Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Spokojnosť s bodmi, nie však s hrou

Futbalisti FKM Nové Zámky vstúpili v lete do tejto sezóny tretej ligy Západ presvedčivým víťazstvom 3:0 v Šamoríne a preto aj v prvom jarnom kole sa na pôde jesenného suveréna čakal skôr súboj mačky s myšou, veď Šamorínčania prezimovali tretí od konca.

Predzápasový optimizmus sa v novozámockých radoch opieral aj o ďalšie fakty, ako výborná východisková pozícia pred odvetnou časťou či domáce prostredie.
Víťazstvo 2:0 je úplne zaslúžené, ani cesta za ním nebola až taká tŕnistá, lenže tomu zápasu čosi chýbalo. Minimálne záverečný ďakovný potlesk za ďalší krok na ceste do vyššej súťaže. Mužstvo ale svojou hrou príliš nenadchlo, čo divák vycíti.
Prehliadnuť sa nedal ďalší fakt na porovnanie sily sobotňajších súperov. Prvé Nové Zámky, ktoré v celej jeseni neprehrali jediný zápas, nechceli ponechať nič na náhodu a v zime investovali do posíl aj s ligovými skúsenosťami, navyše sa vrátil platný Hlavačka, kým v útoku Šamorína odohral celých deväťdesiat minút novozámocký odchovanec Zdravko Boškovič. Pri všetkej úcte k tomuto 20-ročnému mladíkovi, ktorý bol inak tesne pred prestávkou celkom blízko aj k vyrovnaniu, no v sobotu by asi nemal miesto ani na lavičke FKM, kde celý prvý polčas presedeli nielen novic Gelle či na jeseň v základe hrajúci Molnár, ale aj Sepeši, Mlynár a Kamancza. A to ďalší schopní futbalisti museli odísť na hosťovania do nižších súťaží.
„Zápas mal nádych prvého jarného kola, mužstvá nie sú na tráve rozohrané a vtedy to má sťažené ten, kto potrebuje hru tvoriť,“ povie tréner FKM Nové Zámky Jozef Chovanec.
„S hrou som spokojný byť naozaj nemohol, no tešia nás aspoň získané body. Skoro celú zimu sme hrali na umelej tráve a na podmočenom teréne sa ľahšie bráni. Trávnik sa dokonca nedal ani povalcovať.“ Paradoxne práve to pomohlo Novozámčanom, pretože v ich zúfalom úsilí pri dôležitom prvom góle v 41. minúte oklamala lopta zadáka hostí, keď na drne nečakane zmenila smer k nekrytému Čurgalimu.
Pravdou ale je, že ak by Bukovič premenil v 11. minúte penaltu, skóre i hra by mali iný vývoj. Takto sa síce hralo na polovici Šamorína, za stavu 0:0 sa však čakala väčšia tvorivosť a najmä väčší tlak, počas ktorého by gól visel vo vzduchu. Ten nakoniec predsa len prišiel a lídrovi sa začalo dýchať ľahšie.
Tréner Chovanec sa včera práve chystal na nedeľný dopoludňajší zápas na nitriansku Čermáň. „Uvidíme, ako dopadnú Ludanice v Nitre,“ kládol si otázku. Verme, že pred sobotňajším šlágrom jari Ludanice – Nové Zámky, teda súbojom druhého s prvým ušije v týždni správnu taktiku a FKM bude opäť bližšie k svojmu cieľu. Ludanice v Nitre nakoniec vyhrali 1:0, no prišli aspoň o vylúčeného Jakubičku.
Zo soboty ešte jeden postreh. Na trávnik sa po dlhodobom zranení vrátil František Kamancza, ktorého prehľad v hre a rozohrávka môžu tomuto mužstvu veľmi pomôcť. Len aby vydržalo koleno. MARIÁN DRAGÚŇ

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Výsledky skríningu.

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.