Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Slovné prestrelky medzi Hájskym a Kráľovou nad Váhom

Po futbalovom stretnutí II. A triedy medzi Kráľovou nad Váhom a Hájskym (hranom 1. mája s výsledkom 4:4) sme do redakcie MY novín dostali list od výboru ŠK Hájske. Zároveň vám ponúkame aj reakciu z Kráľovej n/V.

Po futbalovom stretnutí II. A triedy medzi Kráľovou nad Váhom a Hájskym (hranom 1. mája s výsledkom 4:4) sme do redakcie MY novín dostali list od výboru ŠK Hájske.

„Pred každou sezónou si určite každý futbalový klub dáva ciele priamo úmerné kvalite kádra a ekonomickému zabezpečeniu. V dnešnej ekonomike si však len málo mužstiev môže jednoznačne stanoviť cieľ – postup. Ak sa tak stane, je to chvályhodné, ale ak to má byť za každú cenu, je to na zváženie. Vychádzame z vlastnej skúsenosti o kolektíve lídra II. A triedy Kráľovej n/V. Hry o postup začali hneď v 1. kole sezóny, keď nás požiadali o zmenu hracieho dňa, údajne kvôli družobnému zájazdu do Maďarska. Ten sa však nekonal, o čom oni samozrejme dobre vedeli a čas využili funkcionári Kráľovej na dosiahnutie hosťovaní do svojho klubu, pretože ich domáca základňa je v podstate nulová. Samozrejme, sme im vyšli v ústrety, ide nám o dobré vzťahy medzi klubmi. Dohrávku sme doma prehrali – nič sa nedialo. Určite nás tento podfuk mrzel, ale podľa hesla „od múdrejšieho sa uč“ sme túto nemilú skúsenosť odložili do archívu zabudnutia, a nebyť udalostí v odvetnej jarnej časti u tohto súpera, nikdy by sme ju neoprašovali.
Na jarný zápas sme cestovali s cieľom ukázať pekný futbal a svoju silu konfrontovať s tými „najlepšími“. Po efektívnej hre a dodržaní správnych taktických pokynov trénera sme domácich postavili počas polčasovej prestávky pred úlohu, pre nich na domácej tráve neznámu. Prehrávali 1:2, zaslúžene, lebo ich nakopávaná bola ľahko čitateľná. Ale znova nastal moment múdrejšieho! Medzi „najlepších“ sa začlenili aj páni rozhodcovia Pintér a Lešš a ako posily sa ukázali dobre. Množstvo vymyslených faulov po bežných súbojoch, množstvo štandardných situácií v okolí pokutového územia, množstvo neprávom udelených žltých kariet či sporné auty v prospech domácich boli len zrnká zla pred tým, čo nás čakalo. Pri všetkej úcte k pánovi Chrenkovi (stopér domácich) uvádzame, že sily na 60-metrové vyvezenie lopty si mohol rozložiť rozumnejšie, aby po čistom odobratí lopty našim hráčom, od únavy padol v pokutovom území a nie pol metra pred ním, čo však stačilo p. Pintérovi na odpískanie pokutového kopu. A za čo odpískali druhý, vie len on sám. Keď sme sa ho na to po zápase pýtali, dostali sme odpoveď, že nech sme radi, že to ešte takto dopadlo. Vrcholom drzosti bolo, keď po zápase postranný rozhodca telefonicky kontaktoval člena nášho výboru, kde v rozhovore priznáva, že pád Chrenka tiež jasne videl pred pokutovým územím, ale nesignalizoval a ako sa vyjadril, „boli na nich tlaky!“ Možno u neho nastal pocit spoluviny za slzy a zvesené hlavy našich hráčov po zápase, ktoré čiastočne zahojili slová chvály od domácich fanúšikov, ktorí tiež uznali po zápase všetky chybné verdikty rozhodcov, a konštatovali, že je zbytočné, aby domáci mali postup za každú cenu.
Napriek všetkému prajeme Kráľovej n/V. dosiahnuť postupový sen, dokonca všetka česť domácim hráčom, ktorí nezneužili priazeň rozhodcov, pretože zápas by bol bez rozhodcov určite spravodlivejší. Určite Kráľovú n/V. čakajú ťažké zápasy vo vyššej súťaži, ale nie vždy budú po ruke páni, ktorí pískali v piatok na 1. mája.
A pýtame sa ObFZ, prečo ešte títo rozhodcovia sú stále nominovaní na zápasy.“

Výbor ŠK Hájske

* * * *

Skryť Vypnúť reklamu

Predstaviteľom futbalového klubu v Kráľovej nad Váhom sme ponúkli možnosť na reakciu.

„Futbalový klub Kráľová nad Váhom si po minulosezónnom zachraňovaní sa v II.A triede stanovil cieľ na prebiehajúcu sezónu skončiť na vyšších priečkach a vyhnúť sa bojom o záchranu. Cieľom nebol postup, ako to prezentujú činovníci Hájskeho. K preloženiu prvého kola sme žiadali z dôvodu zájazdu podstatnej časti mužstva do zahraničia. Z našej strany však neboli vyvíjané žiadne nátlaky k preloženiu zápasu. Bola to korektná dohoda. Preto nás zaráža, že to činovníci Hájskeho vyťahujú teraz a spomínajú tu podfuk. Je to ich názor a nikto im ho nezoberie. Len chcem pripomenúť, že spomínaný zápas sa preložil na prvý možný termín a to na 29. augusta (piatok) a následne v nedeľu sme cestovali do Ivanky, ktorá disponuje veľmi kvalitným mužstvom a je každý rok horúcim ašpirantom na postup. Keby náš klub špekuloval hneď od začiatku, tak by bolo asi nelogické žiadať o preloženie zápasu na horeuvedený termín a počas jedného víkendu odohrať dva ťažké zápasy u súperov ašpirujúcich na postup. Situácia sa však na naše potešenie vyvinula tak, že sa nášmu mužstvu v jesennej časti sezóny darilo, a to nie zásluhou rozhodcov, ani iných vedľajších vplyvov.
V dohrávanom zápase v Hájskom bolo naše mužstvo jasne lepšie a nebyť rozhodcovskej dvojice Bachratý - Novák a ich chybných verdiktov v náš neprospech, tak sa domáci ani nedostanú do nejakej vyloženej šance. Jesennú časť sezóny sme skončili na prvom mieste a skončili by sme tam aj bez troch bodov zo zápasu v Hájskom. Takže preloženie prvého kola vôbec nemalo vplyv na naše umiestnenie a dopredu asi nikto nevie, ako sa situácia počas sezóny vyvinie. Vedia to len v Hájskom, keď nás takto obviňujú.
Do jarnej časti sezóny sme vstupovali s vedomím, že sa na nás budú chcieť naši súperi vytiahnuť a sťažiť nám situáciu, aby sme skončili na prvom mieste. Zatiaľ všetky mužstvá sa o to snažili korektným futbalom a hernou kvalitou, okrem mužstva Hájskeho. Začalo sa to hneď žiadosťou o preloženie prvého jarného kola z ich strany. Riadili sme sa heslom „požičané vráť“ a samozrejme sme súhlasili. Ak by sme všetkými možnými spôsobmi chceli skončiť na prvom mieste, tak by sme určite nesúhlasili s ich navrhovaným termínom. Zo strany Hájskeho sme to taktiež mohli zobrať ako podfuk, ale my sa staráme hlavne o vlastné výkony a nie o výkony súperov, takže sme to ďalej neriešili. Podotýkam však, že keby sa to kolo preložilo na prvý možný termín, čo bolo 10. apríla (piatok), tak by naše mužstvo odohralo dva zápasy na domácom ihrisku a mužstvo Hájskeho po našom vzájomnom zápase by cestovalo v nedeľu do Selíc, ktoré tiež živia postupovú nádej. To však mužstvu Hájskeho určite nevyhovovalo, a preto žiadali o preloženie na piatok 1. mája, aby následne v nedeľu hrali na domácom ihrisku. Naše mužstvo však v nedeľu cestovalo na zápas k súperovi a ešte k tomu doobeda. V tomto prípade by sa už dalo polemizovať o špekuláciách za strany Hájskeho, ale ako opakujem, my sa tým nezaoberáme. Aj keď silno pochybujeme, že dôvod, ktorý uviedli k preloženiu zápasu, bol reálny. My sme to však akceptovali v rámci dobrých vzťahov.
Na spomínaný zápas pricestovali hráči hostí s cieľom bodovať za každú cenu. Ich taktika bola založená na provokovaní, zdržiavaní a kúskovaní hry. Do kariet im v značnej miere zahrala aj nepriazeň počasia a silný vietor. Všetka česť ich efektivite, keď z prvých dvoch šancí dosiahli dva zásahy, ale značne im v tom pomohol vietor, pre ktorý nastali veľké chyby v defenzíve nášho mužstva. Ich ďalšie dva zásahy v druhom polčase tiež vyplynuli z našich chýb. Efektivitu mali obdivuhodnú. Z piatich-šiestich šancí dokázali štyrikrát skórovať. Ku cti našim hráčom však slúži, že ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a dvakrát dokázali vyrovnať dvojgólové manko.
Výkon rozhodcov zápasu nemáme právo hodnotiť, na to sú kompetentní páni zo zväzu. Len škoda, že na takéto zápasy nie sú delegovaní delegáti. Ak cítia krivdu zo strany rozhodcov hráči hosťujúceho mužstva, tak my cítime ešte väčšiu. K pokutovým kopom je zbytočné sa vyjadrovať, lebo oba boli oprávnené. Prvý bol za faul na nášho hráča v pokutovom území a nie pred ním, ako to prezentujú činovníci Hájskeho, a druhý za čistú ruku v pokutovom území, ku ktorej sa priznal aj samotný hráč hostí. Domáci hráč Chrenko je natoľko inteligentný a skúsený hráč, ostrieľaný celoštátnymi súťažami, že sa nepotrebuje znížiť k tomu, aby pád v pokutovom území prifilmoval. Počas prebiehajúcej sezóny sme ešte ani raz nevyhrali pomocou darovaných pokutových kopov. Kopali sme ich možno štyri za celú sezónu, a vôbec neboli za stavu, kedy rozhodli zápasy v náš prospech. To však neplatí o mužstve súpera. Treba si pozrieť ich výsledky a hneď zistíte, koľko zápasov vyhrali na domácom ihrisku len vďaka pokutovým kopom. Či boli oprávnené, to nech posúdia mužstvá, ktorých sa to týka (aj my sme mali tú česť v minulosti).
Hlavný rozhodca pán Pintér viedol zápas korektne na obe strany. Ak sa dopustil chýb vo verdiktoch, tak to bolo taktiež na obe strany. V prvom polčase nám neuznal regulárny gól, ktorému predchádzal bežný súboj o loptu v šestnástke súpera a následnom hereckom výkone hosťujúceho hráča. Ale to tu činovníci Hájskeho radšej nespomenuli. Rozhodca to posúdil, ako posúdil. Hostia za stavu 4:2 v ich prospech začali zámerne provokovať a zdržiavať. Po bežných osobných súbojoch sa zvíjali na ihrisku, akoby ich postrelili. Vyhovovalo im kúskovanie hry. V druhom polčase sa čistý hrací čas pohyboval asi okolo 20 minút. Hlavný rozhodca však zdržiavanie zo strany hostí nebral alebo nechcel brať na vedomie. Žlté karty pre hostí udeľoval za nemiestne poznámky na jeho osobu, rečnenie a zákerné fauly. Ani jedna žltá karta v zápase nebola neoprávnená pre obe strany. Skôr si myslíme, že ak by arbiter posudzoval zámerné zdržiavanie, tak by tých kariet na strane hostí bolo viac. Je nepochopiteľné, ak hráč, ktorý má byť striedaný a stojí pri postrannej čiare, pri avizovaní striedania prebehol na druhú stranu ihriska z iniciatívy hosťujúceho trénera a potom krokom odkráčal naspäť cez celé ihrisko a vystriedal. To sa malo posúdiť jednoznačne napomínaním žltou kartou. A takýchto zdržiavaní zo strany Hájskeho bolo neúrekom. Našťastie pre nich zostali nepovšimnuté hlavným rozhodcom. Hlavne z tohto dôvodu cítime krivdu zo strany hlavného rozhodcu. A keď odpovedal po zápase hosťom v zmysle „buďte radi, že to takto dopadlo“, tak mal stopercentnú pravdu. Lebo keby hostia zámerne nenaťahovali čas, čo im toleroval a naši hráči v stretnutí premenili všetky vyložené šance, čo si vypracovali, tak by zápas skončil 8:4 v náš prospech. My sme dva body stratili a oni k tomu jednému došli ako slepé kura k zrnu, a nie opačne.
K asistentovi rozhodcu pánovi Leššovi je škoda sa vyjadrovať. Mal nespočetné množstvo chybných verdiktov v náš neprospech, keď odmával postavenia mimo hry, ktoré videl len on sám. Tlaky asi cítil zo strany nespokojných divákov, ktorých svojimi verdiktami, škodoradostným uškŕňaním a gestami aj značne provokoval. Je zaujímavé, že sa naňho odvolávajú činovníci Hájskeho, že ich poškodil, ale potom asi boli na inom zápase. Pán Lešš im vo viacerých verdiktoch pomohol. A po zápase, ako aj sami napísali, telefonicky kontaktoval člena ich výboru. Asi sa mu chcel ospravedlniť, že mu jeho zámer poškodiť domácich nevyšiel tak, ako si to hosťujúci činovníci predstavovali. Celé nám to zo strany Hájskeho a postranného rozhodcu pána Lešša pripadalo ako jedna provokácia a snaha o rozladenie nášho mužstva.
Z výsledku sme samozrejme sklamaní aj my, avšak hostia si bod za svoju efektivitu v zakončení zaslúžili, ale víťazstvo určite nie. To by bolo pre našich hráčov za celozápasovú enormnú snahu nespravodlivé. Mužstvo Hájskeho by si malo brať príklad z mužstva Ivanky, ktoré k nám prišlo hrať futbal a k veľmi dobrému zápasu prispelo vysokou futbalovou kvalitou, a nie hereckými vložkami a zdržovaním.
Úspešné výsledky sme si vybojovali sami a nie prispením rozhodcov. Ďakujeme výboru Hájskeho, že nám prajú dosiahnuť „postupový sen“, ale v tomto momente to berieme od nich ako iróniu. Cieľ skončiť na prvom mieste ešte neznamená aj postúpiť. K tomu treba aj určité ekonomické zabezpečenie. Takže o postupe sa u nás nahlas zatiaľ nehovorí. Radi by sme sa však udržali na prvom mieste, aj keď to bude ešte nesmierne ťažké. Zálusk na prvé miesto majú viaceré mužstvá, Hájske nevynímajúc, aj keď si to zámerne nepripúšťajú, ale po ich vyjadrení v liste sa k tomu tichučko nevedomky priznali. Tichá voda brehy myje. V opačnom prípade by tieto veci do médií nevyťahovali. Asi sa riadia heslom „súdim teba podľa seba“. Je to z ich strany snaha o znervóznenie a rozladenie nášho mužstva pred dôležitými zostávajúcimi zápasmi. My sa tým však vôbec nezaťažujeme. Prajeme im do ďalších zápasov veľa úspechov a toľko šťastia, čo mali u nás. Nech na ihriskách zvíťazí lepší a hlavne, nech víťazí futbal!“

S pozdravom výbor FC Kráľová nad Váhom

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 7. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 1. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 2. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 10. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 17 608
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 338
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 960
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 013
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 4 775
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 4 518
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 680
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 378
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 731
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 731

Blogy SME

 1. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku??
 2. Magenta Life: Vydarený tretí ročník PM Konferencie, na ktorej sme nechýbali
 3. Anna Milanová: Kytice kvetov 2... 2021
 4. Mária Szegfüová: 20 vyhratých súdov, 20 kg papierov, 11 rokov boja za spravodlivosť
 5. Tomáš Vodvářka: Soucit jako universální emoce?
 6. Adriana Boysová: Mladá láska
 7. Július Kovács: Prešlo 20 mesiacov od volieb a my voliči Oľano prehrávame
 8. INEKO: Finančné zdravie žúp sa kvôli koronakríze začalo zhoršovať, významne im narástol dlh
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 993
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 12 240
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 791
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 204
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 101
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 631
 7. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 4 348
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 161
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Alekšince (vľavo) sa po vyše 14 rokoch stretnú v súťažnom derby s Rišňovcami.

Lukáčovce navyšujú kapacitu – prvýkrát v histórii pohostia piatu ligu.


1 h
Bankomat v Zbehoch, ktorý bol poškodený v septembri.

Páchatelia použili nový spôsob - išli zozadu, cez sklad potravín.


3 h
Kruhový objazd pod Zoborom.

Dopravnú situáciu v lokalite Nitre podľa poslancov zhoršila výstavba v susedných dedinách. Kto by mal cestu financovať, zatiaľ nie je rozhodnuté.


6 h

V dnešnej poradni si s odborníkom Rastislavom Magnom, ktorý sa v spoločnosti Intersport špecializuje na beh, preberieme doplnky výživy vhodné hlavne pre bežcov a vytrvalostných športovcov.


8 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladý muž prekročil rýchlosť medzi obcami až o 67 kilometrov za hodinu.


21. okt

Židovskú školu postavili medzi vojnami. Bola aj súčasťou geta.


23 h

Slovensko-český Justin Bieber a hlas, ktorý porote vtisol slzy do očí a vyvolal zimomriavky na predlaktiach. To sú súrodenci Marián a Lucia Hollí.


21. okt

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


8 h

Blogy SME

 1. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku??
 2. Magenta Life: Vydarený tretí ročník PM Konferencie, na ktorej sme nechýbali
 3. Anna Milanová: Kytice kvetov 2... 2021
 4. Mária Szegfüová: 20 vyhratých súdov, 20 kg papierov, 11 rokov boja za spravodlivosť
 5. Tomáš Vodvářka: Soucit jako universální emoce?
 6. Adriana Boysová: Mladá láska
 7. Július Kovács: Prešlo 20 mesiacov od volieb a my voliči Oľano prehrávame
 8. INEKO: Finančné zdravie žúp sa kvôli koronakríze začalo zhoršovať, významne im narástol dlh
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 993
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 12 240
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 791
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 204
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 101
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 631
 7. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 4 348
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 161
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu