IV. liga Juhovýchod

Havran hetrikom zosadil Kolárovo z prvej priečky

Komárno - Močenok 1:2 (0:2), 53. K. Scholtz - 8. a 38. M. Čambal. V prvom dejstve Močenok (bez Bagockého) trestal domáce chyby - Čambal dvakrát získal loptu a vždy zblízka skóroval. Scholtzova odpoveď po akcii Czanika a Szaba podporila domáci tlak, no okrem hlavičky Szaba si KFC tutovku nevypracovalo, naopak šesťbodový týždeň Močenku mohli už skôr pečatiť Rebra a Čambal. R Pichňa, 120.

KOMÁRNO: Peltzner - Bernáth, Bazinský, Szabó, Belobrad, Pint, Uzola, Scholtz, Nagy (46. Öszi), Eugen, Czanik, Lakatos. MOČENOK: Malík - Penzeš, Packa, Andrášik, Burák, Čambal, Rebra, Košťál, D. Lenčéš, Búš, Jánoška (80. Koňan).

FC ViOn - Horné Saliby 2:1 (1:0), 35. a 65. J. Hözl - 76. J. Flaska. Domáce mužstvo si udržiavalo prevahu počas celého zápasu, ktorú využili na strelenie dvoch gólov zásluhou Hözla. Obidva góly padli po strelách Kociana. Hostia znížili peknou strelou z diaľky, ktorej autorom bol Flaska. V 78. min. Kocian nádhernou bombou opečiatkoval len brvno. Ďalšie šance domáci ani hostia už nevyužili a tak sa stretnutie skončilo najtesnejším víťazstvom domácich. R Kvaššay, 120.

FC VION: Meliška - Dudáš, Farkaš (82. Magušin), Mankovecký, Rajnoha, Hözl, Segíň, Chren, Horváth (68. Borčin), Kocian, Horniak. H. SALIBY: Renczes - Kapko, Patócz, V. Kertész, Bobor, T. Kontár, Šulan, Csandal, Hovorka, Valach, Flaska.

Gabčíkovo - Vráble 1:0 (0:0), 80. J. Kozmér. Futbalisti domáceho mužstva vstúpili do stretnutia náporom, ktorý pokračoval aj v ďalšom priebehu prvého dejstva, ale vypracované šance nedotiahli do úspešného konca a tak sa polčas skončil bez gólov. V druhom polčase vo vyloženej gólovej šanci najprv zlyhal Tatai a potom zahodil svoju príležitosť Németh. Gól prišiel až desať minút pred koncom, keď po krásnej akcii hlavou skóroval Kozmér. R Kraslan, 490.

GABČÍKOVO: Izsman - L. Derzsi, Nagy, Liszkay, Kozmér (90. Csiba), Tatai (75. Orbán), Bodrogi, L. Csicsay, Németh, Remenár, Matuš (75. A. Csicsay). VRÁBLE: Vojtek - Mihálik (48. Balko), Látečka, Husár, Pichňa, Ježík, Jo. Ürge, Maďar, Füle, Toman, Bronič.

Tlmače - Kolárovo 3:0 (3:0), 9., 12. (11 m) a 39. (11 m) P. Havran. O osude celého zápasu rozhodla prvá polovica, v ktorej domáci futbalisti prevýšili svojho súpera a svoju prevahu korunovali v 9. min. vedúcim gólom Havrana, ktorý z 35 metrov prekonal brankára. O tri minúty hostia zahrali rukou a penaltu premenil Havran. Po faule na Gubova z jedenástky dosiahol čistý hetrik Havran. V druhej polovici domáci už len kontrolovali hru. R Kováč, 250.

TLMAČE: Kotora - Máčaj, Chlebo, Chano, Pompoš - Mužík (51. Víg), Néma, Havran, Tužinský (77. Jašek) - Gubov (65. Valo), Švec). KOLÁROVO: Kantár - P. Máté (41. Nagy), Rajčáni, Záhoran - Habardík, Zs. Máté, Rehák, Lucza - Ledeczký, Jozefík (67. Čiernik), Konc.

Tvrdošovce - Baloň 0:1 (0:0), 82. M. Ďuriš. Prvý polčas mal veľmi slabú úroveň z oboch strán. V 16. min. Johancsik tesne minul bránu, v 35. min. Brat zo 4 metrov netrafil bránu. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá bojovnejšie, v 70. min. obranca hostí na čiare rukou vyrazil loptu, ale rozhodca to nepostrehol. Prišla 82. min. a po Ďurišovej propagačnej strele asi z 30 metrov brankárovi domácich sa lopta vyšmykla a skončila v sieti. R Klabník, 250. ČK: Boroš, Kopečný.

TVRDOŠOVCE: Fugli - Boroš, Haluza, Gyulaji, Citsoň, Sztrecsko, Kopečný, Brat, R. Ludas, Bara (46. Vaňa), Kovács. BALOŇ: Janko - Perczel (74. Horváth), Zsemlye, Bereck, Bíro (77. M. Vörös), K. Vass, L. Vass, Ďuriš, Végh (84. G. Vörös), Mészáros, Johancsik.

Lapáš - Želiezovce 4:1 (2:0), 11., 21. a 55. M. Pavlovič, 61. J. Vondra (11 m) - 80. L. Ujváry. Na Lapáši sa hral obojstranne útočný zápas, úvod patril hosťom, no potom prevzali iniciatívu domáci. Väčšina príležitostí hostí sa končila pred 16-kou. Jediný gól dali hostia po chybe v obrannej činnosti. Druhý gól sa zrodil po kombinačnej akcii po osi Číbik -Vondra - Drienovský - Pavlovič. Hostia napriek nepriaznivému stavu hrali až do konca útočný futbal. R Patka, 250. ČK: P. Rácz.

LAPÁŠ: Krátky - Titka, Kóša, Hajdu, Drienovský (67. Vlčko), Joniak, Pavlovič, Číbik, Černý, Benko (67. Schwartz), Vondra. ŽELIEZOVCE: Barecz - Karkó, Duhony, Szantó, Rácz, Prepelica, Burín, Péči (75. Tóth), Šál, Ujváry, Kokoška.

Báč - Galanta 4:0 (0:0), 50. L. Horváth(11 m), 68. a 75. T. Szabó, 71. V. Balla. V prvom polčase mali futbalisti Báču veľký tlak, nastrelili dve brvná zásluhou Miklóša a Onduu a ďalšie šance nevyužili. Po prestriedaní v druhom polčase domáci produkovali pekné akcie na jeden dotyk. Hostia najmä v prvom polčase statočne bojovali. Po faule na Szijjártoá premenil pokutový kop Horváth. V 68. min. Szabó skóroval po skrumáži, potom Balla vsietil ukážkový gól do vinkla. Miklóš mal ešte ďalšie šance, ale nemal svoj deň. R Lieskovský, 600.

BÁČ: Bombiak - Sepeši, Németh, Šáfar (55. Albert), Ivan (46. Horváth), Suchý (38. Mészáros), Szabó, Szijjártó, Balla, Ondua, Miklóš. GALANTA: Valenský - Sercel, Papánek, Nyiregyházki, Polák (51. Štibrányi), L. Varga, Szarka, Mészáros (68. Lovas), Chudý, Csóka, Cs. Mikuš.

Veľké Ludince - Šamorín 1:2. Napriek našej veľkej snahe sme viac k informácií k zápasu nezohnali. Mobilné telefóny všetkých možných osôb totiž nikto nezdvíhal...

Dohrávka 24. kola: Veľké Ludince - Močenok 0:1 (0:0), 53. M. Bagocký.

Galante po súťaži odrátajú 3 body.

NAJlepší strelci: 26 - R. Rebra (Močenok), 22 - J. Vondra (Lapáš), 18 - S. Konc, I. Ledeczký (Kolárovo), 17 - J. Ujvári (V. Ludince), 16 - P. Havran (Tlmače), 14 - T. Szabo (Báč), E. Nagy (Komárno), M. Pavlovič (Lapáš), 13 - P. Franta (V. Ludince).