ako už neraz v tomto zápase, stretnutie sa skončilo zaslúženým víťazstvom ViOnu.

R Tóth, ŽK: Pavlenda - Podolák, M. Pristach, 300 divákov.

VION: Drgoňa - Králik, Dekýš, Pavlenda, Dudáš - Ondrejka (75. Lukáč), Vondra, Nozdrovický, Révay - Solčiansky, Piaček. Ľ. IVANOVIČ

Báč - Jaslovské Bohunice 4:1 (3:0), 16. Nagy, 18. Lopú, 27. Bodrogy, 83. Miklós - 54. Plančo. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa nováčik sa vyznamenal najmä modernou kombinačnou hrou. Líder sa zmobilizoval až po vylúčení vlastného hráča. R Peťovský, ŽK: Kamas, Miklós, Nagy - Kráľovič, Nádaský, Lukáč, Suchoň, 600 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Jánoš - Cisár - Bodrogy, T. Albert, Szíjjartó - Suchý (69. A. Mészaroš), Lopú (78. B. Albert), Kamas (75. Ondua), Nagy - Števica, Miklós.

Prievidza - Sládkovičovo 9:0 (6:0), 4. Píš, 6. a 56. Vojvoda, 26., 31. a 36. Valko, 38. a 53. Mečiar, 86. Slezák. Stretnutie bolo exhibíciou baníkov, hostia nestačili po technickej stránke, bojovnosťou ani rýchlosťou. Gólman Maglocký ešte zneškodnil viacero šancí. R Gunda, ŽK: Bohunický, Kondákor, 625 divákov. SLAVOJ: Maglocký - Botlo, L. Kondákor, Pelec (80. Sárkány), Hlavatý, Bartko, Pokorný (46. Šoltó), Bohunický, J. Kondákor, Varga (88. Šido), Németh.

Vegum Dolné Vestenice - MFK Myjava/Turá Lúka 2:2 (1:1), 35. Mikláš, 50. Jelšic - 28. Balcír, 64. Zríni.

1. Myjava/T. Lúka 7 6 1 0 21:4 19 (+7)

2. J. Bohunice 8 6 1 1 15:8 19 (+7)

3. Šaľa 7 5 2 0 19:3 17 (+8)

4. Trnava B 8 5 1 2 18:7 16 (+4)

5. Báč 7 5 1 1 16:7 16 (+7)

6. Štúrovo 7 4 0 3 10:10 12 ( 0)