Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Rozhodli góly kanoniera Mlynára

Futbalisti FKM Nové Zámky zdolali v sobotu ďalšiu prekážku na ceste do druhej ligy. S Dolnými Vestenicami sa po obrátke nemaznali a tentoraz si po päťgólovej veľkonočnej nádielke prišiel na svoje aj divák.

Po jedinom domácom remízovom zaváhaní so Štúrovom (2:2) prišlo pred týždňom víťazstvo 3:2 v Domaniži a keďže dych strácajúce druhé Ludanice medzitým naplno nebodovali, náskok Nových Zámkov utešene narástol. Všetkému predchádzala v druhom jarnom kole zlatá remíza prvého práve u druhého, kde následne odvolali aj trénera, Novozámčania však ukázali svoju silu na trávnikoch súperov aj inde. Všetko tak nasvedčuje tomu, že na postupové oslavy nebudú musieť čakať do posledného kola.
Zverenci Jozefa Chovanca prechádzajú súťažou stále bez jedinej prehry akoby nôž maslom. Dolným Vesteniciam vracali uplynulú sobotu vôbec prvú jesennú stratu po remíze 2:2 a víťazstvom 5:0 sa im to dokonale podarilo. V zápase ukázal veľkú aktivitu v ofenzíve aj Gejza Baranyai, no jeho dve jedovky v druhom polčase skončili iba na brvne už bezmocného Jurenku.
V útoku odviedol kus roboty Michal Áč a tréner Chovanec urobil dobre, že ho poslal až na hrot. Veď v domácich zápasoch sa zdal byť futbalista jeho kvalít v obrane trochu nevyužitý. Nakoniec, v útoku začínal aj v materskom FC Nitra a svoj sobotňajší výkon vyšperkoval aj dvoma parádnymi gólovými hlavičkami.
Toto sa však udialo v čase, keď už bol súper zlomený. Za bezgólového stavu, keď vysoký favorit prvých dvadsať minút nevystrelil medzi žrde, sa jasne ukázalo, ako potrebný je hráč typu Mlynára. „Na hranici šestnástky som dostal dobrú prihrávku, a keďže som videl, že Jurenka zostal na čiare a nezmenšil mi strelecký uhol, namieril som k jeho ľavej žrdi,“ opisuje kľúčovú situáciu pred dôležitým prvým gólom z 21. minúty zakončovateľ Gabriel Mlynár.
Novým Zámkom sa ešte ľahšie dýchalo po jeho druhom góle, a hoci má tento hráč v hľadisku aj kritikov, v 69. minúte ukázal, že vie gól aj pripraviť. V pokutovom území Dolných Vesteníc ponúkol loptu ako na podnose Bukovičovi, a bolo 3:0. „Vytvorili sme pomerne silné mužstvo, a som rád, že päťgólové víťazstvo potešilo aj divákov. Do Gabčíkova môžeme ísť najbližšie opäť so zdvihnutou hlavou,“ povie futbalista, ktorý si vie chvíľku svojej slávy aj užiť. Hoci nepatrí k veľkým žonglérom, húževnatosť v ňom je a stále dokazuje, že góly strieľať vie. Veď v pätnástich jesenných kolách si ich napočítal desať, no a v doterajších piatich jarných už pridal ďalších päť. On góly jednoducho strieľať potrebuje, aj preto je už najlepším strelcom celej súťaže. „Gabi“ má za sebou už aj horšie hráčske časy, súčasné strelecké hody mu treba dopriať. Nakoniec, ťaží z nich celé mužstvo.
V sobotu konečne zaujala aj futbalová kulisa. ...aj keď zatiaľ hlavne vďaka výpomoci skvelých hurbanovských fans. MARIÁN DRAGÚŇ

1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  3. Nové číslo Historickej revue
  4. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  9. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?