Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Marcelová šokovala Dvory, Okoličná v šlágri neuspela

20. KOLO: Tlmače – Okoličná n/O. 2:1 (2:0). Domáci Spartak nechcel nechať nič na náhodu a začal v šlágri jari aktívne. Lídra zatlačil a bolo otázkou času, kedy pôjde do vedenia. Stalo sa tak v 15. minúte, kedy sa lopty ujal Jenes a z dvadsiatich metrov technickým oblúčikom vymietol Kovácsovu šibenicu. I naďalej prevládala domáca ofenzíva, po polhodine hry vyrazil centrovanú loptu Kovács iba pred seba a Mužík ponúknutú príležitosť využil – 2:0. Po prestávke prevzali iniciatívu hostia. Hneď v úvode skončil Faragóov lob iba na brvne, strelu Erdeia vytlačil Kotora na roh. Zaslúžené zníženie prišlo v 67. minúte, prízemnou strelou k tyči rozveselil svojich Ódor – 2:1. Po tomto góle sa domáci prebrali, hra sa vyrovnala. Päť minút pred koncom mohol rozhodnúť Jašek, ale svoj nájazd na Kovácsa nedotiahol. Aj napriek tomu domáci tesné vedenie už udržali a dotiahli sa tak na vedúcu Okoličnú na rozdiel troch bodov.
Góly: 16. Jenes, 28. Mužík – 66. Ódor. R R. Marcinát, 500.
TLMAČE: Kotora – Kissimonyi, Kollár, Líška, Lenard (69. Švolík), Jenes, Horniak, Mužík (81. Maroš Mlynárik), Havran, Titurus, Bombala (75. Jašek). OKOLIČNÁ: Zs. Kovács – Somogyi, Bartal, Dobai, Meleg (34. Erdei), Turza, Faragó, Machata, Ódor, Yoshizawa, Gőgh.

Kalná n/Hr. – Pribeta 4:2 (2:0). Domáci chceli potvrdiť získané body zvonka a pretrhnúť jarnú nepriestrelnosť Pribety. Stalo sa tak v 27. minúte, po úniku otvoril účet Pleva. O pár minút vykopával loptu Guťan, tá sa dostala až pred Plevu, ktorý sa znova nemýlil – 2:0. Aktívny Pleva mohol zaznamenať hetrik, ale hlavou trafil len brvno. Po Mihálikovom góle na 3:0 domáci mierne poľavili a dovolili tak Pribete Lakatosom znížiť. V závere ešte pridal domácu poistku striedajúci Gogora, ale posledné slovo mal aj tak Pribeťan Sebestyéni.
Góly: 27. a 35. Pleva, 55. Mihálik, 85. I. Gogora – 70. M. Lakatos, 90. Sebestyéni. R Zigo, 200.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Tušan, Rácz, Zdychavský (57. Thály), Valo (82. I. Gogora), Hajtó (85. Sakoš), Čontoš, Pleva, Palic, Mihálik. PRIBETA: Jakab – Hatina (23. Szabolcs, 77. Bálint), Vörös, Buranský, Vida, Pagurka, M. Lakatos, Rusnák, P. Hóka, Uzsák (63. I. Hóka), Sebestyéni.

Tvrdošovce - Hontianska Vrbica 3:1 (2:0). Druhý šláger kola medzi dvoma na jar stopercentnými mužstvami začali lepšie domáci. V 9. minúte sa po zlom odkopnutí hosťujúcej obrany dostal k lopte Sztrecsko – 1:0. V 17. minúte zastavili Vrbičania nedovolene Ivana, sám postihnutý nariadenú penaltu premenil a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hra sa vyrovnala a odvíjala hlavne medzi šestnástkami. V 66. minúte ešte vykresal nádej pre hostí Kačmárik, ale posledné slovo mali domáci, na konečných 3:1 pečatil Brat.
Góly: 9. Sztrecsko, 17. (11 m) Ivan, 84. Brat – 66. A. Kačmárik. R Očkovský, 250.
TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš (20. Lebó), G. Tóth, N. Hadina, Varga, Sztrecsko, Haluza, Brat, Csabai, Dikácz (80. Zsolnai), Ivan (59. Káplocký). H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik (19. Ryšavý), A. Kačmárik (70. Pav. Pilinský), Adami, Hovan, Horský, Haščák, Valentík.

Chotín - Tekovské Lužany 4:1 (2:0). Domáci potreboval bodovať a tomu podriadili aj úvodných dvadsať minút. Hostí zatlačili a už v 4. minúte preloboval Szívósa Lucza. O šesť minút neskôr upravoval Marikovec hlavou už na 2:0. Potom domáci ubrali z tempa, hra sa vyrovnala. Po zmene strán korigoval Srna na 2:1 a Lužany začali vystrkovať rožky. V 70. minúte sa šiel predčasne osprchovať Styecz, následne sa pritvrdilo na ihrisku. Desať minút pred koncom prišiel pre domácich upokojujúci gól, kedy úspešne realizoval penaltu Lucza. Chotín už len kontroloval hru a z protiútoku ešte trafil Bagin.
Góly: 4. a 80. (11 m) Lucza, 10. Marikovec, 84. Bagin – 47. Srna. ČK: 70. Styecz (T. Lužany), R Otrísal, 200.
CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek, Ti. Csintalan, Hencz (55. Ta. Csintalan), Agg, G. Marikovec st., Pásztor (72. R. Halász), Lucza, Kubovics (67. Š. Csintalan), Zajos, Bagin. T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz, Srna, Ešraňuch, Š. Tanaši, Styecz, Š. Šulyáni, Báró (46. T. Šulyáni), Rakica, M. Banda, Andruska (82. Minárik).

Bánov – Zemné 2:0 (1:0). V Bánove sa hral obojstranne útočný futbal, svoje šance však obe mužstvá nedokázali zúžitkovať. Ujala sa až Cvikova strela v 40. minúte, ktorú ešte možno jemne tečoval Oslanec. Po zmene strán hostia poľavili, na Kálaziho už nebezpečný neboli, no a keďže v 52. minúte pridal tradičný strelec Bánova Vittek druhý gól, pripísali si domáci zaslúžené víťazstvo.
Góly: 40. Cvik, 52. Vittek. R Tonkó, 250.
BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Sádecký, Oslanec, Valachovič, Tchor, Kramár (46. P. Palacka, 79. Hlavatý), P. Šimunek, Rácek (85. Jenei), Vittek, Cvik. ZEMNÉ: Jóba – K. Balogh, Győri, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovics, Ferencz, Ľ. Molnár, T. Bombicz, M. Stojka (63. Kádár), Vlčan.

Komjatice - Veľké Lovce 1:3 (0:1). Najskôr vyskúšal Madarásza Orosi, no favorizovaní hostia išli do vedenia v 10. min Pavlatovského hlavičkou. V 20. min vychytal Trnku Hajnala, ktorý domácich podržal potom viackrát. Núkajúcej sa šance sa vzápätí zľakol Suchánek a zápas bol otvorený aj po obrátke. Aktívny Trnka lízol hlavičkou brvno, v 70. min trestuhodne zahodil Koreň, no definitívu priniesla 74. min, keď s istotou trafil na 2:0 skúsený Megyesi. Domáci Madarásza vážnejšie neohrozili, ich čestný úspech zaznamenal Melichárek. V samom závere – keď už bolo o všetkom rozhodnuté – sa strhla mela, po ktorej sa aj červenalo.
Góly: 82. Melichárek – 10. Pavlatovský, 74. Megyesi, 75. Suchánek. ČK: 90. Jančár - 90. Kuruc, R Kövér, 300.
KOMJATICE: Hajnala – Soboňa, M. Kalužák (46. Nemeš), Jančár, Schwarz, Orosi, Fridrich, Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Vašek (46. Melichárek). V. LOVCE: Madarász – L. Gočala, Megyesi, Pavlatovský (84. P. Obložinský), Suchánek, Hajko, Trnka (83. Kuruc), R. Obložinský, M. Bagala, Koreň, K. Polgár (64. Habrman).

Dvory n/Ž. – Marcelová 1:2 (0:0). Domáci spálili v úvode stretnutia hneď niekoľko tutoviek, čím posadili na koňa hostí, ktorí vycítili, že by vo Dvoroch nemuseli hrať iba druhé husle. Hra sa v ďalšom priebehu vyrovnala. Prvý šok pre domácich prišiel v 70. minúte, kedy trafil presne B. Gumbér. Na tento gól ešte domáci dokázali odpovedať, ihneď po rozohrávke kopal priamy kop Takáč a Nagy vyrovnal. Päť minút pred koncom urobil dobrý ťah tréner hostí, keď na ihrisko poslal J. Gumbéra a ten sa ešte v tej istej minúte postaral o druhý šok pre Dvory strelou na 1:2.
Góly: 71. P. Nagy – 70. B. Gumbér, 85. J. Gumbér. R Ševčík, 160.
DVORY: Gubrica – Bernáth (80. Keresztúri), S. Lakatos, Takáč, Bartalos, Petrík, P. Nagy, L. Hadina (46. Kővári), Haulík, Körmendi, Šárközi. MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Svitel, B. Gumbér, Boros, J. Nagy, P. Németh (88.G. Zsidek), V. Trenčík (60. T. Zsidek), Marcinko, Kelko, Bottyán (85. J. Gumbér).

Zemianska Olča – Čaka 0:2 (0:0). Na Žitnom ostrove sa hral vyrovnaný zápas, keď nijak nevynikalo ani jedno z mužstiev. V 74. minúte sa hostia ujali vedenia, kedy si nešťastne vrazil loptu do vlastnej brány domáci Molnár. Po tomto góle sa Olča pokúsila o vyrovnanie, avšak bola z toho kontra hostí, ktorú úspešne zakončil Meiling – 0:2. Nešťastným mužom zápasu sa stal domáci kapitán Molnár, ktorý okrem vlastenca inkasoval aj červenú kartu. Na rozhodcovské trio malo domáce vedenie ťažké srdce po zápase.
Góly: 74. vlastný (Š. Molnár), 79. Meiling. ČK: Š. Molnár (Z. Olča). R P. Kollár, 150.
Z. OLČA: M. Házi – Viczena, Budai (58. Kapušňák), Szkukalek, Zs. Halász, Simon, Ham, Csizmadia, Š. Molnár, L. Horváth (57. Czirok), P. Koton. ČAKA: P. Molnár – Dorník (46. Krnčan), M. Benko, Mudroň, Dobrota, Ivančo, Bielik, Meiling, Víglaš (82. I. Stojka), H. Tanaši (68. Juraj Rosinský), P. Tóth.

1. Okoličná 20 14 2 4 61:24 44 (+14)
2. Veľké Lovce 20 13 2 5 46:23 41 (+11)
3. Tlmače 20 13 2 5 44:25 41 (+11)
4. Zemné 20 11 5 4 41:19 38 (+8)
5. Hont. Vrbica 20 11 2 7 45:34 35 (+5)
6. Tvrdošovce 20 10 3 7 41:35 33 (+3)
7. Čaka 20 9 2 9 42:36 29 (-1)