Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

Líder nadeľoval, Zemné rozhodlo až v závere

17. KOLO: Pribeta – Chotín 2:0 (1:0). Domáci oproti poslednému zápasu už spresnili hru a mali viac loptu na kopačkách. V 20. minúte po rohovom kope nastala pred Nagyom trma – vrma, v ktorej postrehol hlavný arbiter ruku brániaceho Chotínčana a kopala sa penalta. Tú premenil Lakatos – 1:0. Po zmene strán pridal poistku znova Lakatos, kedy sa Jakabom vykopnutá lopta dostala za pomoci vetra až pred neho a ten nezaváhal.
Góly: 20. (11 m) a 75. M. Lakatos. R Šmátrala, 400.
PRIBETA: Jakab – Vörös, I. Hóka (60. Uzsák), Buranský, Szabolcs, Pagurka, M. Lakatos, Rusnák, P. Hóka, Vida (89. R. Lacza), Sebestyéni. CHOTÍN: Nagy – Šátek, Andruškó, Agg, R. Halász, G. Marikovec st. (75. Kubovič), Pásztor (70. Ta. Csintalan), Lucza, Š. Csintalan (46. Hencz), Lajos, Bagin.

SkryťVypnúť reklamu

Marcelová – Čaka 2:0 (0:0). Posledné mužstvo tabuľky bolo v zápase aktívnejšie. Svoje vypracované šance, ako aj v iných zápasoch, nedokázali zúžitkovať. Do vedenia sa im podarilo dostať až po hodine hry, šťastným strelcom bol Cabada. Hostia na Hallmana nebezpeční neboli, domácu poistku pridal v závere Gumbér.
Góly: 63. Cabada, 88. J. Gumbér. R Skaličan, 150.
MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Cabada, Svitel, Boros, B. Gumbér, P. Németh (69. J. Gumbér), V. Trenčík, Marcinko, Kelko, J. Nagy. ČAKA: P. Molnár – M. Benko, Bielik, Mudroň, Dobrota, Ivančo, Kopecký, Meiling, Viglaš, H. Tanaši, P. Tóth.

Okoličná - Zemianska Olča 8:0 (3:0). Líder sa pustil do súpera od 1. min a do konca zápasu ho vyžmýkal ako citrón. Prvý sa zastreľoval skúsený Gögh, no gólový účet otvoril najlepší strelec súťaže Turza, ktorému dal prihrávku ako na podnose Yoshizawa. Za stavu 3:0 zavarili v 40. min pred Kovácsom po rohu hostia, no tým v druhom polčase dochádzali sily a skóre narastalo v prospech „Ekelu“. V 50. vysunul kapitán Machata ideálne Turzu, ktorého Vészprémi zastavil iba za cenu faulu a sám faulovaný sa z penalty nemýlil. Osemgólový debakel zavŕšil pohyblivý Faragó.
Góly: 8., 50. a 69. Turza, 21. Gögh, 22. Ódor, 52. Yoshizawa, 77. Novák, 82. Faragó. R Palocsányi, 400.
OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Dobai, Ódor, Somogyi, Machata, Bartal, Erdei (73. Novák), Gögh, Yoshizawa (85. Banda), Turza, Faragó. Z. OLČA: Veszprémi – Szabó, G. Cseh, Sz. Patócs, Bölcs (30. Halász), Ham, Simon, Csizmadia, P. Koton, Kapušňák, Molnár (84. Buday).

Veľké Lovce - Kalná n/Hr. 1:0 (0:0). V prvom dejstve mali navrch favorizovanejší domáci. Od úvodu sa hralo viac pred Guťanom, avšak chýbalo presné zakončenie. Najbližšie ku gólu mal Suchánek. Po prestávke Lovce zrýchlili hru a hneď v 48. minúte rozvlnil po technickej strele sieť striedajúci Trnka. Vyrovnať mohol Mihálik, ale jeho hlavička minula tesne Madarászovu bránu.
Gól: 48. Trnka. R Očkovský, 250.
V. LOVCE: Madarász – L. Gočala, T. Bagala (46. Trnka), Hajko, Suchánek (90. L. Tóth), P. Obložinský, Megyesi, R. Obložinský, Pavlatovský, Koreň (86. Habrman), K. Polgár. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Tušan, Koška, I. Gogora, R. Gogora, Thály, Valo, Pleva, Palic, Mihálik.

Zemné - Dvory n/Ž. 3:2 (1:1). Ako prvý mohol skórovať domáci Balogh, ale z piatich metrov prepálil. Onedlho sa ale nemýlil Vlčan – 1:0, kontroval mu však Lakatos, ktorý vyrovnal. Vedenie mohlo ísť znova na domácu stranu, ale Molnár z jedenástky minul. Po prestávke domáci zatlačili, ale dopracovali sa iba k Bombiczovej tyči. Dočkali sa až v 68. minúte, kedy trafil Šámšon, radosť však znova netrvala dlho, ihneď po rozohrávke zrovnal Haulík. Keď sa už diváci zmierili s remízou, bol v šestnástke faulovaný prenikajúci Balogh, nariadenú penaltu premenil J. Bombicz – 3:2.
Góly: 11. Vlčan, 68. Šámšon, 91. J. Bombicz (11 m) – 20. S. Lakatos, 69. Haulík. R Vachula, 230.
ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh (9. Královics), Győri, Šámšon, J. Bombicz, Ľ. Molnár (46. M. Stojka), T. Adamovič, K. Balogh, L. Kubicsek (71. Kádár), Ferencz, M. Vlčan. DVORY: Gubrica – Bernáth (87. Ármai), S. Lakatos, Bartalos, Takáč (9. M. Kodhaj), Nagy, Haulík, Körmendi, Czingel, L. Hadina (60. Keresztúri), Šárközi.

Hontianska Vrbica – Tlmače 3:1 (1:1). Hostia začali hneď v úvode potvrdzovať rolu favorita, už v 5. minúte otváral skóre Mužík. Domáci však hrali trpezlivo, v 25. minúte prešprintoval obranu Spartaka Haščák a vyrovnal. Prvý polčas viac vzruchu nepriniesol. V druhom začali pre zmenu aktívnejšie Vrbičania, v 63. minúte upravil na 2:1 znova Haščák. Tlmače sa snažili o zvrat, ale do vážnejšej šance sa nedostali. Hralo sa viac bojovne ako technicky. V samom závere to už bol vabank zo strany hostí, ktorý využil na dovŕšenie svojho hetriku Haščák – 3:1.
Góly: 25., 63. a 90. Haščák – 5. Mužík. R Adamkovič, 300.
H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, Tőke (46. K. Kačmárik), Páchnik, Pat. Pilinský (87. Adami), Hovan, Horský, Haščák, A. Kačmárik (86. Pav. Pilinský), Valentík. TLMAČE: Kotora – L. Švolík, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Kissimonyi (82. Spasič), Mužík (80. Maroš Mlynárik), Havran, Titurus, Jašek (70. Bombala).

Tekovské Lužany – Komjatice 2:1 (1:0). Lužany začali vlažnejšie, preto musel kus svojho umenia predviesť Szívós, ktorý zneškodnil šance Komjatíc. Domáci neskôr prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol gól Bandu. Po zmene strán začali náporom domáci, po peknej prihrávke Šulyániho zvýšil Srna na 2:0. V závere hostia ešte pritlačili a po rohovom kope korigovali Melichárkom.
Góly: 39. M. Banda, 71. Srna – 86. Melichárek. ČK: 60. Esraňuch (T. Lužany), R Nagy, 150.
T. LUŽANY: Szívós – Esraňuch, Srna (75. Styecz), Simondel, Š. Tanaši, Šulyáni, Šál, Rakica, M. Banda (52. Bajúsz), Andruska, Plašek (90. Roštáš). KOMJATICE: Hajnala – Mešter, Soboňa, Konderík, Schwarz, Orosi, Letko, Michal Marenčák, J. Kalužák, Vašek (76. M. Kalužák), Melichárek (80. I. Kalužák).

Tvrdošovce – Bánov 4:1 (3:1). Tvrdošovce začali s veľkým elánom, už v 2. minúte otváral účet zápasu po odrazenej lopte Tóth. V 22. minúte naservíroval Ivan Bratovi, ten z blízka zvyšoval už na 2:0. Hostia sa osmelili, čoho výsledkom bol kontaktný gól Palacku. Do prestávky však stihol ešte upokojiť domácich Káplocký – 3:1. Druhý polčas sa hralo hlavne medzi šestnástkami, bez väčších šancí. Skóre uzavrel po chybe obrany Káplocký.
Góly: 2. G. Tóth, 22. Brat, 44. a 88. Káplocký – 37. P. Palacka. R Jakubáč, 200.
TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš, G. Tóth, N. Hadina, Varga, Sztrecsko, Haluza (81. J. Lakatos), Brat, Káplocký, Dikácz (63. Zsolnai, 71. Lebo), Ivan. BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Sádecký (35. Kramár), Oslanský, Valachovič, Tchor, Poláček, P. Šimunek, P. Palacka (63. Rácek), Vittek, Cvik.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - R. Turza (Okoličná), 14 - M. Haščák (H. Vrbica), 12 - J. Trnka (V. Lovce), 11 - L. Suchánek (V. Lovce), 10 - Meiling (Čaka), T. Bombicz (Zemné).

1. Okoličná 17 12 2 3 51:22 38 (+11)
2. Zemné 17 10 5 2 36:12 35 (+8)
3. Veľké Lovce 17 11 2 4 39:19 35 (+8)
4. Tlmače 17 11 2 4 39:21 35 (+11)
5. Hont. Vrbica 17 9 2 6 38:30 29 (+2)
6. Tvrdošovce 17 7 3 7 32:32 24 (-3)
7. Pribeta 17 8 0 9 23:32 24 (-3)
8. Dvory n/Ž 17 7 2 8 36:30 23 (-1)