Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Dvory aj Komjatice konečne naplno

22. KOLO: Chotín - Hontianska Vrbica 2:0 (0:0). Domáci začali proti rozbehnutému súperovi so zabezpečenou obranou. Po chybe Nagya ale mohli inkasovať, Haščák však prehlavičkoval odkrytú bránu. Domáci zmenili taktiku na útočnejšiu, prišli aj ich šance, avšak tie aj pozahadzovali. Po zmene strán už ale trafil Marikovec, ktorý zľava vtrhol do šestnástky a prestrelil Výbošťoka. O štvrťhodinu neskôr pridal po trme – vrme poistku Kubovics – 2:0. Behaví Vrbičania pridali na dôraze, Chotín zatlačili, ale skórovať sa im nepodarilo.
Góly: 49. Marikovec, 66. Kubovics. R Bulko, 150.
CHOTÍN: Nagy – Šátek, Ti. Csintalan, Agg, Andrusko, G. Marikovec st. (88. Sikoňa), A. Pásztor (62. Ta. Csintalan), Lucza, Kubovics (75. Š. Csintalan), Zajos, Bagin. H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, Tőke, Páchnik, A. Kačmárik (68. Ryšavý), Hovan, Pav. Pilinský (77. Pet. Pilinský), Adami, Haščák, Valentík.

Tekovské Lužany – Zemné 4:1 (2:1). V Lužanoch začalo lepšie Zemné, do vedenia išlo gólom špílmachra Bombicza. Nezvládli však záver polčasu, keď v 42. minúte trafil z priameho kopu Šál a v 45. minúte gólom do šatne strhol vedenie na domácu stranu Srna. Po obrátke začali hostia náporom, ale dostávali sa len po šestnástku. Po hodine hry kopal roh Plašek a nekrytý Srna zvýšil vedenie. Zemné sa nevzdávalo a bojovalo až do konca, ale po Kóšovej strele inkasoval znova Kantár. Domáca výhra je zaslúžená, i keď pre Zemné trocha krutá.
Góly: 42. Šál, 45. a 60. Srna, 84. Kóša – 23. T. Bombicz. R Štefanec, 150.
T. LUŽANY: Szívós – Roštáš, Srna (80. Kóša), Simondel, Bajúsz (46. Štrúbel), Báró, Š. Šulyáni, Šál, Rakica, M. Banda (85. Ešraňuch), Plašek. ZEMNÉ: Kantár – Győri, P. Adamovics, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovics, Kubicsek (64. Ferencz), M. Stojka, T. Bombicz, K. Balogh, Vlčan (70. Ľ. Molnár)

Tvrdošovce - Veľké Lovce 0:0. Zápas začali lepšie domáci hráči, ktorý v úvodnej štvrťhodine na svojho súpera pritlačili. Gólový efekt to však nemalo a v ďalšom priebehu sa aj hra vyrovnala. Do vyslovene gólovej šance sa nedostalo ani jedno z mužstiev, nič sa na tom nezmenilo ani v úvode druhého dejstva. V závere však mohli rozhodnúť domáci futbalisti, keď najprv nastrelil z voleja tyčku Brat a na konci nepadol gól ani po závare pred Madarászom.
ČK: 88. M. Bagala. R Šima, 350.
TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš, G. Tóth, N. Hadina, T. Varga, Sztrecsko, Haluza, Brat, Káplocký (80. Farkas), Dikácz, Ivan. V. LOVCE: Madarász – L. Gočala (62. K. Polgár), Megyesi, Pavlatovský (73. Habrman), Suchánek, Hajko, Trnka, R. Obložinský, M. Bagala, Koreň, P. Obložinský.

Bánov – Okoličná n/O. 0:2 (0:0). Líder po nevydarenom zápase minulého kola potreboval bodovať v Bánove. Domáci im však boli rovnocenným súperom a ak by mali trochu šťastia, mohli ísť aj do vedenia. Hostia však boli efektívnejší. V 74. minúte zaskočil Bánovčanov Faragó, keď na jeho strelu k tyči nedočiahol Kálazi – 0:1. Domáci vsadili všetko na jednu kartu, ale Kovácsa im nebolo súdené prekonať, naopak, z protiútoku strelil svoj dvadsiaty deviaty gól v sezóne Turza a tak zápas rozhodol.
Góly: 74. Faragó, 86. Turza. R Šamko, 180.
BÁNOV: Kálazi – M. Moravčík, Sádecký, Oslanec, Valachovič, Tchor, Poláček (75. Rácek), P. Šimunek, P. Palacka, Vittek, Cvik. OKOLIČNÁ: Zs. Kovács – Somogyi, Bartal, Dobai, Erdei (62. Meleg), Turza, Faragó (81. V. Banda), Machata (87. Novák), Ódor, Yoshizawa, Gőgh.

Komjatice – Marcelová 2:1 (1:0). Komjatice povzbudené prvým jarným bodom z horúcej pôdy z Okoličnej začali proti Marcelovej aktívne. V 10. minúte sa po rýchlom rozohratí priameho kopu dostal sám pred Hallmana Kalužák a otváral skóre. Po prestávke vyšiel úvod znova domácim, v 49. minúte napriahol vari z tridsiatich metrov Vašek a lopta zakotvila v sieti – 2:0. Iskierku nádeje pre hostí vykresal Gumbér, ktorý aj za nešťastnej asistencie domácej obrany znížil. V ďalšom priebehu sa už skóre nezmenilo, domáci si zaslúžene pripísali prvú jarnú výhru.
Góly: 10. J. Kalužák, 49. Vašek – 65. B. Gumbér. R Kusala, 150.
KOMJATICE: Hajnala – Mešter (60. D. Szabó), M. Kalužák, Fridrich, Schwarz, Orosi, Letko, Martin Marenčák, J. Kalužák, Vašek (78. Melichárek), I. Kalužák (55. Nemeš). MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml. (18. J. Gumbér), Svitel, B. Gumbér, Boros, J. Nagy, V. Trenčík, Marcinko, Kelko (64. Bottyán), Cabada, P. Németh.

Tlmače – Pribeta 5:0 (2:0). Zápas začal vo vlažnejšom tempe, avšak domáci favorit šiel do vedenia z prvej vážnejšej šance v 21. minúte, trafil sa Jenes. Tesne pred polčasovým hvizdom „spracoval“ loptu rukou v šestnástke Szabolcs, nariadenú penaltu úspešne realizoval Havran – 2:0, navyše hosťujúci Szabolcs sa porúčal predčasne pod sprchy. Po prestávke o česť bojujúci hostia nedokázali držať krok s kanonierom Jenesom, ktorý ďalšími dvoma presnými zásahmi zvýšil na rozdiel štyroch, v závere sa presadil ešte Kollár – 5:0. Avšak nebyť Jakaba v bráne Pribety, rozdiel mohol byť aj vyšší.
Góly: 21., 63. a 66. Jenes, 44. (11 m) Havran, 82. Kollár. R Zachar, 320.
TLMAČE: Macho – L. Švolík, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak (67. Maroš Mlynárik), Mužík, Havran, Titurus (46. Spasič), Jašek (76. Chrenko). PRIBETA: Jakab – Hatina, Vörös, Buranský, Vida, Pagurka, Szabolcs, Bálint, P. Hóka, Uzsák, Sebestyény.

Dvory n/Ž. – Čaka 5:2 (2:1). Úvod vyšiel lepšie hosťom, tí šli do vedenia už v 8. minúte Meilingom. Domáci sa však rýchlo pozbierali a dokázali aj Haulíkom vyrovnať, dokonca ten onedlho mieril presne druhýkrát a Dvory viedli. Po prestávke bol v pokutovom území nedovolene zastavený Petrík a sám postihnutý jedenástku premenil – 3:1. O dve minúty neskôr skompletizoval svoj hetrik Haulík, kedy strelou z diaľky nedal Molnárovi šancu. Domácim sa darilo i naďalej, samostatný nájazd doviedol do úspešného konca Lakatos. Čaka korigovala v závere Meilingom – 5:2.
Góly: 11., 22. a 49. Haulík, 47. (11 m) Petrík, 75. S. Lakatos – 8. a 85. Meiling. ČK: 43. L. Hadina. R Maslo, 150.
DVORY: Gubrica – Bernáth (65. Kodhaj), S. Lakatos, Takáč, Bartalos, Petrík, P. Nagy (72. Ármai), L. Hadina, Haulík, Körmendi, Šárközi. ČAKA: P. Molnár – P. Tóth, Dorník (55. M. Benko), Mudroň, Dobrota, Ivančo (86. J. Rosinský), Bielik, Meiling, Víglaš, M. Tóth (27. H. Tanaši), T. Varga.

Kalná n/Hr. - Zemianska Olča 2:0 (1:0). V sobotňajšej predohrávke sa hral v Kalnej priemerný futbal. Domáci mali od úvodu prevahu, hostia sa ku Guťanovi dostávali len sporadicky a neboli na neho nebezpeční. Kalnú dostal hlavou do vedenia Varga, ktorý si ideálne nabehol na Hajtóov roh. Hru domáceho mužstva oživili striedania v polčase. V druhej polovici zápasu sa hral otvorenejší futbal, ale hostia boli i naďalej bezzubí v útoku, preto mohol gólovú poistku pridať Pleva, ktorému v 88. minúte naservíroval loptu Tušan.
Góly: 34. R. Varga, 88. Pleva. R Hanek, 120.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Tušan, Rácz, Zdychavský (46. R. Gogora), Valo (73. Sakoš), Hajtó, Čontoš, Pleva, I. Gogora (46. Mihálik), R. Varga. Z. OLČA: L. Házi – Viczena, Budai, Kapušňák, Zs. Halász, Simon, G. Szabó, Csizmadia, P. Koton, Horváth, Ham (70. Pásztor).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 29 - R. Turza (Okoličná), 17 – J. Trnka (V. Lovce), 15 – M. Haščák (H. Vrbica), P. Havran (Tlmače), 14 – T. Bombicz (Zemné), L. Suchánek (V. Lovce), Meiling (Čaka), 13 – M. Vittek (Bánov).

KRISTIÁN MOLNÁR

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Číslami sa radí medzi mestá s najhoršími výsledkami.

42m
Po koncerte 7:0 v Liptovskom Mikuláši si dnes Nitrania užívajú voľno.

Nitrianska pohľadnica z Liptova - najvyšším víťazstvom sezóny na štvrté miesto, prvá nula Cowleyho, štvorbodový Tvrdoň, zranený Hrnka.