Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Moravce vyhrávajú, keď to nepotrebujú

Corgoň liga: Ružomberok - FC Nitra 1:1 (0:1), Dun. Streda - Zlaté Moravce 1:2 (0:2)

Ružomberok - FC Nitra 1:1 (0:1)

Na Liptove sa hral zaujímavý futbal, lepší Nitrania stratili v závere dva body.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie hráčom spod Zobora, ktorí boli do prestávky jasne lepším mužstvom. V 4. min. nebezpečne pálil Racko, ale Penksa bol pozorný. Skóre otvoril v 12. min. po akcii z ľavej strany zblízka legionár Simunovič, ktorého pekne našiel aktívny Barčík. Potom opäť pohrozil Racko, v 37. min. už mohlo byť 0:2, no po chybe gólmana zachráňoval na bránkovej čiare v hodine dvanástej Majerník. Jedinú šancu MFK v úvodnom dejstve spálil Pešír. Druhý polčas Ružomberok hru vyrovnal a snažil sa o vyrovnávajúci gól. Najprv neuspeli v sľubných príležitostiach Božok a Mašek, ale snaha domácich bola odmenená päť minút pred koncom, keď sa hlavou v šestnástke presadil útočník Lačný. Na druhej strane mal na kopačke rozhodnutie Simunovič, avšak zoči-voči Penksovi neuspel, preto sa pod Čebraťom body delili.

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 85. Lačný – 12. Simunovič.
Rozhodoval Pavlík, ŽK: Pešír, J. Maslo, Sedlák – Racko, Kopačka, Hroššo, 2055 divákov.
MFK: Penksa - Jurč (46. Pilár), J. Maslo, Pe. Majerník, Ďubek - Kukoľ (46. Mašek), P. Maslo, T. Sedlák, Božok - Lačný, Pešír (83. Gallo).
FC: Hroššo - Šťastný, Ma. Tóth, Štajer, Racko (62. Ďatko) - Glenda, Kopačka - Barčík, Šimončič, Simunovič – Rák (66. Košút).

OKAMIH ZÁPASU
Vyberáme moment zo záveru stretnutia. Hostia z hry domácim veľa nedovolili, ale aj tak tesný náskok neudržali. Rozhodla o tom 85. minúta, keď po centri z pravej strany upratal loptu do nitrianskej siete hlavou Lačný.

POSTAVA ZÁPASU
Nitrania kolektívnym výkonom veľmi príjemne prekvapili. Obranu dobre dirigoval tradičný pilier Tóth, ale primát udeľujeme Miroslavovi Barčíkovi. Skúsený záložník si robil so súpermi v strede poľa, čo chcel a asistoval aj pri góle.

SLOVO TRÉNERA
Petar Kurčubič: „Odohrali sme dobrý zápas. V prvom polčase sme strelili gól a mali sme aj ďalšie šance. Po zmene strán začal súper nakopávať lopty a v závere využil našu chybu na vyrovnanie. Sme smutní, že sme tento duel nevyhrali."

Dun. Streda - Zlaté Moravce 1:2 (0:2)

Vypadávajúci vionisti na Žitnom ostrove prevýšili domácich vo všetkom.

Osud Zlatých Moraviec je už spečatený, ale napriek tomu začali hostia od začiatku diktovať tempo hry. Výsledkom aktivity vionistov bol otvárací gól po štvrťhodine hry, keď sa po vhadzovaní dostala lopta k Lalákovi, ktorý ju v malom vápne priťukol Tomkovi a bolo 0:1. Domácim viazla kombinácia, aj ďalšie príležitosti na skórovanie mal súper. V 34. min. DACu nevyšiel ofsajd systém a Tomko samostatný nájazd pohodlne premenil a zvýšil vedenie hostí. O chvíľu odmietol tretí gól po strele Kuračku zákrokom na bránkovej čiare stopér Adiaba. Bezkrvný výkon Dunajskej Stredy pokračoval aj po prestávke, za čo si hráči vyslúžili od vyše štyroch tisíc fanúšikov hlasitý piskot. Kamerunčan Abena sa v nadstavení postaral len o kozmetickú úpravu výsledku, všetky tri body zaslúžene získali sympaticky hrajúci Zlatomoravčania.

Góly: 90+. Abena – 16. a 34. R. Tomko.
Rozhodoval Fajčík, ŽK: Kováč, Abena, 4185 divákov.
DAC: Minár – Ma. Kováč (46. Regedei), K. Németh, Adiaba, Zs. Németh - Parvin, Abena, Boya, Hassan - Beniušis (83. Decký), N'lend (72. Bognár).
VION: Bolek - Candrák, Pe. Farkaš, Pa. Majerník, Chren - Hözl (89. Ondrejka) - Kuračka, Náther, Lalák, Tomašek (54. Macko) - Tomko (86. Kožiak).

Hostia hrali uvoľnene a ofenzívne, na ich jednoduchú hru nevedeli domáci nájsť účinný recept. Hrdinom zápasu bol útočník víťazov Róbert Tomko, ktorý dvakrát pohotovo prekonal brankára Minára, čím vyšperkoval svoj výkon.

Zlatko Krajnčar, DAC: „Súper predviedol pekný futbal a zaslúžene vyhral. Hostia nás prekvapili najmä dobrým presingom. Naši hráči sú už zrejme myšlienkami niekde na dovolenkách a myslia si, že nemusia podávať dobré výkony."

Štefan Horný, ViOn: „Po boji o záchranu sa už mužstvo upokojilo, čo bolo vidieť. Dominovali sme hlavne v prvom polčase, po obrátke sme výsledok bránili. Chlapci ukázali, že futbal hrať vedia. Škoda, že dobré výsledky neprišli skôr."

Servis Corgoň ligy

Ostatné výsledky 31. kola
Slovan Bratislava - Prešov 1:1 (0:1), 89. Valachovič - 28. Šafranko. Banská Bystrica - Žilina 1:1 (0:1), 76. Uškovič - 17. Vladavič. Košice - Trnava 2:1 (0:1), 74. Bašista, 88. K. Kuzma - 1. Doležaj (11 m). Dubnica - Artmedia Petržalka 0:0.

11. Nitra 31 8 8 15 31:48 32 (-16)
12. Zl. Moravce 31 5 8 18 20:58 23 (-22)

Najbližší program
32. kolo: 26. 5. o 17.30 h Nitra - B. Bystrica (Hriňák), Prešov - FC ViOn (Horváth), Artmedia - Dun. Streda (Sedlák), Trnava - Ružomberok, Žilina - Dubnica, Slovan - Košice.
33. kolo: 30. 5. o 17.30 h Dubnica - Nitra (Fajčík), FC ViOn - Artmedia (Valášek), Dun. Streda - Žilina (Trutz), B. Bystrica - Trnava, Košice - Prešov, Ružomberok - Slovan.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?