V. liga Juh - Líder schytal sedem, „béčko“ FC hodovalo

Baka - Vlčany 7:1 (2:1), 3. a 90. J. Andrejkovics, 30. a 51. F. Berényi, 69. R. Turza, 83. a 87. M. Mórocz - 24. P. Mego. Bohaté skóre načala hlavička Andrejkovicsa, ale Mego potom využil pošmyknutie Soósa. Hosťom v prvom polčase ešte ako-tak vychádzala vyčkávacia taktika, akurát neustrážili preškoleného útočníka Berényiho - 2:1. Po prestávke pridal tento hráč svoj druhý gól a líder začal „odchádzať“. Baka sa dostala na koňa a skóre mohlo byť aj vyššie. Azda najviac sa páčila akcia na jeden dotyk s Turzovým zakončením.

Baka: Mautner - I. Nagy (46. Mórocz), Soós, Andrejkovics, Zsemlye (70. Piros) - Tóth, Hollósi, Horváth, Rácz - Turza (77. Kovács), Berényi. Vlčany: Kaštiak - Šreyer, Oroszi, Brnula, Tóth, Baláž (76. Kertész), Čiernik, Prešinský, Mészáros (57. Holbík), Mego, Ács.

TIBI Horná Kráľová - Veľký Cetín 3:0 (0:0), 77. M. Tvrdoň (11 m), 86. V. Új, 90+. D. Doboš. V prvom polčase domáci častejšie udávali taktovku, no mali streleckú smolu. Žrď trafil Fejdi aj Új, ktorý navyše ľahkovážne spálil aj najväčšiu šancu po brejku. Hostia bojovali o dobrý výsledok a po prestávke mali zrazu aj viac z hry. Zlom však nastal po faule Jarusku na Kollára (1:0), vzápätí Kóňa nevyužil tutový brejk a domáci potom do rozhodenej obrany súpera dokonali svoje víťazstvo.

H. Kráľová: Štetina (46. Lenický) - Paška, Tvrdoň, Sklenár, Tóth - Lencsés, Kokeš, Frkala (65. Bobula), Fejdi - Kollár, Új (88. Doboš). V. Cetín: J. Szusztor - Kmetyo, Kökényesi, Jaruska, Jócsik - Vajda (80. Šranko), Kurcsa, Bujalko, Dudás (67. Seilinger) - Kóňa, Belányi (72. L. Szusztor).

Topoľčianky - Nový Život 1:0 (1:0), 16. D. Ivanička. V prvom polčase mali domáci územnú prevahu a po priamom kope Kéryho strelu dorazil Ivanička - 1:0. Hostia príliš obranu Tatrana nepreverili. Po prestávke bola hra vyrovnaná, ale väčšinou sa odohrávala len medzi 16-tkami. V 88. min. Šútor hlavičkoval po centri Mašíra, ale gól neplatil pre ofsajd. Hostia v závere pritlačili, ale víťazstvo Tatrana, ktorému chýbalo 7 hráčov zo základu, je zaslúžené.

Topoľčianky: Mesko - Chabreček, Solčiansky, Chlup, Šabo - Kéry (68. Kapitánčik), Polák (73. Chren), Zemanovič, Ivanička - Mašír, Zeman (65. Šútor). N. Život: Múcska - Tondra (46. Príbelský), Solčiansky, Kadvaň, Klúcsik, Domonkos (46. Medvec), Király (65. F. Németh), Zima, Farkas, Cs. Németh, Nyársik.

Topoľníky - Zbehy 0:2 (0:1), 38. D. Šóš, 90. M. Kopec. Domácim patrilo prvých 20 minút, potom hostia prevzali iniciatívu a dominovali na ihrisku. Po rohu Mellena presne hlavičkoval Šóš. Po prestávke domáci začali živšie, mali dve-tri šance, ale hostia umnou hrou udržiavali vedenie, ktoré potvrdili v závere úspešnou dorážkou Kopca.

Topoľníky: Gróf - I. Balogh, P. Balogh, Csomor, A. Nagy, Gútai, Libárdi, Csölle, L. Nagy, Baranovics, Lelkes (46. Fucsek). Zbehy: Vernarec - Habay, Šmitala, Barvínek, Fúska - Ťapušík, Zentko, Mellen, Beňuš - Kopec, Šóš.

Matúškovo - Nitra B/Mlynárce 0:8 (0:3), 15. a 31. I. Ferenczy, 43., 65., 80. a 90. P. Fogada, 60. M. Levický, 75. M. Lehocký. Hostia nebrali do úvahy matúškovské hody a nekompromisne trestali domáce zaváhania. Hneď po Puškelovom brvne trafil z 20 m Ferenczy, potom Senecký chytil penaltu A. Kissovi a po vyšachovaní obrany zvyšoval Ferenczy. Tretí gól pridal po rýchlej akcii Fogada. Po prestávke trafil Kolarovič žrď, na čo odpovedal Levický štvrtým gólom. To už bolo veľa domácu psychiku a do konca zápasu hral len jeden tím.

Matúškovo: Pista - Miklós (57. Štibrányi), Horváth, Bosák - Panyik, Kolarovič, A. Kiss, D. Kiss (70. Polák), Puškel - Menyhárt, Lehocký. FC B: Senecký - Mikulášik, Levický, Gál, Uher (70. Lieskovský), Fogada, Minárik (70. Šimunek), Prešinský, Ferenczy, Moravčík, Lehocký (75. Blažo).

Vieska - Výčapy-Opatovce 2:0 (1:0), 16. P. Molnár, 47. F. Puha. Domáci tím boli lepším mužstvom počas celého zápasu. Po prvých šanciach Csepiho a Jányho skúšal šťastie na druhej strane Thúza, ale po prihrávke Csóku P. Molnár trafil - 1:0. Vzápätí po faule na Jányho kopal P. Molnár jedenástku, ale prestrelil... Potom sa nepresadil hosťujúci Čery a Csókov gól neplatil pre ofsajd. Po prestávke Puha zvýšil po akcii Bogyaia a aj neskôr Vieska pokračovala v zahadzovaní ďalších šancí.

Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó (46. Bušňák), Kálmán, Jány - P. Molnár, Puha, Csóka (55. Gašparík), Író (71. A. Molnár) - Bogyai, Csepi. V.-Opatovce: Pintér - Magáth, Tkáčik, Lukáčik (55. Pekár), Vorčák (78. Kellner), Pavlovič, Košťál, Drobňák, Čery, Rajčáni, Thúza.

Galanta - Veľké Úľany 9:2 (3:1), 19. a 62. R. Nyíregyházki, 26. a 38. Cs. Mikuš, 52. A. Varga, 76. J. Szöcs, 83. a 85. G. Nagy, 88. R. Mikuš - 42. V. Derbak, 74. Z. Lovász. Od začiatku sa hralo za tlaku domácich, hostia sa spoliehali len na sporadické priotiútoky. Skóre otvoril Nyíregyházki z trestného kopu a Cs. Mikuš využil dve časované prihrávky. Legionár Derbak do šatne korigoval. Domáci tlak však neutíchal, kým hostia s každým ďalším gólom upadali na psychike a takmer si odniesli desať!

Galanta: Valenský - Francisci (86. Molnár), Nyíregyházki, Kondé (77. Horňáček), Ondrejo - L. Varga, Szöcs, A. Varga, Nagy - R. Mikuš, Cs. Mikuš (62. Csóka). V. Úľany: Jasovský - Katona, Halász, Lovász, F. Kováč, Ti. Németh, To. Németh, Szalay (80. E. Kováč), Derbak, Hanzel, Múcska (60. Tavali).

Trstice - DAC B/O. Potôň 2:1 (1:1), 4. J. Hromada, 78. E. Dohorák - 45+. J. Nagy. Domáci vyrukovali s ofenzívou, Hromada obišiel aj brankára a Trstice viedli. Hostia vyrovnali hru, ale zvyšovať mohli Trstice - šance nevyužili Sárkány, Hromada či Dohorák. Technický tím hostí umne držal loptu a po peknej akcii Nagy obstrelil brankára. Po zmene strán futbalovejší hostia viac ohrozovali bránu súpera, ale domácim vychádzali brejky a z jedného z nich pekne trafil Dohorák. Hosťom nepomohol ani záverečný tlak.

Trstice: Negyedi (32. L. Sárkány) - Ar. Juhos, Ľ. Sárkány, Gányi, Somogyi (80. E. Juhos), Hromada, Pint (85. Schweiger), Dohorák, Ivicze, Takács, Györi. DAC B: Póda - Perczel, Morocz, Lupták (32. Ďurica), Šercel (62. Straka), Polák, Štros, Nagy, Mészáros, Csicsai, Štvrtecký.

Topoľníkom odrátajú po súťaži 9 b.

najlepší strelci: 5 - K. Csicsai (DAC B), 4 - L. Horváth, M. Mórocz (Baka), P. Fogada (FC B), V. Új (H. Kráľová), F. Zima (N. Život), Zs. Polák (DAC B), P. Mego (Vlčany), M. Kopec (Zbehy). MARTINKILIAN