III. liga - V záchranárskom šlágri Slavoj zdolal Štúrovo

OFK Veľké Kostoľany - Quarta Neded 1:2 (1:1) Slav

OFK Veľké Kostoľany - Quarta Neded 1:2 (1:1)

Góly: 23. Janíček - 38. a 75. Klajman.

V stretnutí mužstiev zo spodku tabuľky mali väčšiu motiváciu na dobrý výsledok hostia, ktorí bojujú o záchranu v súťaži. V úvodnej dvadsaťminútovke predvádzali obe mužstvá nezáživný futbal. Hŕstka najvernejších priaznivcov sa však dočkala aj troch gólov, no domáci boli úspešní len raz. Už v 23. min sa po centri Kolaroviča presadil umiestnenou hlavičkou Janíček a Veľkokostoľanci viedli 1:0. Hosťom chvíľu trvalo, aby sa z inkasovaného gólu otriasli a v poslednej štvrťhodine mali príležitosti na otočenie stavu. Najskôr v 33. min vyrazil brankár Jančovič ich priamy kop. O tri minúty mohlo byť vyrovnané, keď po faule Pipíšku nariadil rozhodca Barcík pokutový kop, ale jeho exekútor Ivan Jedinák ho nepremenil. No už o ďalšie dve minúty, v 38. min sa dostal k vyrazenej lopte Klajman, nezaváhal a bolo 1:1. Po prestávke sa úroveň hry nezmenila. V 55. min upozornil na seba nebezpečnou strelou hosťujúci Sládeček, domáci gólman však bol na mieste a jeho loptu vyrazil na roh. Snaha Nededu o strelenie víťazného gólu vyšla v 75. min po rýchlej kontre, keď strelecky disponovaný Klajman bol pri lopte skôr a z hranice šestnástky prehodil vybiehajúceho brankára Jančoviča. Hostia si vedenie udržali až do konca a ziskom troch bodov si značne posilnili nádej na záchranu.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Šupa, Kolarovič, Polčík, 200 divákov.

QUARTA: Mráz - Nozdrovický, Černáček, Marček, Sládeček, J. Bombicz, I. Jedinák (88. Bakai), Oroszi (55. Kubala), T. Bombicz (53. Orosi), P. Jedinák, Klajman. MIKI ROŽŇÁK

Slavoj Sládkovičovo - Juhcelpap Štúrovo 1:0 (0:0)

Gól: 72. Gál.

Ani jeden zo súperov ešte nemal istú záchranu, a tak išlo o veľa. Hralo sa opatrne, s miernou prevahou domácich, ktorá však po väčšinu zápasu končila v šestnástke pozorne brániacich Štúrovčanov. Gálik a neskôr ani Lancz netrafili bránu Prochászku a keď sa to Gálikovi podarilo v 20. min, zastavilo loptu brvno. Veľkú šancu mal v 35. min Bohunický, ktorý ostal voľný pred bránkou, priletel k nemu center, ale jeho hlavička skončila iba v náruči brankára. Hostia príliš na ofenzívu nemysleli a spoliehali sa iba na brejky, no po jednom z nich mohli načať skóre, ale Rybárovi pomohla žrď. V závere polčasu vypálil tvrdo z priameho kopu Gálik, ale iba do stredu bránky a Prochászku neohrozil. V druhej polovici našiel center Gálika Lancza, ale jeho lob hlavou minul bránku. V 66. min mohol vystreliť Bohunický, ale volil center a hostia loptu odvrátili. V 72. min sa už zrejme Gál nemohol dívať na to, ako sa jeho spoluhráči márne pokúšajú dostať cez obranný val Štúrova, vypálil z 30 m a nádhernou strelou trafil šibenicu Prochászkovej bránky - 1:0. Krátko nato sa o to isté pokúsil Varga, ale nepresne. Vo zvyšnom čase sa pokúsili hostia aspoň o vyrovnanie, ale vybojovali iba tri rohy, ktorým sa Sládkovičovčania ubránili a vyhrali.

Rozhodoval Moncman, ŽK: Varga, Gál - Hliva, Urban, Mišenčík, 300 divákov.

SLAVOJ: Rybár - L. Kondákor, Bohunický, Varga, Lukáč, Gál, Hlavatý (46. J. Kondákor, 80. Piši), Lancz (90. Kriška), Sárkány, Ferreira, Gálik. JUHCELPAP: Prochászka - Urban, Maršal, Smatana, Hliva, Gavroň, Štofík, Mišenčík, Kovács, Kökenyési, Mlynár. (wp)

SH Senica - FKM Nové Zámky 4:2 (0:1)

Góly: 56. a 63. Bajan, 85. Stanický, 86. Petráš - 41. Holka, 49. Slovák.

Ako prví pohrozili v zápase domáci, keď Velický našiel kolmicou Masaroviča, ale Brezina včasným vybehnutím zachránil. O päť minút neskôr prihrával Masarovič Dojčanovi, ktorý vypálil tvrdo z hranice šestnástky, ale presne do miest kde stál gólman hostí. Potom sa osmelili aj jeho spoluhráči, aktívny Bukovič v brejku tiesnený nevystrelil zle, ale Ondrejička jeho pokus vyrazil. V 34. min Hílek v šestnástke našiel Velického, ale jeho gólovú strelu obrana zblokovala. Záver polčasu však patril Novozámčanom. Prvé varovanie, keď Bukovič zakončil prečíslenie iba strelou do náručia Ondrejičku, nezobrali Seničania vážne a už v 41. min pykali. Dojčan, ako posledný, urobil chybu, loptu vybojoval Bukovič, zacentroval a Holka zblízka otvoril skóre. Druhý polčas začala Senica náporom, ale po šanci Wallnera prišiel druhý šok. Hostia založili brejk, Bukovič poslal prízemný center na Slováka, ktorý zvýšil na 2:0. Druhý gól však ešte viac nabudil domácich, ktorí pridali v ofenzíve. Striedajúci Bajan v 56. min centroval z uhla na Horáčka, ktorý síce loptu nezasiahol, ale zmiatol brankára a lopta skončila v sieti. Už zakrátko vyhrali Seničania hlavičkový súboj v strede poľa, na loptu si nabehol Bajan a svoj nájazd chladnokrvne premenil. Rozhodujúci gól mal potom na kopačke Hílek, ale zastavil ho brankár Brezina, neskôr aj Petráš, ktorý trafil brvno a v 76. min chýbala Bajanovi k hetriku presnejšia muška. Seničania sa však postupového gólu napokon dočkali. Po rohu sa lopta dostala až k voľnému Stanickému, ktorý zblízka rozjasal tribúny a aby bol postup spečatený definitívne, už minútu po treťom góle pridal poistku Petráš.

Rozhodoval Černek, ŽK: Stanický, Petráš - Sepeši, Močkor, 500 divákov.

FKM: Brezina - Sepeši, Slovák, Chovanec, Procháska, Sebestyéni, Holka, Schultz, Bukovič, Andrášik (73. Trnka), Haris (80. Haris). (wp)

AFC Nové Mesto n/V. - Strojár Nitra 1:1 (1:0)

Góly: 34. Švajka - 49. Ölvecký.

V Novom Meste sa stretli dve susediace mužstvá tabuľky, ktoré sú ohrozené zostupom. Prvú šancu mali domáci v 12. min, ale Hlaváč ju nevyužil. V 15. min potiahli hostia útok, ktorý však zakončil Ölvecký strelou vedľa. O dve minúty nato vyzvŕtal obranu hostí Hlaváč, prihral Novákovi a ten vo výbornej šanci poslal loptu vedľa brány. V 25. min s brankárom Čuhákom "hralo" brvno, keď skončila na ňom Švajkova hlavička. Vzápätí sa dostal do šance Janis, ale až pridlho váhal čo spraviť s loptou. V 34. min sa domáci predsa len dočkali, keď dobre hrajúci Rojko vypracoval gólovú šancu Švajkovi a ten sa tentokrát nemýlil a poslal domácich do vedenia. V 47. min prišiel zlom zápasu keď mohol Rojko zvýšiť, ale nestalo sa tak a hneď z protiútoku Ölvecký vyrovnal, keď domáca obrana nestačila a Palkechovi nedal žiadnu šancu. V 59. min na loptu v šestnástke nedosiahol Novák, keď bol sám pred brankárom. V 70. min mohli otočiť stav zápasu hostia, keď loptu stratil domáci Matyáš a Kovan sa rútil sám na Palkecha jeho strela však minula cieľ. O minútu mohol skórovať Rojko, keď sa ocitol zoči-voči Čuhákovi, ale loptu napálil doňho. V závere mali domáci navrch, ale nakoniec sa troch bodov nedočkal ani jeden tím.

Pred 180 divákmi rozhodoval Michlian, ŽK: Švajka - Pánik, Pagačovič.

STROJÁR: Čuhák - Kozel, Kompas, Szorád, Dekýš, Bernát (52. Pagačovič), Spišský, Pánik, Hornák, Ölvecký, Kovan. Milan Križák

Spartak Bánovce - Slovan Levice 3:1 (0:0)

Góly: 46. Zita, 70. Senko, 75. Filin - 79. E. Palic

Za slnečného, ale veterného počasia obidve mužstvá najmä v prvom polčase predviedli pohodový futbal. Domáci si síce vytvorili miernu územnú prevahu, ale boli to hostia, ktorí mali dve gólové šance. Tie však pozorný Kosiba bravúrne zneškodnil. Bánovský tím si rýchlou výmenou lopty na dotyk rovnako vypracoval dobré príležitosti na skórovanie, ale zakončenie bolo nepresné. Po prestávke si Zita akoby spomenul na niekdajšiu slávu, unikol z postu ľavého krídla a obstrelil Hajdúcha - 1:0. To bol akoby signál k bánovskému náporu. V 50. min Filinovu polovysokú prihrávku vo výhodnej pozícii Kráľ hlavou nezachytil a ten istý hráč v 55. min síce poslal loptu do siete, ale bolo to po odpískaní faulu. Nariadený priamy kop poslal Parkan tesne nad spojnicu žrdí. Druhá domáca radosť prišla v 70. min, keď Senko perfektnú akciu zakončil už len doťuknutím - 2:0. Vzápätí Kosiba priam zázračne z niekoľkých krokov vyrazil Chmelovu hlavičku. V 75. min Filin zúročil svoj snaživý výkon na 3:0. Hostia sa ani potom nevzdávali a kanonier E. Palic tiahlou strelou stanovil na konečných 3:1. Najmä druhý polčas bol obojstranne kvalitnejší so zaslúženým víťazstvom domácich.

Pred 200 divákmi rozhodoval Zsebi, ŽK: Arbecík (Spartak).

SLOVAN: Hajdúch - M. Palic, Jenes, Sasko, Rácz, Vl. Kuťka, E. Palic, Zima (80. Bajnok), Chmelo, T. Kuťka, Urblík (80. Kubala). (ľj)

Duslo Šaľa - Vegum Dolné Vestenice 2:0 (2:0)

Góly: 20. Lalák, 39. Dékány.

Pre silnú maródku dostala v domácom drese možnosť omladina a spolu s exligistami Prúčnym a Juríkom sa úlohy zhostila k spokojnosti. Vegum bol prvú štvrťhodinu pod stálym tlakom a brankár Beták zachraňoval pre Lalákom a najmä Dékánym v 12. min. Hostia hrali s prehusteným stredom poľa, pokúšali sa o rýchle protiútoky, ale v pokutovom území boli nedôrazní. V 20. min. Beták bravúrne vyrazil strelu Dékánya z 8 m, ale proti dorážke Laláka už bol bezmocný, V 22. min. pohrozil domácej obrane rýchlonohý Kuzma, ale Valenský bol na mieste. Kapitán hostí Beták sa vyznamenal po trestnom kope Prúčneho a poradil si aj s hlavičkou Andódiho. Šesť minút pred prestávkou chybovali hostia v ofsajdovej pasci a Dékány po 30 m prieniku obstrelil brankára. Po obrátke sa hostia snažili korigovať, ale pozorne hrajúca obrana so spoľahlivým Valenským im veľa nedovolila. Omladené Duslo mohlo v druhom polčase zvýšiť vedenie, ale Beták, sa vyznamenal pri strelých Dékánya a Andódiho a mal aj šťastie, keď delovka Juríka skončila tesne vedľa. Dékány mohol pridať svoj druhý gól, ale Beták bol proti. Dvojité striedanie hostí prinieslo v 86. min. ich jedinú šancu, ale Néma hlavičkoval z päťky nad.

Rozhodoval Jambor, ŽK: Klusa - Hájovský, 320 divákov.

DUSLO: Valenský - Blaško, Dékány, Lalák, Prúčny, Oláh, Klusa, Čirik, Bodri, Jurík, Andódi.

JOZEF SKLENÁR

MFK Myjava/T. Lúka - ŠK Blava J. Bohunice 3:0 (2:0), 30. Masaryk, 45. Štermenský, 79. Balcír.

Baník Prievidza - LR Crystal Lednické Rovne 2:0 (1:0), 47. a 79. Šnirc.

1. Senica 28 18 6 4 44:16 60 (+18)

2. Myjava/T. Lúka 28 16 4 8 57:26 52 (+10)

3. Levice 28 15 4 9 60:33 49 (+7)

4. Šaľa 28 14 7 7 41:24 49 (+7)

5. Bánovce 28 14 4 10 47:31 46 (+4)

6. D. Vestenice 28 14 3 11 51:54 45 (+3)

7. N. Zámky 28 13 2 13 43:40 41 (-1)