Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V. liga Juh

Za vedúcimi Zbehami poltucet 13-bodových

Baka - Nitra B/Mlynárce 2:2 (1:1), 30. M. Mórocz, 86. A. Piros - 29. P. Fogada, 78. P. Poláček. Dopoludnia sa hral výborný zápas dvoch vyspelých celkov. Hostia hrali na protiútoky, ktoré prinášali nebezpečenstvo a podržal ich brankár Peškovič, ktorý okrem niekoľkých šancí zneškodnil aj Horváthovu penaltu. Skóre otvoril Fogada po centri Pčolu zblízka, vzápätí však Mórocz hlavou po centri Berényiho vyrovnal. V poslednej štvťhodine najskôr Poláček dorážal na 1:2, ale Piros hlavou od žrde po centri Tótha dovŕšil deľbu bodov.

Baka: Mautner - Tóth, Soós, Andrejkovics, Zsemlye - Berényi, Horváth, Hollósi (76. Nagy), Rácz (46. Piros) - Turza (46. Oravec), Mórocz. FC B: Peškovič - Poláček, Gál, Levický, Pčola, Uher (80. Mikulášik), Minárik, Prešinský, Fogada, Moravčík, Lehocký (90. Lieskovský).

Topoľčianky - Veľký Cetín 2:1 (1:0), 19. R. Polák, 54. P. Zemanovič - 62. L. Kmetyo. V sotva priemernom zápase sťažoval kombináciu ťažký terén. Domáci sa však na mokrom trávniku pohybovali istejšie a gólom Poláka aj viedli. Veľký Cetín doplatil na zahodené tutovky Kóňu a Seilingera. Po obrátke Zemanovič zo skrumáže upravil na 2:0, no keď Kmetyo skorigoval, chceli hostia zrazu za dvadsať minút stihnúť to, čo predtým prešustrovali. Topoľčianky si za bojovnosť vyhrať zaslúžili.

TOPOĽČIANKY: Koprda - Šabo, Solčiansky, Belan, Chabreček - Kéry (53. Zlatňanský), Magušin, Zemanovič (85. Zeman), Ivanička (71. Mašír) - Polák, Chlup. VEĽKÝ CETÍN: J. Szúsztor - Kmetyo, Kökényesi, Jócsik, Dudás - Belányi, Kiác (58. L. Szúsztor), Kurcsa, Vajda (81. Cétenyi) - Kóňa, Seilinger (87. Varga).

TIBI Horná Kráľová - Výčapy-Opatovce 3:1 (2:0), 7. a 25. G. Nagy, 77. J. Bobula - 73. L. Pavlovič. Domáci začali náporom, z ktorého vyťažili dva góly Nagya - najskôr po jeho samostatnom úniku a druhý po akcii Úja do prázdnej brány. Potom sa hostia osmelili a Pavlovič nevyužil tutovku, domáci mohli skórovať po Paškovom trestňáku. Po prestávke sa začalo rozhárane, hostia znížili Pavlovičom, ale po trme-vrme Bobula poistil víťazstvo. Ďalšie možnosti zostali nevyužité.

H. Kráľová: Lenický - Paška, Tvrdoň, Bobula (80. Odráška), Sklenár - Fejdi, Lencsés, Kokes (75. Sedlák), Frkala (46. Frkala) - Új, Nagy. V.-Opatovce: Pintér - Magáth, Tkáčik, Pekár, Drobňák (46. Obertáš, 80. Šulgan), Pavlovič, Lukáčik, Molnár, Čery, Rajčáni, Kellner (70. Kučera).

Matúškovo - Zbehy 2:3 (0:2), 51. A. Kiss, 63. L. Panyik - 35. a 71. A. Mellen, 43. M. Kopec. Vo výbornom zápase hostia v prvom polčase trestali domáce zaváhania. Po prestávke Zbežania nastúpili profesorsky, čo sa im vypomstilo, lebo Matúškovo rýchlo vyrovnalo. Potom sa líder opäť prebral a Mellen prekrásnou krížnou strelou do šibenice rozhodol. Domáci nováčik dal do zápasu všetky svoje sily, ale na úspech to skrátka nestačilo.

Matúškovo: Pista - Menyhárt (75. Miklós), Panyik, Kolarovič, D. Kiss (45. Štibrányi), Bosák, Varga, Brizlák, Puškel, A. Kiss, Lehocký. Zbehy: Vernarec - Kopec, Habay (78. P. Lopaška), Šmitala, Barvínek, Ťapušík, Zentko, Šóš, Mellen, Fúska, Beňuš.

O. Potôň/DAC B - Vlčany 6:0 (5:0), 10. R. Štros, 12. a 24. G. Straka, 18. K. Csicsai (11 m), 30. M. Mészáros, 68. P. Ďurica. Po polhodine hry bolo 5:0, Póda si nesiahol na loptu a hostia striedali dvojicu hráčov - to hovorí za všetky komentáre. Po prestávke domáce akcie trochu stratili na priamočiarosti, ale Vlčany sa aj tak do vážnejšej akcie nedostali. Hostia nepotvrdili postavenie v tabuľke a béčko ich jasne predčilo.

DAC B: Póda - Perczel, Mórocz, Štros, Šercel, Straka, Erös (46. Polák), Seleš (72. Egri), Mészáros (62. Ďurica), Csicsai, Majoros. Vlčany: Kaštiak - Šreyer, Oroszi, Brnula, Tóth, Holbík (28. Baláž), Čiernik (28. Györi, 72. Körös), Prešinský, Mészáros, Mego, Karvai.

Galanta - Nový Život 4:1 (1:1), 45. G. Nagy, 63. A. Varga, 78. a 90. Cs. Mikuš - 8. N. Kuczman. V sychravom počasí domáci zatlačili hostí do defenzívy, ale paradoxne hostia z ojedinelého útoku šli do vedenia. Galanta stále tlačila, ale nepremenila ani vyložené šance. Až pred odchodom do kabín Nagy vyrovnal. Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. Po hodine hry A. Varga vrátil loptu odrazenú od žrde a v závere po únikoch R. Mikuša a Nagya spečatil víťazstvo dvoma zásahmi Cs. Mikuš.

Galanta: Valenský - Forró (28. L. Varga), Ondrejo (88. Molnár), Nyíregyházki, Kondé, Francisci, Szöcs (77. Csóka), A. Varga, Nagy, R. Mikuš, Cs. Mikuš. N. Život: Szabados - Tondra, Solčiansky, Kadvaň, Mikóczi (84. Domonkos), Kuczman, Király, Zima, J. Farkas, Cs. Németh, Nyársik (77. Klúcsik).

Topoľníky - Vieska 1:0 (0:0), 71. B. Gútai. Do domácej zostavy sa vrátili Zsákovics po treste a po zranení Gáspár s Viszkocsom. Po vyrovnanom úvode domáci zatlačili súpera, ktorý vyčkával na brejkové šance. Do prestávky mali oba tímy po dve šance. Po prestávke sa hralo viac na polovici hostí. Rozhodol Gútai, ktorý z 20 m namieril presne. Potom hostia otvorili hru, ale skóre sa už nemenilo.

Topoľníky: Gróf - Gáspár, P. Balogh, A. Nagy, Viszkocs - Csölle, Baranovics (46. Fucsek), L. Nagy, Gútai (85. Libárdi) - Zsákovics, I. Balogh. Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, Kálmán, Jány (65. A. Molnár), P. Molnár, Puha, Gašparík (20. Audi), Író, Bogyai, Csepi.

Trstice - Veľké Úľany 6:1 (1:1), 21. a 60. J. Ivicze, 55., 68. a 77. J. Hromada, 57. E. Dohorák - 13. V. Derbak. Domáci začali šancou Györiho. V I. polčase hostia hrozili z protiútokov a jeden využil Derbak. O odpoveď sa postaral Ivicze z priameho kopu. Domáci sa potom predbiehali v zahadzovaní šancí. Po prestávke však už našli streleckú mušku a za pár minút rozhodli. Najviac sa páčila hlavička Hromadu po milimetrovom centri Györiho. Ku koncu Trstice poľavili a hostia mali ešte dve šance.

Trstice: L. Sárkány - Schweiger (81. Nagy), Ľ. Sárkány, Gányi, Lukács - Takács, Hromada, Györi - Somogyi (46. E. Juhos), Ivicze, Dohorák. V. Úľany: Jasovský - Katona, Lovász (24. J. Tornyai), Horváth, Halász, Ti. Németh, To. Németh, Szalay, M. Tornyai, Derbak, E. Kováč.

Topoľníkom odrátajú po súťaži 9 b.

najlepší strelci: 7 - M. Kopec (Zbehy), 6 - P. Fogada (FC B/Mlynárce), K. Csicsai (DAC B), 5 - M. Mórocz (Baka), Cs. Mikuš (Galanta), F. Zima (Nový Život), J. Hromada (Trstice), A. Mellen (Zbehy). MARTIN KILIAN