Prvé body pre Levice, Slavoj „na nákupoch“

3. liga

FKM Nové Zámky - Juhcelpap Štúrovo 3:0 (1:0)

Góly: 41. Sebestyényi, 53. Mlynár (11 m), 81. Trnka.

Skóre mohol otvoriť už v 4. min z rohu Lipovský, no hlavičkoval tesne vedľa. Hralo sa prevažne na polovici Štúrovčanov, ktorí sa do prestávky prezentovali iba priamym kopom Sárkányho, ten však Minára neprekvapil. Rýchlonohého Trnku potom Faltinovič zastavil na hranici 16-tky iba s pomocou rúk, no Lipovský namieril do múru. Holkovu prihrávku poslal vzápätí Bafrnec vysoko nad, takmer ale udrelo v 23. min. - Holka z priameho kopu od rohovej zástavky prekvapil všetkých a opečiatkoval vzdialenejšiu žrď. Keď sa zdalo, že domáci do prestávky neprelomia pozornú defenzívu súpera, k parádnej strele do šibenice napriahol Sebestyényi, čo Novozámčanov posadilo na koňa. Po obrátke trafila lopta nešťastne v pokutovom území ruku Kollárika a Mlynár sa z bieleho bodu nepomýlil. Potom sa aj červenalo - najskôr šiel pod sprchy Bafrnec, no hostia presilovku odmietli, pretože po druhej žltej karte ho o chvíľu nasledoval Faltinovič. Po Trnkovom priťuknutí mal definitívu na kopačke Mlynár, ktorý ale Prochászku neprestrelil zblízka ani na dvakrát. O gólovú bodku sa tak o minútu postaral čiperný Trnka po „kolmici“ od Lipovského.

Rozhodoval Kiss, ŽK: Lipovský, Holka, Sebestyényi, Döme - Urbán, Maršal, Faltinovič, Mišenčík, ČK: 60. Bafrnec - 63. Faltinovič, 400 divákov.

FKM: Minár - Murárik (46. Procházka), Döme, Czajlik, Lipovský, Bafrnec, M. Sepeši, Holka, Sebestyényi (87. Močkor), Mlynár, Trnka. JUHCELPAP: Prochászka - Urbán, Marsal, Faltinovič, Smatana, Kollárik, Gavroň, Sárkány, Špendla (46. Szász), Mišenčík (55. Tárnyik), Bábsky (85. Balázs).

MARIÁN DRAGÚŇ

Slovan Duslo Šaľa -

Baník Prievidza 6:1 (4:1)

Góly: 2. a 8. Lancz, 16., 39. a 72. Dékany, 90. Prúčny - 25. Hoksa.

Šestnásť minút stačilo Duslu na to, aby dokonale rozobralo defenzívu súpera. Po rohoch Laláka a Lörinca zakončoval nekrytý Lancz raz hlavou, potom nohou a Šaľa viedla v 8. min. 2:0! Baníci sa mohli v 13. min. vrátiť do zápasu, no tutovku Šnirca na čiare zázračne vyrazil na roh domáci gólman Valenský. Vzápätí sa lopta po osi Lalák - Lörinc - Andódi dostala k Dékanyovi, ktorý z hranice 16-tky pridal tretí gól. "Zobuďte sa a hrajte, veď tu dostaneme pakel," takto prezentoval kormidelník hostí Ján Mikloška nespokojnosť s dianím na hracej ploche. V 25. min. sa potom dočkali aj jeho zverenci, keď Hoksa delovkou z 18 m znížil a Šaľan Valenský vlastne inkasoval prvý gól v tejto sezóne. Poľavenie domácich však bolo len chvíľkové, pretože pred prestávkou zbehol po ľavej strane rýchly Gašparík a jeho prízemný center Dékany zblízka premenil na štvrtý gól Dusla. V druhom dejstve už tempo hry poľavilo, domáci ale mali i naďalej viac z hry, kým súper bol smerom dopredu prakticky neškodný. V 72. min. sa zrodil možno najkrajší moment zápasu - domáci kapitán Prúčny načasoval prihrávku na šprintujúceho Dékanya, ktorý obišiel aj brankára Beláňa a do prázdnej brány zvýšil na 5:1. O chvíľu namieril Lörinc hlavičkou do ľavej žrde a o desať minút neskôr nepremenil ani Lalák na gól svoj brejk na Beláňa, ktorý jediný ratoval hrúbky svojich obrancov, čo mu sily stačili. V 90. min. našiel Oláh v 16-tke Prúčneho a ten pečatil konečný výsledok 6:1.

Pred 600 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Lancz, Gašparík - Lagin.

DUSLO: Valenský - R. Kollárik (61. Klusa), Prúčny, Mikla - Gašparík, Lalák, Lancz, Lörinc, Čirik - Dékany (77. Oláh), Andódi.

ŠTEVO KORMAN

ŠK Blava J. Bohunice - FC ViOn Zl. Moravce 2:1 (0:0)

Góly: 47. Lipnický, 77. Faktor - 88. Tesársky.

Domáci pred týmto kolom trónili spoločne s Myjavou/Turou Lúkou na čele tabuľky, keď získali v troch kolách plný počet bodov. Ani súper zo Zlatých Moraviec neokúsil trpkosť prehry, a tak sa diváci mohli právom tešiť na zaujímavý súboj. V prvom polčase mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, vyložených streleckých príležitostí bolo pomenej. Po zmene strán domáci začali o niečo aktívnejšie a snahu korunovali pohotovými gólmi. Náskok ich upokojil, no súper do konca zápasu niekoľkokrát veľmi nebezpečne podkúril domácej obrane. Hráči ViOnu strieľali buď nad bránu, alebo ich pokusy medzi tri žrde chytil spoľahlivý Gebauer. Prikrátky bol len na pokus Tesárskeho. Hostia po prvýkrát prehrali, ale zanechali v Jaslovských Bohuniciach vcelku dobrý dojem. Naopak, domáci kráčajú naďalej spanilou jazdou.

Rozhodoval Petríček, ŽK: Bango, Plančo, Böhman, 200 divákov

VION: Jakubička - Dudáš, Pánik (73. Kocian), Pavlenda, Králik, Révay, Vondra, Ondrejka (56. Tesársky), Piaček (56. Solčiansky), Nozdrovický, Dekýš. (čap)

MFK VTJ Topoľčany -

Slovan Levice 0:2 (0:2)

Góly: 14. a 44. Chmelo.

Predvádzaný futbal slabej úrovne zodpovedal postaveniu oboch mužstiev na dne tabuľky. Topoľčanci podali ešte slabší výkon ako pred týždňom s Bánovcami a ani v treťom domácom zápase nezvíťazili. Hostia s defenzívnou taktikou vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. V 14. min. sa ujali vedenia, keď nekrytý Chmelo po rohu poslal loptu hlavou k vzdialenejšej žrdi. V závere polčasu mali náznaky šancí aj domáci. V 39. min. po závare strely A. Candráka a Hippíka zablokovali obrancovia Slovana a Géciho hlavička skončila nad. V 44. min. po samostatnom úniku A. Candráka z krídla spätná prihrávka nenašla adresáta a Levičania hneď z protiútoku gólom do šatne zvýšili po dorážke Chmela. Topoľčancom nepomohlo ani dvojnásobné polčasové striedanie a hoci sa v druhej štyridsaťpäťminútovke snažili, v útoku nič nevymysleli. Polčasový výsledok napokon zostal až do konca, pretože hostia niekoľko dobrých šancí vďaka úspešným Ambrozovým zákrokom alebo kvôli nepresnosti v koncovke už nevyužili.

Rozhodoval S. Barczi, ŽK: Buday, Aneštík - Ľ. Čvirik, 220 divákov.

MFK: Ambroz - Buday (65. Michalík), Kičura, Aneštík, Géci - Švestka, Mrázik (46. V. Candrák), Greguš, Hippík - A. Candrák, Balážik (46. Fruňo). SLOVAN: Fajčík - Števko, M. Palic, P. Čvirik, Sasko, Adamčík, Chmelo, Ľ. Čvirik (75. Víg), Rácz, Žembery, Gonda (80. Kubala). (mb)

Spartak Bánovce - Družstevník Báč 1:2 (0:1)

49. Kráľ - 6. a 65. Miklós.

Hostia vôbec nepôsobili ako nováčik a chvíľami Bánovčanov akoby vyučovali z futbalovej moderny. V 6. min po centrovanej lopte z ľavej strany nikým neobsadený Mikloš prekonal Kosibu. Ten v nasledujúcich minútach zázračnými zákrokmi ratoval spartakovcov od pohromy. Osamotený Kráľ i snaživý Líška nemali bez podpory ostatných šancu prekonať skonsolidovanú obranu hostí za ktorou bol spoľahlivý Jánoš. Bánovčanom sa načrtla možnosť na priaznivý výsledok po vyrovnávajúcom góle Kráľa v 49. min, avšak po streleckej stránke sa už na nič nezmohli. Naopak, len vďaka Kosibovi môžu vďačiť, že po druhom góle Mikloša neinkasovali debakel.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kéry, ŽK: Mášik, Parkan - Lopu.

DRUŽSTEVNÍK: Jánoš - Albert, Bodrogyi, Nagy, Cisár, Marinič (15. Suchý), Szijarttó, Lopu (88. Karas), Števica (65. Meszároš), Balla, Miklós. ĽUBOSLAV JEŽO

Myjava/T. Lúka - Slavoj Sládkovičovo 10:0 (6:0)

Góly: 2. a 64. Štermenský, 7. a 43. Bogora, 70. a 85. Balcír, 5. Šarudi, 15. Kuračka, 24. Zríni, 75. Buček.

Hráči MFK produkovali kombinačný a kolektívny výkon, ktorý okorenili aj bohatým počtom utešených gólov. Hostia nehrali v Myjave futbal hodný tretej ligy a od vyššej prehry ich zachránil solídny výkon brankára Maglockého a trikrát nastrelená žrď. Aj keď bol Slavoj v súboji s MFK evidentne slabším súperom, jeho hráči sa neznižovali k hrubým zákrokom a snažili sa hrať futbal do poslednej minúty.

Pred 250 divákmi rozhodoval Prešinský, ŽK: Šramo.

SLAVOJ: Maglocký - O. Piši (70. Šido), L. Kondákor, Botlo, Šramo (60. Bartaloš), Mehéš, R. Piši, Bohunický, J. Kondákor, Kriška, Németh. Milan Mockovčiak

FC Neded - Spartak

Trnava B 0:4 (0:2)

Góly: 5., 35. a 47. Lietava, 82. Marek.

Domáci v úvode začali útočne, ale Ambruš s Jedinákom mali vychýlenú mušku. Na druhej strane rýchly prienik do otvorenej obrany zakončil strelou volejom do siete Lietava, čo otriaslo hráčmi Nededu. Až v 13. min. nebezpečne vystrelil M. Orosi, avšak jeho pokus hostia zrazili na roh. Po štvrťhodine hostia využili možnosť ďalšej kontry, ale Baláž sólový nájazd Pavlúsa zneškodnil. O desať minút neskôr sa vyznamenal Černý po Černáčkovom trestnom kope. V 35. min. najskôr brankár hostiteľov vyrazil gólovú strelu Mareka, ale po rohovom kope urobila obrana chybu a Lietava opäť trestal. Domáci sa dvojnásobným striedaním pokúsili o zvrat, ale na kolená ich zrazil opäť Lietava, ktorý v 47. min. dosiahol čistý hetrik. Neded sa snažil o strelenie aspoň čestného gólu, keď príležitosti mali Gendiar, T. Bombicz a Kubala, ale trnavský gólman si čisté konto udržal. Akcie hostí často krát ocenilo objektívne obecenstvo aj potleskom. Spartak hral v pohode vďaka výbornej hre v stredovej formácii na čele s kapitánom Tóblom. V záverečnej desaťminútovke mohol skórovať ešte L. Oroszi ako aj Jedinák, ale Černý sa nedal prekvapiť. Domáci, ktorí obdržali v 82. min. štvrtý gól od Mareka po výbornej kombinácii, vypisujú konkurz na strelca prvého majstrovského gólu.

Rozhodoval Zsébi, ŽK: Konečný, 400 divákov.

FC: Baláž - Marček, Černáček, Heriban, M. Orosi (70. Csillag), L. Oroszi, Gendiar, Kubala, Sládeček (46. J. Bombicz), Jedinák, Ambruš (46. T. Bombicz). JOZEF SKLENÁR

Crystal Lednické Rovne - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0), 13., 66. a 70. Nosický - 79. Humaj.

1. Myjava/T. Lúka 4 4 0 0 17:2 12 (+3)

2. J. Bohunice 4 4 0 0 9:3 12 (+6)

3. Šaľa 4 3 1 0 12:1 10 (+4)

4. Trnava B 4 3 0 1 13:3 9 (+3)

5. Báč 4 3 0 1 10:5 9 (+6)

6. FC ViOn 4 2 1 1 6:2 7 (+1)

7. Led. Rovne 4 2 0 2 5:4 6 ( 0)

8. Nové Zámky 4 2 0 2 5:9 6 ( 0)