III. Liga - Šaľa poslala Štúrovčanov do „stavu ohrozenia“

FKM Nové Zámky - MFK Myjava/Turá Lúka 2:3 (2:1) S

FKM Nové Zámky - MFK Myjava/Turá Lúka 2:3 (2:1)

Góly: 23. Haris, 31. Bukovič - 5. Kuračka, 47. Balcír, 67. Zríni.

Lepšie začali hostia, ktorých poslal do vedenia už v 5. min. Kuračka po Balcírovej nezištnej prihrávke do rozhodenej obrany Nových Zámkov. Na opačnej strane išla Bukovičova strela tesne nad, no skóre sa mohlo meniť v 19. min., kedy Masarykovu nepríjemnú strelu po sóle od polovice ihriska vytlačil mladý Madarász na roh. O minútu strieľal Stančík do opustenej domácej svätyne slabo a trest prišiel vzápätí - v 23. min. vyrovnal povedľa Solničku Haris. O chvíľu sa aktívny Haris pohral s obranou "kopaničiarov", posunul Bukovičovi, ktorý už vedel, čo s loptou - 2:1. Haris ponúkol ideálnu pozíciu aj Holkovi, no ten mieril nepresne. V závere polčasu vystrelil nebezpečne Masaryk, no ani Štermenského nebezpečná hlavička neskončila v domácej sieti. Minútu po prestávke vyskúšal Solničku Haris, udrelo ale na opačnej strane, kedy využil nedôraznosť obrany FKM Balcír a začínalo sa odznova. Hostia boli potom futbalovejší a vytvárali si aj šance. Kuračka prekopol nemožné, no v 67. min. namieril nekompromisne k žrdi Zríni. Vyrovnať mohol R. Sepeši, ktorý však gólmana MFK neprekonal ani na trikrát.

Rozhodoval: Očkovský, ŽK: R. Sepeši, Holka - Zverec, 200 divákov.

FKM: Madarász - M. Sepeši, R. Sepeši, Kršteňanský (21. Slovák) - Procházka, Holka, Horňáček, Schultz, Andrášik - Haris (78. Sebestyéni), Bukovič. MARIÁN DRAGÚŇ

Strojár Nitra - FK Baník Prievidza 2:1 (0:0)

Góly: 65. Őlvecký, 88. Spišský - 85. Poliaček.

V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Ako prvý vystrelil v 8. min hosťujúci Mečiar, ale Čuhák si s jeho strelou poradil, podobne ako v 12. min vybehnutím zmaril šancu Šnircovi. Domáci vystrelili až v 26. min, ale Hók po zlom výkope brankára Beláňa netrafil bránu. Hosťujúci hráči mali miernu prevahu, ale s náznakmi ich šancí si Čuhák s prehľadom poradil. Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 38 min., keď Spišský vysunul Pánika, ale ten namiesto strely volil prihrávku, ktorú Beláň kryl. Druhú polovicu zápasu, v ktorom sa tempo a úroveň hry zvýšila, začali lepšie domáci. Najprv Szorádovu strelu po zemi v 48. min. Beláň kryl a Spišský v 53. min sám pred brankárom trafil iba do jeho rúk. V 65. min zápasu padol prvý gól, keď Čuhákov výkop predĺžil Spišský a nedorozumenie hosťujúcej obrany šikovne využil Őlvecký, ktorý lobom prekonal Beláňa. V 70. min po centri Pánika na pätke osamotený Spišský netrafil bránku. Hneď z protiútoku kontrovali hostia, ale Čuhák Šnircovu technickú strelu dokázal bravúrne vytlačiť nad brvno. V 72. min mohol rozhodnúť Spišský, ale sám pred brankárom nedokázal ani zakončiť. Trest pre domácich prišiel v 85. min, keď sa po narážačke s Jakubisom ocitol Poliaček sám pred brankárom a umiestnenou strelou nedal Čuhákovi šancu. Keď sa už zdalo, že zápas skončí zaslúženou remízou, v 88. min po pravej strane prenikol Pánik, jeho pretiahnutý center vrátil pred bránu Hók a Spišský, ktorého chceli diváci právom striedať už v polčase, hlavou rozhodol o troch dôležitých bodoch pre zachraňujúci sa Strojár.

Rozhodoval Laco, ŽK: Pagačovič - Cserge, 200 divákov.

STROJÁR: Čuhák - Kozel, Horňák, Szorád, Dekýš, Pagačovič (46. Bernáth), Pánik, Őlvecký, Kovan (68. Škreňo), Pánik, Spišský, Hók (89. Šindler). RICHARD ČIHÁK

Quarta Neded - Spartak Bánovce 3:0 (2:0)

Góly: 2., 30. a 69. Klajman.

Hostia, ktorí patria medzi elitné kluby tretej ligy dostali úder už v druhej minúte, keď najskôr strelu T. Bombicza obrana zrazila, ale Klajman sa zo 7 m nemýlil. O minútu neskôr chytil Kosiba tutovku, keď vyrazil z 5 m gólovú strelu T. Bombicza. Hostí gól nezlomil, v priebehu ďalších 10 min. prevzali hru a najlepší strelec Kováč s Pristachom preverili schopnosti domácej obrany a brankára Mráza. V závere polhodiny si brankár Kosiba poradil s nebezpečnými strelami Klajmana a Kubalu, ale kapituloval po hlavičke Klajmana z ôsmich metrov do pravého horného rohu. O dve minúty neskôr mohol znížiť Kováč, ale Mráz bravúrnym zákrokom zmaril šancu. Hostia sa snažili po zmene strán dvojitým striedaním otočiť priebeh stretnutia a v 59. min. po akcii M. Mášika a Pristacha mieril Kráľ vedľa žrde Mráza. Strelecky disponovaný Klajman sa v 69. min. opäť dobre orientoval pred bránou hostí a vrátil do siete strelu P. Jedináka zrazenú obranou hostí, čím dosiahol hetrik. Priebeh výborného a slušného stretnutia narušilo nezavinené zranenie domácej opory Heribana. Hostia sa v závere snažili o skorigovanie výsledku, v pokutovom území mali však vychýlenú mušku, no napriek tomu bola ich trojgólová prehra krutá.

Rozhodoval Valko, bez ŽK.

QUARTA: Mráz - Nozdovický, Černáček, Heriban (65. Belovič), I. Jedinák, J. Bombicz, T. Bombicz (72. L. Oroszi), Sládeček (58. M. Orosi), Kubala, P. Jedinák, Klajman.

JOZEF SKLENÁR

Slovan Levice - Slavoj Sládkovičovo 6:1 (2:0)

Góly: 14. Adamčík (11 m), 42., 58. a 63. Chmelo, 72. E. Palic, 74. T. Kuťka - 67. Gálik (11 m).

Už v prvej minúte po centri Urblíka Jenes hlavou minul bránu. V 12. min centroval Chmelo na Jenesa, ten hlavou priťukol Urblíkovi, ktorý však z dobrej pozície prestrelil bránu. O dve minúty Zima skvelým kolmým pasom vysunul Jenesa, toho v 16-tke fauloval Hlavatý. Nariadenú penaltu Adamčík bezpečne premenil. V 19. min po zaváhaní N. Palica Krullovu strelu Hajdúch vyrážal nohami. V 40. min to bol opäť Hajdúch, ktorý ekvilibristicky vyrazil gólovú strelu Gálika. O dve minúty Rácz peknou prihrávkou našiel v 16-tke Chmela, ktorý s prehľadom zvýšil. Druhá štyridsaťpäťminútovka bola streleckým a herným koncertom domácich. V 58. min výborne hrajúci Zima prihral striedajúcemu T. Kuťkovi, ten poslal loptu na päťku a tiesnený Chmelo strelil tretí gól. V 63. aktívny Rácz preniesol hru na T. Kuťku, po ktorého prihrávke Chmelo zavŕšil svoj čistý hetrik. O štyri minúty síce Gálik z penalty znížil, no následne hru ovládli opäť domáci. V 72. min po rozohraní rohu sa lopta odrazila k E. Palicovi, ktorý málo vídanou bombou z voleja nádherne trafil. O 2. min po centri Rácza strely Palica a Žemberyho síce obrana hostí zblokovala, ale gólovej hlavičke T. Kuťku Rybár cestu do siete nezmaril. Záverečné minúty sa zmenil na exhibíciu domácich, ktorí však svoje vedenie zvýšiť nedokázali.

Rozhodoval Petríček, ŽK: E. Urblík - Hlavatý, Bohunický, 140 divákov.

SLOVAN: Hajdúch - Rácz, M. Palic, V. Kuťka, Sasko, Adamčík, Chmelo (65. Žembery), E. Palic, Jenes (46. T. Kuťka), N. Urblík, Zima (65. A. Kubala). SLAVOJ: Rybár - Kondákor, Bohunický, Kriška, Varga, Gál, Hlavatý, Piši, S. Sarkány, Krull, Gálik (86. Vydarený). ĽUBOMÍR ŠOLC

Juhcelpap Štúrovo - Duslo Šaľa 1:2 (1:1)

Góly: 21. Smatana - 34. Dékány, 83. Andódi.

V stretnutí na mokrom teréne sa hostia predstavili ako technicky a kombinačne vyspelý kolektív, ktorý od začiatku dával najavo, že si prišiel minimálne po bod. Domáci sa však v úvodnej dvadsaťminútovke ukázali ako zdatný súper a už v 2. min sa mohli ujať vedenia, keď Ďuricov center z ľavej strany z päťky napálil Mišenčík do brvna Valenského. O chvíľu Ďuricova strela len tesne minula Valenského bránu a v 21. min sa domáci ujali vedenia, keď Urban priťukol na šestnástke Smatanovi a jeho volej od brvna skončil v bráne hostí. Hostia v poli dobre kombinovali, ale bránu domácich vážna neohrozili. K vyrovnaniu im pomohla fatálna chyba obrancu Gavroňa, ktorý púšťal loptu za bránkovú čiaru, kde ho predskočil útočník hostí, priťukol Dékánymu a ex-Štúrovčan v drese Šale z desiatich metrov nekompromisne prestrelil brankára Prochászku. V druhom polčase bola prevaha hostí zjavná. Domácim sa vôbec nedarili kombinácie a s nakopávanými dlhými loptami si obrana hostí hravo poradila. Našťastie pre domácich hostia dlho nemali presnú mušku, takže sa im darilo držať nerozhodný stav. V 83. min, keď bol zranený domáci obranca Hliva ošetrovaný pri postrannej čiare, hostia využili oslabenie domácej obrany a Andódi nikým nekrytý z 8 metrov hlavou premenil center Čirika. Gól hostí domácich úplne zmrazil, takže sa ani nezmohli na záverečný nápor a stratili tri veľmi cenné body, ktoré im pri konečnom účtovaní môžu chýbať.

Rozhodoval Ježík, ŽK: Ďurica - Oláh, Andódi, 400 divákov.

JUHCELPAP: Procházska - Urban, Maršal, Smatana, Hliva (84. Štofík), Gavroň, Ďurica, Baranay, Kováč, Kőkenyesi, Mišenčík (64. Bábsky). DUSLO: Valenský - Blaško, Dékány (84. Molnár), Lalák, Prúčny, Oláh, R. Kollárik, Čirik, Bodry, Jurík, Andódi.

JÁN ORAVEC

L. Rovne - Senica 0:3 (0:0), 51. Dojčan, 75. Masarovič, 90+. Hoksa. J. Bohunice - V. Kostoľany 1:0 (1:0), 14. Faktor. D. Vestenice - N. Mesto 5:1 (3:1), 25. Iskra (11 m), 40. Iskra (11 m), 44. Hájovský, 72. Medera, 90. Mikláš - 30. Minárech.

1. Senica 27 17 6 4 40:14 57 (+18)

2. Levice 27 15 4 8 59:30 49 (+7)

3. Myjava/T. Lúka 27 15 4 8 54:26 49 (+10)

4. Šaľa 27 13 7 7 39:24 46 (+7)

5. D. Vestenice 27 14 3 10 51:52 45 (+3)

6. Bánovce 27 13 4 10 44:30 43 (+4)

7. N. Zámky 27 13 2 12 41:36 41 (-1)

8. J. Bohunice 27 11 5 11 30:34 38 (-4)