Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

II. B tr. Nitra-Šaľa - Prekvapenie kola sa udialo v Hrnčiarovciach

Dolné Krškany - Pohranice 2:1 (2:0) Dolné Štitáre

Dolné Krškany - Pohranice 2:1 (2:0), 25. P. Rudinec (11 m), 30. A. Kušnír - J. Bányi. Vo vyrovnanom zápase bolo šancí na oboch stranách dosť, ale efektívnejší boli domáci, ktorí o víťazstve rozhodli ešte v prvom dejstve. Po zmene strán hostia stačili už iba korigovať Bányim. R Hádek, 100.

Dolné Štitáre - Mojmírovce 3:1 (1:1), 32. E. Baboš, 68. P. Scheer, 78. Ra. Vágai - 43. V. Trvalec. Po vyrovnanom prvom polčase vyrukovali domáci, ktorý na jar doma ešte nestratili ani bod, s náporom a zatlačili Mojmírovce za polovicu, z čoho rezultovali i góly. R Duchoň, 100.

Horný Ohaj - Golianovo 0:2 (0:0), 53. A. Čaládi, 80. P. Štefunko. ČK: 60. J. Valach, P. Tóth, 65. P. Melišík. Po bezgólovom prvom polčase sa po úvodnom góle začalo domácim "červenať". Po upokojení v ich radoch sa už iba dohrávalo, čo líder využil na potvrdenie svojho víťazstva. R Kamenický, 120.

Vinodol - Jelenec 1:4 (0:0), P. Šarközy - V. Penzeš, Ľ. Mako, M. Kuruc. Prvý polčas boli domáci herne lepší, no obrana Jelencu pracovala spoľahlivo. Po zmene strán hostia podnikali smrtiace kontry, ktorými rozhodli o víťazstve. Hrdinom zápasu bol hosťujúci brankár Farkas, keď zneškodnil dva pokutové kopy (Macek, Melíšek). R Hrušovský, 250.

Hosťová - Kolíňany 5:1 (3:1), 6. a 12. Ro. Balko, 33. a 60. L. Balko, 89. J. Jerguš (11 m) - 5. J. Gaťár. V hodovom zápase sa domáci predstavili v dobrom svetle a zaslúžene vyhrali. Hostia hrali vcelku vyrovnanú partiu, dokonca sa ujali i vedenia, ale domáci piatimi gólmi otočili výsledok a potvrdili vzostup formy. R Domasta, 180.

Žirany - Dyčka 2:0 (0:0), 49. J. Zsebi, 61. M. Gál. V existenčnom zápase išli domáci od úvodu za víťazstvom, no po bezgólovom polčase zavelil do útoku kapitán Zsebi, keď po rohu otvoril skóre. Žirany mali i naďalej hru pod kontrolou a po góle Gála si pripísali dôležité tri body. R Pagačovič, 100.

N. Hrnčiarovce - Lúčnica 1:2 (0:1), 85. A. Jakab - 40. M. Nagy, 90.+ P. Bujalko. Domáci hrali od úvodu aktívne, ale gólovo sa nie a nie presadiť. Bola to naopak Lúčnica, ktorá sa gólom do šatne ujala vedenia. Po zmene strán síce Hrnčiarovce z priameho kopu vyrovnali, ale o prekvapení kola rozhodol v nadstavenom čase Bujalko. R Szalai, 80.

14. Dyčka 23 4 2 17 27:66 14 (-19)

najlepší strelci: 18 - R. Mesároš (Mojmírovce), 16 - A. Grimbel (Golianovo), A. Jakab (Hrnčiarovce), 12 - Ľ. Mako (Jelenec), F. Trvalec (Mojmírovce), 11 - R. Šulka (Dyčka), A. Čaladi (Golianovo), R. Ďurek (Hrnčiarovce). norbert bordáš

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?