Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

II. B tr. Nitra-Šaľa - komentáre + tabuľka

Horný Ohaj ratoval bod

Horný Ohaj - Dyčka 1:1 (0:0), 89. F. Krčmár - 68. P. Beták. V derby domáci po najslabšom výkone sezóny stačili iba remizovať s poslednou Dyčkou. Hostia sa ujali vedenia po ojedinelom protiútoku gólom Betáka. Remízu zachraňoval v závere Krčmár, keď z trmy-vrmy prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. R Paukov, 100.

Dolné Štitáre - Pohranice 3:2 (0:0), 51. M. Maťuš, 56. Ra. Vagai (11 m), 85. M. Hörik - 53. Z. Bernáth, 62. L. Gogola. V doobedňajšom zápase sa hral ospalý futbal - i vďaka sobotňajšiemu hokeju... Z mála šancí v prvom polčase sa skórovať nepodarilo, v druhom dejstve však domáci vyvinuli o niečo viac aktivity, a tak vyhrali. R Mareček, 100.

Vinodol - Dolné Krškany 4:1 (0:0), 55. P. Hajnala, 60. M. Macek, 75. a 77. M. Lakatoš - 88. P. Rudinec (11 m). Prvý polčas bol z oboch strán vyrovnaný, do druhého už nastúpili domáci ako vymenení, súpera zatlačili a z ich prevahy pramenili štyri góly. Hostia sa dostali k slovu až v závere, keď z penalty korigoval Rudinec. R Kunkel, 200.

Kolíňany - Mojmírovce 4:0 (1:0), 20. I. Szombathely (11 m), 60. P. Grác, 70. A. Nagy, 75. N. Cilling. Mužstvá nastúpili v dosť oklieštených zostavách. Do prestávky sa hralo vzácne vyrovnane, gólom Szombathelyho z penalty však domáci viedli. Druhý polčas nabral na obrátkach, šance sa striedali na oboch stranách, no domáci boli pri ich premieňaní efektívnejší. R Bernát, 70.

Žirany - Jelenec 1:1 (1:0), 26. T. Billa - 70. A. Púchovský. V existenčnom zápase išli domáci do vedenia po priamom kope Billu. Potom hostia pridali, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól Púchovského, ktorí trafil po rohu. V ďalšom priebehu už šance zostali nevyužité, a tak sa zrodila zaslúžená remíza. R Baláž, 150.

N. Hrnčiarovce - Hosťová 5:1 (3:0), 13. A. Jakab, 15. T. Hamara ml., 27. a 75. R. Ďurek, 88. R. Jakab - 55. M. Balko. Domáci začali lepšie a rýchlo si vypracovali trojgólový náskok. Potom ožili i hostia, ale z ich snaženia padol iba gól M. Balka. Favorit ešte v 80. min. nevyužili penaltu, keď Glezgo trafil iba do M. Matya. R Süttö, 90.

Golianovo - Lúčnica 5:0 (3:0), 5. a 26. J. Bradáč, 31. D. Pomothy (11 m), 63. A. Čaládi, 90. P. Štefunko. I napriek nekompletnej zostave mali domáci jednoznačnú prevahu, o ktorú sa pričinil i hosťujúci P. Bujalko. V 31. min. totiž v šestnástke chytil loptu, za čo išiel predčasne pod sprchy a vlastne tak uľahčil domácim cestu za povinným víťazstvom. R Pagačovič, 120.

Dohrávka: Jelenec - N. Hrnčiarovce 2:1 (1:0), 25. M. Kuruc, 89. V. Penzeš - 70. O. Holko. ČK: N. Szombath. V dohrávke hostia prekvapujúco prehrali, i vďaka šťastnému druhému gólu Jelenca v samom závere. Rozhodcov výkon bol ohodnotený zákazom činnosti do konca roka. R Jobko, 400.

14. Dyčka 21 4 2 15 24:60 14 (-16)

najlepší strelci: 16 - A. Grimbel (Golianovo), R. Mesároš (Mojmírovce), 14 - A. Jakab (Hrnčiarovce), 12 - F. Trvalec (Mojmírovce). n. bordáš