Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

V. liga Juh - Prvý gól Vaška bol zlatý

Vlčany - Pata 1:2 (1:1) Baka - Veľké Úľany 4:0 (1

Vlčany - Pata 1:2 (1:1), 20. A. Ács - 42. P. Moravčík, 65. K. Vaško. Sprvoti sa hralo medzi 16-tkami. Po úniku Karvaia Ács s prehľadom premenil, navyše Karvai trafil žrď. Vyrovnanie zariadil po priamom kope Moravčík z hranice 16-tky. V druhom polčase oba tímy vrhli všetko do útoku, akcie sa striedali. V 65. min. strelili hostia „zlatý gól“ Vaškom. Vlčany až do konca búšili, ale po márnom tlaku nevyrovnali.

Vlčany: F. Tóth - Kusý, Györi, Cs. Tóth, Oroszi - Száz, Mészáros, Takács (82. Körös), Hučko (60. Baláž) - Karvai, Ács. Pata: Farkaš - Očenáš, Lehocký, Horváth, T. Herceg (80. J. Herceg) - Pagáč (60. Práznovský), Vaško, Čmarada, Moravčík - Hindák, Lučan.

Baka - Veľké Úľany 4:0 (1:0), 33. Cs. Kovács, 58. I. Mandák, 71. Zs. Györi, 90. M. Takács. Hralo sa prakticky na jednu bránu, ktorú však domáci nevedeli odkliať. Györi trafil brvno, ďalšie veľké šance spálil najmä Máyer. Až po spätnej prihrávke Máyera si nabehol obranca Cs. Kovács a na dvakrát skóroval. Po prestávke pokračoval veľký tlak domácich, ďalšie brvná nastrelili Mandák a Máyer. Padali aj góly - Mandák a Györi zvyšovali hlavou a Takács uzavrel skóre z voleja.

Baka: Mautner - Cs. Kovács, Bobkovics, Andrejkovics, Vodnyanszky - Takács, Soós, L. Kovács, Mandák - Györi (75. Fekete), Máyer (70. Nagy). V. Úľany: Jasovský - Ľ. Nagy, Letušek, M. Tornyai, Katona, Kováč, Čičola, Hodúr, G. Nagy, Szüllö, Múcska.

Horná Potôň - Zbehy 3:2 (1:0), 2. a 70. M. Hasprún, 50. M. Cigláň - 46. a 48. M. Lehocký. Domáci mali raketový štart - rýchlu akciu Cigláňa zakončil Hasprún. Potom sa hra vyrovnala, mala svižné tempo a tutovku zahodil Greguš. Hostia predviedli rýchly gólový štart do druhej časti a Lehocký dvoma gólmi otočil skóre. Húževnatí domáci opäť zabojovali a Cigláň vyrovnal. V 63. min. zahodil jedenástku Menyhárt, ale Hasprún nakoniec zariadil domácu výhru.

H. Potôň: Dugovič - Kántor, Cigláň, Wiedermann (85. K. Kovács), Martinko, Papeš, Menyhárt, E. Horváth, Hasprún, Straka (70. Jánoš), Cs. Kovács. Zbehy: Vernarec - Mellen, Máčaj, Šmitala, Šreyer, Greguš, Zentko, Mego, Ivančík, Fúska, Lehocký.

Nitra B/Mlynárce - Nová Ves 4:3 (2:0), 3. J. Moravčík, 40. M. Civáň, 56. a 60. M. Fogada - 53. J. Kulčár, 55. M. Golha, 85. L. Juhás. Skóre otvoril Moravčík po samostatnom úniku po krídle. O čosi viac šancí mali hostitelia a do šatne zvyšoval Civáň po rohu. Po prestávke domáci poľavili, čo Novania využili na vyrovnanie. Potom Nitrania znovu zapli na vyššie obrátky a dorastenec Fogada dvoma gólmi dosiahol opäť vedenie 4:2. Vo vyrovnanom zvyšnom priebehu už hostia len korigovali.

FC B: P. Kostoláni - Levický, Pavelka, Civáň, Uher (60. Šimunek), Maga (75. Andel), Minárik, Fogada, Varga (60. Král), Moravčík, Prešinský. N. Ves: Cigáň - Kulčár, R. Kramár (M. Kramár), Chlup, Golha, Ribarič, Uhrin, Studený, Bajla (Ľ. Studený), Bafrnec, L. Juhás.

Výčapy-Opatovce - TIBI Horná Kráľová 3:1 (2:1), 16. a 23. (11 m) J. Rajčáni, 65. L. Pavlovič - 10. G. Nagy. Útočný zápas otvorila penalta, ktorú L. Pavlovič zahodil. Hostia odpovedali po akcii Kollára gólom Nagya. Rajčáni vyrovnal po sérii rohov a ďalšiu jedenástku na Martonku premenil. Do prestávky ešte spálil dve šance Pavlovič. Po prestávke hostia zvýšili úsilie a zatápali domácim, ale Herceg bol viackrát na mieste. Pri tlaku hostí po osi Čulák - Rajčáni zakončoval Pavlovič. V závere ešte Bobula nastrelil brvno.

V.-Opatovce: Herceg - Košťál, Tkáčik, Pekár, Magáth - V. Čulák (65. Drobňák), Čery, Keresteš - Pavlovič, Martonka, Rajčáni (85. L. Molnár). TIBI: Lenický - Frkala, Tvrdoň, Doboš (60. Lencsés), Fejdi, Sklenár, Új, Kollár, Sedlák, Novák (65. Bobula), Nagy.

O. Potôň/DAC B - Čierne Kľačany 5:2 (3:0), 30. Zs. Polák, 40. P. Ďurica, 45. P. Egri, 78. J. Nagy, 83. P. Štvrtecký - 56. a 60. Mi. Švec. Bola to jednoznačná záležitosť domácich, hostia sa len sporadicky dostali pred Pódu. Domácim však chýbal dôvtip a presnejšie prihrávky. Po polhodine hry sa presadil z voleja Polák, strelu Buku dorazil Ďurica a ďalší dorastenec Egri zvyšoval po samostatnom úniku. Po prestávke domáci dvakrát neustrážili Mi. Šveca a ten istý hráč mohol dokonca aj vyrovnať. Potom sa Potôň prebudila z letargie a potvrdila spravodlivý rezultát.

DAC B: Póda - Jakóczi (57. Marcinko), Morocz, Polák, Varga, Egri, Ďurica, Farkas, Nagy, Buka, Štvrtecký. Č. Kľačany: Palovčík - Mikle (46. Havetta), Lukáč, Kecskés, Pánik, A. Švec, Ma. Švec ml., P. Valkovič (81. J. Valkovič), J. Švec, Pa. Čaládik, Mi. Švec.

Sereď - Trstice 2:1 (2:0), 24. a 30. P. Sloboda - 90+. J. Hromada. Domáci, zmierení so zostupom, hrali bez nervozity a snaživo. Po prihrávke Hromadu Iviczeho strelu Javor vykopol. V 24. min. prenikol Sloboda a strelou k pravej žrdi skóroval. Zakrátko ten istý hráč dorážal po akcii Brezíka. Dve tutovky po prestávke zahodil Brestovanský. Hostia napriek oslabeniu najprv nevyužili šancu Iviczem a výsledok pečatil zblízka Hromada. Víťazstvo Sereďanov je slabou útechou za nevydarenou sezónou. ČK: 72. Lukács.

Sereď: Javor - Krivosudský, Svátek (46. Mizera), Hrivnák, Polednák, Troják (66. Kapoš), Martinák, Brestovanský, Hubinák, Sloboda (75. Gašparík), Brezík. Trstice: Negyedi - Schweiger (46. Szaban), Sárkány, Gányi, Lukács, Hromada, Erdélyi, Dohorák, Ivicze, Molnár (46. Pint), Györi.

Nový Život - Topoľníky 2:1 (0:1), 48. F. Zima (11 m), 58. J. Nyársik - 30. Ľ. Veszelovszký. V prvom polčase sa hral slabý futbal. V 22. min. chytil Horváth Cs. Némethovi jedenástku (po faule na Pajgera). V 30. min. Veszelovszký priamym kopom z 25 m prekvapil brankára domácich. Šance Cs. Németha a Zimu gólom neskončili. Po prestávke vyšlo z kabín celkom iné domáce mužstvo. Po faule na Kuczmana Zima už penaltu premenil. O desať minút Nyársik predviedol výborné sólo - 2:1. Ďalšie šance spálil Zima, Cs. Németh trafil žrď, na druhej strane prestrelil Jány.

N. Život: Szabados - Kadvaň, Solčiansky, Kuczman, F. Németh (46. Holósi), Pajger (65. Pribelský), Király, Zima, J. Farkas, Cs. Németh, Nyársik (90. T. Farkas). Topoľníky: Horváth - Baranovics, Nagyvendégi, Jány, A. Nagy, Csölle, Veszelovszký, Dórák, L. Nagy, Turza, Zsákovics.

1. Pata 29 21 5 3 86:37 68 (+26)

2. Baka 29 20 5 4 87:33 65 (+20)

3. O. Potôň/DAC B 29 19 1 9 62:39 58 (+13)

4. FC B/Mlynárce 29 17 5 7 66:29 56 (+11)

5. Trstice 29 15 2 12 58:46 47 (+5)

6. Zbehy 29 13 6 10 58:40 45 (+3)

7. Nový Život 29 14 2 13 46:57 44 (-1)

8. TIBI H. Kráľová 29 13 4 12 52:54 43 (+1)

9. V.-Opatovce 29 13 2 14 55:57 41 (-4)

10. Veľké Úľany 29 12 2 15 49:63 38 (-4)

11. Topoľníky 29 11 3 15 44:55 36 (-6)

12. Vlčany 29 11 2 16 51:64 35 (-10)

13. H. Potôň 29 9 2 18 38:69 29 (-16)

14. Nová Ves n/Ž. 29 7 5 17 40:58 26 (-16)

15. Sereď 29 7 5 17 38:57 26 (-19)

16. Č. Kľačany 29 4 1 24 32:104 13 (-29)

Č. Kľačanom odrátajú po súťaži 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 31 - M. Hindák (Pata), 28 - Zs. Györi (Baka), 22 - R. Pavlík (Zbehy), 21 - G. Nagy (Veľké Úľany), 18 - J. Máyer (Baka), V. Új (TIBI H. Kráľová). martin KILIAN