Nové Zámky - Komárno / Šport / Nový článok (id: 4832669, verzia: 0)

16. KOLO: Chotín – Bánov 4:0 (2:0). Aktívnejším mužstvom boli domáci. Po štvťhodine hry zasiahla lopta ruku brániaceho Bánovčana, z následnej jedenástky otváral skóre Pásztor. V 37. minúte sa k priamemu kopu postavil Bagin a z dvadsiatich metrov sa nemýlil – 2:0. Chotín nepoľavil ani po zmene strán, Bánov bol takmer bezzubý. Desať minút pred koncom pridal svoj druhý zápis Bagin a v poslednej minúte trafil nešťastne do vlastnej siete Moravčík – 4:0.
Góly: 20. Pásztor (11 m), 37. a 80. Bagin, 90. vlastný (M. Moravčík). R J. Šmidovič, 200.
CHOTÍN: Nagy – Šátek, Andruškó, Agg, R. Halász (85. Hencz), G. Marikovec st., Pásztor (61. Ta. Csintalan), Lucza, Š. Csintalan (70. Kubovič), Lajos, Bagin. BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Sádecký, Oslanský (64. Jenei), Valachovič, Tchor, Poláček, P. Šimunek, P. Palacka, Vittek, Cvik.

Komjatice – Tvrdošovce 1:2 (0:1). V Komjaticiach sa hralo dobré piatoligové stretnutie. Skóre otvoril v 43. minúte presnou strelou Ivan, zimná posila Tvrdošovčanov. Hral sa vyrovnaný zápas, ale góly dávali iba hostia, na 0:2 zvyšoval po hodine hry Káplocký. Domácich trápila strelecká nemohúcnosť, dočkali sa až v závere, keď korigoval Vašek.
Góly: 88. Vašek – 43. Ivan, 66. Káplocký. R T. Gádoši, 200.
KOMJATICE: Hajnala – M. Kalužák, Soboňa, Konderík (37. Mešter), Schwarz, Orosi, Letko (55. Melichárek), Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Vašek. TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš, G. Tóth, Csabai (65. Hadina), Varga, Sztrecsko, Haluza (86. Zsolnai), Brat, Káplocký, Dikácz, Ivan (81. Lebó).

Tlmače - Tekovské Lužany 4:2 (4:0). V levickom okresnom derby začal lepšie favorit. V 11. minúte otváral skóre Havran, mieril presne do šibenice. Chvíľu na to kopal Spartak roh, k lopte sa dostal Horniak a krížnou strelou k žrdi zvýšil náskok. Bezpečné polčasové vedenie zariadil dvoma gólmi Mužík. Po prestávke domáci prestriedali a mierne zvoľnili tempo. Vyniknúť tak mohli aj hostia, ktorí gólmi Šála a Šulyániho korigovali na prijateľnejších 4:2.
Góly: 11. Havran, 24. Horniak, 32. a 40. Mužík – 66. Šál, 80. Šulyáni (11 m). R Kútny, 250.
TLMAČE: Kotora – L. Švolík, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak, Mužík (46. Bombala), Havran, Titurus (69. Maroš Mlynárik), Jašek (59. Spasič). T. LUŽANY: Szívós – Esraňuch, Srna, Simondel, Š. Tanaši (59. Bajúsz), Styecz (46. Plašek), Šulyáni, Šál, Rakica, M. Banda, Andruska.

Dvory n/Ž. - Hontianska Vrbica 1:2 (1:1). Domáci šli rýchlo do vedenia, už v siedmej minúte umiestnil priamy kop do siete Takáč. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, o štyri minúty vyrovnal Haščák. Hral sa vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Minútu po prestávke šokoval domácich svojim druhým gólom Haščák a do vedenia šli prekvapujúco Honťania. V závere sa Dvory snažili o vyrovnanie, avšak svoje šance nepremenili, preto doma stratili ďalšie tri body.
Góly: 7. Takáč – 11. a 46. Haščák. R Mikši, 200.
DVORY: Gubrica – Bernáth (82. Keresztúri), S. Lakatos, Bartalos (51. Horváth), Takáč, Petrík, Nagy, Kővári (74. Sárközi), Haulík, Körmendi, M. Kodhaj. H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, Tőke, Páchnik, Adami (82. Pav. Pilinský), Pat. Pilinský, Hovan, Horský, Haščák, A. Kačmárik (72. Ryšavý).

Kalná n/Hr. – Zemné 1:1 (0:0). Zápas sa hral na ťažkom teréne. Prvé dejstvo bolo vyrovnané a hralo sa zväčša medzi šestnástkami. V 47. minúte umiestnil Palicov center do brány Tušan a Kalná išla do vedenia. O dve minúty na to stratil hlavu Hajto a nepochopiteľne kopol do súperovho ležiaceho hráča, za čo musel vidieť červenú kartu. Nebolo to však všetko, o ďalšie dve minúty sa za ním porúčal po druhej žltej Zdychavský. Hostia až do záverečného hvizdu pritlačili ôsmich, zubami nechtami brániacich hráčov pred Guťana, ale obetavá a umná obrana Kalnej bola proti vyrovnaniu. Zemné sa dočkalo v 81. minúte, keď po trme–vrme napol sieť Bombicz.
Góly: 47. Tušan – 81. T. Bombicz. ČK: 47. Tušan, 81. Zdychavský (obaja Kalná). R Slomkowski, 150.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Rácz, Zdychavský, Tušan, R. Gogora, Palic, Hajtó,.Čontoš (90. Koška), Mihálik (85. I. Gogora), Pleva (70. Thály). ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh (75. Královics), Győri, Šámšon, J. Bombicz, Ľ. Molnár, T. Adamovič, L. Kubicsek (55. K. Balogh), Ferencz, M. Vlčan.

Zemianska Olča - Veľké Lovce 0:4 (0:3). Favorizovaní „Lóťania“ nenechali nič na náhodu a behom úvodných desiatich minút prakticky rozhodli zápas vo svoj prospech, keď sa hetrikom zaskvel Suchánek. Po tejto kanonáde sa zápas vyrovnal, hostia mierne poľavili a k slovu sa dostali aj Žitnoostrovania. Znížiť mohol Koton, ale mieril len do Madarászovej žrde. Záverečnú poistku pre hostí pridal striedajúci Trnka.
Góly: 4., 5. (11 m) a 10. Suchánek, 76. Trnka. R Klačanský, 250.
Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Sz. Patócs (76. Š. Molnár), Visnyei (76. Simon), Zs. Halász, Budai, Ham (81. Viczena), Csizmadia, P. Koton, Kapušňák, L. Horváth. V. LOVCE: Madarász – L. Gočala, T. Bagala (84. L. Tóth), Hajko, Suchánek, P. Obložinský, Megyesi, R. Obložinský (68. Trnka), M. Bagala, Koreň, K. Polgár.

Čaka – Okoličná n/O. 2:3 (1:2). Zápas začal miernym domácim tlakom, ale bo to líder, ktorý sa ujal v 14. minúte vedenia. Onedlho vynechali domáci sľubnú príležitosť na vyrovnanie, preto z protiútoku trestal kanonier Turza – 0:2. Dôležitý kontaktný gól dosiahla Čaka chvíľu po rozohrávke, presne mieril Ivančo. Po zmene strán domáci pridali na dôraze a podarilo sa im aj vyrovnať, po centri Víglaša skóroval Tóth. Veľká túžba po troch bodoch sa prejavila v domácom tlaku, nedali si však pozor na zadné vráta a po hrúbke v obrane rozjasal „Ekel“ Faragó.
Góly: 28. Ivančo, 53. P. Tóth – 14. a 84. Faragó, 25. Turza. R Kahún, 180.
ČAKA: P. Molnár – M. Benko (46. Dorník), Bielik (20. Kopernický), Mudroň, Varga, Ivančo, M. Tóth, Meiling, Viglaš, H. Tanaši, P. Tóth (68. J. Rosinský). OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Dobai, Erdei (56. Novák), Turza, Faragó, Machata, Gőgh, Ódor, Yoshizawa.

Pribeta – Marcelová 1:0 (1:0). V komárňanskom okresnom derby to bol jednogólový zápas. Hostia chceli domácim oplatiť prehru 0:1 z jesene, ale boli to znova Pribeťania, ktorí sa na konci radovali. V Pribete nezostal po jeseni kameň na kameni a práve jeden z novicov Sebestyényi rozhodol, keď v 28. minúte zo sedemnástich metrov umne preloboval Hallmana. Šesťbodový zápas vyhralo šťastnejšie mužstvo.
Gól: 28. Sebestyényi. R Moncman, 350.
PRIBETA: Jakab – Vörös, I. Hóka, Buranský, Szabolcs, Pagurka, M. Lakatos, Rusnák, Hatina (15. P. Hóka, 80. Šukola), Uzsák (75. R. Lacza), Sebestyényi. MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Cabada, Svitel, Boros, Gumbér (70. Polovic), P. Németh, V. Trenčík, Marcinko, Kelko, M. Zsidek (85. G. Zsidek).

1. Okoličná 16 11 2 3 43:22 35 (+11)
2. Tlmače 16 11 2 3 38:18 35 (+11)
3. Zemné 16 9 5 2 33:10 32 (+8)
4. Veľké Lovce 16 10 2 4 38:19 32 (+8)
5. Hont. Vrbica 16 8 2 6 35:29 26 (+2)
6. Dvory n/Ž 16 7 2 7 34:27 23 (-1)