TRI BODY PRIVIEZLI NOVÉ ZÁMKY A V. LUDINCE

Jednogólové výhry hostí

III. LIGA

Ludanice - Šamorín 3:3 (1:2)
Frťala najskôr trafil nožničkami do brvna, ale Špánik už prudkou strelou otvoril gólový účet. Domáci sa však uspokojili a po rohu vyrovnal hlavou Buchel. Vzápätí domácej obrane unikol Kiss, Miščík jeho pokus vyrazil, ale dobiehajúci Buchel upravil na 1:2. Po zmene strán začali náporom domáci, Farkaš nastrelil opäť brvno. Hostia sa v druhom polčase dostali pred Miščíka iba raz, Szalai po kombinácii zvýšil už na 1:3. Ludanice sa vrátili do zápasu hlavičkou Farkaša. O päť minút sa presadil aj druhý striedajúci hráč Rusňák. Ludanice mohli aj vyhrať, ale v nadstavenom čase Špánik zahodil pokutový kop, nariadený po faule na Frťalu.
l Góly: 19. Špánik, 69. Farkaš, 74. Rusňák - 38. a 40. Buchel, 63. Szalai. R Černák, ŽK: Ševčík - Végh, Szöcs, 180 divákov. OFK METACOLOR: Miščík - Slíž (46. Rusňák), Gyepes (83. Dobiáš), Ševčík, Ondruš - Ďuriš, Hnilica, Rimanovský, Ölvecký (46. Farkaš) - Frťala, Špánik. Tréner A. Antalík. ŠTK: Süke - Végh, Soos, Szöcs, Polgár, Illés (79. Pongrácz), Jáger, Szalai (73. Boškovič), Buchel, Kiss (90. Šípoš), Valach. Tréner J. Hodúr.

Štúrovo - Veľké Ludince
0:1 (0:1)
V regionálnom derby zápase posledné Štúrovo svojich divákov výkonom nepotešilo a všetky body putovali zaslúžene do Veľkých Ludiniec. Domáci mali dobrú akurát prvú desaťminútovku, potom upadli do podpriemeru a hosťom stačil aj priemerný výkon, aby zápas kontrolovali až do konca. O jeho osude sa rozhodlo päť minút pred prestávkou, keď striedajúci Félis vyhral šprintérsky súboj s domácim zadákom a prakticky prvým dotykom s loptou zariadil víťazstvo Veľkých Ludiniec. Štúrovčania sa nezmohli na vážnejší nápor ani po obrátke a opäť tak vyšli naprázdno.
l Gól: 40. Félis. R Štrpková, ŽK: Góra - Soboňa, Kosák, 200 divákov. MŠO: Prohászka - Góra, Urbán, Saláta (46. Vavrík), Szívó, Baka, Franta, Tácsik, Bajza (63. Kejl), Kováč, Molnár (72. Kunyik). Tréner I. Zelník. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Fekiač (80. Kosák), Cziria, Števko, Kasana, Maďar (90. Ambruš), A. Kosák, Soboňa, Dulai (38. Félis), Polák. Tréner F. Urban.

ČFK Nitra - Galanta 3:2 (2:2)
Domácich zaskočil už v 2. min. hosťujúci Méry, ktorý si po autovom vhadzovaní zbehol do 16-tky a bombou pod brvno nedal Borčinovi šancu. Po zbytočnom faule Červenku na Dálnokyho vyrovnával z trestňáku Šelmeci. V 29. min. sa po štandardke dostal k lopte Novakovič a zoči-voči zblízka nezaváhal - 2:1. ČFK sa tešilo z vedenia len 4 minúty, keď na polčasových 2:2 dával po rohu Eliáš. Po obrátke pokračoval vyrovnaný zápas, ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť zbytočnú chybu. Napokon však Nitranom tri body zabezpečil kapitán Šelmeci, ktorý pečatil na konečných 3:2 z bieleho bodu (po faule na Dálnokyho).
l Góly: 10. a 87. (11 m) Šelmeci, 29. Novakovič - 2. Méry, 33. Eliáš. R Otiepka, ŽK: Serenčéš - Vaňo, 300 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, M. Dedič, Serenčéš, Horňák, Šelmeci, Bližnák (71. F. Dedič), Búš, Novakovič (79. L. Nagy), Dálnoky (61. R. Borčin), Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Červenka, Lošonský, Eliáš, Méry, Lenivý, Mačica, Stanovič (69. Prístavok), Halák, Bujna (76. Harsányi). Tréner R. Rehák.

Topoľníky - P. Bystrica
0:1 (0:1)
V prvom dejstve mali viac z hry najprv domáci, ale od 25. min. hostia. Už v 10. min. Méhes po priamom kope mieril tesne vedľa. Potom Beneš hlavičkoval len centimetre nad Bartekovú bránu. V 28. min. hlavičkoval Považan Pauer, ale tesne minul. Gól padol po obrovskej skrumáži, keď lopta po Nemčekovej pomalej lobovanej strele skončila v sieti. Po zmene strán hostia vsadili na obranu. Domáci z plejády šancí trafili bránu až v 63. min., keď Rábek mieril do žrde. Po brejku mali ojedinelú šancu hostia, keď Mišutka svoj nájazd na Váradyho namieril vedľa. A keď v samom závere ďaleký pokus A. Balogha hostia odvrátili, ich defenzívna taktika im priniesla tri body.
l Gól: 37. Nemček. R Mizerák, 500. ŽK: Nagy - Bednár, Bartek, J. Hrnčík. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Méhes (81. P. Balogh), A. Balogh, Čekey, Tóth, Nagy, Mandák (76. Fruhvald), Drotár (53. Rábek), Tomasovics, Beneš, Farkaš. Tréner A. Pinte.

Neded - N. Zámky 0:1 (0:0)
V šlágri kola sa hralo zostra, už v 8. min. brankár Veselý chytil tutovku Švajdovi. Domáci boli v prvom polčase o niečo lepší a po kombinačnej akcii Tvrdoň - Rožník zaskočil na bránkovej čiare prekonaného Valenského Zsák. Po obrátke hostia spresnili hru, mali príležitostí hlavne pri štandardkách, ale brankár Veselý bol pozorný. Zlom v ofenzívnej činnosti Nededu nastal v 53. min., keď musel odstúpiť pre nevoľnosť Sloboda. V 64. min. išli Zámky do vedenia, keď Áč prestrelil vybiehajúceho Veselého. O 10 minút mohlo byť vyrovnané, ale Filip spálil tutovku. Záver bol dramatický, keď najskôr Valenský zázračne vyrazil strelu Molnára, na druhej strane Veselý zneškodnil nájazd Švajdu. Obecenstvo oprávnene burácalo v nadstavenom čase, keď zrazenie Jedináka zostalo nepovšimnuté. Arbitri boli najslabším článkom duelu.
l Gól: 64. Áč. R Gašparovič, ŽK: Ambruš - Sepeši, Zsák, 600 divákov. FC: Veselý - Beták, R. Ballabáš, Čiernik (81. Čenteš), Filip - Jedinák, Sloboda (53. Kalmár) Tvrdoň, Ambruš - Rožník (67. Kovács), Molnár. Tréner A. Filip. FKM: Valenský - Áč (90+. Babicz), Sepeši, Ešek, Horňáček - Zsák, Baranyai (87. Gelle), Švajda, Mlynár (84. Kamancza), Molnár, Bukovič. Tréner J. Chovanec.

Gabčíkovo - Dubnica B
2:1 (1:0)
V prvom polčase malo Gabčíkovo územnú prevahu a hostia hrali prevažne na brejky. V 37. min. domáci vyjadrili svoju snahu aj gólovo, keď Hamar odrazenú loptu v 16-tke trafil do vinkla. Prvé dejstvo ukončil lob Buku, ktorý však Igaz odvrátil na roh. V 51. min. posielal z ľavej strany center Medgyes, Nagy však prestrelil. O 6. min. neskôr išiel sám na bránu Buka, zozadu ho fauloval Gorelka a uvidel červenú kartu. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 64. min., z priameho kopu presne mieril Matejov. Vyrovnaný stav trval len dve minúty, domáci Csölle z 11 m nekompromisnou delovkou vymietol ľavý horný roh - 2:1. Domáci svoje zaslúžené víťazstvo venujú k narodeninám jednému zo svojich sponzorov.
l Góly: 37. Hamar, 66. Csölle - 64. Matejov. R Darnadi, ŽK: Buka, Šňegoň, ČK: Gorelka, 600 divákov. TJ: Izsmán - Csölle, Šňegoň (83. Kozmér), Liszkay (76. Milan), Soós, Medgyes, Kriss (41. Buka), Baják, Végh, Hamar, Nagy. Tréner R. Prokop.

Domaniža - Led. Rovne 1:0 (0:0), 66. Hájek.
D. Vestenice - Myjava 0:0.