Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

O prvú radosť prišli vďaka slabej poslednej štvrtine

Nitrianski basketbalisti nastúpili v stredu po prv

ýkrát pred vlastným publikom v krajskom derby s Komárnom. Hoci v tretej štvrtine viedli, prvé víťazstvo si nepripísali a neuspeli ani v sobotu v žilinskej hale na Bôriku.

BK K CERO Slávia SPU Nitra

- MBK Rieker Komárno 77:81 (18:20, 14:14, 29:18, 16:29). V úvodnom dejstve mali navrch domáci a len v jeho závere sa dostalo Komárno prvýkrát do vedenia. Druhá štvrtina bola obojstranne vyrovnaná a ani jeden tím sa nedostal do väčšieho náskoku. Nitra začala druhý polčas agresívnejšie a presnejšie a dostala sa do vedenia o jedenásť bodov. V tejto časti hry sa hral zaujímavý a rýchly basketbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V úvode záverečnej štvrtiny sa dokonca Slávia ujala vedenia 65:59, potom však nepochopiteľne o svoj náskok prišla a v samom závere strhol Rieker víťazstvo na svoju stranu. K CERO sa ešte snažilo o zvrat, ale jeho nádeje pochovali dva úspešné trojkové hody hosťujúceho tímu.

TH: 17/12 - 27/19, trojky 5 - 6, fauly: 26 - 20, 500 divákov.

K CERO: Marek 18, Tomek 14, Tábi 16, Seman 10, Rizman (Petrušev 11, Cehula 5, Ivanovič 2, Gál 1).

RIEKER: Kablár 25, Lovík 22, Szupper 19, Kollár 3, Ilko 2 (Riecky 10, Rebroš, Arpáš, Podhorný).

Milan Kováč, tréner: Bol to dosť nervózny zápas. Keď sme mali súpera už takmer na lopatkách, zahodili sme tutové situácie pod košom, čo nás v závere stálo víťazstvo.

Chemosvit Svit - VTJ Levice 80:75 (21:22, 33:12, 6:29, 20:12). Najviac bodov: Michalík 24, Drobný 17, Krkoš 16.

BK Váhostav SK Žilina - BK

K CERO Slávia SPU Nitra 95:80 (25:18, 22:18, 27:16, 21:28). Do súboja dvoch tímov bez víťazstva Nitra vstúpila do zápasu nekoncentrovane, nepresne rozohrávala a strieľala. Doskakovala málo lôpt, čo znamenalo vedenie domácich o 13 bodov. Druhá štvrtina bola viac-menej vyrovnaná a rozdiel sa pohyboval okolo 10 bodov. V úvode druhého polčasu vyšli Žiline dva trojkové hody a sériou dvanástich bodov si opäť vybudovala náskok. Tretia časť hry sa skončila víťazstvom o 22 bodov v prospech domácich, keď na ukazovateli skóre svietilo 74:52 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. V záverečnom dejstve už Váhostav kontroloval priebeh stretnutia. Nitrania dokázali ešte znížiť a už to vyzeralo, že výsledok bude vcelku pekný - o 10 bodov, ale súper opäť ušiel najmä vďaka Slezákovi (ten dal päť z desiatich trojok).

TH: 20/14 - 27/21, trojky: 6 - 10, fauly: 22 - 18, 200 divákov.

K CERO: Tomek 24, Petrušev 17, Marek 15, Seman 11, Tábi 2 (Gál 9, Cehula 2, Rizman).

Milan Kováč, tréner: Už keď sa zdalo, že môžeme hrať so Žilinou vyrovnanú partiu, urobili sme malé chybičky a tým sme sa pripravili o lepší výsledok.

MBK Rieker Komárno - Baník Cígeľ Prievidza 88:80 (29:12, 17:21, 25:20, 17:27). Domáci začali veľmi dobre v obrane aj v útoku a jasne vyhrali prvú štvrtinu 29:12. Prievidza postupne preberala iniciatívu, ale Komárno v treťom dejstve rozhodlo. Najviac bodov: Szupper 23, Lovík 22, Riecky 15.

VTJ Levice - Slovakofarma Pezinok 84:93 (22:23, 23:18, 20:25, 19:27). Po vyrovnanej úvode sa domáci ujali vedenia a polčas vyhrali o 4 body. O víťazstvo nad oslabeným Pezinkom prišli v poslednej časti vlastnými chybami. Najviac bodov: Lutovský a Michálik po 18, Krkoš a Drobný po 12.

Ostatné výsledky 3. KOLA: Inter - Svit 66:68, Lučenec - Handlová 119:71.

1. Lučenec 3 3 0 315:189 6

2. Pezinok 3 3 0 316:242 6

3. Svit 3 3 0 229:213 6

4. Komárno 3 2 1 243:259 5

5. Levice 3 1 2 245:253 4

6. Prievidza 3 1 2 222:252 4

7. Žilina 3 1 2 251:282 4