III. liga - Topoľčany spoznali s ViOnom chuť víťazstva

Slovan Levice - Slavoj Sládkovičovo 3:0 (1:0) FKM

Slovan Levice - Slavoj Sládkovičovo 3:0 (1:0)

Góly: 40. Chmelo, 63. P. Čvirik, 90+. Žembery.

V úvodnej 45-minútovke mali Levice stálu prevahu, niekoľko sľubných príležitostí, ale gól dlho neprichádzal. Hostia bojovali, bezgólový stav udržali do 40. minúty. Už v 1. min. po akcii dvojice Chmelo - Žembery bol Žembery faulovaný v šestnástke, píšťalka rozhodcu zostala nemá. Chmelo a Žembery potom hlavičkovali nepresne, Adamčíkov trestný kop z takmer 40 m a zblokovaná Saskova strela boli tiež bez efektu. Gól sa zrodil v 40. min. - mladý Gonda na pravej strane vyhral súboj s Pelecom, presne odcentroval a Chmelo sa hlavou tentoraz nemýlil. V 44. min. Maglocký bravúrne vytisol strelu Kubalu na žrď a o minútu Chmelo v čistej šanci prestrelil bránu. Levice pokračovali v tlaku aj po zmene strán a v 48. min. Vidra z trestného kopu mieril tesne vedľa. Hostia predviedli jedinú vážnejšiu akciu v 56. min. - Varga prenikol a odcentroval, lenže Kriška hlavičkoval veľmi nepresne. V 63. min. si na rohový kop Žemberyho nabehol najlepší hráč na ihrisku P. Čvirik a hlavou prudko zvýšil. V 76. min. Maglocký opäť zachránil po tvrdej strele Chmela. V 85. min. P. Čvirik obišiel dvoch protihráčov, ale na strelu už nemal dosť síl. V nadstavenom čase urobil inak dobre chytajúci Maglocký hrubú chybu. Loptu nepochopiteľne vyhodil priamo na Žemberyho, ktorý poľahky strelil tretí gól.

Rozhodoval Marinčák, ŽK: J. Kondákor, Varga, 209 divákov.

SLOVAN: Fajčík - Števko (46. Rácz), M. Palic, P. Čvirik, Sasko, Adamčík, Chmelo (85. Víg), A. Kubala, Žembery, Vidra, Gonda (90. Ťuťuris). SLAVOJ: Maglocký - Varga, L. Kondákor, Pelec, Hlavatý, Méheš (46. Botlo), Piši, Križanovič, J. Kondákor, Kriška (85. Hrdlica), Németh. ĽUBOMÍR ŠOLC

FKM Nové Zámky - Družstevník Báč 0:0

Ambiciózny nováčik mal do prestávky viac z hry i šance, druhý polčas bol vyrovnanejší, pričom tutovku mal na kopačke domáci Trnka. Hostia vyrukovali od začiatku s ofenzívne naladení. Prvý nepríjemný center Lopúa Minár vytlačil na roh, po druhom mal v 9. min gól na hlave T. Albert, na ktorého domáca obrana zabudla, no zadák Báča z blízka trestuhodne zaváhal. Po súboji Lipovského so Števicom sa hostia dožadovali pokutového kopu, vzápätí nešťastne tečoval loptu Procházka, čo však aktívny Števica nepotrestal. Obojstranne nepresný arbiter daroval v 21. min Báču priamy kop, no ten skončil na domácom múre. V 33. min pochybil v rozohrávke Bafrnec, no ani exligista Miklós nenamieril presne. Novozámocká ofenzíva sa do prestávky zúžila do dvoch pokusov Mlynára, keď v prvom prípade išla jeho prízemná strela vedľa a hlavička po rohu na dobre postaveného Jánoša. Hneď po prestávke podobne skončilo na opačnej strane zakončenie T. Alberta, domáci sa potom zmobilizovali a v 71. min prišla najväčšia šanca zápasu. Mal ju domáci Trnka, ktorého lobu z vnútra šestnástky chýbali centimetre. O chvíľu dostal M. Sepeši v priebehu dvoch minút dvakrát do šance Mlynára, no ten najskôr zakončil nedôrazne, aby vzápätí trafil z 10 m iba pozorného Jánoša. Do konca už súperi nevymysleli nič, a tak sa body delili.

Rozhodoval Santa, ŽK: Mlynár, Czajlik, Döme - Szijjártó, 500 divákov.

FKM: Minár - Murárik, Döme, Czajlik, Lipovský, Procházka, Bafrnec (55. Močkor), M. Sepeši, Holka, Mlynár, Trnka. DRUŽSTEVNÍK: Jánoš - T. Albert, Cisár, Bodrogi, Szijjártó, Suchý (70. B. Albert), Nagy (75. Mészáros), Lopú, Balla, Števica, Milkós (85. Ondua).

MARIÁN DRAGÚŇ

FC Neded - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

Góly: 5. T. Bombicz, 73. a 86. I. Jedinák - 85. M. Néma.

Domáci začali pod vedením nového trénera impozantne a už v 4. min. ohrozil brankára hostí I. Jedinák. V 5. min už bol bezmocný proti krásnej strele T. Bombicza z voleja spoza šestnástky. Hostia prvýkrát pohrozili v 8. min. priamym kopom. V 11 min. s chuťou hrajúci I. Jedinák z jedenástich metrov prestrelil. Od 20. min. hostia hru vyrovnali. Hralo sa medzi šestnástkami, domáci stratili stred poľa a hostia mali územnú prevahu, ale v útoku boli bezzubí. Posledná desaťminútovka prvého polčasu bola opäť v réžii Nededu. V 35. min. J. Bombicz vyslal z 18 m strelu na brvno a v 45. min. v obrovskej šanci odskočila na päťke lopta Kubalovi. Do druhej časti nastúpili oba tímy odhodlane. O prevahe domácich svedčia aj šance. V 55. min. I. Jedinák chcel prelobovať brankára, ale ten skvelo zasiahol. V 70. min. bratská spolupráca Jedinákovcov priniesla ďalšiu veľkú šancu, ale I. Jedinák netrafil prázdnu bránu. V 73. min. si všetko vynahradil, keď dorazil obhod T. Bombicza, ktorý skončil na žrdi. Hostia znížili v 85. min. strelou z priameho kopu do pravého horného rohu. V nasledujúcej minúte si FC poistil prvé zaslúžené tri body, keď I. Jedinák uzavrel skóre.

Rozhodoval Valko, ŽK: I. Jedinák - Iskra, Mikláš, Chumaj, 450 divákov.

FC: Baláž - Mareček, Černáček, Heriban, J. Bombicz, Gendiar (71. L. Oroszi), I. Jedinák, M. Orosi, Kubala (89. Izsák), T. Bombicz, Gendiar, Sládeček (50. P. Jedinák).

JÚLIUS FÖRDÖS

MFK VTJ Topoľčany - FC ViOn 1:0 (1:0)

Gól: 45. Hippík.

V Topoľčanoch sa zrodilo prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo domácich. Tí podali zodpovedný a bojovný výkon, kým hostia hrali nedôrazne a bez väčšieho pohybu. V prvom polčase sa hralo najmä na polovici FC ViOn a skóre mohol otvoriť už v 9. min. Hippík, jeho „rybička“ po centri Greguša však letela tesne vedľa brány. V 26. min. mali hostia najväčšiu šancu, keď Ondrejkov únik po krídle zakončil Vondra strelou do žrde. V záverečnej minúte prvého polčasu Jakubička chybne vybehol, Candrák vyhral hlavičkový súboj a Hippík hlavou do prázdnej brány otvoril skóre. Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu, ale do väčšieho tlaku sa nedostali a ich prevaha bola skôr platonická. V 61. min. mohol po Kičurov zaváhaní vyrovnať Vondra, no zoči-voči Ambrozovi neuspel. Topoľčanci sa snažili odpovedať rýchlymi kontrami a ich víťazstvo mohol poistiť v 66. min. Candrák. Jakubička mu však včasným vybehnutím dobre zmenšil strelecký uhol. V samom závere vrhli hostia všetky sily do útoku, ale domáci prvé víťazstvo už ubránili. Pod vedením nového trénera Farkaša získali „žochári“ v posledných dvoch zápasoch štyri body.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Švestka, Buday, 400 divákov.

MFK: Ambroz - Aneštík (79. Mokráň Bačík, Kičura, Buday - Švestka Hippík, Géci, Balážik - Greguš (76. Hrutka), A. Candrák (86. Grznár). FC VION: Jakubička - Králik, Dekýš, Dudáš, Pavlenda - Ondrejka (79. Pánik), Tesársky (63. Kocian), Révay, Nozdrovický - Vondra, Piaček (46. Drienovský). MATÚŠ BAJZÍK

Slovan Duslo Šaľa - Juhcelpap Štúrovo 2:1 (0:1)

Góly: 68. a 75. Lalák - 37. Bábsky.

Favorit začínal duel pomalšie a prvá šanca skórovať prišla až v 14. min, keď po centri Lörinca Lalák z päťky prestrelil. O minútu z priameho kopu Prúčneho jedovka lízala pravú žrď Prochászkovej svätyne. I napriek miernemu tlaku hráčov Šale predvádzali „kečkéšovci“ sympatický futbal, no bez gólového efektu. V 33. min to bol opäť domáci kapitán Prúčny, ktorého strelu z 20 m hosťujúci gólman ekvilibristicky vytlačil nad brvno. Potom sa však hostia na kratší čas udomácnili pred šalianskou šestnástkou. Strelu Faltinoviča Prúčny ešte vyhlavičkoval z bránkovej čiary za šestnástku, no opäť k exšaľanovi, ktorého bomba skončila na pravej žrdi a následná dorážka Bábskeho do poloprázdnej brány znamenala prekvapujúce vedenie hostí - 0:1. Ani po prestávke domáci dlho nepôsobili dojmom favorita, prihrať si nevedeli viacerí, no škrípalo to hlavne vpredu. V 65. min najlepší hráč na ihrisku Lörinc len tesne minul pravú žrď. O minúty Lalák prízemným centrom hľadal v šestnástke Andódiho, ktorý však za loptou nepobehol a tá prekvapujúco bez dotyku ktoréhokoľvek z hráčov skončila v sieti. Po vyrovnávajúcom góle Šaľania opäť ožili, aktivitou hýril stále Lörinc, Gašparík, Dekány i strelec Lalák. Práve ten sa stal hrdinom stretnutia, keď v 75. min po individuálnej akcii Lörinca, strele Dekányho a následnom zásahu Prochászkom dorážal loptu do siete súpera po druhýkrát. Záverečný tlak hostí už zmenu skóre nepriniesol.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Prúčny - Faltinovič, Szász, ČK: 62. Smatana, 490 divákov.

SLOVAN: Valenský - Klusa, Prúčny, Mikla - Gašparík, Oláh (90. Udvaroš), Lancz, Lörinc (83. R. Kollárik), Lalák - Dekány, Andódi. JUHCELPAP: Prochászka - Marsal, Urban, Faltinovič - Smatana, J. Kollárik, Szász (55. Tárnyik), Gavroň, Sárkany - Mišenčík, Bábsky (72. Gašparík). MAREK STRÁPEK

Spartak Bánovce - Crystal Lednické Rovne 0:2 (0:1), 36. Václavík, 65. Holeščák.

Jaslovské Bohunice - Spartak Trnava B 2:0 (1:0), 17. Lipnický, 90. Faktor.

MFK Myjava/Turá Lúka - Baník Prievidza 1:0 (1:0), 14. Bogora.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 063

Koronavírus Nitriansky kraj: V pätnástich dedinách okresu Nitra budú testovať len v jeden deň

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

JLR odovzdal armáde humanitárnu pomoc na testovanie

Vojaci prevzali ochranné pomôcky, dezinfekciu aj bagety.

Nitrianska nemocnica poskytla zoznam lekárov, majú pomôcť pri testovaní

O situácii na odberných miestach bude mesto priebežne informovať na internete.

Zbor väzenskej a justičnej stráže testoval už dnes. Odberné miesta zriadil pri ústave na výkon väzby.